Editörler : ayşegül bgm
03 Ocak 2011 09:37

KPSS tercihlerinde, Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Son Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız...    

arkadaşlar inşallah herkese atanmak nasip olur şimdi; YukleResim.com - Resim Yükleme Servisi

1-kesinlikle gitmeyeceğiniz yaşamayacağınız yeri yazmayın

(3 yıldan sonra nakil hakkınız var unutmayın!!!)

2-Yukarıdaki bölgeler haritasıdır 1.2. bölge en çok tercih edilen ve genelde en yüksek puanlıların yerleştiği bölge illeridir.3.4. bölge ise orta puanlıların tercih ettiği puanların çok değiştiği ve oynadığı puan dilimidir.5.bölge illeri genelde son tercih olarak görülen ve puanların ençok düştüğü iller arasındadır.Bu tablo sizlerin tercihlerinde kılavuz olacaktır..

3-geçen yılların puanlarına aldanmayın ozamanlar çalışan 4/bliler tercih yaptığı için puanlar hep tavanda kaldı..

4-çalışanlardan ünvan değiştirenlere dikkat onlarıda hesaba katın(hemşire-sağlık memuru özellikle)

5-4/Bli çalışanlar 4/a ya geçtikleri için puanlarda çok aşağılara düşebilir dikkat etmelisiniz..genellikle 2011 ocaktan itibaren yapılan atama puanlarına göre yol izlemelisiniz.Yalnız burada Bu yıl mezun olanlara dikkat sınavlara girdiler yani tercih sayısı çoğalcak bunu dikkate almalısınız..

6-birde geçen alımlara ve puanınıza çok güvenmeyin mesela ben 2 defa 80 le atanamadım ama 73 le atandım mantıklı tercih önemli illa nere olursa olsun deyipde oraya vardımı oturup ağlamayın derim.

7-Mezun olunan okullar ve sayıları aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz böylece; burdan her yıl mezun sayısı yada o bölgede bölümünüz kapanmışmı yada başka bir ile bölüm açılmışmı görebilirsiniz şansınızı yükseltmede yardımcınız olacaktır.. http://sdb.meb.gov.tr/tasra.html bu linkten okullara bakabilirsiniz arkadaşlar...illerin üzerine tıklayın bölümler ve mezunlar vardır..

8-Ölü tercih olayı şu şekilde;

*1.Tercihe ADIYAMAN Yazdınız diyelim tutupda

*8.Tercihe ANKARA Kesinlikle yazmayın arkadaşlar!!!

Zaten Adıyaman Gelmezse Ankara' nın Gelmesi imkansızdır burada ölü tercih yağmış olursunuz.Ama mesela puanınız 85:

*1.Tercihe ANKARA yazarsanız sonra

*14.Tercih ADIYAMAN

*15.MALATYA gibi olabilir neden olmasın gelmesini istiyorsanız risk alın derim düz mantık herkesin yaptığı yerleri yapmayın..

9-birde bu işler nasip işi çıkmasada güzel canınızı sıkmayın herkese hayırlı tercihler:))

serkantds
Daire Başkanı
03 Ocak 2011 09:55

2.BEYAZIT Kesinlikle haklısın ince eleyip SIK dokumak gerek... Ben Biliyorumki bazı arkadaslarım neresi olursa giderim dedi yazdılar şimdi ise nasıl oralardan geri döneriz diye bakınıyorlar

anestemanya
Memur
03 Ocak 2011 10:34

beyazıt kardeşim çok güzel anlatmış. en önemlisi arkadaşlar gitmeyeceğiniz yeri yazmayın. sonra yoktan yere yol parası vermeyin :)

labizpar
Yasaklı
03 Ocak 2011 12:41

klavuz ne zaman acıklanacak ki

selinegemen
Aday Memur
03 Ocak 2011 13:03

arkadaşlar ben sadece memleketim niğde ve yakın olduğu ve bildiğim için nevşehir yazacağım puanım 77.745 klavuz açıklanınca daha mantıklı olur ama tercihte sıralamayı neye göre yapmalıyım yardımcı olursanız?

ezgi19
Memur
03 Ocak 2011 13:57

beyazıt inanmıyorum sana ben son alımda 72 ile atanamayınca çok üzüldüm 80 le atanamamak insanı deli eder heralde.bide arkadaşlar güneydoğu eylem planı deniyo yani sadece doğuya mı alım var acaba.sizler içanadoluyu da diyosunuz anlamadım.

2.BEYAZIT
Genel Müdür
03 Ocak 2011 15:38

o 80'le atanamadığımda üstelik full doğu yazmıştım çünkü alım 50 kişiydi bize düşen hepside doğuydu mecburiyetten ama zaten gelmemişti nasip 2010 temmuzda 73 puanla atandım.mezun olalıda 8 yıl oldu bence kimse atanamasa dahi ümidini yitirmemeli.yanlış mesela tio olarak söyleyim ankara-izmir-eskişehir-niğde-kırşehir-kırıkkale-erzincan gibi iller hep yüksek puanlarla atama oluyo yani karadeniz illerinde şansınız daha yüksek olabilir..doğu konusu tam bir bilmece herkes tutunamayabilir ama doğunun parisi antep-urfa-malatya diyebiliriz..bence puanlar bu alımda 80'e zor düşer ona göre hesap yapın ikinci alımdada en fazla 70-ile 80 arası olur derim..

selinegemen
Aday Memur
03 Ocak 2011 15:51

2. beyazıt 77 yle niğdeye yerleşmem zor mu o zaman:(

2.BEYAZIT
Genel Müdür
03 Ocak 2011 17:38

walla selin herkes kendi memletine yerleşmek ilk umududur ama niğdenin çıkmasını beklersen açıkta kalırsın.Bence ilk atamada çok zor ama 2. alım ki oda bence 2012 de anca olur ozaman ALLAHIN takdirine kalmış ama mantıklı tercih yap başka bir yerde olsa zaten nakil hakkı verilcek 2 yıl sonra memleketine geri dönersin..

selinegemen
Aday Memur
03 Ocak 2011 17:57

beyazıt tek tercih yapmıyacağım zaten nevşehirde yazacam .arkadaşım nevşehirde çalışan birinden duymuş 60 civarı hemşire alıncakmış.yeni hastane yapıldı da

2.BEYAZIT
Genel Müdür
04 Ocak 2011 08:56

selin şimdi hemşirelerde alım fazla olduğu için senin puanına kadar inebilir ama nevşehir yada niğde gelirmi ALLAHa kalmış ama 2. atama gelme ihtimali çok yüksek çünkü hemşire enaz alındımı 5-6 bini buluyo 2bin lise 2bin önlisans,bin2 bin kadar da üni oluyo ama işte belki senden yüksek puanlı çoktur belkıde fazla deildir ama tercihlerde 60 kişi alım olursa bir hastaneye başvur derim çünki 2-3 kişi alan yerlere oranla %60 kat daha fazla şansın olacaktır..çünkü puanın ideal ortalarda şans arayabilirsin ama puanın 70 felan olsa 2-3 kişi alan yerleri tercih et derdim çünkü risketmezsen kazanamazsın..

youngman06
Aday Memur
04 Ocak 2011 14:00

2 beyazıt

bu yazdımı karsılıksız bırakma lutfen rıca edıyorum ben ılk defa gırdım sınava ve lise sağlık mezunuyum tercıh ve atamalrda hıç işim olmadığı için bu gune kadar nasıl ve nerelerı yapacağımı bılmıyorum ankara ve cevresı ıstıyorum nasıl hareket etmem gerekıyor bana bılgılerıne dayanarak yol gosterırmısın senı9n yazdıkların vebılgın bu konuda yeterınce var dıye dusunuyorum 4b/mı yoksa merkezı butce mı yapayım puanım 74 şimdiden tşk

katerina111
Aday Memur
05 Ocak 2011 00:22

doğu yazarken doğuyu yalnızca televizyondan görenlere diyorum dikkatli yazın terör bölgesinde yaşamak kolay deyil

baok1010
Şef
05 Ocak 2011 01:12

hocam benımkı de 76,950 nerelerı yazayımkı hemsıreyım veya saglık memurlug yazabılırım ıstanbul dısında batıda bır yer olmazmı acaba ve cok alım yapan hastanelerımı yazayım fıkır verırsenız cok ıyı olcak benım yapmak ıstedıgım yerler tekırdag edırne ıstanbulun ılcelerı şile vb gıbı ıstanbul merkeze gıtmek ıstemıyorum hayat pahalı kıra vb ne yapmalıyım bu puanla ılk alımlarda gıdebılırmıyım ltfn cvp verın

22_hemşire
Kapalı
05 Ocak 2011 02:54

bak sana kimse yardım edemez herkes birbirine soruyor ve kimse vebal almak istemez .batıya o puanla belki atanırsın ama büyük ihtimalle senden yüksek puan alanlar tercih ederse ilk alımda atanamayabilirsin.şimdi sana ne diyelim?bilmiyorum düşün taşın ille çalışmak zorundayım hemen maddi durumum kötü diyorsan ...batı dışında yerleri tercih etmek zorunda kalacaksın.gitmem diyorsanda tercihini batıdan yana yap ilk atamada yerleşemezsen belki daha sonraki atamalarda yerleşebilirsin oda batıya kadro açılırsa..nakil hakkı gündemde nakil hakkını verirlerse muhtemelen batıdaki kadrolara çalışan 4-b önce yerleşecek ama o da net değil.yani sana n dsek boş .o yüzden yorum yapmadım okudum yaznı ama yana yıkıla cevap aradığın için düşündüklerimi yazayım dedim birçok arkadaş da benim gibi düşündüğü için kimse seni yanıltmak istemiyor.kadrolar açıklanmadı henüz açıklansa bile senin bölümünden senden yüksek puan alan arkadaşları tespit edemezsin,batıda da kaç kadro açılacağı belli değil o yüzden soruna mantıklı bir cevap vermemizi bekleme ...kısmetin neyse o hayırlısı olsun...

baok1010
Şef
05 Ocak 2011 03:28

hemsıre.22 arkadasım cok tesekurler cok ıyı bır aacıklama yapmıssınız,hayırlısı dıyelım sagolun

baok1010
Şef
05 Ocak 2011 03:31

bu arada tercıh kılavuzlarında merkezı butce ve doner sermaye dıye ıkıye ayrılıyor hangısıne yapmalıyım merkezı butce ne anlama gelıyor ondan alımlar azmı oluyor yoksa ıkısıde aynı seymı kusura bakmayın bılgm yok bu konularda

2.BEYAZIT
Genel Müdür
05 Ocak 2011 09:02

walla elimden geleni yaparım arkadaşlar yardımcı olurum ne demek ama takdir sonuçta ALLAHA kalmış yiyecek ekmeğiniz varsa gidersiniz ama şunu deyim merkezi bütçe genellikle il sağlık müdürlükleri ve sağlık ocakları oluyor ama maaş direk hazineye bağlı oluyor ve döner sermaye devlet hastanelerine göre az eğer tercih olarak az tercih ediliyor(???)döner sermaye genellikle devlet hastanelerini kapsıyor maaşınız ve döner sermayeniz saymanlıktan yatar döneri tavandan alma şansınız yüksek olabilir yani merkezi bütçede 450-500 döner alırken döner sermayeye bağlı yerlerde döneriniz 700-900 kadar çıkabilir eğitim durumunuza göre..genelde ilk tercihlerde 70-80 aralığı batı zor gibi gözüksede istanbul-tekirdağ ve çevresi gelme ihtimali olabilir ama batı zor karadeniz belki olur iyi tercih yapılırsa puanınız düşükse yani çok şehir merkezi tercih etmeyin şansınız azalır ilçe ve köylerde daha analamlı olur ve şansınız daha yüksek olur..

2.BEYAZIT
Genel Müdür
05 Ocak 2011 09:09

yani döner sermaye favori yerlerdir..merkezi bütçe az tercih edilebilmektedir..başlarken çift maaş alırsınız, 1 yılı doldurmadan yıllık izin hakkı doğmaz..daha önceden çalışmışlığınız varsa 365 gün bir kurumda izin hakkı oluyodu ama 2011 de yenı kanun çıktı olmuyo artık herılt.atadımı evraklar basit 1 günde çıkartırsınız teslim edersiniz ister aynı gün başlar ister 15 gün mail izni kullanırsınız.

baok1010
Şef
05 Ocak 2011 14:07

pekı aynı anda hem hemsıre kadrosunu hemde s.m kadrosunu yazabılıyormuyumum karısık sekılde bır de sunu sormak ıstıyorum meselaa ben belıkesırı 1, tercıhıme yazdım benden bır puan dusuk olan bırısıde balıkesırı ılk tercıhı yazdı o zaman yıne banamı cıkıyor balıkesır yanı tercıh sırası bırıncı olmassa ıkıncıye ıkıncı olmassa ucuncuye mı atlıyor ?bılmem anlatabıldımmı

2.BEYAZIT
Genel Müdür
06 Ocak 2011 08:59

tabi eğer toplum sağlığı mezunları ve hemşireler birbir kadrolarını yazabilir.ama unutma hali hazırda çalışanlarda bu boşluktan faydalanıp tercih yapabilir ben derim mümkün olduğu kadar kendi branşını tercih et!!!

şimdi senin puanın diyelimki 75.00 1. tercihin balıkesir şunu unutma senin 15 tercihini tek tek taramadan 74.99 geçmez için rahat olsun ama şöyle birşey var sen 15 tercihte hep batı yaptın diyelim..74.99 alanda hep doğu yaptı ozman batıya yerleşenler senin üzerindeki puanlarsa yerleşemezsin o altındaki doğu yapanda eğer doğuda boşluk varsa yerleşir..zaten senin dikkat etceğin nokta puanın üstündekilerin tercihlerine denk düşürmemek olmalıdır.onların nereleri tercih edeceğini iyi hesaplamalısın.yani nekadar ekmek okadar köfte hesabı:))

Toplam 2605 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi