Editörler : Pangaea

27 Nisan 2021 16:51

Atandım ancak göreve başlayamadım - yardım

Atandım, belgelerimi teslim ettim, işlemler tamamlandı ancak göreve başlamam gereken süre içerisinde başlayamadım. Dolayısıyla 1 sene cezalı duruma düştüm. 2 ay içinde belge ile mücbir sebep sunabilirsem göreve başlayabilirmişim. Bu konuda bana yardımcı olabilecek birisi var mı? Yaşadığım şehre atandım, hemen başlamam gerekiyordu ancak başka şehirdeydim, bu da mücbir sebep değil maalesef. Çok üzgünüm :(

28TR28
Aday Memur
27 Nisan 2021 18:26

Çok kötü olmuş geçmiş olsun

iibf17
Memur
27 Nisan 2021 18:37

Çok geçmiş olsun kardeşim valla kimsenin eline geçmiyor yaşadığın yere memur olarak atanmak keşke biraz dikkatli olsaydın maalesef memurluğun yandı :(

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
28 Nisan 2021 00:50

Başka şehirde olsanızda atlayın uçağa otobüse taksiye gidin

iki bin yirmi
Kapalı
29 Nisan 2021 22:17

geçti artık, 1 ay önce başlamam gerekiyordu.

Mahmutt Kaya, 3 yıl önce
Başka şehirde olsanızda atlayın uçağa otobüse taksiye gidin

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
29 Nisan 2021 23:05

Nasıl ya ben bişey anlamadım bu durumdan. Sen hangi tarihte başlaman gerektiğini bilmiyor muydun, neden baslamadn ki enteresan gerçekten. Sana bildirdikleri tarihte başlamanı engelleyecek bir durum mu vardı?
iki bin yirmi, 3 yıl önce

yşr hnc
Aday Memur
30 Nisan 2021 04:15

Yaşın küçük anlaşılan veya kendine çok güveniyorsun nasıl olsa başka bir atamada atanırım diye..ekmek aslanın ağzında değil kardeşim midesinde hatta daha da ilerisi vitamin olma yolunda sen atanmışsın takip etmemişsin. Yazık olmuş.

Acshb
Yasaklı
30 Nisan 2021 15:56

Millet isi birak is ihtimali bulamaz. Boyle Soytarilar da atandığı ise baslamayi beceremez. Isabet olmus. Mucbir sebep varsa zaten vardir. Demek ki mucbir sebebin yok. Cok mutlu oldum acikcasi. Boyle sorumsuz insanlarin devlet memuriyetinde isi yok. Zaten mevcutta fazlasiyla var. Bi sen eksik kal.

hankpss
Memur
30 Nisan 2021 16:02

4/b den 4/b ye geçişte mi sıkıntı yaşadınız

yoksa 4/b sözleşmeliden merkeziye geçişte mi

komando12
Aday Memur
30 Nisan 2021 21:22

Rapor varsa belki

Helloo33
Aday Memur
30 Nisan 2021 23:24

KPSS B Grubu Tüm İlan ve Atamalar İçin Telegramdayız. 3000 Kişilik Grubumuza Sizleri de Bekliyoruz.. @kpssbilanveatama

revaha
Şef
01 Mayıs 2021 02:30

Sana tebligat usulüne uygun yapıldı mı?

revaha
Şef
01 Mayıs 2021 02:35

Öncelikle atanma tarihi nedir? Atanma tarihi tarafınıza hangi tarihte tebliğ edilmiştir? Atandığınız yer ile, ikamet ettiğiniz yer ayni mı? Burada yerleşim yeri tabirine dikkat edelim aynı il değil aynı yerleşim yeri mi? Atanma tebligatını siz mi aldınız, ikametinizdeki başka biri mi?

derty28
Aday Memur
01 Mayıs 2021 22:24

Hemen başlamam gerekiyordu derken, bugün atandın, yarın gel başla mı dediler.. Mutlaka süresi vardı. Bu devirde başka şehirde olmak mücbir sebep olmaz..Kendin etmişsin kendin bulmuşsun

disaster06
Aday Memur
01 Mayıs 2021 22:40

Bir kere olayı çok düz ve eksik anlatmışsınız tam olarak anlatırsan yardımcı olabilir belki yol gosterebiliriz.4/B li atandiysan durum farklı kadrolu isen farklı vs vs

hsnd
Başbakan Müsteşarı
01 Mayıs 2021 23:09

İkametiniz atandığınız il sınırları içinde ise atamanızın size tebliğ edildiği günü takip eden gün yani ertesi gün göreve başlamak zorundasınız.
derty28, 3 yıl önce

Hemen başlamam gerekiyordu derken, bugün atandın, yarın gel başla mı dediler.. Mutlaka süresi vardı. Bu devirde başka şehirde olmak mücbir sebep olmaz..Kendin etmişsin kendin bulmuşsun

hsnd
Başbakan Müsteşarı
01 Mayıs 2021 23:13

Eğer ikametiniz ve atandığınız il aynı ise atamanızın size tebliğ edildiği günü takip eden gün yani ertesi gün; eğer ikametiniz ve atandığınız il farklı ise atamanızın size tebliğ edildiği günden başlamak üzere 15 gün içerisinde (iş günü değil) göreve başlamak zorundasınız. Başlayamadığınız hallerde eğer mücbir sebep sayılabilecek bir sebebiniz (rapor sunabileceğiniz bir hastalığınız ya da askerlik gibi) varsa 2 ay içerisinde başlamazsanız atamanız iptal edilir. Bunun için de yapılabilecek bir şey olduğunu sanmıyorum.

LHSNR
Şube Müdürü
02 Mayıs 2021 07:27

Göreve başlamamak başka şey başlayamamak başka şeydir. Sen başlayamadıysan o mücbir sebebin zaten vardır yok başlamadıysan derdine yanmalısın. Allah bir kapıyı kapatırsa öbür kapıyı açmasını beklemeli artık.

iki bin yirmi
Kapalı
03 Mayıs 2021 17:15

istanbul'da avrupa yakasında ikamet ediyorum, atamam asya yakasına yapıldı. 20 mart cumartesi günü eve tebliğ gelmiş ancak ben il dışındaydım. 22 mart pazartesi başlamam gerekiyordu ancak ben 23 mart salı günü tebligatı gördüm.

sorumsuzluk ile alakası yok, tebligatı annem almış ve kadına hiçbir şey söylenmemiş. kendisinin okuma yazması yok ve normal bir kağıt parçası zannedip kenara koymuş. tebligatı veren adam bari şu kurumdan geliyor deseydi ya da "önemli, x kişisine söyleyin" deseydi ölür müydü yani? iyi olmuş diyenler benzer bir durumda kalırlar umarım.

revaha, 3 yıl önce
Öncelikle atanma tarihi nedir? Atanma tarihi tarafınıza hangi tarihte tebliğ edilmiştir? Atandığınız yer ile, ikamet ettiğiniz yer ayni mı? Burada yerleşim yeri tabirine dikkat edelim aynı il değil aynı yerleşim yeri mi? Atanma tebligatını siz mi aldınız, ikametinizdeki başka biri mi?

iki bin yirmi
Kapalı
03 Mayıs 2021 17:17

hocam üstteki mesajımda detayları yazdım, aralık ayında yapılan ilk merkeziden atandım.

disaster06, 3 yıl önce
Bir kere olayı çok düz ve eksik anlatmışsınız tam olarak anlatırsan yardımcı olabilir belki yol gosterebiliriz.4/B li atandiysan durum farklı kadrolu isen farklı vs vs

disaster06
Aday Memur
03 Mayıs 2021 17:24

Dostum bir idare avukatı ile görüş duruma göre idari yargıya basvur.

hocam üstteki mesajımda detayları yazdım, aralık ayında yapılan ilk merkeziden atandım.

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi