Editörler : Pangaea

eem101
Memur
01 Ekim 2020 00:24

her ne kadar benım kitapçıgım ile temel soru kitapçıgı aynı olsa da bu konu günlerdir instagramda olsun twitterda olsun gündemde olan bir konu bir tane yetkili resmi bir açıklama yapamıyor mu yoksa bu olaylardan haberi mi yok.?ki kesın haberleri var, resmi açıklama olmaması insanı işkillendiriyor.

sketchtoy
Aday Memur
01 Ekim 2020 00:31

bu olay yuzyilin trolu kesinlikle

35yearsold
Aday Memur
01 Ekim 2020 17:46

Diğer tartışmalı soruları bilmem ama ileri geri sorusunun geri şeklinde sorulduğunu ve haritalı olduğunu çok net hatırlıyorum

Ösym örnek kitapçığı yayınladığı gün fark etmiştim durumu.

Sırf bu hata bile kitapçıklarda basım hataları olabileceğine kanıt oluşturur.

Her bir kitapçık tek tek kontrol edilmeden bu sınavın açıklanmaması lazım, aksi takdirde iptal edilmesi elzemdir.

01 Ekim 2020 18:04

bunlar çölde vaha görenlerle aynı gruptan arkadaşlar.

Cenk317
Memur
01 Ekim 2020 18:18

Sen hatalı olduğunu düşünüyosun ve böyle düşündüğün için sırf bu kanıt bile kitapçıkların hatalı olduğunu gösterir demişsin. Ortada delil falan yok sen öyle sanıyosun diye bu kanıt mı olacak. Sonra neden şizofren diyosunuz diye dert ediyosun
35yearsold, 4 yıl önce

Diğer tartışmalı soruları bilmem ama ileri geri sorusunun geri şeklinde sorulduğunu ve haritalı olduğunu çok net hatırlıyorum

Her bir kitapçık tek tek kontrol edilmeden bu sınavın açıklanmaması lazım, aksi takdirde iptal edilmesi elzemdir.

oguzhaner
Şef
01 Ekim 2020 18:26

Aynen senin farketmiş olman çok net kanıt oluşturur. Hatta suç üstü ile eş değer. Bugüne kadar hatalı soru olacağına inanmamıştım ama sen şimdi böyle bir kanıt ortaya koyunca artık basım hatası olduğundan eminim.

Hey Allah'ım, yaratıyorsun, takip et.

35yearsold, 4 yıl önce

35yearsold
Aday Memur
01 Ekim 2020 18:38

Sanki bu iddia sadece bana aitmiş gibi BOŞ bir cevap vermişsiniz. Güldürdü

oguzhaner, 4 yıl önce

Aynen senin farketmiş olman çok net kanıt oluşturur. Hatta suç üstü ile eş değer. Bugüne kadar hatalı soru olacağına inanmamıştım ama sen şimdi böyle bir kanıt ortaya koyunca artık basım hatası olduğundan eminim.

Hey Allah'ım, yaratıyorsun, takip et.

alesso
Memur
01 Ekim 2020 18:58

Harita vardı diye üfürüp sınav iptalini dillendiren aklı eveller. Biliyorum birçoğunuzun harita hatırladığı falan da yok düpedüz uyduruyorsunuz ama gerçekten hatirlayanlara birkaç sorum var.

Acaba soruyu çözerken hepimizin yaptığı gibi zihninde haritayı canlandırmış ve zihninde canlandırdığın haritayı kitapçıkta varmış gibi hatırlıyo olabilir misin sevgili kardeşim?

Soruda 10 tane şehir varken bütün bu şehirlerin o haritaya sigdirildiginda ne kadar küçük puntolar kullanılacağını ve ne kadar çirkin bir görüntü oluşacağını düşündünüz mü hiç? Ösym haritayı yüzde 99 oranında işaretleme ve numaralandırma yapmak için kullanır. 10 şehri birden haritada isimleriyle birlikte göstermeyi en kötü yayınevleri bile yapmaz. Oldu olacak tüm şehirlerin yazılı olduğu haritayı verselerdi emenike.

oguzhaner
Şef
01 Ekim 2020 19:34

"Ösym örnek kitapçığı yayınladığı gün fark etmiştim durumu.

Sırf bu hata bile kitapçıklarda basım hataları olabileceğine kanıt oluşturur."

Kanıt olduğunu iddia eden sensin. Senin öyle hatırlaman bile kanıt oluşturur :)

35yearsold, 4 yıl önce

Sanki bu iddia sadece bana aitmiş gibi BOŞ bir cevap vermişsiniz. Güldürdü

Cenk317
Memur
01 Ekim 2020 19:54

Bunlar telegramda konuşa konuşa yicekler kafayı. Şimdi de kamu denetçisine şikayet ediyorlarmış. Bunlar sınav açıklanmadan kitapçığa bakacaklarına inandırmışlar kendilerini hayal dünyasında yaşıyolar.
oguzhaner, 4 yıl önce

"Ösym örnek kitapçığı yayınladığı gün fark etmiştim durumu.

Sırf bu hata bile kitapçıklarda basım hataları olabileceğine kanıt oluşturur."

Kanıt olduğunu iddia eden sensin. Senin öyle hatırlaman bile kanıt oluşturur :)

mrcsrdr
Kapalı
02 Ekim 2020 09:05

Sınav da hatalı soru veya kitapçıklar da farklılık olmadığına inananlardanım ama ileri geri sorusunda bende çok net harita hatırlıyorum hatta edirneyi yuvarlak içine almıştım.

çılgın35
Şube Müdürü
02 Ekim 2020 15:56

bu HATA YOK diyenler neden korkuyorsunuz siz nasıl olsa akıllısınız sınav yenilensin siz yine yaparsınız neden bu kadar korkuyorsunuz . yoksa siz soruyu YANLIŞLIKLA dogru yaptınızda bedavadan puan mı almak istiyorsunuz

Sivilencıniir
Kapalı
02 Ekim 2020 20:10

Sorudaki şıklarda ikişer ikişer şehirler verilmişti ve hangi ikilinin doğru olduğu soruluyordu. Soruda harita olduğunu söyleyenler şıklar konusunda ne diyor peki? Şıklar da farklıydı diyorlar mı ? Hayır, demiyorlar .Eğer soruda harita olsaydı ÖSYM %99.9 haritaya oklar çizip hangi ok yönünde gidilmelidir diye sorardı. Bunun yerine harita vermeyip şıklarda şehirleri sormuştu ve bunu yapmalarındaki amaçlardan biri de zaten öğrencinin harita bilgisini ölçmekti. Harita bilgisi ölçen bir soruda da harita vermeye gereksinim duymadılar doğal olarak

Ben soruda harita olmadığına eminim çünkü Engin Hoca'nın "İsmail YK" formülünü, zihnimde oluşturduğum bir haritaya uygulamıştım. Hatta emin olmak için bunu iki defa yapmıştım. Harita olsaydı hiç hayal etmekle uğraşmayıp direkt üzerine çizerdim formülü. Muhtemelen sınava giren herkes de benim gibi harita hayal edip çözdü o soruyu fakat bazıları zihnindeki haritayı kitapçıkta vardı diye hatırladı. Bir diğer ihtimal de şu; o sorudan hemen önceki veya hemen sonraki soruda muhtemelen bir harita vardı ve bazıları o haritayı düşünüp böyle yanlış bir sonuca vardı. Dediğim gibi eğer harita olsaydı ÖSYM mutlaka ok yönü tarzı bir cevap isterdi. Ama bunun yerine şehir ikilisi verip "Bakalım sınava girenler hangi şehir nerede biliyorlar mı?" diyerek haritasız sordular

fizyorex
Daire Başkanı
18 Ekim 2020 15:28

Puhahahah, iyi misin sen ya :D

35yearsold, 4 yıl önce

fleabag
Yasaklı
18 Ekim 2020 15:40

Bu arkadaşlar Viyana önlerinde bozguna uğrayan Osmanlı ordusu misali yavaş yavaş çekiliyorlar olay yerinden :D

Her şey netleşince adeta hiç var olmamışa dönecekler.

Hatalı olduğuna eminimmiş hahahaha şaka gibiler.

fizyorex, 3 yıl önce

Puhahahah, iyi misin sen ya :D

fizyorex
Daire Başkanı
18 Ekim 2020 15:45

Yemin ediyor bir de. Bu arkadaş yanlış hatırlıyor diye sınav iptal edilmeliymiş. :))))))

Birde gelmiş millete boş yapma diyor.

Hatan varsa bir konu açarsın gerisini dilekçeyle halledersin.

Bu da Ankara'ya gitmeyen algıcılardan :)

fleabag, 3 yıl önce

Bu arkadaşlar Viyana önlerinde bozguna uğrayan Osmanlı ordusu misali yavaş yavaş çekiliyorlar olay yerinden :D

Her şey netleşince adeta hiç var olmamışa dönecekler.

Hatalı olduğuna eminimmiş hahahaha şaka gibiler.

inotterword
Kapalı
20 Ekim 2020 10:54

2020 KPSS GK GY'de coğrafyada merkezi bir şehirden çıkan oklarla farklı şehirleri gösteren bir harit

ultramühendis
Yasaklı
20 Ekim 2020 10:56

Sanki bende de harita vardı...

eemsoru
Aday Memur
20 Ekim 2020 10:57

Sonuçlar açıklanacak hala sanki diyo :D siz kafayı yemişsiniz
ultramühendis, 3 yıl önce

Sanki bende de harita vardı...

xwzer
Yasaklı
20 Ekim 2020 10:59

Gider kitapcigina bakarsın.Sesin kesilir o zaman.
Toplam 102 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi