Editörler : supporters.
«888990919293949596979899»
25 Aralık 2013 21:31

Eyvallah kardeşim. Benim için, beni hiç tanımayan birinin "hakkında hayırlısı olsun" diye dua etmesi 84 rakibi elemekten daha önemli. Çok teşekkürler. Senin de hakkında hayırlısı olsun.

codeblue, 10 yıl önce

arkadaşım yazdıkların için çok teşekkür ederiz, sorulan mülakat sorularını bazı arkadaşların devlet sırrı olarak görüp buraya yazmamasını anlayamıyorum, bu konuda durum çok açık, mülakat il göçteki gibi herkesin tek grup sayıldığı şekilde olmuş olsaydı bi nebze anlardım bu endişeyi ancak herkes branşlarına göre bulunduğu gruba göre mülakata giriyor zaten...tekrar teşekkür ederm, inşallah hakkında hayırlısı olur...

plusplus
Şube Müdürü
25 Aralık 2013 21:36

bende size katiliyorum zaten mulakat sorulari bilgi sinamaktan cok sorulara cevap verme tarzini irdeleme platformu benim görüşüm bu yönde

FeritÇakmaktaş, 10 yıl önce

Bence kesinlikle faydası olur. Yalnız gittiğiniz ülke ile ilgili gelebilecek sorulara hazırlıklı olun. Bana şöyle geldi, bakalım gitmiş laylaylom gelmiş mi gözlemlemiş mi? Bunu irdeleyen sorular sordular. Ki benim bilgi sorularından ziyade daha önem atfedileceğine inandığım sorular bunlardı. Zira yorum, analiz, kıyaslama gerektiriyor yanıtlamak.

Hiçbir niteliğinizi ya bu da önemli değildir ki diye söylememezlik etmeyin. Kendinize güvendiğiniz her özelliğinizi dile getirin derim. Kolay gelsin.

guojiguanxi
Aday Memur
25 Aralık 2013 22:38

Ben de bugün girenlerdenim. Kısaca kendimi tanıttım yds puanımı sordular ve ikinci dilimdeki seviyemi sordular. İkinci dilimle ilgili 2-3 tane daha soru geldi Yurt dışı deneyimi sordular anlattım. Yüksek lisansıma ilişkin bir kaç soru geldi. Ardından Bağımsız devletler topluluğunu sordular, Kore ne zaman birleşti, ABD'nin Asyadaki üstleri, Filipinleri özellikle sordu, var mı diye söylemeyi unuttum çünkü. Göç İdaresinin kurulma tarihi ve bunu bilemedim. Mülteci günü ne zamandır, milletvekili seçilme yeterlilikleri nelerdir. Orta Doğu neresidir ve neden orta doğu denir ve kimler der ve ülkelerini falan saydırdı ( bu soruyu uzunca anlattırdı). Ortadaki tatlı adam da Big depression nerde başladı dedi ve en son bilgi toplumu nedir dedi ve açıldın ve rahatladın sen dedi ve mülakat bitti:) Çok tatlılardı ve ilk mülakatın mı da dedi. Sizi rahatlatmak için ellerinden geleni yapıyorlar panik olmamaya çalışın sadece:)

Başarılar:)

erasmuss12
Aday Memur
25 Aralık 2013 22:47

bana da dünya mülteciler günü, apartheid, imparatorluk- ulus devlet ayrımı, meclis araştırması,bilgi toplumu, kıbrıs sorunu, imf ve herkese sorulduğu gibi yabancı dil, yurtdışı deneyimi, okul derecem filan soruldu.

bence stressiz ama ciddi bir ortam vardı, inşallah hakeden kazanır, hayırlısı olur...

codeblue
Kapalı
25 Aralık 2013 22:52

sağol kardeşim, benim mülakat 2 ocakta olduğu için beklemedeyim mecbur, kamu grubundan gireceğim mülakata, ulici arkadaşlara sorulan soruların zorluğunu ölçü alıyorum da sorular gerçekten dişliymiş...soruları okurken nasıl cevap veririm diye şöyle bi düşünüyorum; kafamda birşeyler oluşuyor ama hep teste alıştığımızdan aklımıza gelenleri düzgün cümlelere dökmek konusu biraz zorlayacak gibi..

FeritÇakmaktaş, 10 yıl önce

Eyvallah kardeşim. Benim için, beni hiç tanımayan birinin "hakkında hayırlısı olsun" diye dua etmesi 84 rakibi elemekten daha önemli. Çok teşekkürler. Senin de hakkında hayırlısı olsun.

codeblue
Kapalı
25 Aralık 2013 22:54

senin stajlar da varmış, onları anlatırken filan heyecanını yenersin inşallah :) başarılar dilerim

plusplus, 10 yıl önce

yazdim ama insallah dikkate alinir bir kac kamu kurumda da staj yapmistim rekabet kurumu merkez bankasi gibi onlari da yazdim insallah bunlari konusmakla gecer sadece vakit :)) mulakat anlarını paylasan arkadaslar gercekten allah kolayliklar versin ben sizin yazdiklarinizi okurken bu sorular bana sorulsa ne cevap verirdim diye düşünüyorum aklima tek bir kelime dahi gelmiyor :) allah yarimcimiz olsun

guojiguanxi
Aday Memur
25 Aralık 2013 22:57

Bir de bir soruyu unuttum arkadaşlar. Hindiçini ülkeleri hangileridir?

guojiguanxi, 10 yıl önce

Ben de bugün girenlerdenim. Kısaca kendimi tanıttım yds puanımı sordular ve ikinci dilimdeki seviyemi sordular. İkinci dilimle ilgili 2-3 tane daha soru geldi Yurt dışı deneyimi sordular anlattım. Yüksek lisansıma ilişkin bir kaç soru geldi. Ardından Bağımsız devletler topluluğunu sordular, Kore ne zaman birleşti, ABD'nin Asyadaki üstleri, Filipinleri özellikle sordu, var mı diye söylemeyi unuttum çünkü. Göç İdaresinin kurulma tarihi ve bunu bilemedim. Mülteci günü ne zamandır, milletvekili seçilme yeterlilikleri nelerdir. Orta Doğu neresidir ve neden orta doğu denir ve kimler der ve ülkelerini falan saydırdı ( bu soruyu uzunca anlattırdı). Ortadaki tatlı adam da Big depression nerde başladı dedi ve en son bilgi toplumu nedir dedi ve açıldın ve rahatladın sen dedi ve mülakat bitti:) Çok tatlılardı ve ilk mülakatın mı da dedi. Sizi rahatlatmak için ellerinden geleni yapıyorlar panik olmamaya çalışın sadece:)

Başarılar:)

kpss.exe
Memur
25 Aralık 2013 23:29

paylaşım yapan tüm arkadaşlara çok çok teşekkürler inşallah hakeden herkes en iyi yerlere gelir, kazanır. ayrıca mülakata girecek tüm arkadaşlara başarılar...

bende il göç için takip ediyorum burayı bazı sorular benide umutlandırdı doğrusu

work and tavel ile amerika birde erasmus tecrubem olmuştu benimde ama ama bi sorun var yds puanım 20-25 arası bişeydi :D yani sorarlarsa bu tezatlığı nasıl açıklayacam onu düşünmeye başladım :) sınavda hepsini aynı işaretlemiştim mi dicem :)

25 Aralık 2013 23:38

burada yabancı dil ve yurtdışı deneyimi belirleyici olur mu yani ikinci bir dil bilmeyen ve yurtdışına hiç gitmeyen birisinin şansı az mıdır bunu merak ediyorum doğrusu.

vasi25
Aday Memur
25 Aralık 2013 23:42

Bu ne arkadasim ya dilimiz olsa gider o sinavlara basvururuz zaten..ne bu dil yurt disi takintilari anlamadim arkadas ya

kamuyöneticisi84, 10 yıl önce

burada yabancı dil ve yurtdışı deneyimi belirleyici olur mu yani ikinci bir dil bilmeyen ve yurtdışına hiç gitmeyen birisinin şansı az mıdır bunu merak ediyorum doğrusu.

plusplus
Şube Müdürü
26 Aralık 2013 00:24

yarın mülakata girecek olanlara güzel soru olabilir. yeni içişleri bakanı Efkan ALA.

kpss.exe
Memur
26 Aralık 2013 00:29

yok be kardeş öyle bi niyetim yoktu kesinlikle. yanlış anlaşldıysa kusura bakma herkes kısmetini yer zaten olacağı varsa bi şekilde olur, 2 dil olsa bu seferde 3. yok mu der elemek isteyen yine eler, inş. hepimiz için güzel olur..

vasi25, 10 yıl önce

Bu ne arkadasim ya dilimiz olsa gider o sinavlara basvururuz zaten..ne bu dil yurt disi takintilari anlamadim arkadas ya

sondan birinci
Aday Memur
26 Aralık 2013 01:03

ilk defa alıntılı mesaj göndermeyi deniyorum. bakalım nasıl olacak.

apartheid rejimi, dünya göç günü, en uzun süre cumhurbaşkanlığı yapan cumhurbaşkanımız, dünya göç örgütünün kuruluş yılı, demokratik barış teorisi aklıma gelenler

iktisatçı-sukru, 10 yıl önce

sana ne sordular kardeşim genel kültürden ve kanundan?? bilgilerin için gerçekten çok teşekkürler

hduzcu
Şef
26 Aralık 2013 10:53

arkadaşlar bir iibf li olarak sorular sorular çok yabancı geliyor. Bakalım 2 ocakta başlıcak olan iibf mülakatındaki sorular nasıl gelecek

gazi058
Aday Memur
26 Aralık 2013 11:43

hduzcu ,zaten bunlar bir iibf veya siyasal bölümü olan ua ilişkiler bölümü öğrencilerine sorulmuş , 2 Ocak'ta siyasal bilgiler ve kamucuların mülakatı var ondan önce iktisat maliye bölümünün var

hduzcu, 10 yıl önce

arkadaşlar bir iibf li olarak sorular sorular çok yabancı geliyor. Bakalım 2 ocakta başlıcak olan iibf mülakatındaki sorular nasıl gelecek

hduzcu
Şef
26 Aralık 2013 15:09

KARDeşim yanlış yazmışım aynen öle de mesala ben iktisatçıyım o anlamda işletme iktisat maliye grubu anlamında dicektim. Onlara soracakları soruları merak ediyorum. Uluslararası il ve kamu yön biraz daha bizden soru sorulma bakımından ayrılır diye sölemiştim. Bu arada 2 ocakta başlıcak ve 3 ocakta biticek olan grup hangi gruptandı

gazi058, 10 yıl önce

hduzcu ,zaten bunlar bir iibf veya siyasal bölümü olan ua ilişkiler bölümü öğrencilerine sorulmuş , 2 Ocak'ta siyasal bilgiler ve kamucuların mülakatı var ondan önce iktisat maliye bölümünün var

rohat7
Aday Memur
26 Aralık 2013 15:16

Iktisat işletme maliye bu sabah girdi şu anda da girenler var mülakattan çıkanlar bilgi paylaşsırsa seviniriz

26 Aralık 2013 18:31

hiç bir şey bilmiyormuş gibi hissedenler var mı?

fgk7
Aday Memur
26 Aralık 2013 18:39

İİBF den giren yok mu hiç arkadaşlar

kamu38
Aday Memur
26 Aralık 2013 19:28

yaş sorun olurmu acaba 33 yaşındayım

Toplam 2867 mesaj
«888990919293949596979899»

Çok Yazılan Konular

Sözlük