Editörler : F16 Gökçen

Kapalı
12 Ekim 2018 20:35

Bekarlık sultanlık mı?

?

18 Ekim 2018 15:47

Bekarlık sultanlık mı değil mi sorusunun cevabı elbette kişinin eşine bağlı. Mutlu bir evliliğin olsa bile yılda şöyle 10-15 gün ayrı kalmak lazım. İnsan deşarj olur, özler falan...

Benim için evlilik bekarlıktan daha güzel. Bunu bana söyleten eşime teşekkür ederim. :-)

Simla1234
Aday Memur
19 Ekim 2018 21:47

Bekarlik sultanlik degil.cesitli anket arastirmalarina gore yalniz ve bekar insanlar evli insanlara nazaran hem daha depresifler hem de daha cabuk öluyorlar

fernandes4
Aday Memur
25 Aralık 2018 09:28

Kesinlikle değil. Uzun süre bu düşüncede olan biri olarak söylüyorum bunu. İnsanoğlunun DNA'sında evlenip yuva kurmak var. Bu durumu geç de olsa kabulleniyorsunuz.

ilyascakirbeyli
Kapalı
01 Ocak 2019 23:43

5yil boyunca sevdiğim kız beni terk edince ne aşka nede kadınlara inancım kaldı. Bugün Rihanna benle birlikte olsa (biliyorum olmaz hemen aşağıya olmaz diye yapıştırmayın) bekarlik benim en büyük krallığım. Bu fikrimi değiştiren biri çıkar mı bilmiyorum ama kolay kolay değişmeyeçek

buro.101
Şef
10 Ocak 2019 09:41

Bu anket çalışmaları hangi kültüre sahip toplumlarda yapılmış acaba? Mesela batıda insanlar evleneceği kişiyle yaşayıp zaman geçirip, evlilikten isteklerini paylaşıp birbirlerini tanıyıpta evleniyor, kayınlar ziyarete ancak bayramdan bayrama fırsat bulabilirse uğruyor, çoğu açlık sınırında yaşayıp bizim gibi kimyasalla işlenmiş kıymalar, ekmekler, yarımyamalak sağlık hizmetleri almıyor. Rahat rahat tatil yapıp kafaları dinlenmiş bir şekilde çalışabiliyor.

Bizde ise evlilik öncesi ayrı dert, düğün, nişan ayrı dert, evlilik sonrası ayrı dert. Çalışırken memurlar dışında düzenli tatil diye bir şey yok. Eve gelince eşinle zaman harcamaya yorgunluktan, çocuklardan yada yollarda harcadığın zamandan vaktin kalmıyor.

Simla1234, 6 yıl önce
Bekarlik sultanlik degil.cesitli anket arastirmalarina gore yalniz ve bekar insanlar evli insanlara nazaran hem daha depresifler hem de daha cabuk öluyorlar

A.C.D.C
Daire Başkanı
10 Ocak 2019 10:12

Kiminle nasıl bir evlilik yaptığına göre değişir. Bu lafı genelde evliliğinden memnun olmayanlar ve buna rağmen boşanamayıp eş değiştiremeyenler söyler. Üstüne koskoca insanların hayatına burnunu sokan huzur kaçıran akrabalar da işin içine girince bekarlık sultanlık görünür. Yoksa evet yalnızlık insanın içini dışını çürütür.

Arda Atalay
Aday Memur
11 Ocak 2019 05:40

Evlilik fakir işi. Ülkemizde memur, işçi, çiftçi, esnaf vs genelde fakirlik sınırının altında yaşadığı ve bunlar toplumun %90'ından fazlasını oluşturduğu için toplumumuzda evlilik müessesesi çok yaygın. Toplumumuzda standart bir birey evlenmeyip de ne yapacak? Var mı alternatifi? Bir adam hergün dışarıda yemek yiyebilir mi, çamaşır bulaşık vs için gündelikçiye verecek parası var mı, sosyal hayatına harcayacağı parası var mı? Yok. Bu nedenle, ülkemizdeki evlilik kurumu yozlaşmış olsa da fakir, fukara için tek alternatif. Yeni evlenecek çiftlerin hayatlarına burunlarını sokmaktan zevk alan ruh hastası anne-babalar ve diğer saçma sapan akrabalar, insanı gırtlağına kadar borca sokan evlilik süreci, evlenir evlenmez daha evliliğin keyfini çıkarmadan çocuk yapın baskısı vs... Zengin insan bu zulmü çeker mi, çekmez... Bu nedenle evlilik fakir, fukara işi. Bir düşünün ülkenin %43'ü asgari ücret ile çalışıyor, %80'inin geliri 4000 TL altında ama evlenmeden önce tektaş (yani elmas) yüzük almak adeti de geçtim zorunluluk olmuş! Ama toplumun en tepedeki %5'inin içindeyseniz kralsınız. Sizin için evlilik zorunlu değil çünkü evliliğin sunduğu herşeyi para ile çatır çatır alırsınız. Size süper iyi davranan partnerleriniz de olur, çocuk da yaparsınız, akraba zulmü çekmezsiniz, gezip tozar eğlenirsiniz. İlla evleneceğim diyen zengin evlenir de ama evliliği fakir evliliği olmaz. Kısacası evlilik dahil toplumdaki birçok kurum fakirler için, zengin adamın bunlarla işi olmaz...
11 Ocak 2019 14:42

degildir

ücretli maraba
Aday Memur
12 Ocak 2019 16:16

Bu ülkede işsiz,hayatını ne kadar çabalarsa çabalasın kuramayan,sadece kendini doyurabilen,dibine kadar mutsuz insanları kandırmak,hayatta tutabilmek için ortaya atılmış en saçma çıkarımdır.Bekarlık sultanlıktır diyenler sadece evlilerdir ve nedendir bilinmez bunlar boşanmaz ve o sultanlığa geri dönmek istemez bu dediklerimin de henüz evloliklerinde 2 ya da 3. yılıdır ve çocuğu fklan da yoktur yani boşanıp sultanlığa geri dönmemek için hiçbir bahaneleri yoktur aslında :)

SanCak91
Aday Memur
12 Ocak 2019 16:49

5 yıldır evliyim ve keşke bekarlığıma dönsem diye içleniyorym ölümüne sevdiğin birisi bile olsa evliliğin fıtrata aykırı olduğunu düşünüyorum tabi orta gelirli yada varlıklı biri isen. Evlenmen için mantıklı bir sebep bulamazsın şu atasözünüde yazayım şuraya Zengin parasıyla fakir karısıyla oyalanırmış amacın yalnızlıktan kurtulmassa ya ev arkadaşı yada kedi al kendine daha mutlu olursun saygılar.

fm_dogan01
Aday Memur
12 Ocak 2019 20:00

Ben güzel bir bekarlığı da kötü bir evliliği de yaşamış biri olarak bekarlık asla sultanlık değildir diye düşünüyorum. İnsan fıtratı gereği yalnızlıktan bir müddet sonra sıkılıyor hayat arkadaşı istiyor. Hatta eşten sonra evlat canı istiyor biraz, belkide kendinden sonra ardından birini bırakmak istiyor. Bu durumu evlat edinenlere bakarsanız daha iyi görürsünüz.

Tabiki bunlar göreceli olabilir, hayatımı mahveden bir kadından sonra kimseye güvenim kalmadı. Ama iyi insanların da varlığını reddedemem. Bence iyi insanlar birbirini bulursa evlenmeli dünyaya daha iyi insanlar getirmeli.

Kutadgu4
Kapalı
13 Ocak 2019 01:04

Bekar insan yalnızlığa mahkum insandır. Çünkü belli bir yaştan sonra size eşlik edecek ne bir anne baba, ne bir kardeş ne de bir arkadaş bulabilirsiniz. Anne baba yaşlanır. Kendi dertlerine düşer. Siz ona, o size ayak uyduramaz. Uydursa bile ömürleri yetmez. Kardeş evlenir. Arkadaş evlenir. Herkes kendi eşiyle çocuğuyla kendi dünyasını yaşar. Hayatta size sürekli eşlik edecek tek insan eştir. Eş yoksa yalnızsınız.

Yalnız insan hayattan tat alamaz. Evde olsa canı yemek bile yapmak istemez. Parası ile tek başına 5 yıldızlı bir otele gidip tatil bile yapamazsınız.

Hayattan tat almak için çift olmak şart.

BAHTIKARALI
Aday Memur
13 Ocak 2019 16:08

Kesinlikle sultanlıktır. Hiç tartışmaya bile gerek yok

13 Ocak 2019 17:23

tartışmaya gerek yok. belli kabul edin bekarlık sultanlıktır. huzur ve mutluluktur.

Polistirmeslegim
Aday Memur
13 Ocak 2019 17:39

Yirmili yaşlarınızın sonuna kadar evet ama sonrasın da sultanlık soytarılığa dönebiliyor lütfen dikkat !
13 Ocak 2019 17:43

Evlilik denince 4 farklı statüdekiler şöyle der; 1- BEKAR: özgür, mutlu, huzurlu ve kafam çok rahat

13 Ocak 2019 17:44

Evlilik denince 4 farklı statüdekiler şöyle der;

1-

BEKAR: özgür, mutlu, huzurlu ve kafam çok rahat

der. Bunu hiç bir şey bozamaz der. Uyanıktır ve bekarlık sultanlık der.

2-

EVLENME NİYETİNDEKİler:

evlilik öncesi ayrı dert, düğün, nişan ayrı dert, evlilik sonrası ayrı

dert der. Uykudadır.

3-

EVLİ olanlar: ne olursa olsun objektif

konuşamaz. hayatı boyunca susar. Uyanır ve girdik bir kere bu yola diye

düşünür. Ama içinden bekarlık sultanlıkmış der.

4-

EVLİLİKTEN SONRA bekarlar: Uyanır, geçmişi ve

yaşadıkları analiz eder ve gerçeği söylüyorsa; bekarlık sultanlık der.

aklınıkullanan, 5 yıl önce

Evlilik denince 4 farklı statüdekiler şöyle der; 1- BEKAR: özgür, mutlu, huzurlu ve kafam çok rahat

13 Ocak 2019 17:47

merak eden evlenir bekarlık mı sultanlık mı görürler ama geçtir.

KAMYöncu
Şube Müdürü
14 Ocak 2019 22:42

evlilerin jübile yaptığı durumdur bekarlık ve sultanlık olduğu açıktır ayrıca ben yandım sen de yan kıskançlı ile ne zaman evleniyorsun sorusu ile taciz edilir bekarlar ve cevaben abi evleniyorum bi borç ver desen boş ver ya bekarlık sultanlıktır demeden geri kalmazlar :) çift kişilik yatakta yelkovan gibi dönerek yatmak varken

14 Ocak 2019 23:04

bence doğru bir ifade olmuş. günümüzde en büyük sorun bence güven...

Kutadgu4, 5 yıl önce

Bekar insan yalnızlığa mahkum insandır. Çünkü belli bir yaştan sonra size eşlik edecek ne bir anne baba, ne bir kardeş ne de bir arkadaş bulabilirsiniz. Anne baba yaşlanır. Kendi dertlerine düşer. Siz ona, o size ayak uyduramaz. Uydursa bile ömürleri yetmez. Kardeş evlenir. Arkadaş evlenir. Herkes kendi eşiyle çocuğuyla kendi dünyasını yaşar. Hayatta size sürekli eşlik edecek tek insan eştir. Eş yoksa yalnızsınız.

Yalnız insan hayattan tat alamaz. Evde olsa canı yemek bile yapmak istemez. Parası ile tek başına 5 yıldızlı bir otele gidip tatil bile yapamazsınız.

Hayattan tat almak için çift olmak şart.

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi