Editörler : swat3410E.Kayı Han

MacAs
Aday Memur
06 Aralık 2018 23:14

benim girdiğim 5. polislik denemesiydi paem sonuç yine hayal kırıklığı BAŞARISIZ.Kpss 80 spor 90 6.da yolda 23.dönemede girecem ta ki beni polis yapıncaya kadar torpil var mı tabiki de dönüyor bu işler inkar edilemez ama yazık giden emeklere 1 dk da kimsenin komiser veya polis olma uygunluğu ölçülemez o kadar kısa vakitte insan kendini nasıl ifade edebilir ki?Demem o ki gidişat kötü mülakatlar adil yapılmadığı sürece veya daha iyi seçme sistemi getirilmediği takdirde güzelim ülkemizin durumu vahim tek isteğim hakeden hakettiği yerde olsun ancak böyle güçlü ve diri oluruz milletçe.

Kapadokya-50
Kapalı
07 Aralık 2018 00:00

ne yapabiliriz ki elden ne gelir koca bir hiç yanlışsam söyle :(

Themis003, 5 yıl önce
Ama gün gelince emin ol ne o komisyona ne de o adamlara gram acımayacağım hakkıyla girenler hariç o komisyondakiler şimdi evlerinde rahatça, gönülleri rahat uyuyabiliyorlar ya ona yanıyorum.

yas8
Şef
07 Aralık 2018 09:52

. Ülkeyi yönetenler bu torpilin bokunu çıkardı artık. Torpilsiz işemeye bile gidemeyecek hale geldik. Ama burası Türkiye. Yarın ne olacağı belli olmaz. FETÖ dan torpille girenlerin bugün toz olduğu gibi; malum partiyle biryerlere gelenler de yarın toz değil duman olacak.

feodalizm
Aday Memur
07 Aralık 2018 23:56

75 kpss 95 spor, başarısız. Boy 185 kilo 82. Boy 168 kpss 77 spor 80 olan tanıdık kazandı. Ayrıca mulakata girmeden bir gün önce malum partinin stepnesi olan 3cli partinin ocak başkanı ile fotolar vs. sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. İsteyen arkadaşlara atarım fotoyu. KILAVUZU karga olanın burnu.. diyeyim anlayın siz. Yazık şu millete yazık.

PerrierWater
Kapalı
08 Aralık 2018 00:07

işte bu dusunceden dolayı o arkadaş kazanmış. Sen adamı 168 diye eziklersen ki boy o cocugun elınde olduğunu sanmıyorum ve sen bu yuzden kendin kazanmanı gerektiğini düşünüyorsan bu adalet değil de nedir.

feodalizm, 5 yıl önce

75 kpss 95 spor, başarısız. Boy 185 kilo 82. Boy 168 kpss 77 spor 80 olan tanıdık kazandı. Ayrıca mulakata girmeden bir gün önce malum partinin stepnesi olan 3cli partinin ocak başkanı ile fotolar vs. sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. İsteyen arkadaşlara atarım fotoyu. KILAVUZU karga olanın burnu.. diyeyim anlayın siz. Yazık şu millete yazık.

08 Aralık 2018 00:07

Hocam bunun partiyle alakası yok savunmak için söylemiyorum bütün hepsi aynı sorsan hepside dürüst insanlar maalesef hepsi böyle tabi şunu savunmuyorum hangi parti olsa kim olsayapacaktır bizde yapalım mantığında değilim yanlış anlama ,ama alayı böyle
yas8, 5 yıl önce

. Ülkeyi yönetenler bu torpilin bokunu çıkardı artık. Torpilsiz işemeye bile gidemeyecek hale geldik. Ama burası Türkiye. Yarın ne olacağı belli olmaz. FETÖ dan torpille girenlerin bugün toz olduğu gibi; malum partiyle biryerlere gelenler de yarın toz değil duman olacak.

08 Aralık 2018 00:10

Haklılık payın varda 185 olman bir artı değil onu niye yazdınki :)) özel harekat olsa bir nevi haklısın ama komiserlik bu
feodalizm, 5 yıl önce

feodalizm
Aday Memur
08 Aralık 2018 00:12

bunu birinin diyeceğini çok iyi biliyordum :) ama Allah aşkına bir polis memuruna emir vereceksin, yeri gelecek suçlu kovalıcaksın yakın temasa gireceksin. Sadece özel harekat olarak bakmamak llazım bence. Ayrıca sana şunu da söyliyim kardeşim Giresunlu olupta şu sınava girip kazanamayan var mı acaba bir araştır derim :)

Dsgagabsabababaahab, 5 yıl önce
Haklılık payın varda 185 olman bir artı değil onu niye yazdınki :)) özel harekat olsa bir nevi haklısın ama komiserlik bu

feodalizm
Aday Memur
08 Aralık 2018 00:18

bu cevapları alacağımı bilerek zaten özellikle yazdım bunu :) yanıltmadın da beni sağ ol :) Bak şimdi birazcık psikoloji bilen insan veya sosyoloji veya kamu yönetimi okumuşsan 'lider' vasıfları vardır bilirsin. Ve bunlardan birisi de karizmatik duruştur.Ayrıca bir suçlu ile yakın temasta veya göz korkutmada veyahut otorite sağlamada kim daha başarılı olur.(Kişilik özelliklerinin aynı olduğunu varsayarsak.) Bundan dolayı kazanmadığı da çok açık at bana mailini sana çocugun sosyal medya duvarını atayım ben öyle düşünüyorum diye mi kazanmış? :)

PerrierWater, 5 yıl önce

işte bu dusunceden dolayı o arkadaş kazanmış. Sen adamı 168 diye eziklersen ki boy o cocugun elınde olduğunu sanmıyorum ve sen bu yuzden kendin kazanmanı gerektiğini düşünüyorsan bu adalet değil de nedir.

08 Aralık 2018 00:26

Kardeşim ben sana bir şey demedim haklısın polis dedin güçlü kuvvetli zeki cesur olmalı ama bu boyla olmuyor sadece ,boy tabiki avantaj dediğin gibi lakin 168 diye adamı küçümseme haklıyken haksız duruma düşme Benim demek istedim boy her şey değil ,örneğin Allah rahmet eylesin Gazi paşa nın boyu 174 dür ama son yüzyılların en büyük komutanlarından
feodalizm, 5 yıl önce

bunu birinin diyeceğini çok iyi biliyordum :) ama Allah aşkına bir polis memuruna emir vereceksin, yeri gelecek suçlu kovalıcaksın yakın temasa gireceksin. Sadece özel harekat olarak bakmamak llazım bence. Ayrıca sana şunu da söyliyim kardeşim Giresunlu olupta şu sınava girip kazanamayan var mı acaba bir araştır derim :)

PerrierWater
Kapalı
08 Aralık 2018 00:27

Abi ortası yok bu durumun kaybeden herkes kazanana Torpil diyor geçmişten günümüze böyle de devam edecek bu durum. İnsan başaramayınca üzülür agresifleşir yediremez bunlar olağan şeyler ama bunun bir orta yolunu bulmak lazım diye düşünüyorum artık. Şimdi şu yazılanları biri okusa ne sizle empati yapar ne size hak verir .

başlıkta geçenleri özetliyeyım.

Malum partiden kazandı ben kazanamadım.

malum memleketi olan kazandı ben kazanamadım.

malum kişinin boyu 160 ben 180 nim o kazandı ben kazanamadım.

Allah aşkına bu nedir ya yönetmelik belli 167 boy index 27 sağlayan herkes komiser polis olabilir.

Şimdi bu hak yemek mi oluyor . Hem sözlü mülakat karşı çıkıyorsunuz hemde alttakı yorumda amir heybetli olmalı emir verirken güçlü olmalı diyorsunuz hemde sözlü mülakatta belki sizden daha gür sesli hitabeti daha düzgün insan gireceğinizi aklınıza getırmıyorsunuz. Az tutarlı olun be

feodalizm
Aday Memur
08 Aralık 2018 00:27

kardeşim tabi ki her şey değil. Hatta piyade sınıflarında bazen kısa boy avantaj da oluyor. Benim burda değinmek istediğim nokta çok farklı. Bu değişkeni bilerek yazdım zaten bir avantaj olduğu için değil.

Kardeşim ben sana bir şey demedim haklısın polis dedin güçlü kuvvetli zeki cesur olmalı ama bu boyla olmuyor sadece ,boy tabiki avantaj dediğin gibi lakin 168 diye adamı küçümseme haklıyken haksız duruma düşme Benim demek istedim boy her şey değil ,örneğin Allah rahmet eylesin Gazi paşa nın boyu 174 dür ama son yüzyılların en büyük komutanlarından
08 Aralık 2018 00:30

Allah aşkına kafasını kaldırıp duruşuna boyuna posuna bakan mı var Bende sadece sivil olan konuştu diğerleri beni görmedi bile belki kasıtlı yaptılar bilemem ama boya posa pek bakmıyorlar:))
feodalizm, 5 yıl önce

bu cevapları alacağımı bilerek zaten özellikle yazdım bunu :) yanıltmadın da beni sağ ol :) Bak şimdi birazcık psikoloji bilen insan veya sosyoloji veya kamu yönetimi okumuşsan 'lider' vasıfları vardır bilirsin. Ve bunlardan birisi de karizmatik duruştur.Ayrıca bir suçlu ile yakın temasta veya göz korkutmada veyahut otorite sağlamada kim daha başarılı olur.(Kişilik özelliklerinin aynı olduğunu varsayarsak.) Bundan dolayı kazanmadığı da çok açık at bana mailini sana çocugun sosyal medya duvarını atayım ben öyle düşünüyorum diye mi kazanmış? :)

08 Aralık 2018 00:32

Ben seni anladım da sen anlamadın beni :)) neyse herkesin hakkında hayırlısı başvurduysan subaylığa inşallah orayı kazanırız beraber

feodalizm
Aday Memur
08 Aralık 2018 00:35

inşallah kardeşim doğru diyorsun zaten ben niye onu aldılar kısa boylu vs. demedim :) sadece kafalarda soru işareti kalmasın diye tüm ayrıntıları verdim. Ha belki mülakatta akıllarını aldı komisyonun ama çocuğu tanıyorum :) Ve nasıl kazandığını da :) İnşallah her şey gönlümüzce olur :)

Ben seni anladım da sen anlamadın beni :)) neyse herkesin hakkında hayırlısı başvurduysan subaylığa inşallah orayı kazanırız beraber

feodalizm
Aday Memur
08 Aralık 2018 00:37

abicim kazananların tamamına demedim ki ben zaten :) çocuğun alenen nasıl kazandığı belli ondan paylaştım burda :) Ben de aynı düşünüyorum yani 2700 kişinin torpille kazanması zaten imkansız. Ama bu gerçeği de göz ardı etmemek lazım. Ve her şey ellerinde şu an bunu da abddeki gibi veya avrupa ülkelerindeki gibi şeffaf hale getirebilirler. Peki can alıcı soru şu; neden getirmiyorlar? :)

PerrierWater, 5 yıl önce

Abi ortası yok bu durumun kaybeden herkes kazanana Torpil diyor geçmişten günümüze böyle de devam edecek bu durum. İnsan başaramayınca üzülür agresifleşir yediremez bunlar olağan şeyler ama bunun bir orta yolunu bulmak lazım diye düşünüyorum artık. Şimdi şu yazılanları biri okusa ne sizle empati yapar ne size hak verir .

başlıkta geçenleri özetliyeyım.

Malum partiden kazandı ben kazanamadım.

malum memleketi olan kazandı ben kazanamadım.

malum kişinin boyu 160 ben 180 nim o kazandı ben kazanamadım.

Allah aşkına bu nedir ya yönetmelik belli 167 boy index 27 sağlayan herkes komiser polis olabilir.

Şimdi bu hak yemek mi oluyor . Hem sözlü mülakat karşı çıkıyorsunuz hemde alttakı yorumda amir heybetli olmalı emir verirken güçlü olmalı diyorsunuz hemde sözlü mülakatta belki sizden daha gür sesli hitabeti daha düzgün insan gireceğinizi aklınıza getırmıyorsunuz. Az tutarlı olun be

mutfakyolu
Aday Memur
08 Aralık 2018 00:41

7 kişi vardı içerde. Yemin ederim 6 sı başını kaldırıp bakmadı bile. Sadece ortadaki müdürle müşerref olduk. Yaklaşık 30 saniye sürdü.

Tipin, boyun ve posun, yeteneklerin, kpss ve spor puanların, bitirdiğin bölümün, üniversitenin, yabancı dil vs. hiçbirinin önemi yok.

iMAJJJ TURK
Yasaklı
08 Aralık 2018 03:11

3binlik alim. sana bana yedirirler mi :D enaz yarisi torpillidir. bkz. 2004-2013

ADRİAN89
Şef
08 Aralık 2018 07:53

74 kpss spor 100. 3.kez paemde basariz olarak bi başarı sagladim.pomemi hic sormayin zateb.yaştan dolayi da son hakkimdi.nasipte yokmuş demek ki. Hayirlisi buymus.Hakkiyla giren arkadaşlara bu meslek helali hoş olsun yollari açik olsun Allah daha iyi yerlere ulastirsin hakkini vererek bu millete hizmet yapmayi Allah nasip etsin. Diger turlu girenlerede beddu ah etmek istemiyorum.Sadece bu komisyon ve polis akademisini Allah a havale ediyorum.

iMAJJJ TURK
Yasaklı
08 Aralık 2018 09:38

reis kismet deilmis

seni biliyorum pomem forumundan .10 binlik pomem alimlari da mi olmadi ? benim hakkim 2013 te bitmisti

ADRİAN89, 5 yıl önce

74 kpss spor 100. 3.kez paemde basariz olarak bi başarı sagladim.pomemi hic sormayin zateb.yaştan dolayi da son hakkimdi.nasipte yokmuş demek ki. Hayirlisi buymus.Hakkiyla giren arkadaşlara bu meslek helali hoş olsun yollari açik olsun Allah daha iyi yerlere ulastirsin hakkini vererek bu millete hizmet yapmayi Allah nasip etsin. Diger turlu girenlerede beddu ah etmek istemiyorum.Sadece bu komisyon ve polis akademisini Allah a havale ediyorum.

Toplam 69 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi