Editörler : F16 Gökçen
28 Ocak 2008 09:04

KÖMÜR SOBASI NASIL YAKILIR, DİKKAT EDİLECEK UNSURLAR NEDİR?

- Arkadaşlar evde soba yakılır, gelir on kişi eller, karıştırır. Sonrada soba tüter, kapılar pencereler açılır. Bunun olmaması için iyi soba yakanlardan yemek tarifi gibi soba yakma tarifi bekliyoruz. :)

enstantane927
Aday Memur
28 Ocak 2008 09:07

kovayı alısın,ortasına bir odun dikersin,kömürü koyarsın,üzerine odunları koyarsın,varsa çıra koyarsın,küçük parça kağıt,talaş vs koyarsın,üzerine gaz dökersin kibriti çakarsın

kaşını gözünü yakmadan tutuştu tutuştu,tutuşmadı gerisini sen düşün

uu01
Şef
28 Ocak 2008 09:11

Valla baktın olmuyor, dök kolanyayı, baktın kolonya yanmaya başladı şişeyi atıver kovanın içine. Sonra kenare kaç yoksa kaş göz gider.

Baktın yine olmuyor, araba, moblet veya traktörden benzin çek gel bi bardak dök çak kibriti oldu olcak patlat sobayı lo :).....

enstantane927
Aday Memur
28 Ocak 2008 09:14

çırayla kozalak hayatta tutuşmaz

sen boş ver,dök gazı at kibriti kendin kaç,tabi sobanın kapağını kapatmayı unutma kaçmadan

enstantane927
Aday Memur
28 Ocak 2008 09:21

tutuşmaz kardeşim tutuşmaz

kendi kendine tüter tüter durur

ayrıca işin kolayı varsa kaçılsın,ne diye zorlanalım 3 günlük dünyada,hem de soba yakmak için

ipekli kurdela
Müsteşar
28 Ocak 2008 09:28

selam çırayı anladım da kozalağı nerde bulacaksın her zaman eskiden bizde soba kullanırdık mümkün olduğunda odunları incee kıyacaksın tabi hepsini değil :)

enstantane927
Aday Memur
28 Ocak 2008 09:31

işin ırıbını bileceksin,bak nasıl yanıyor o soba o gazla gürül gürül

ecem2007
Memur
28 Ocak 2008 09:31

dün acile bir kadın getirdiler ambulansla kadın hamile evde koltukta uzanıyor kocasıda sobayı yakıyor adamın yanında da 5 yaşındaki çocukları var babayı izliyor.bu arada baba sobayı gazla yakmak istiyor ve tabiki gaz adamın elinde patlıyor baba çocuk yanmasın diye gaz şişesini havaya atıyor bu arada baba alev alıyor aynı anda çocuğu kapının önüne atıyorlar ve havaya atılan şişe orada da parlayıp kadının üstüne düşüyor kadın yanıyor kadını bize getirdiklerinde tam sört kez acıdan şoka girdi albiseleri ve üstündeki ölü deriyi yaklaşık 7-8 kişi saniyelerle yarışarak temizledik.kadın hamile ve bebek ölecek.sonuç:kadın tanınmayacak şekilde yoğun bakımda yatıyor bebek bu gün alınacak çünkü zehirlenmiş.baba da yanıklar var ama tedavisi mümkün sağlam kurtulan sadece çocuk.anne ölebilir ama kurtulması için alimizden gelen herşeyi yapıyoruz ama kurtulsa bile kulağı burnu olmayan bir insan nasıl yaşar bilemiyorum tabi.EVET HALA SOBAYI GAZLA YAKMAK İSTEYENLER VARMI MERAK EDİYORUM DOĞRUSU.

enstantane927
Aday Memur
28 Ocak 2008 09:38

kardeşim gaz şişesini elinde tutarak sobayı tutuştur ya da gazı sobaya boca et demedik ki

az bişey damlatacaksın,gaz şişesini ordan uzaklaştıracaksın,sobanın büyük kapağını kapatıp küçük kapağından atacaksın kibriti

yıllarca o şekilde yaktık sobayı,hiç bişey olmadı

ama tabi,kaza geliyorum demez,herşey olabilir

siz yakmayın sobayı gazla :))

o aileye de çok geçmiş olsun,çok üzücü olmuş :((

Melek olmak:)
Kapalı
28 Ocak 2008 09:38

soba yakmayı bilmem maalesef:(

3n1k
Daire Başkanı
28 Ocak 2008 10:00

yorumları okumadım sen sobanı tarif et bi hele

her türlü sobaya tarif var bizde

uu01
Şef
29 Ocak 2008 09:07

Bende 13 yaşındayken evde kimse yoktu. Dene babam dene soba yanmadı. Bende bi bidon gaz yağı vardı onu getirdim iyice döktüm tam bidon bitmek üzereydi ki alev aldı. Gerisini söylemeyeyim, aynaya baktığımda kaşlar ve saçlar yoktu, kirpiklerde tabi. Hemen berbere gidip duz kabağı traş oldum çakmasınlar diye ama kirpikler ele verdi. :)

zulkuf20
Aday Memur
31 Ocak 2008 08:50

Senveben kimsin sen bakim. Soba yakmayı iyi tarif et yaw. Soba birgün apartımanı havaya uçuracak

cevatkelle
Şef
31 Ocak 2008 08:56

Kestane vaa mı ?

_Simeranya_
Kapalı
31 Ocak 2008 10:26

Çok faydalandım bu konudan ama unutulmuş bir şey var. Eldivensiz soba yakmayı denemeyin. Acısı hala elimde.

zulkuf20
Aday Memur
19 Ağustos 2008 13:33

Yine kış macerası başlıyor...

yagmur66
Kapalı
19 Ağustos 2008 13:51

odunu kenarlara dizersin orataya kömür üstünede karton koy süper yanar daya çıra güzel yanıyo benim sınıfımda sobalı :(

19 Ağustos 2008 13:57

zülküf geçen kıştan sobayı nasıl yaktığını hatırlamıyo musun? yoksa her kış yeni bi yakış tarifi mi deniyosun:)

ben hiç sona yakmadım ama 10 yıl önce annemin soba yakış tarifini vereyim sana

en altta biraz gazete koyardı.bunu üztüne ince tahta paröaları koyardı ki gazete yanınca tahta parçasını tutuştursun.en üstede kömür koyardı.tahta parçaları da kömürü tutuşturacak.alttan biraz hava aldırırdı galiba sobaya daha çabuk yansın diye ama tam hatırlamıyom:))

benden bu kadar.

hadi hayırlı ısınmalar:)))

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi