Editörler : E.Kayı Han

kamuz01
Memur
23 Mart 2023 09:37

mevcut hükümetin yerinde olsam memura da yüksek miktarda zam veririm zaten kaybedecek birşeyleri kalmadı

Mrtmrt4
Memur
23 Mart 2023 10:19

O zaman sen maaş bile alma eğer ki memursan. Ben gönüllü çalışıyorum diyebilirsin. Bunca zaman oku univeriste bitir sinavlara gir , memur ol sonra hiç okumamış dirsek çürütmemiş birisi ile aynı maaşı al , neden ? Memurlugun cazibesi olmcaycakmis falan filan. Kafanın içinde beyin var mı çok merak ettim gerçekten
Hukuk10, 1 yıl önce

Ben bu yapılanı doğru buluyorum memur maaşı asgari ücrete veya emekli maaşına eşitlenmesi lazım çünkü ülkede herkes memur olmak istiyor kimse özelde çalışmak istemiyor ülkenin daha fazla memura ihtiyacı yok herkes memur olmuş devletten maaş alıyor öyle bir hale gelmeli ki kimse memur olmak istememeli cazibesi kalmamalı kimse devleti işveren olarak görmemeli ülkenin kalkınması açısından bu şart asgari ücretle memur maaşı aynı olmalı

Skylan
Kapalı
23 Mart 2023 10:33

İsmi hukuk ama bakış açısı bir okadar dar kardeşim, o dediğin öyle olmuyor senin baktığın açıdan olursa işler devlet islerinde bir sürü liyakatsızlık is yapmamazlik olur bununda ceremesini vatandaş çeker bu 1. İkincisi dediği mevzuda yasayacaksak kuba gibi olman gerek herkes aynı olacaksa ben dünden raiziyim bu 2.

Yani senin düşüncen cahilce bi dusunce sokak ağzıyla elestri getirmeye çalışmıssın olmaz kardes olmaz bu tarzla bu çözüm önerileriyle olmaz

Hukuk10, 1 yıl önce

Ben bu yapılanı doğru buluyorum memur maaşı asgari ücrete veya emekli maaşına eşitlenmesi lazım çünkü ülkede herkes memur olmak istiyor kimse özelde çalışmak istemiyor ülkenin daha fazla memura ihtiyacı yok herkes memur olmuş devletten maaş alıyor öyle bir hale gelmeli ki kimse memur olmak istememeli cazibesi kalmamalı kimse devleti işveren olarak görmemeli ülkenin kalkınması açısından bu şart asgari ücretle memur maaşı aynı olmalı

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
23 Mart 2023 10:40

Ali YALÇIN ev kiralarına, gıdaya, giyime kuşama kat kat zam gelirken, memurun derdi için koşturacağına! şuanda olağan genel kurullarda güven tazeliyor, bunların boy boy reklamını yapıyor.

Bindiği Audi A6 marka aracı ve aldığı altı haneli maaşı ile gününü gün etmekte; Audisinin tozunu attırmaktadır. :)

Memuru sefalete mahkum eden zihniyetin sendikasına üye olarak bunca memuru onlara muhtaç eden memur kardeşlerim;

! İstifa dilekçesini doldurmanız ciddi anlamda 3 veya 4 dakikanızı almaktadır.

LÜTFEN!

Artık memurun maaşını hiç eden, memuru asgari ücrete muhtaç eden bu sendikadan istifa edin.

Bunca sefalete karşı, aldığınız asgari ücrete karşı kendinizde bir sorumluluk görmüyorsanız; başka memur kardeşlerinize karşı sorumluluğunuzu yerine getirip istifa edin, LÜTFEN!

Memur-Sen Konfederasyonu 13 senedir memurun hakkını hukukunu koruyamamakta; kazanım diye duyurdukları altı boş reklamları adeta memuru kandırmak için kullanmaktadır!

Toplu Sözleşme Görüşmelerinde memuru %3-5'e mahkum edip, reel enflasyonun %180 olduğu dönemde %30 zammı ayakta alkışlamış, adeta hükümetin maaşlı çalışanı gibi davranmıştır..

Toplu Sözleşme görüşmelerinde milyonlarca memurun, emeklinin, çoluk çocuğunun rızkını masada satıp, bırakın %30'luk zammı ayakta alkışlamasını, memurun geçim sıkıntısını dahi dile getirememektedir.

Bu ortamda yetkili (!) olduğunu düşünen sendikanın adeta bakanlıkların, cumhurbaşkanlığının, meclisin önünde kamp kurup orada yatması, memurun hakkını almak için gece gündüz çalışması gerekirken, [NASIL OLSA MEMUR İSTİFA ETMİYOR SENDİKADAN] düşüncesi ile geze geze olağan genel kurullarını yapmaktadır.

Bir kulaklığa sendika oyunuzu satarsanız, maaş zamanı evinize ekmek götüremez, kiranızı ödeyemez, borcunuzu harcınızı karşılayamaz duruma gelirsiniz değerli memur kardeşlerim.

Oysa kulaklık dağıtana üye olmak yerine, memurun hakkını sahada arayan yetkiye en yakın sendikayı seçerseniz Toplu Sözleşme Görüşmelerindeki kazanımlarınız ile o kulaklıktan her ay kendiniz alabilirsiniz ! PROMOSYON MEMURUN OYALANDIĞI BİR ALDATMACADIR!

Herkesi yanındaki memur kardeşine karşı sorumluluğunu yerine getirip yetkili, etkisiz, sarı Memur-SEN'den istifaya davet ediyorum!

System20
Şube Müdürü
23 Mart 2023 11:00

Yorumunu hayretle okudum. Okumaz olaydım.

Hukuk10, 1 yıl önce

İsmi Lazım Deil
Şube Müdürü
23 Mart 2023 11:19

Memurda zam gelecek endişe etme.

driverart
Memur
23 Mart 2023 11:21

Bence asla gelmeyecek, seçimden sonra % 3,5 devam edecek
İsmi Lazım Deil, 1 yıl önce

Skylan
Kapalı
23 Mart 2023 12:32

Sen su konuda endişe ediyor musun memurun yeri 5 yıl once ne noktada imis simdi nerde, aynı yere gelmesi için ne kadar zam gerekiyor sence bunu verirler mi

İsmi Lazım Deil, 1 yıl önce

23 Mart 2023 23:27

Cahil cühela sanıyor ki devlet maaşı kısınca memurun caizbesi kalmayınca özel sektör dolgun maaşlar verecek. Özel sektör de devlete bakıyor kardeşim benim, devlet kıstıkça özel sektör daha da kısıyor. Köşeye sıkışmış fare gibi olduk. Yolu yemeği düşünce 9 bin lira ile geçiniyoruz. Fakirlikten et yemeye yemeye bunları akıl edecek protein falanda kalmıyor haliyle.

nemlihava
Şef
23 Mart 2023 23:31

Memura da zam gelirse sırada özel sektör var onlar da beklentiye girer, özel sektöre zam demek ete, süte, yoğurda, dönere, pirince, yakıta v.s zam demek.

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi