Editörler : "eskiyara"Pangaea

mathandlaw
Aday Memur
04 Ağustos 2020 23:25

Formasyona ne diyelim yüksek lisans az geldiyse doktora falan diyebiliriz. Ama durum değişmez gençler.Formasyon formasyondur.Baskent universitesi web sitesinde mezunarinin adını yayınlamış.2006 2007... mezunlarının yanında hep formasyon mezunu yazıyor.Bu demek oluyor ki belgeyi veren

kurum dahil bu belgeyi yuksek lisanstan saymiyor.Zorunuza gitsede kabul etmeniz gereken şeyler var. Ben farklı düşünüyorum meb yanlış yapıyor diyen varsa istifa edip özel sektörde çalışabilir.Orada duvara asarlar formasyon belgenizi.Veya size bu belgeyle birlikte daha fazla maaş verirler.Ek ders fazla ödenmesi de yanlıştır.Konu ile ilgili yakın zamanda gelişmelerin olacağına inanıyorum.Sayistaya gitseler kesinlikle bu ödemeler geri istenir.Bunun örnekleri vardır.Devlet acele etmez gerekeni yapar.

tarumoloji
Genel Müdür
04 Ağustos 2020 23:28

Aldığım belgeyi bana anlatmaya çalışanlar var... diplomayı alan benim adam kendi inancını bize yedirmeye çalışıyor. İşte haksızlığa duruşunuz bu.

UcaS
Genel Müdür
05 Ağustos 2020 00:04

Neymiiş..Bir hormasyon belgesi her işe yarıyormuş.EF yerine FEF okumak daha evlaymış.Bunu da gördük

kutlu_23
Aday Memur
05 Ağustos 2020 00:41

Ortada bir haksizlik varsa o da egitim fakültelere

yapılandır. Bu yönetmelik neden çıktı? Ogretmenin kendini geliştirmesi için. Gidin hakiki yüksek lisans yapıp alın

puaninizi yok yapmak yemiyorsa burada konuşup durmayın.Belge almissin ne olduğunu bilmiyorsun.Daha açık anlatayım formasyonlu fefler doğan görünümlü şahin misalidir.Yani biraz süsleme ile öğretmen olma hakkı taninmis.Beğenmiyorsan yapma kardeşim. Senin yerine atamayı bekleyen o kadar eğitim mezunu idealist varken.30 puan derdine düşüp eğitimi unutan kimseye bu ülkenin ihtiyacı yok.

Kayaçç
Şef
05 Ağustos 2020 11:07

O üniversite, mezunlarının yanına formasyon yazmış da niye o zaman formasyon sertifikası değil de tezsiz yüksek lisans diploması vermiş!? Ayrıca sizin o lisans+lisansüstü eğitimimiz var ya lisansüstü kısmında eğitim dersleri almışsınız yanında da seçmeli birkaç ders. Çalıştığım okulda eğitim (lisans +lisansüstü) çıkışlı arkadaş; 3,5 alan dersleri, 1,5 yıl da eğitim dersleri aldık dedi. Yani aramızda hiçbir fark yok. Biz eğitim çıkışlılar puan almasın demiyoruz, bize de verilmesi gerekir diyoruz. Mesele bu.

mathandlaw, 4 yıl önce

Formasyona ne diyelim yüksek lisans az geldiyse doktora falan diyebiliriz. Ama durum değişmez gençler.Formasyon formasyondur.Baskent universitesi web sitesinde mezunarinin adını yayınlamış.2006 2007... mezunlarının yanında hep formasyon mezunu yazıyor.Bu demek oluyor ki belgeyi veren

kurum dahil bu belgeyi yuksek lisanstan saymiyor.Zorunuza gitsede kabul etmeniz gereken şeyler var. Ben farklı düşünüyorum meb yanlış yapıyor diyen varsa istifa edip özel sektörde çalışabilir.Orada duvara asarlar formasyon belgenizi.Veya size bu belgeyle birlikte daha fazla maaş verirler.Ek ders fazla ödenmesi de yanlıştır.Konu ile ilgili yakın zamanda gelişmelerin olacağına inanıyorum.Sayistaya gitseler kesinlikle bu ödemeler geri istenir.Bunun örnekleri vardır.Devlet acele etmez gerekeni yapar.

tarumoloji
Genel Müdür
05 Ağustos 2020 12:14

Sorunun çözümünü buldum arkadaşlar eğitim öğretim kısmındaki bir yanlışlıktan dolayı puan vermiyormuş "Öğr.Durumu/Bölümü : Lisans+Lisansüstü(TEZSİZ)" şeklinde düzeltince veriyor puan. Bu düzletmeliyi okul değil İlçe il milli eğitim Müdürlüğü yapabiliyor...

memurolm
Genel Müdür
05 Ağustos 2020 13:17

arkadaşlar eğitim fakültelileri olarak bu haksızlığa dur demezsek yarın öbür gün hırsızlığa uğrasak böbreğimizi çalsalar nasıl sesimizi çıkarırsak yine öyle ÇIĞLIK ATMALIYIZ.

arkadaşlar yani sen ilkokula giderken önlüğünü vs çalmışlardır ama onların tartışmanın onları çalanların hakkını arama zamanı 20 yıl sonra ASLA DEĞİL.

ama şu an NEYİN ZAMANI şuan önümüzde bir haksızlık var.

diyorlarki öğretmen olmayan öğretmenden daha iyi öğretmendir.

ve gerçek öğretmenler olarak bu sıkıntıyı hemen çözmeliyiz.

hemen bir teşkilatlanma kurup bu sorunu halledelim lütfen.

gereksiz79
Memur
05 Ağustos 2020 14:30

Hocam şöyle yapalım sizin okuttuklarınız da gerçek mezun olsun bizim da pilavdan mezun olsun ne dersin? Bu konuda da ben öğrencileri teşkilatlandırayım :D

memurolm, 4 yıl önce

arkadaşlar eğitim fakültelileri olarak bu haksızlığa dur demezsek yarın öbür gün hırsızlığa uğrasak böbreğimizi çalsalar nasıl sesimizi çıkarırsak yine öyle ÇIĞLIK ATMALIYIZ.

arkadaşlar yani sen ilkokula giderken önlüğünü vs çalmışlardır ama onların tartışmanın onları çalanların hakkını arama zamanı 20 yıl sonra ASLA DEĞİL.

ama şu an NEYİN ZAMANI şuan önümüzde bir haksızlık var.

diyorlarki öğretmen olmayan öğretmenden daha iyi öğretmendir.

ve gerçek öğretmenler olarak bu sıkıntıyı hemen çözmeliyiz.

hemen bir teşkilatlanma kurup bu sorunu halledelim lütfen.

derderr
Aday Memur
09 Ağustos 2020 02:09

Öğretmen lisesinden mezun olup imam hatiplilerin kesilen puanlarının önünde olanlar o haksızlıklar ne olacak kesilmese tıp yerine matemarik kazandım diye sevinen öğrencilerdeniz 1.5 yıl da tezsiz aldım 2004 de ktu den adı tezsiz ama tez hazırladık benden iyi mi öğretmensiniz diplomanız size bişey katmamış... Buraya gelinceye kadar özeller 2. öğretimler üniversite puan farkları herşeyi liste liste puanlasınlar haksızlık hak verilince biter....

Ögretmen6326
Aday Memur
09 Ağustos 2020 10:24

Arkadaşlar merhaba. Lisans Trakya Üniversitesi Zihin Engelliler Öğretmenliği mezunuyum. Tezsiz Yükseklisans Akdeniz Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi mezunuyum. Bağlı bulunduğum ilçe milli eğitim müdürlüğü ek hizmet puanı alamayacağımı söylüyor ve puanımı vermiyor. Bu doğru mu? Puan alamıyor muyum? Yönetmelik oldukça açık ortaöğretim alan öğretmenliği hariç tezsiz Yükseklisans a 30 puan verilir diyor ama anlamıyorlar.
09 Ağustos 2020 10:51

Valla bir tezli mezunu olarak şunu söyleyebilirim ki o dönemde fef mezunları formasyon alabilmek için les daha sonra adı ALEs olarak değişen sınavlara girerek çatır çatır tezsiz yaptılar arkadaşlar sevgiler

Toplam 111 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi