Editörler : E.Kayı Han
26 Mart 2020 14:05

Hamile ve kronik hastayım müdürüm işe çağırıyor!

Sözleşmeli personelim hamileyim ve rahatsızlığım var müdürüm evden çalış diyo ama evde çalışmak için bilğisayarım ve internetim yok gerekirse beni işe çağırabileceğini söyleyip tehdit vari konuşuyor başka personel olmasına rağmen sadece beni çağırıyor çünkü öteki personel karısı ve gebeliği boyunca ve gebelikten sonra işe gelmedi şuanda hiçbir sebebi olmadığı halde eşine de idari için aldırdı ama ısrarla beni göreve çağırıyor ziraat mühendisiyim. ne yapmalı nasıl bir yol izlemeliyim

pirdeniz
Aday Memur
31 Mart 2020 15:05

dilekcenizle kronim rahatsizlik ve hamile olduğunu gosterir bir yazi yazin .. sonrasında cagirirlarsa bana yazili olarak verirmisiniz cagrilma durumumu dersiniz.kimse su surecte onu goze almaz cunki genelge acik! saglik calisani değilseniz sizi cagirmazlar suç

Ömer Başal
Aday Memur
31 Mart 2020 15:13

Ben de kronik hasta ve engelli kadrosunda çalışıyorum müdür beni de işe çağırdı. Buna hakkı var mı ne yapabilirim bu durumda bu arada aday memurum hizmetli kadrosu

mtatar09
Şef
01 Nisan 2020 13:21

arkadaşlar sizler dilekçe ile durum bildir raporunuzu kuruma verin ondan sonra o müdür buna rağmen çağırsa işe gidin.. ve ufak bir korona belirtisinde veya başka bir sebepten hastalandığınızda hastayım diye iş yerine ambulans çağırın sonra ben o kraldan çok kralcı müdürü göreyim ssize nasıl iyi davranıyor ve refakatçı gibi dört dönüyor çünkü suç işlendi.

balarest
Genel Müdür
01 Nisan 2020 19:08

kronik ve engelli hamillee haric herkes mesaiye cagrildiginda gitmek zorunda

Ömer Başal
Aday Memur
01 Nisan 2020 20:22

Israrla çağrılıyorum hastalığım hepatit b bu durumda sdece dilekçe vermem yeterli olur mu net bir cevap bulamıyorum

masmavi denizzz
Aday Memur
01 Nisan 2020 20:48

hamileyim ben de cagriliyorum idari izinlinin personel yetersizliği kapsaminda işe gelmem gerektiğine dair hicbir sorunu olmayan arkadasim bile baska kurumda işene gitmiyor evde çalışıyor amirlerin eline bırakılması yanlış maalesef eskisi gibi net bi genelge olsa keşke

arkeomania
Şube Müdürü
02 Nisan 2020 21:10

Arkadaşlar bende bir şey danışmak istiyorum; Genelgede " kronik hastalar" diyor. Benim de kronik psikiyatrik hastalığım var. Sadece astım, kalp vs. hastaları izinli sayılır diyorlar. Ben de idari izinli sayılabilir miyim?

hakan_2006
Daire Başkanı
02 Nisan 2020 23:58

En kısadan cimere yazın.

bazıki
Kapalı
03 Nisan 2020 00:02

İdari izinli sayılanların hizmetine ihtiyaç duyulması ve göreve çağrılmaları halinde göreve gitmeleri mecburidir. aksi taktirde disiplin işlemi başlatılabilir. kimsenin lafına uyap sağa sola dilekçe yazmayın.

Ölüevindenanılar
Aday Memur
03 Nisan 2020 12:51

Bildiğim kadarıyla 65yaş üstü ve kronik hastalığı olanlara sokağa çıkma yasağı var... İşe çağrılırsak bu yasak işi ne olacak?

masmavi denizzz
Aday Memur
03 Nisan 2020 15:43

cimer e yazsan yine bana gelecek yazi bi anlami yok o yüzden
hakan_2006, 4 yıl önce
En kısadan cimere yazın.

elifkaslan44
Kapalı
03 Nisan 2020 21:20

biri de demiyo ki bilgisayarın ve internetin neden yok 21 yy'da neden alma ihtıyacı hsstmıosn

thr3444
Aday Memur
05 Nisan 2020 00:41

Ablacım kurul raporunuz varsa kronik hasta olduğunuza dair cağiramz, eğer cağırırsa Cumhurbaşkanı kararını hiçe saymış demektir buda suçtur. Ama kurul onaylı raporunuz yoksa ozaman problem, çünkü ozaman insiyatif amirlerde oluyor ne yazık ki

sessizlik01
Aday Memur
05 Nisan 2020 09:01

Bazı meslek gruplarında evden is cıkmasın diye evine internet almayan, cep telefonundan is yaptırılmasın ya da görev verilmesin diye akillı telefon almayanlar var. Gunumuzde akilli telefon yada internetsiz evi maddi yetersizlige baglayan memur yalan soyluyordur. Size tavsiyem en azindan evde calisin. Bugunler gecer ve o mudurun eline dusersiniz. Burda size insanlar gaz verir sonra gider kendi mudurunun karsisinda binbir takla atar.

karadenis
Aday Memur
06 Nisan 2020 07:55

benim aldığım görüşe göre amirin işe çağırma yetkisi yada insiyatifi 2. genelgedeki idari izinli sayılan dönüşümlü çalışan personel için geçerli. ilk genelgeye göre kronik hastalık veya 65 yaş üstü olanları kapsamamaktadır. zaten biraz mantıklı olunursa amirde bunu böyle yorumlayacaktır.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
06 Nisan 2020 23:51

Korona izinleri için yeni bir düzenleme gelmeli. Önce 12 gün idari izinli olanlar ve sonra süresiz idari izne çıkarılan personeller için yeni bir düzenleme şart. Birincisi engelli kavramı netleştirilmeli. Görme bozukluğu olanda, ayağı aksayanda, elinde engeli olanda corona iznine çıktı. Engel durumu virüse karşı dezavantaj oluşturup - oluşturmadığına bakılmalı. Aynı zamanda gebelik kavramı netleştirilmeli riskli gebeliği olanlar ayırt edilmeli. Bu iki gruptakiler dönüşümlü çalışmaya dahil edilmelidir. Bu kişilerden, Haziran ayına kadar kendilerini izne çıkmış kabul edenler olabilir! Kurumların üst yönetimleri tarafından yeni düzenlemeler hayata geçirilmelidir. 10 kişiden oluşan ekibin işi, 3-4 kişiyle yürütülmeye çalışıyorsa! Bunun sürdürülebilir olmadığı kabul edilmelidir. Bazılarımız kızsa da gerçek budur.

nakata1939
Aday Memur
07 Nisan 2020 10:15

muhtemelen bahsettiği işe gelmeyen diğer personel evinde bilgisayarı ve interneti olduğu için evden çalışıyor ama bu arkadaş internet ve pc yok diyerek ne evden çalışıyor ne de işe gitmek istiyor.

ben artık burada yazılan şeylere şüphe ile bakıyorum muhtemelen müdür haftada 1 bunu çağırıyor ya da acil bir şey olduğunda çağırabilirim diyor bu da gelip yaygara çıkarıyor.

99esref
Aday Memur
07 Nisan 2020 17:03

Polis memuruyum paypas ameliyatı oldum kalp hastalarıda cumhurbaşkanlığı genelgesi ile idari izinli ama bizi göreve çağırdılar yetkililere iletin lütfen ne yapmalıyım
07 Nisan 2020 20:19

hayır sayılmazsınız

Ömer Başal, 4 yıl önce

Ben de kronik hasta ve engelli kadrosunda çalışıyorum müdür beni de işe çağırdı. Buna hakkı var mı ne yapabilirim bu durumda bu arada aday memurum hizmetli kadrosu

1881.1938
Kapalı
07 Nisan 2020 22:11

cok basit arkadaslar durumu anlatir bir dilekce yaziyorsunuz ve dilekcenin sonuna pandemi virusden dolayi kronik ..... hastaligimin artmasi veya buna benzer semptomlar gorulmesi halinde ugrayacagim saglik ve psikolojik vakalardan sirasiyla ita amirlerim sorumludur diye dilekcenizi bitiriyorsunuz. Aksi halde kronik rahatsizligi olan arkadaslarin pandemi virusden zarar gormesi durumunda ita amirleriniz direkt sizi suclayacak ve ben ise gelmesin dedim ancak kendisi geldi diyip yag gibi isden siyrilirlar. olan biten size olur
Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi