Editörler : Pangaea

sadecemimar
Şube Müdürü
11 Ocak 2023 18:30

Antep yazdıysanız eğer Antep her alımda yüksek kapatıyor o yüzden bu tek tercihli alımlarda Antepten uzak durmak lazım hocam:)

yorgunbiri, 1 yıl önce

Şansa bak ya loto gibi başka il seçseydim geliyordu. Yazık oldu

yorgunbiri
Aday Memur
11 Ocak 2023 18:36

Gaziantep yazacaktım orası da gelmiyormuş zaten. Paris gibi bir yer çok rağbet var. Gelen yerler: Antalya, İstanbul vb Muğla birkaç yer daha. Çok üzüldüm cidden. size geldi mi

sadecemimar, 1 yıl önce

Antep yazdıysanız eğer Antep her alımda yüksek kapatıyor o yüzden bu tek tercihli alımlarda Antepten uzak durmak lazım hocam:)

sadecemimar
Şube Müdürü
11 Ocak 2023 18:53

Ben de geçen sene tercih ettiğim şehirden dolayı mülakata kalamamıştım, sizden daha düşük puanlıların mülakata kalması cidden çok koyuyor insana, üzüntüsü ve pişmanlığı geçmiyor nerdeyse. Bu sene istediğim şehri değil gelebilecek şehri yazdım o şekilde mülakata kalabildim

yorgunbiri, 1 yıl önce

Gaziantep yazacaktım orası da gelmiyormuş zaten. Paris gibi bir yer çok rağbet var. Gelen yerler: Antalya, İstanbul vb Muğla birkaç yer daha. Çok üzüldüm cidden. size geldi mi

ARCHAK
Aday Memur
11 Ocak 2023 20:19

Bursa harici nereyi yazarsam yazayım geliyormuş bursa çok uçuk kapatmış

gaziantepli99
Aday Memur
11 Ocak 2023 20:33

Arkadaşlar mülakatlardan geçme kalma oranı nedir bilgisi olan var mı ? mesela kpss yüksek olup mükattan düşük alan veya tam tersi bi durum söz konusu mu ?

sadecemimar
Şube Müdürü
11 Ocak 2023 21:00

Mülakata kadar mülakata kalanların hepsinin şansı eşit. Fark, mülakattaki soruları doğru cevaplamayla doğuyor. Özellikle iller bankası tamamen bilgiyi ölçen mülakatlar yapıyor. Dolayısıyla mülakata kaçıncı sıradan girdiğinizin bi önemi yok

Mesela geçen alımda Ankara için tek bir kişi mülakata katılmıştı ama onu da almadılar.

Nitelik yoksa alım da yok. Çok netler

gaziantepli99, 1 yıl önce

Arkadaşlar mülakatlardan geçme kalma oranı nedir bilgisi olan var mı ? mesela kpss yüksek olup mükattan düşük alan veya tam tersi bi durum söz konusu mu ?

dogukancevik
Memur
11 Ocak 2023 21:04

Bence ondan değil de o neyse

sadecemimar, 1 yıl önce

Mülakata kadar mülakata kalanların hepsinin şansı eşit. Fark, mülakattaki soruları doğru cevaplamayla doğuyor. Özellikle iller bankası tamamen bilgiyi ölçen mülakatlar yapıyor. Dolayısıyla mülakata kaçıncı sıradan girdiğinizin bi önemi yok

Mesela geçen alımda Ankara için tek bir kişi mülakata katılmıştı ama onu da almadılar.

sadecemimar
Şube Müdürü
11 Ocak 2023 21:05

Arkadaşım referansız sadece soruları doğru cevaplayarak yerleşti eğer kastınız buysa

dogukancevik, 1 yıl önce

Bence ondan değil de o neyse

gaziantepli99
Aday Memur
11 Ocak 2023 21:15

gerçekten böyleyse helal olsun demek lazım. yani o zaman şuan mülakata gidecek herkes için durum 0-0 oluyor.

sadecemimar, 1 yıl önce

sadecemimar
Şube Müdürü
11 Ocak 2023 21:38

Hocam mülakatlara dair olan genel kanı bence de yersiz değil ama hala nitelik üzerinden alım yapan tek tük kurumlar oluyor. İller bankası da bunlardan bir tanesi. Mülakata kalanlar ile kurum çalışanları en azından böyle söylüyor

Ama mülakatta tamamen mesleki bilgiye dair de sorular sormaları zaten böyle bir arayış içinde olduklarını bir nebze de olsa gösteriyor bana göre

Geçen sene bir kurum bana Avrupa şampiyonu olan ilk türk milli boksörü sordu ya mülakatta,

Mülakattan çıktım dedim ki herhalde güncel bir sorudur o yüzden sormuşlardır ki bu da saçma da bana göre ama baktım adam 1976'da olmuş

5-6 tane makam mevki sahibi adam masanın bir ucuna dizilmiş mimara bu soruyu soruyorlar

Hepiniz katıksız saf salaksınız dememek için kendinizi zor tutuyorsunuz

gerçekten böyleyse helal olsun demek lazım. yani o zaman şuan mülakata gidecek herkes için durum 0-0 oluyor.

gaziantepli99
Aday Memur
11 Ocak 2023 21:50

gerçekten bazı kurumların mülakat soru şaka gibiymiş duyduğuma göre. Sitemde haklısınız gerçekten çünkü orada size o soruları soran insanlar bile bilmiyordur o sorunun cevabını oraya gelene kadar. Bu konuda iller bankasını tebrik etmek lazım o zaman ve şimdiden mesleki konuları tekrarlamak lazım diye düşünüyorum.

sadecemimar, 1 yıl önce

Hocam mülakatlara dair olan genel kanı bence de yersiz değil ama hala nitelik üzerinden alım yapan tek tük kurumlar oluyor. İller bankası da bunlardan bir tanesi. Mülakata kalanlar ile kurum çalışanları en azından böyle söylüyor

Ama mülakatta tamamen mesleki bilgiye dair de sorular sormaları zaten böyle bir arayış içinde olduklarını bir nebze de olsa gösteriyor bana göre

Geçen sene bir kurum bana Avrupa şampiyonu olan ilk türk milli boksörü sordu ya mülakatta,

Mülakattan çıktım dedim ki herhalde güncel bir sorudur o yüzden sormuşlardır ki bu da saçma da bana göre ama baktım adam 1976'da olmuş

5-6 tane makam mevki sahibi adam masanın bir ucuna dizilmiş mimara bu soruyu soruyorlar

Hepiniz katıksız saf salaksınız dememek için kendinizi zor tutuyorsunuz

sadecemimar
Şube Müdürü
11 Ocak 2023 22:25

Siz umudunuzu koruyup elinizden geleni yapın hocam gerisini de Allah'a bırakın, hakkınızı yiyecek olsalar bile size kaybettirecekleri bir kadrodur

Kendileri ise ''Sakın, Allah'ı zâlimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Sadece Allah onları, korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor'' ayetinin muhatabıdır

gerçekten bazı kurumların mülakat soru şaka gibiymiş duyduğuma göre. Sitemde haklısınız gerçekten çünkü orada size o soruları soran insanlar bile bilmiyordur o sorunun cevabını oraya gelene kadar. Bu konuda iller bankasını tebrik etmek lazım o zaman ve şimdiden mesleki konuları tekrarlamak lazım diye düşünüyorum.

gaziantepli99
Aday Memur
11 Ocak 2023 22:50

amin hakkımızda hayırlısıysa olsun diyerek çıkıyoruz yola. gerisi için tevekkeltû alâllah diyoruz.

sadecemimar, 1 yıl önce

Siz umudunuzu koruyup elinizden geleni yapın hocam gerisini de Allah'a bırakın, hakkınızı yiyecek olsalar bile size kaybettirecekleri bir kadrodur

Kendileri ise ''Sakın, Allah'ı zâlimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Sadece Allah onları, korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor'' ayetinin muhatabıdır

medical-jeoloji
Aday Memur
11 Ocak 2023 23:38

Arkadaslar ıllerbankasına mulakata gırenler lutfen soruları yazarsanız sevınırız herkes bı torpıl ruyasına kapılmıs bence bu kurum bılgıyı olcen bı kurum .Giren arkadaslar yazarsa sevınırım

Yasouun
Aday Memur
12 Ocak 2023 05:39

İller bankası mülakatına ilk sıradan çağrıldım mülakat başarılı geçerse TCDD den istifa edip iller bankasına geçiş yapabilir miyim ?

engineerian
Memur
12 Ocak 2023 08:59

2 soru bilemedi diye elenmez. bence sorular her mülakatta olduğu gibi tamamen formalite

sadecemimar, 1 yıl önce

sadecemimar
Şube Müdürü
12 Ocak 2023 10:04

E peki:)

engineerian, 1 yıl önce

2 soru bilemedi diye elenmez. bence sorular her mülakatta olduğu gibi tamamen formalite

12 Ocak 2023 19:45

Selam arkadaslar ilbank 2023 sözleşmeli ücretleri ile ilgili bilgisi olan varmı.

makinekoü
Kapalı
12 Ocak 2023 19:59

Kamuda bir makine mühendisliği mülakatında viskozite nedir sorusunun sorulduğunu biliyorum. 30-40 yıllık meslek hayatında viskozite terimiyle karşılaşan kaç mühendis var? Bu soruya verdiğim yanıt mı benim donanımı mı ya da işi yapabilme kabiliyetimi ölçecek? Keşke her meslek için ayrı ve detaylı bir alan sınavı uygulanabilse. İdeal şartlarda sadece KPSS ile mühendis alınmasına karşı olabilirim ama bu tip mülakatların da eleyici olduğunu düşünmüyorum.

Ugrasangillerr42
Aday Memur
13 Ocak 2023 09:42

Arkadaşlar şimdi mülakatta kendini tanıtma ve ifade etme yeteneğine bakılması haricinde 2 tane bizim kendi mesleğimizle alakalı soru bir tane de genel kültür sorusu mu olacak?

Toplam 245 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi