Editörler : crops35
21 Ağustos 2019 15:44

İKM
nasıl bir meslek tavsiyesi olan var mı
21 Ağustos 2019 17:10

Memurun asgari ücretlisi :)

Durba
Aday Memur
21 Ağustos 2019 17:54

İnfaz koruma memuru aslında kolay görünen ama cok zor bir meslektir. İkm degilim sadece adayım bende. Durmadan calısıyorum. İnsallah basarıcam. Ama genel anlamda anlatıcak infaz koruma memuru olan arkadaslar varsa anlatsın lütfen. :)

lakaluka
Aday Memur
21 Ağustos 2019 18:30

+

Setterci
Aday Memur
22 Ağustos 2019 01:19

tam olarak ne merak ediyorsunuz sorun, dilim döndüğünce izah edeyim
Durba, 5 yıl önce

İnfaz koruma memuru aslında kolay görünen ama cok zor bir meslektir. İkm degilim sadece adayım bende. Durmadan calısıyorum. İnsallah basarıcam. Ama genel anlamda anlatıcak infaz koruma memuru olan arkadaslar varsa anlatsın lütfen. :)

cnkmo
Şef
22 Ağustos 2019 02:03

hem adaysın hem de çalışıyo gibi konuşuyosun :)

Durba, 5 yıl önce

lakaluka
Aday Memur
22 Ağustos 2019 14:23

ne kadar maaşla başlanıyor, söylenildiği gibi mahkumlarla hep bir münakaşa içindeler mi, sen tavsiye ediyomusun yoksa son çare olarak seçilecek bir meslek mi
Setterci, 5 yıl önce
tam olarak ne merak ediyorsunuz sorun, dilim döndüğünce izah edeyim

mustafa4026
Memur
22 Ağustos 2019 14:59

Yüzde 20 lik vergi diliminde şuan 3600 maaşı var ocakta vergi dilimi düşeceği ve zam gelceği için aşağı yukarı 3950 civarında olur meslek herkes için değişir ama sonuçta devlet memurluğu
lakaluka, 5 yıl önce
ne kadar maaşla başlanıyor, söylenildiği gibi mahkumlarla hep bir münakaşa içindeler mi, sen tavsiye ediyomusun yoksa son çare olarak seçilecek bir meslek mi

lakaluka
Aday Memur
22 Ağustos 2019 15:25

kaç seneliksiniz hocam
mustafa4026, 5 yıl önce
Yüzde 20 lik vergi diliminde şuan 3600 maaşı var ocakta vergi dilimi düşeceği ve zam gelceği için aşağı yukarı 3950 civarında olur meslek herkes için değişir ama sonuçta devlet memurluğu

mustafa4026
Memur
22 Ağustos 2019 16:31

Hocam ben adayım ama arkadaşım ikm o yüzden biliyorum
lakaluka, 5 yıl önce
kaç seneliksiniz hocam

lakaluka
Aday Memur
22 Ağustos 2019 19:13

+

kral84
Aday Memur
01 Eylül 2019 08:10

Öncelıkle herkese merhaba ben i.k.m olarak 10. yılımın içerisindeyım.Bende sizler gibi bu işe başlamadan bu gizemli mesleğin nasıl olduğunu neler ile karşılaşılacagını cok merak etmıstım.Öncelikle kimsenin bu meslek için kötü sözlerine inanmayın ceza evlerınde 2 tür çalışma şekli bulunur gündüz personeli ve vardiya personeli gündüz 08.00 aksam 17.00 vardiya ise 12 saat mesai 24 tatil sonra 12 saat mesai 48 saat tatil şeklindedir.Yeni tip cezaevlerinin yapısı oldukça moderndir içeri göz kaydınız ile girersiniz cep telefonunuzdan uzak olacagınız belkide tek meslektir.Kurum idaresi iyi ise bu işide severek yaparsanız fazla zorlanmazsınız cezaevlerınde dışardakı yaşama yakın rutin işler vardır sayım yemek dagıtımı mahkumların spor ve eğitim faaliyetleri v.b. bunlar ani müdahale ekibi ve vardiya personeli tarafından yapılan şeyler birde birimlerde çalışanlar var mektup birimi emanet para birimi v.b..gözünüzde çok büyütmeyin mahkumla sorun yaşarmıyım falan filan her mesleğin zor tarafları olur önemli olan işinizi severek yapın ben 10 senendir 1 kere bile pişman olmamışımdır bu kadar insan memur olmak için yarışırken hergün şükreder işime gider gelirim

tar.er
Memur
02 Eylül 2019 09:15

detaylı bilgi için ulaşa bilirsiniz

suveydas16
Aday Memur
02 Eylül 2019 19:15

2019 ocakta sözleşmede kaç paraya imza attı başlayan arkdaşlar ya da en son başlayanların sözleşme ücreti ne kadardı ?

tar.er, 5 yıl önce

detaylı bilgi için ulaşa bilirsiniz

suveydas16
Aday Memur
02 Eylül 2019 19:16

birimler de çalışanlar vardiyalı oluyor mu yoksa sabit 8-5 mi ?

kral84, 5 yıl önce

Öncelıkle herkese merhaba ben i.k.m olarak 10. yılımın içerisindeyım.Bende sizler gibi bu işe başlamadan bu gizemli mesleğin nasıl olduğunu neler ile karşılaşılacagını cok merak etmıstım.Öncelikle kimsenin bu meslek için kötü sözlerine inanmayın ceza evlerınde 2 tür çalışma şekli bulunur gündüz personeli ve vardiya personeli gündüz 08.00 aksam 17.00 vardiya ise 12 saat mesai 24 tatil sonra 12 saat mesai 48 saat tatil şeklindedir.Yeni tip cezaevlerinin yapısı oldukça moderndir içeri göz kaydınız ile girersiniz cep telefonunuzdan uzak olacagınız belkide tek meslektir.Kurum idaresi iyi ise bu işide severek yaparsanız fazla zorlanmazsınız cezaevlerınde dışardakı yaşama yakın rutin işler vardır sayım yemek dagıtımı mahkumların spor ve eğitim faaliyetleri v.b. bunlar ani müdahale ekibi ve vardiya personeli tarafından yapılan şeyler birde birimlerde çalışanlar var mektup birimi emanet para birimi v.b..gözünüzde çok büyütmeyin mahkumla sorun yaşarmıyım falan filan her mesleğin zor tarafları olur önemli olan işinizi severek yapın ben 10 senendir 1 kere bile pişman olmamışımdır bu kadar insan memur olmak için yarışırken hergün şükreder işime gider gelirim

ysnceylan
Aday Memur
02 Eylül 2019 23:41

Bakırköy ikm ne zaman göreve başlar tahmini sözlü mülakat güvenlik soruşturması falan ne kadar sürer.

akepkral23
Şef
03 Eylül 2019 08:26

Bu tip mesleğini seven ve mesleğine saygı gösteren arkadaşlara kesinlikle ihtiyacımız var. Sizler sayesinde bu meslek gelişir ve değer kazanır. Ben İ.K.M değilim ceza infaz kurumunda infaz katibiyim. Arkadışımın anlattıklarına kesinlikle katılırım. Çeşitli sorunları olsa da severek yapılacak bir meslektir. Sonuç olarak gelişmeye açık ve her geçen gün artan teşkilat gücü sayesinde bir yerlere geleceğinden hiç şüphem yok bu mesleğin. Mesleğin zor tarafı insanların dışarıda korktuğu, sövdüğü insanlarla ceza süreleri boyunca içeride infaz ve iyileştirme işlemleri için bulunmanız bunun dışında her hangi bir zorluk yok. Gündüz personeli 8-17 çalışır ancak ceza infaz kurumları 24 saat esaslı çalışır çok nadirde olsa görevlendirmelerde kurumda olmak zorundasınız.

kral84, 5 yıl önce

Setterci
Aday Memur
04 Eylül 2019 17:56

birimler 8-5 çalışır.
suveydas16, 5 yıl önce

birimler de çalışanlar vardiyalı oluyor mu yoksa sabit 8-5 mi ?

Setterci
Aday Memur
04 Eylül 2019 17:57

mahkum kabul v.s istisnalar mevcut elbet
Setterci, 5 yıl önce
birimler 8-5 çalışır.

aveosas
Aday Memur
04 Eylül 2019 20:08

mulakata cagirilacak listesi belli oldumu

impala35
Aday Memur
04 Ocak 2020 23:18

aynı ilde bir cezaevinden başka bir cezaevine geçmem mümkün müdür. Yeni başlıcam göreve ama evime yakın başka cezaevleri var. Gideceğim yer çok uzak ve ev tutmam gerekecek. Aynı şehirde başka bir cezaevine geçmem için belli bir sene çalışmam mı gerekiyor yoksa yöneticilerin insiyatifine mi kalır acaba

kral84, 5 yıl önce

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi