Editörler : "eskiyara"Pangaea
14 Şubat 2020 15:07

Doğum öncesi izni başlatma raporu memuriyet mahalli dışından alınır mı?

İyi günler,

Forumda arama yapmama rağmen istediğim konuyu bulamadım. Eşimin 37.Haftaya kadar çalışabilir raporu var fakat buna rağmen izni başlatmak istiyoruz. Fakat şu an eşim memuriyet mahalli dışında mesai saatleri içinde mecburen polikliniğe gidecek. Oradan alacağı doğum öncesi analık izni başlatma raporunda bir sıkıntı olur mu?

ashil13
Genel Müdür
14 Şubat 2020 17:35

Mesai saati içinde memuriyet mahali dışından alınan hiçbir rapor işe yaramaz hocam.

dokuzsekizlik
Aday Memur
14 Şubat 2020 17:42

Hocam inanın kanun, yönetmelik,genelge,devlet personel başkanlığının görüş yazıları her şeyi okudum doğum öncesi analık raporunun başlatılması için bir açıklama yok.Mesai saatleri içinde alınamaz denilen kısım hastalık raporları bizim duruma uygun bir şey bulamadım.
ashil13, 4 yıl önce

Mesai saati içinde memuriyet mahali dışından alınan hiçbir rapor işe yaramaz hocam.

ashil13
Genel Müdür
15 Şubat 2020 01:49

yönetmelikte her şey her ayrıntısına kadar yazmaz. gerek de olmaz. il dışından alınan rapor her durumda sağlık iznine çevirilmez.

dokuzsekizlik, 4 yıl önce
Hocam inanın kanun, yönetmelik,genelge,devlet personel başkanlığının görüş yazıları her şeyi okudum doğum öncesi analık raporunun başlatılması için bir açıklama yok.Mesai saatleri içinde alınamaz denilen kısım hastalık raporları bizim duruma uygun bir şey bulamadım.
15 Şubat 2020 06:01

Hafta sonu olursa sıkıntı olmaz bazı özel hastaneler hafta sonu açık oluyor

dokuzsekizlik
Aday Memur
15 Şubat 2020 09:36

Haklı olabilirsiniz hocam yapacak bir şey yok artık soruşturma olursa olacak. Ama bu kanun maddesi kesinlikle güncellenmeli. Teşekkürler.
ashil13, 4 yıl önce

yönetmelikte her şey her ayrıntısına kadar yazmaz. gerek de olmaz. il dışından alınan rapor her durumda sağlık iznine çevirilmez.

dokuzsekizlik
Aday Memur
15 Şubat 2020 09:37

Teşekkürler hocam
YerliveMillipüskevit, 4 yıl önce

ashil13
Genel Müdür
15 Şubat 2020 13:08

evet hafta sonu ve resmi tatillerde olur

YerliveMillipüskevit, 4 yıl önce

ashil13
Genel Müdür
15 Şubat 2020 13:09

bence çok suistimal edilir hocam, evet günümüz şartları eskisi gibi değil tabi, harcirahların tren biletine göre yazıldığını hatırlarım... ama bu durum suistimal edilir.

dokuzsekizlik, 4 yıl önce
Haklı olabilirsiniz hocam yapacak bir şey yok artık soruşturma olursa olacak. Ama bu kanun maddesi kesinlikle güncellenmeli. Teşekkürler.

dokuzsekizlik
Aday Memur
15 Şubat 2020 13:55

İşte hep suistimal edildiği için dürüst olanlar zor durumda kalıyor. Günümüz şartlarında hem hekim seçme hem hastane seçme özgürlüğü varken biraz eski kalıyor. Neyse bekleyip göreceğiz artık.

ashil13, 4 yıl önce

bence çok suistimal edilir hocam, evet günümüz şartları eskisi gibi değil tabi, harcirahların tren biletine göre yazıldığını hatırlarım... ama bu durum suistimal edilir.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi