Editörler : Pangaea
14 Ekim 2019 09:19

2012 ile 2020 karşılaştırması

Nette dolaşırken 2018 yılında Eğitimbirsenin hazırlamış olduğu bir rapora rastladım. Raporda eğitimle alakalı 2009 dan 2018 e kadar hemen hemen her şeyin karşılaştırması ve şu anki durumun birtakım istatistkler mevcut. Bir çoğunuz biliyordur bu istatiskleri ama yine de paylaşmak isterim. Özellikle 95. sy daki tablolara dikkatinizi çekmek isterim.

Bu rapora göre 2012 Eğitim bilimlerine giren sayısı : 279.638

Ve yine rapora göre 2012 de atanan öğretmen sayısı : 56.106

Sonu olarak bir zamanlar öğretmen adayları 5te 1 atamayı görmüş. Yine genel manzaraya bakınca ortalama 40 bin alım yapılıyor gibi.

Bu konudaki düşünceleriniz nedir.

İşte o rapor:

http://www.ebs.org.tr/ebs_files/files/yayinlarimiz/EgitimeBakis2018_Izleme_degerlendirme_raporu.pdf

fhurghan
Kapalı
14 Ekim 2019 09:21

para hocam para, para yoksa atama da yok.
14 Ekim 2019 09:35

Bu ekonomik şartlar içerisinde o sayıları tekrar yakalamak mümkün değil. Bu sayıları şimdi beklemek hayalperestlik olur.

fhurghan
Kapalı
14 Ekim 2019 09:42

gel de anlat iste bu forumdakilere linc ediyorlar deyince her seferinde :)
stuntmanmike, 5 yıl önce
Bu ekonomik şartlar içerisinde o sayıları tekrar yakalamak mümkün değil. Bu sayıları şimdi beklemek hayalperestlik olur.

sislidusler
Aday Memur
14 Ekim 2019 10:13

Eksi yiye yiye ban yiyeceksin hocam bir gün :))

fhurghan, 5 yıl önce

fhurghan
Kapalı
14 Ekim 2019 10:19

- ye ban yok :)
sislidusler, 5 yıl önce

Eksi yiye yiye ban yiyeceksin hocam bir gün :))

memurolm
Genel Müdür
14 Ekim 2019 12:25

Atama en cok bana yarar ama simdi okadar acikta yok 100 bin acik var o da olmasa 1 milyon ogretmen ne tayin olabilir ne adam gibi ek ders alabilir. Simdi bu zor kpssde dahi daha olmamis adamlar ataniyor bazi branslarda bazi branslarda da cok basarili adamlar atanamiyor. Sıkıntı sadece mezun coklugu degil. Biri otursa istatistik yapsa adam gibi kim hangi bransta kac kiside kac kisi atanmis atananlarin netleri neler cok ilginc sonuclar cikar.

fhurghan
Kapalı
14 Ekim 2019 15:14

basariyi kpss ile olcemezsin. Basari donutunu gorev feshetme tehditi ile ciddi anlamda uygulandigi zaman olcersin. Cok da guzel calisir, liyakatin oldugu sistemde adamciligin degil.
memurolm, 5 yıl önce

Atama en cok bana yarar ama simdi okadar acikta yok 100 bin acik var o da olmasa 1 milyon ogretmen ne tayin olabilir ne adam gibi ek ders alabilir. Simdi bu zor kpssde dahi daha olmamis adamlar ataniyor bazi branslarda bazi branslarda da cok basarili adamlar atanamiyor. Sıkıntı sadece mezun coklugu degil. Biri otursa istatistik yapsa adam gibi kim hangi bransta kac kiside kac kisi atanmis atananlarin netleri neler cok ilginc sonuclar cikar.

memurolm
Genel Müdür
14 Ekim 2019 17:29

hocam cok haklısınızda nasıl olacak öyle nasıl kalkacak mesala liyakatsızlık

fhurghan, 5 yıl önce
basariyi kpss ile olcemezsin. Basari donutunu gorev feshetme tehditi ile ciddi anlamda uygulandigi zaman olcersin. Cok da guzel calisir, liyakatin oldugu sistemde adamciligin degil.

fhurghan
Kapalı
14 Ekim 2019 17:39

sans meselesi bu ortadogu cografyasina duzgun siyasiler gelirse olur.
memurolm, 5 yıl önce

hocam cok haklısınızda nasıl olacak öyle nasıl kalkacak mesala liyakatsızlık

sefa-24
Daire Başkanı
14 Ekim 2019 17:47

Bu sene iki atama olursa ve toplamda da 30000 alırsak şükür diyecem hayalperest arkadaşlar. Hadi eksi rekoru bekliyorum bu yoruma elinize ne geçiyorsa

fhurghan
Kapalı
14 Ekim 2019 17:49

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.
30bin falan da gelmeyecek, arguman hazir. Savastayiz arkadaslar, ekonomi kotu :) bir eksi rekoru da bana gelsin.
sefa-24, 5 yıl önce

Bu sene iki atama olursa ve toplamda da 30000 alırsak şükür diyecem hayalperest arkadaşlar. Hadi eksi rekoru bekliyorum bu yoruma elinize ne geçiyorsa

tooblue
Memur
14 Ekim 2019 18:24

Amerikadan tehditi gelen yaptırım uygulanmazsa 40 bin olur, uygulanırsa büyük ihtimalle batacağımız için hepimiz evde otururuz. İzleyip görelim. :)))

fhurghan
Kapalı
14 Ekim 2019 18:26

:)) size inanabilmeyi cok isterdim.
tooblue, 5 yıl önce

Amerikadan tehditi gelen yaptırım uygulanmazsa 40 bin olur, uygulanırsa büyük ihtimalle batacağımız için hepimiz evde otururuz. İzleyip görelim. :)))

tooblue
Memur
14 Ekim 2019 19:08

İnanç güzel bir duygu hocam. Deneyin. :)

fhurghan, 5 yıl önce
:)) size inanabilmeyi cok isterdim.
15 Ekim 2019 10:53

Hakikaten bazı arkadaşlar atamaların bizim söylediklerimize bağlı olduğunu falan düşünüyorlar. 2012'deki atamaların şimdi yapılacağını düşünen kişi ya hiç haber falan izlemiyodur, gündemi takip etmiyodur ya da polyannacılık oynuyordur.
fhurghan, 5 yıl önce

fhurghan
Kapalı
15 Ekim 2019 10:56

her gun linc ediliyorum, gercekleri anlatinca :) kendim 30 ve 40binde kontenjandayim ama 20 olacagini gormemek gercekten polyannaciliktan oteye gitmez Gecen seneye nazaran issizlik tam 1 milyon 65bin atmis cari acik 135 milyar tl :) 40bin olacak diye inaniyorlar bir de.
stuntmanmike, 5 yıl önce
Hakikaten bazı arkadaşlar atamaların bizim söylediklerimize bağlı olduğunu falan düşünüyorlar. 2012'deki atamaların şimdi yapılacağını düşünen kişi ya hiç haber falan izlemiyodur, gündemi takip etmiyodur ya da polyannacılık oynuyordur.
15 Ekim 2019 11:01

Hadi 40 bin bekleyen kişiyi bir nebze anlarım da bazı arkadaşlar 50 bin-60 bin atama bekliyorlar. Allah aşkına ekonomiden haberiniz yok mu sizin? Devlet kurumlarına yazı üstüne yazı gönderiliyor aman ha tasarruf edin diye. Yani bu durumda 60 bin atama olacak diye kendini ve başkalarını umutlandırmak zarar vermekten başka bir işe yaramaz. Keşke her şey hayal edildiği gibi olsa.
fhurghan, 5 yıl önce
her gun linc ediliyorum, gercekleri anlatinca :) kendim 30 ve 40binde kontenjandayim ama 20 olacagini gormemek gercekten polyannaciliktan oteye gitmez Gecen seneye nazaran issizlik tam 1 milyon 65bin atmis cari acik 135 milyar tl :) 40bin olacak diye inaniyorlar bir de.

fhurghan
Kapalı
15 Ekim 2019 12:09

anlatamazsin :) bos ver.
stuntmanmike, 5 yıl önce
Hadi 40 bin bekleyen kişiyi bir nebze anlarım da bazı arkadaşlar 50 bin-60 bin atama bekliyorlar. Allah aşkına ekonomiden haberiniz yok mu sizin? Devlet kurumlarına yazı üstüne yazı gönderiliyor aman ha tasarruf edin diye. Yani bu durumda 60 bin atama olacak diye kendini ve başkalarını umutlandırmak zarar vermekten başka bir işe yaramaz. Keşke her şey hayal edildiği gibi olsa.

sefa-24
Daire Başkanı
15 Ekim 2019 14:55

Wow eksi 18 oy rekora gel

15 Ekim 2019 23:20

ABD'den yaptırım gelse de gelmese de ekonomimiz batacak.Tabi yaptırımlar gelince(büyük ihtimalle yakın zamanda yaptırımlar gelecek) daha erken olacak bu batış ne yazık ki.Aynı zamanda da tüm Batı dünyasından soyutlanıp diktatörlükle yönetilen tehlikeli bir İslam ülkesi olarak anılacağız.Bu gidişle en geç 5-6 sene içinde de Suriye veya Irak gibi bir ülke oluruz.Tıpkı Suriye'de olduğu gibi kaçabilenler yurtdışına kaçacaklar,kaçamayanlar ömür boyu çile çekecekler bu topraklarda.Böyle bir karanlık geleceği olan ülkede öğretmen olsanız kaç yazar olmasanız kaç yazar?Kim takar zaten öğretmenleri böyle bir ülkede?

tooblue, 5 yıl önce

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi