Editörler : swat3410

Keni01
Aday Memur
23 Mart 2020 22:37

Gönül ister ki kesilmesin 1 ay icrası olanlar rahat etsin ama ancak kesinti olacak para dosyada duracak alacaklı parayı 1 mayıstan sonra gidip alacak kesin diyorum çünkü biliyorum değerli meslektaşlarım buna göre plan yapsınkimse kesilmez diye bekleyip plan yapmasın herkese kolay gelsin Allaha emanet olun

petro1903
Şef
23 Mart 2020 23:04

Kardes avukatlar durduruldu diyor sen kesilecek diyorsun nesin sen bu kadar net konusuyon icra mu durumunun ne haltsin

Keni01
Aday Memur
23 Mart 2020 23:21

Kardeş bende maaşından icra kesintisi olan bir memurum inanki bende kesilsin istemem ancak maliye bakanlığında çalışan ve güvendiğim bir yöneticiden teyitli bilgi bu InsAllah değişiklik olurda mevcut icradan kesinti olmaz ama malesef kesilecek suan için bu ay durm bu

yusyan99
Aday Memur
24 Mart 2020 12:53

Samsunlu bir avukat la görüştüm. Arkadaşımın abisi. Maastan icra kesilmeyecek. Yani 15 nisanda 3 yıl aradan sonra ilk defa maasin tamamını gorucem. Zaten ben magazayla burun buruna geldim. Allah razı olsun avukattan ona da anlattım durumu. Kısacası bi bok yiyemez dedi.

kocagobek
Memur
24 Mart 2020 13:02

şu an EGM strateji dairesi kesinti yapabilmek için uğraşıyor, bu şekilde kesinti yapın diye il ve ilçe mutemetlerine söylüyor, bende dilekçe yazarak yazılı olarak istedim, herkes kafasına göre yorumluyor, genelgeye hali hazırda yapılan kesintiler hariç yazmak o kadar zor olmasa gerek, kesilip ilgilye verilmeyecek denmesi ayrı bir saçmalık zaten
yusyan99, 4 yıl önce

Samsunlu bir avukat la görüştüm. Arkadaşımın abisi. Maastan icra kesilmeyecek. Yani 15 nisanda 3 yıl aradan sonra ilk defa maasin tamamını gorucem. Zaten ben magazayla burun buruna geldim. Allah razı olsun avukattan ona da anlattım durumu. Kısacası bi bok yiyemez dedi.

Keni01
Aday Memur
24 Mart 2020 13:33

Bende avukatla gorustum malesef genelge acik degil kesilir dedi normalde kesilmemesi gerekir ama mevcut kesintiler için net açıklama yok dedi ayrıca daha önce yazdığım gibi maliyeden yönetici tanıdık tekrar teyitledi kesilecek dedi bende icradan magdurum ama sonuç bu suan için

kocagobek
Memur
24 Mart 2020 13:47

nasıl açık değil, tüm icra iflas derken nasıl bir açıklık olacakmış, tus tümü mu diyecekmis, hepsinin tümü mu diyecekmis, dünyada ki tüm icralar mi diyecekmis, komik
Keni01, 4 yıl önce

Bende avukatla gorustum malesef genelge acik degil kesilir dedi normalde kesilmemesi gerekir ama mevcut kesintiler için net açıklama yok dedi ayrıca daha önce yazdığım gibi maliyeden yönetici tanıdık tekrar teyitledi kesilecek dedi bende icradan magdurum ama sonuç bu suan için

Sercey129
Aday Memur
24 Mart 2020 15:59

Arkadaşlar şimdi icra muduruyle gorustum ne yazıkki maaş kesıntısı devam edecek gelen parayıda alacaklıya yatırıuoruz dedı

kocagobek
Memur
24 Mart 2020 16:27

arkadaşlar hakkınızı arayın yoksa keserler icra müdürü ve icra avukatının işine gelmiyor bu genelge, kesildikten sonra da elden birşey gelmiyor, kesilmeden önce dilekcenizi yazın, cimere yazın genelge hükümlerine uyulmuyor, hiçbir icra iflas durdurulmuyor diye, genelge kapalı değil gayet açık tüm icra iflas diyor,
Sercey129, 4 yıl önce

Arkadaşlar şimdi icra muduruyle gorustum ne yazıkki maaş kesıntısı devam edecek gelen parayıda alacaklıya yatırıuoruz dedı

Seyitahmet.
Memur
24 Mart 2020 16:39

Bir ay kesilmese çok iyi olacak ev taşidim borca girdim işlerim bir miktar düzene girerdi.

petro1903
Şef
24 Mart 2020 16:55

Kardes icra müdürü dediğin avukatın sağ kolu tabi bazı istisnalar var ama icra müdürleri için düşüncem maalesef çok kötü onlara sıfır güvenim var

Sercey129
Aday Memur
24 Mart 2020 17:09

Haklısın bende güvenım yok ama o sekılde yazdı bana en güzeli lojistıkten ögrenmek lazım

qelement1983
Şube Müdürü
24 Mart 2020 22:11

Konu ile ilgili olarak cimer de bulunan Bilgi alma hakkına istinaden devam etmekte olan icra kesintileri Nisan ayında yapılacak mı? diye yazıp bilgi alabilirsiniz.

Sercey129
Aday Memur
25 Mart 2020 01:27

Twiterda bıraz arastırdım hukuk profesorlerı bıle bu konuda fıkır ayrılıgı yaşıyor:))) bekleyip görcez artık

Seyitahmet.
Memur
25 Mart 2020 02:39

Allah'ım !

Habib'in hürmetine, Kurân hürmetine,

Seher vaktinde seni zikreden diller hürmetine,

Ömrünü secdede geçiren kullar hürmetine,

Yalnız Sana açılan eller hürmetine,

Sonu Zâtına çıkan yollar hürmetine, bizleri affeyle Allah'ım...

İçimizdeki sabi kullarının beli bükülmüşlerin hürmetine nusibet verme.

Ey Rabbimiz, içimizdeki beyinsizlerin yaptıkları yüzünden bizleri helak etme.

Tövbesi bile tövbeye muhtaç bizleri sensiz bırakma.

Şımardık affet bizleri.

Bizi sensiz, secdesiz, camisiz, cemaatsiz ve vatansız bırakma Allah'ım.

Sen bizim mevlâmızsın, en büyük gurbet, sana olan uzaklıktır. Sensizlikten sana sığınırız. Bizi sensiz bırakma Allah'ım.

Arka arkaya gelen hüzünlerden, bizleri perişan eden üzüntülerden, ansız gelen ölümlerden, Sana sığınıyoruz, bizleri koru Allah'ım...

Dermanını bilmediğimiz hastalıklardan bizleri koru ağır borç yükünden bizleri kurtar Allah'ım...

Cevabını bulamadığımız sorularla bizleri imtihan etme Allah'ım...

Bizleri Amellerimize göre değil, Sonsuz Şefkat ve Merhametinle muâmele eyle Yâ Rabbi...

Allah'ım!... Gönlümüzden geçenleri dua makamına kâim kıl ve bizlere ihsan eyle...

Dünyada ve Ahirette darlık yüzü gösterme.

Bizleri çâresiz bırakma, bir kapı kapandığında bin kapıyı birden açıver Allah'ım...

Rabbimiz! Unutur veya hatâya düşersek bizi sorumlu tutma,

Bizden öncekilere yükledigin gibi bizede ağır yük yükleme.

Bizi affet, bizi bağışla bize acı. Sen bizim mevlâmızsın,

Kafirler topluluğuna karşı bize yardım eyle...

Amin velhamdülilhahi Rabbil alemin.

Sercey129
Aday Memur
25 Mart 2020 09:23

Amin kardeşimm

kocagobek
Memur
25 Mart 2020 10:10

genelge torba yasa ile artık kanun oldu, icra kesmeye kalkan mutemetlerine şikayetçi olun, dava açın,

Sercey129
Aday Memur
25 Mart 2020 11:24

Mutemeti aradım kesıntı olacak dıyor

volkan3301
Yasaklı
25 Mart 2020 11:42

Kesinti olacak sadece süreler durdu. Maaşınızı icra değil Kurumunuz kesiyor zaten.

Sercey129
Aday Memur
25 Mart 2020 11:49

maaş haczi gereğince yapılan kesinti, icra memuru tarafından bir icra takip işlemi olarak değil, borçlunun maaşından kesintiyi yapan üçüncü kişi tarafından yapıldığı gerekçesine dayalı olarak taraf veya icra organı işlemi olmadığı ve bu nedenle de Cumhurbaşkanlığının durma kapsamında kalmadığı görüşü ileri sürülse de maaş haczi gereğince yapılan kesintilerin muhafaza işlemi niteliğinde olup, muhafaza işleminin de icra takip işlemleri arasında kaldığında şüphe olmadığı, bu sonuca göre de maaş haczi nedeniyle yapılan kesintilerin de durma kararı kapsamında kaldığı görüşü ileri sürülmüştür.

Toplam 222 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi