Editörler : crops35
24 Ocak 2019 11:47

Üstad işte bak atandığı halde bunları yazıyor. Tamamıyla bundan sonraki merkezi atamada tercih yapacak arkadaşların faydasına olsun diye. Yani iyiniyetinden .Yoksa artık onu ilgilendiren herhangi bir durum yok. Dediğim gibi kesin olarak atandı. Hala inanmakta da ısrar edersiniz yaklaşık 2-3 ay sonra atandığı yere gidip arkadaşla görüşebilirsiniz :)

lawyer.drogo, 5 yıl önce

Değerli meslektaşım, bu arkadaşın diyanetle alakalı açılmış olan konuda şöyle bir yorumu mevcut;

"

bırılerının onunu kesmek degıl aksıne amacım bırılerının onunu acmak tabı sız ısızıne geldığı gıbı anladıgınız ıcın eger bu alımda 88 ustu 30 kısı alınmak zorunda kalınırsa 2.merkezı atama da tercıh yapacak kısıler ıcın onlerınden 30 kısı elenır ama 85ler alınırsa kımseye bı faydası olmaz bıraz da tarafsız gozle bakın madem sınav var herkes puanına gore alınsın mulakatı savunmanın hıcbır mantıklı gerekcesı olamaz "

ister istemez onca yoruma rağmen böyle düşününce bize de onun dediği garip geliyor. Dediğimiz gibi hayırlısı olsun :)

lawyer.drogo
Aday Memur
24 Ocak 2019 11:50

İyiniyetinden dolayı hiçbir farkı yok diğer kurumlardan diyerek yanlış mı yönlendiriyor insanları. Tebrik ederim çoooooook iyi niyetli :)

kadil küdat, 5 yıl önce

Üstad işte bak atandığı halde bunları yazıyor. Tamamıyla bundan sonraki merkezi atamada tercih yapacak arkadaşların faydasına olsun diye. Yani iyiniyetinden .Yoksa artık onu ilgilendiren herhangi bir durum yok. Dediğim gibi kesin olarak atandı. Hala inanmakta da ısrar edersiniz yaklaşık 2-3 ay sonra atandığı yere gidip arkadaşla görüşebilirsiniz :)

24 Ocak 2019 11:53

gelenle görüşürüm:) yardımcı olabılecegım bısey de olursa seve seve herkese yardımcı olurum jandarmanın alımını da cimere şikayet eden ilk insan olabılırım halen daha mulakatı savunmuyorm umarım puanı en yuksek 3 kısı alınır arkadas da ne kastetmıs anlamadım dedıklerımde o paylastıgı cumlemle neresı celısıyo hala bulamadım ama neyse onemlı degıl umarım her yere hakedenler gırer tek temennım bu

kadil küdat, 5 yıl önce

Esin2121
Kapalı
24 Ocak 2019 11:58

BEDİŞCİĞİM güzel dileklerin için tşkler:)

Çılgın bediş25, 5 yıl önce

gelenle görüşürüm:) yardımcı olabılecegım bısey de olursa seve seve herkese yardımcı olurum jandarmanın alımını da cimere şikayet eden ilk insan olabılırım halen daha mulakatı savunmuyorm umarım puanı en yuksek 3 kısı alınır arkadas da ne kastetmıs anlamadım dedıklerımde o paylastıgı cumlemle neresı celısıyo hala bulamadım ama neyse onemlı degıl umarım her yere hakedenler gırer tek temennım bu

Adamin dibi
Daire Başkanı
24 Ocak 2019 16:31

Babanız kaç yaşında emekli oldu bilmiyorum. Burada yazanlar genel olarak 92-96 arası. Emekli olması en yakın olanın yaklaşık 38 yılı var.

Kurumun aynı derecede kadrolara muvafakat vermediğini kendiniz yazmışsınız. Diyelim adam Tunceli'ye atandı. Orada mutsuz. Tayini çıkmıyor, kurumu muvafakat vermiyor.. istifa dan daha mantıklı bir yol söyler misiniz? İntihar, yazmayın.

lawyer.drogo, 5 yıl önce

Değerli meslektaşım, düşüncene saygı duyuyorum ancak bir kadroyu ileride istifa etmek üzere yakmayı etik-ahlaki-caiz bulmuyorum. Tabiki diğer insanlar beni hiç ilgilendirmez ben 88+'lı puanımla sadece kendimi düşünürüm diyorsanız o da sizin düşünceniz saygı duymak lazım. Ancak şu kesindir ki KURUM AYNI DERECEDE KADROLARA ASLA MUVAFAKAT VERMİYOR. Malesef 88+'lı puanını tekrar kullanamayabilirsin. Ben sadece acaba ilerde alım olur mu puanım başka kurumlara da yetebilir mi? Boşyere işgal etmeyeyim düşüncesindeyim.

Rüçhan hakkı
Aday Memur
21 Aralık 2019 12:59

Arkadaşlar bu sene de 2 avukat ve 4 uzman hukukçu alımı var. Hangisine başvurmam daha avantajlı olur. Avukatlık ve uzman hukukçu mülakata en son kaç puanla kalındı? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Adamin dibi
Daire Başkanı
21 Aralık 2019 15:25

Uzman unvanlı gih sınıfı memurluk kariyer uzman değil. Normal bir gih sınıfı memura göre yanılmıyorsam 200-300 TL fazla alıyor. Yani Ocak maaşı en fazla 4000-4100 olur. Bence puanınız 86dan fazlaysa avukatlığa başvurmanız daha mantıklı olur.

Rüçhan hakkı, 4 yıl önce

Arkadaşlar bu sene de 2 avukat ve 4 uzman hukukçu alımı var. Hangisine başvurmam daha avantajlı olur. Avukatlık ve uzman hukukçu mülakata en son kaç puanla kalındı? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Rüçhan hakkı
Aday Memur
21 Aralık 2019 22:49

Kpss 85 malesef yetmez mi avukatlık için sizce

Adamin dibi, 4 yıl önce

Uzman unvanlı gih sınıfı memurluk kariyer uzman değil. Normal bir gih sınıfı memura göre yanılmıyorsam 200-300 TL fazla alıyor. Yani Ocak maaşı en fazla 4000-4100 olur. Bence puanınız 86dan fazlaysa avukatlığa başvurmanız daha mantıklı olur.

22 Aralık 2019 19:55

Arkadaslar mülakatla ilgili bilgisi olan var mı sözlü mü yoksa yazılı mı oluyor ??

adaymemur801
Aday Memur
14 Ekim 2020 19:40

Merhaba jandarma avukat maaşını vekaletname durumunu net bilen var mı ?

jackdanyal
Aday Memur
02 Ocak 2021 14:57

2021 alımında puan kaç olur sizce, askeri kurumlar pek tercih edilmiyor sanırım

huknes
Aday Memur
04 Ocak 2021 20:19

86,9 puanla avukatlık mı memurluk mu sizce daha öncesi hakkında bigi sahibi olan var mı

jackdanyal
Aday Memur
05 Ocak 2021 15:15

Memurluktan kastınız düz memurluk ise onlar bile 90 altında kapatmıyor. Bu ilk merkezi alım olcacağından yüksek puanlılar tercih vereceği bir dönemde kolay kolay ne avukatlık ne de düz memurlukta 89 dahi mümkün gözükmemekte.

ancak 2 yılda 4 merkezi alım olacağından 3 merkezi alım döneminde aşamalı olarak düşerse ancak bu şekilde düşer. Bir ihtimal tabi..

huknes, 3 yıl önce

86,9 puanla avukatlık mı memurluk mu sizce daha öncesi hakkında bigi sahibi olan var mı

huknes
Aday Memur
06 Ocak 2021 14:25

jandarmanın alımı için sormuştum

jackdanyal, 3 yıl önce

Memurluktan kastınız düz memurluk ise onlar bile 90 altında kapatmıyor. Bu ilk merkezi alım olcacağından yüksek puanlılar tercih vereceği bir dönemde kolay kolay ne avukatlık ne de düz memurlukta 89 dahi mümkün gözükmemekte.

ancak 2 yılda 4 merkezi alım olacağından 3 merkezi alım döneminde aşamalı olarak düşerse ancak bu şekilde düşer. Bir ihtimal tabi..

jackdanyal
Aday Memur
31 Ocak 2021 16:55

jandarma da gelmez gelmedi de zaten..

huknes, 3 yıl önce

jandarmanın alımı için sormuştum

Toplam 75 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi