Editörler : cihan27E.Kayı Han
«292293294295296297298299300301302303»

magnificy
Memur
13 Mayıs 2019 23:01

Tartışmaya müdahil olma gereği duydum. Sevgili tıpçılar ya da tıpseverler ileride 15-20 yıl sonrasında tıp bölümü de sevmediğiniz mühendislik bölümü gibi olacak, sizlerde farklı sınavlarda kastırcaksınız, sizlerde zoru göreceksşniz. Sizlerde işsizliği tadacaksınız. Sizin mesleğinize saygımız sonsuz, Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Tabiki donanımlı doktorları eksik etmesin. Sizlerde bizleri hor görmeyi bırakın, sığ düşüncelerden kurtulun. Burada kimse sizi çukura çekmiyor, sizde bizleri egolarınızın çukurlarına çekmeyin. Destek olmuyorsunuz madem köstek olmayınız. İyi akşamlar.

aab112
Aday Memur
14 Mayıs 2019 00:11

Kimse kimseyi hor görmüyor ama sitenin ismi memurlar.net olunca kendiniz gibi düz memur sanıyorsunuz doktoru! Belkide hayatın boyunca almayacağın sorumluluğu bir doktor her gün her dakika alıyor, bunun için oturup düşünmüyor proje çizmiyor her şey spontane ve anlık gelişir tıpta, hasta vardır sen varsındır ve bir karar vermen gerekir o an. Bunları anlamanız mümkün değil yaşamadan, başkasının hayatı diyebilirsiniz ama hasta devletin hastası ve orada devlet sizsiniz tüm sorumlulukta sizde. Sorumluluk almak özgüven gerektirir siz buna burnu havada totosu bilmem nerede diyebilirsiniz bu gerçekleri değiştirmez. Sen masanda oturmaya devam edeceksin biz yaşamla ölüm arasındaki gri alanda insanların elinden tutmaya. Burada atıp tutan hemşire tiplerin de sizden farkı yok, hastayla ilgili tek sorumluluğu doktorun orderını uygulamak olan tipler her şeyi biz yapıyoruz doktor kaymağını yiyiyor gibi şeyler saçmalıyor. Kurun bir hemşire hastanesi gelen hasta olursa tüm dönerde size kalır afiyetle yersiniz, googledan hastalık ismini yazın zaten her şey nette varmış bakalım oluyor mu:D

magnificy
Memur
14 Mayıs 2019 00:29

Örnekleme için teşekkürler. Sanırım daha iyi anladınız arkadaşlar.
aab112, 5 yıl önce

Kimse kimseyi hor görmüyor ama sitenin ismi memurlar.net olunca kendiniz gibi düz memur sanıyorsunuz doktoru! Belkide hayatın boyunca almayacağın sorumluluğu bir doktor her gün her dakika alıyor, bunun için oturup düşünmüyor proje çizmiyor her şey spontane ve anlık gelişir tıpta, hasta vardır sen varsındır ve bir karar vermen gerekir o an. Bunları anlamanız mümkün değil yaşamadan, başkasının hayatı diyebilirsiniz ama hasta devletin hastası ve orada devlet sizsiniz tüm sorumlulukta sizde. Sorumluluk almak özgüven gerektirir siz buna burnu havada totosu bilmem nerede diyebilirsiniz bu gerçekleri değiştirmez. Sen masanda oturmaya devam edeceksin biz yaşamla ölüm arasındaki gri alanda insanların elinden tutmaya. Burada atıp tutan hemşire tiplerin de sizden farkı yok, hastayla ilgili tek sorumluluğu doktorun orderını uygulamak olan tipler her şeyi biz yapıyoruz doktor kaymağını yiyiyor gibi şeyler saçmalıyor. Kurun bir hemşire hastanesi gelen hasta olursa tüm dönerde size kalır afiyetle yersiniz, googledan hastalık ismini yazın zaten her şey nette varmış bakalım oluyor mu:D

Tayfunsah
Yasaklı
14 Mayıs 2019 12:59

ülkeyi ayakta tutacak 3 meslek grubu var. 1. öğretmenler 2. doktorlar 3. asker, polis

ihsan6306
Aday Memur
15 Mayıs 2019 03:42

TEİAŞ işçi kadrosu elektrik teknisyeni 4400

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
15 Mayıs 2019 09:21

Öğretmenim

4/2

3 çocuk

Sendika var

Mayıs maaşım; 4150 TL

Bu arada doktorlarımız baş tacımızdır. Ne kadar maaş alsalar azdır. Bu konunun burda tartışılması bile anlamsız ve yersizdir.

orman05
Şef
15 Mayıs 2019 10:51

mühendis 5/1 eş çalışıyor 5181 TL

egevrl
Yasaklı
15 Mayıs 2019 11:52

MEB de memurum bekar 7/1 3321 tl.

berkehan81
Şef
15 Mayıs 2019 12:32

batıda toplum sağlığı merkezinde sağlık teknikeriyim maaş+sabit+performans; 5102

15 Mayıs 2019 13:22

Fen bilgisi öğretmeni,4/3 evli eş çalışıyor çocuk yok

sendika var 3960tl .ek ders+ nöbet +kurs =1000 TL

Alper5252
Aday Memur
15 Mayıs 2019 13:54

Arkadaşlar bırakın boş muhabbeti milletin maaaşlarını konuşmayı işsizim KPSS 84 lisans varmı daha ötesi

bakulu1311
Daire Başkanı
15 Mayıs 2019 14:18

Üniversitede Mühendis 5/2 si eş ve 1 çocuk parası dahil, sendika var, bes yok 5.566 tl

arrov
Aday Memur
15 Mayıs 2019 14:42

İl özel idaresi mühendis maaşı ne kadardır bilen var mı acaba

crespo2002
Şef
15 Mayıs 2019 14:47

la bas git da yı ayırmamışımda bilmem ne ona mı dikkat ettik .türkçem fulldü benim össde .söz 1 türkiyede ilk 300 deydim.git başkasına öğret dil bilgisi kurallarını .bizde kpss yok dolayısıyla girmedik.zorunlu hizmetle atanıyoz.

BenAfk, 5 yıl önce

Da yı ayırmayı öğrenmekle başla, Kpss yi sevmeye çalış seni de alırlar :)

crespo2002
Şef
15 Mayıs 2019 14:56

türkiyenin dünyaya göre en iyi olduğu şey tartışmasız sağlıktır.sen ne iş yapıyon arkadaş ne mezunusun ?lan ülkemi seviyorum ben.niye gidip elin yabancısına hizmet edeyim kendi insanım dururken.istesem yurtdışına da giderim sen git kendi vasıfsızlığında boğul.senin gibiler bu ülkeden beleş menfaatler elde ettiği halde ilk partide kapağı yurtdışına atmaya çalışır zaten..önce bir doktoru sağlık çalışanını eleştirebilecek noktaya gel.ondan sonra konuşalım senle çok bilmiş.

fearless13, 5 yıl önce

kurtardığınız hayatları sevsinler.görende birşey yapıyor zannedecek.Kansere ilaç mı buldunuz? sağlık sektöründe çok mu ileriyiz?suratsız doktorlarla dolu hastaneler.Burda tanımadığı insana hakaret edenler düşünün hastaya neler yapıyordur?hastaymışssın iyi değilmişsin umurları mı?kibirleri gözlerini karartmış.Tıp okumakta ahım şahım birşey değil.Oku çıkmış soruları ezberle ezberle geç.Sonrada hastanın içinde sargı bezini unutun hastalıklara tanı koyamayın.Anca antibiyotik verip rapor yazın sonrada kendinizi UTANMADAN hayat kurtarıyorum ben diyip ilahlaştırın?hadi oradan.Size bu maaş fazla bile.zaten yeterliliğin olsa burada durmazsın.Biliyorsun ki yetersizsiniz ve yurtdışı süreçlerini geçecek kapasiteniz yok.Onun için milletin maaşıyla uğraşmayında dil öğrenin yeterlilik kazanın işinizi öğrenin de belki daha fazla para için başka ülkeye gitme şansınız olur.

karakol38
Yasaklı
15 Mayıs 2019 15:59

polis doğuda toplamda 6300

DrApoD35
Aday Memur
15 Mayıs 2019 16:17

5000 TL maaş beğenmeyenleri görüyorum, zabıt katibi, kafayı kaldırmadan tüm gün çalış,, maaş

DrApoD35
Aday Memur
15 Mayıs 2019 16:18

3450

DrApoD35, 5 yıl önce

5000 TL maaş beğenmeyenleri görüyorum, zabıt katibi, kafayı kaldırmadan tüm gün çalış,, maaş

SidetoSide
Aday Memur
15 Mayıs 2019 16:44

Hıı. Bizde var işte. ;)

crespo2002, 5 yıl önce

la bas git da yı ayırmamışımda bilmem ne ona mı dikkat ettik .türkçem fulldü benim össde .söz 1 türkiyede ilk 300 deydim.git başkasına öğret dil bilgisi kurallarını .bizde kpss yok dolayısıyla girmedik.zorunlu hizmetle atanıyoz.

fearless13
Kapalı
15 Mayıs 2019 17:43

Ne mezunuysam mezunuyum.Ben kibirli bir doktor değilim ki sahip olduğum kariyeri milletin kafasına vurur gibi sürekli hatırlatayım?Hayatımdaki en değerli noktada bu değil?sahip olduğum başka şeyler de var.Eğer hayatım sadece kariyerimden ibaret olsaydı hayatı kaçırmış olsaydım belki bende sen gibi ciyaklıyor olurdum.Mutlu olacak elinde bir şey yok anlaşılan.Bir diploma almışsın gerisini koyvermişsin:)) Bu arada gerçekten doktorlarımız kaliteli olup türkiyenin en iyi sağlık sistemine sahip olduğunu mu düşünüyor?Hastanın üstüne yürüyüp ukalaca davranarak milleti aşağılayarak yükselemezsiniz ve sizlerin dışında da kimsenin haberi yok türkiyenin sağlık sisteminin iyi olduğundan.Ben zaten öyle birşey görmüyorum.1 dk da yüzüne bakmadan muayene eden kibir küpü doktorlar bakınız bu forumda bile az değil sayıları.yanlış tanılar.İhmal yüzünden ölümler.Demek yetersiz olsanız canlı bırakmayacaksınız:) Ha bu arada dünyanında haberi yok ileri dediğiniz sağlık sektörünüzden? Kendini çok donanımlı kibirli gördüğünden okuyabileceğini düşünerekten buraya ingilizce yazılmış dünyanın ilk 500 tıp okulunun listesini ve dünyanın en iyi sağlık sistemine sahip ülkeleri koyuyorum.İlk 300de hiçbir okulumuz yokken 300-500 arası 4 okulumuz var bi de listeye hiç giremeyenler var.Gerçekten başarılıyız.Belki suriyeyi geçmişizdir performansta.En iyi sistemdeyse hiçbirinde adımız yok.

https://www.topuniversities.com/university-rankings/university-subject-rankings/2019/medicine

https://fr.april-international.com/en/healthcare-expatriates/which-countries-have-best-healthcare-systems

Ülkeni seviyorsun da ondan mı bu kibrin bu hayasızlığın?Hastalara tipik cahil türk diye bakıp mı seviyorsun?Alakası yok işte yetersizsin.

crespo2002, 5 yıl önce

türkiyenin dünyaya göre en iyi olduğu şey tartışmasız sağlıktır.sen ne iş yapıyon arkadaş ne mezunusun ?lan ülkemi seviyorum ben.niye gidip elin yabancısına hizmet edeyim kendi insanım dururken.istesem yurtdışına da giderim sen git kendi vasıfsızlığında boğul.senin gibiler bu ülkeden beleş menfaatler elde ettiği halde ilk partide kapağı yurtdışına atmaya çalışır zaten..önce bir doktoru sağlık çalışanını eleştirebilecek noktaya gel.ondan sonra konuşalım senle çok bilmiş.

Toplam 20269 mesaj
«292293294295296297298299300301302303»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi