Editörler : F16 Gökçen
15 Haziran 2019 18:22

DGS nasıl olur sizce?

DGS bu sene Türkçe ve Mat hangisi daha zor olur ?

cetinmucahit
Memur
15 Haziran 2019 21:25

Çalışan için mi çalışmayan için mi?

Genel olarak soruyorsan ortalama her sene soru zorluk dağılımı aynı oluyor. 20 tane basit sayılabilecek soru, 20 civarı orta ve kalanlar ayırt edici sorulardan oluyor. Geçen senenin çıkmış sorularını inceleyebilirsin.

Bu seneki kontenjan ve sıralama muhabbetleri yüzünden bu seneyi daha zor yapmazlar umarım.

abdullah769
Aday Memur
15 Haziran 2019 22:33

Tyt de Türkçeyi zorlamışlar . DGS de de aynısı olmaz umarım

hasyaren.6
Yasaklı
16 Haziran 2019 21:14

Olabilir her duruma hazır olmak gerekir:) tyt ve benzeri sınavların sorularını çözmek gerekiyor,günlük 100 bazen 200 türkçe soruları çözmeliyim....

abdullah769, 5 yıl önce

poyrazadaliii
Yasaklı
17 Haziran 2019 21:25

DGS sınavı da diğer sınavlar kadar zaman kaybettirici sorulardan oluşacak diye düşünüyorum.Disiplinli bir dershaneye gitmenin,sıkı çalışmanın,psikolojik olarak hazır olmanında amacı bu değil mi? başarı tesadüf değil planlı çalışmaktan ve kendine güvenmekten geçiyor diye düşünüyorum.

hasyaren.6, 5 yıl önce

Olabilir her duruma hazır olmak gerekir:) tyt ve benzeri sınavların sorularını çözmek gerekiyor,günlük 100 bazen 200 türkçe soruları çözmeliyim....

karakedi4466
Yasaklı
19 Haziran 2019 23:08

Sizin düşüncelerinize katılıyorum neden mi? İyi bir dershaneye gitmeden,sistemli çalışmadan Ösym sınavlarında başarılı olamassınız çünkü....Sınav soruları ve sınav psikolojisini soru komisyonu çok iyi biliyor çünkü...

poyrazadaliii, 5 yıl önce

DGS sınavı da diğer sınavlar kadar zaman kaybettirici sorulardan oluşacak diye düşünüyorum.Disiplinli bir dershaneye gitmenin,sıkı çalışmanın,psikolojik olarak hazır olmanında amacı bu değil mi? başarı tesadüf değil planlı çalışmaktan ve kendine güvenmekten geçiyor diye düşünüyorum.

tonsed
Şef
20 Haziran 2019 13:45

bu yıl da her yıl gibi olacak, matematik için söylüyorum. sorular ilk bakışta anlaşılmaz cinsten olacak tabi bu ilk 30 soru için değil ama sınava iyi konsantre olmak gerekiyor, yoksa çok basit hatalar ile soru kaçırmak zor değil. öte yandan sınavın değerlemesi hoşuma gidiyor. şimdiye kadar çok kaynak çözdüm deneme türünde hiç birinde dgs sınav soruları tarzında olmadı. bu açıdan sınav soruları dengeli olacak. Matematiği iyi olan 30 sorudan sonrası için üzerine koya koya çıkar bakalım herkes için hayırlısı

karacauzmez
Yasaklı
20 Haziran 2019 22:54

Ösym artık ilk bakışta anlaşılmaz ve zaman kaybettirici soruları soracaktır,iyi çalışmayan,hızını,deneme sayısı yetersiz adaylar çok zorlanır diye düşünüyorum.Kaliteli dershane,iyi hoca ve yayını olan sistemli dershane şart,sınavdan sonra kayıt olan ve olacak arkadaşlarımız bunu anlayacak bence,herkesin hakkında hayırlısı olsun.

tonsed, 5 yıl önce

bu yıl da her yıl gibi olacak, matematik için söylüyorum. sorular ilk bakışta anlaşılmaz cinsten olacak tabi bu ilk 30 soru için değil ama sınava iyi konsantre olmak gerekiyor, yoksa çok basit hatalar ile soru kaçırmak zor değil. öte yandan sınavın değerlemesi hoşuma gidiyor. şimdiye kadar çok kaynak çözdüm deneme türünde hiç birinde dgs sınav soruları tarzında olmadı. bu açıdan sınav soruları dengeli olacak. Matematiği iyi olan 30 sorudan sonrası için üzerine koya koya çıkar bakalım herkes için hayırlısı

tonsed
Şef
21 Haziran 2019 11:37

kesinlikle katılıyorum tüm söylediklerinize. yinede 20-25 sorusunda bi hinlik aramaksızın yapılabilir doğrudan soruları da var dgs nin.

karacauzmez, 5 yıl önce

Ösym artık ilk bakışta anlaşılmaz ve zaman kaybettirici soruları soracaktır,iyi çalışmayan,hızını,deneme sayısı yetersiz adaylar çok zorlanır diye düşünüyorum.Kaliteli dershane,iyi hoca ve yayını olan sistemli dershane şart,sınavdan sonra kayıt olan ve olacak arkadaşlarımız bunu anlayacak bence,herkesin hakkında hayırlısı olsun.

All_Blue
Kapalı
28 Haziran 2019 12:22

Bu soru YDS gibi bir sınav için sorulabilir çünkü bu tür sınavlarda belli bir barajı geçen herkes sınavı kazanmış sayılır. Ama DGS/YKS/KPSS benzeri sınavlar baraj sınavı değil, sıralama sınavıdır. O yüzden soruların genel olarak kolay veya zor olması birşey ifade etmiyor. Önemli olan bireysel olarak size kolay veya zor gelmesi. Herkese zor gelen sorular size kolay geliyorsa iyi bir sıralama gelecektir, sevinebilirsiniz. Ya da tam tersi bir durum pek iç açıcı değildir. Herkese zor veya kolay gelen sınav için siz de aynı yorumu yapıyorsanız o zaman ortalama bir puana bağlı sıralama gelecektir. Tüm bunlar adayların sınava ne kadar hazır olmasıyla ilgilidir. Başarılar diliyorum.

yargıc034
Müsteşar Yardımcısı
28 Haziran 2019 13:08

Haydi bismillah o zaman ..!!

bozkurt.55
Aday Memur
28 Haziran 2019 16:07

0,5 ham puan kuralı yine uygulanacak mı ? Matematik cözemiyorum gecen yil bu yuzden puanım hesaplanmadı. 0 çektim. Matematikte hangi soruyu cözsem daha iyi olur :(

mesuttkt06
Yasaklı
28 Haziran 2019 21:12

Sorular kolay olsada sınav psikolojisi farklı bir durum,DGS kolay bir sınav değil tabi ki ama sistemli çalışanlar ve kendine güvenen eminim sınavı kolay atlatacak.Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun...

abdullah769, 5 yıl önce

mesuttkt06
Yasaklı
28 Haziran 2019 21:16

Anlara'da DGS için hazırlanacak dost ve arkadaşlarımı disiplinine ve sistemine çok güvendiğim Kuzey Akademiye yönlendiriyorum.Yayınları hazırlayan Hocaların derse girmesi,yayın kalitesi,birebir etüt Hocalarla çalışma imkanı vb...her açıdan dgs için çok kaliteli bir ekibe ve düzene sahipler.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi