Editörler : Pangaea

Kapalı
31 Ocak 2012 18:16

verimli kpss çalışma planı

merhabalar,kpss için verimli bir çalışma programı önerisi olan var mı?program yapsam bi türlü yapmasam bi türlü 5 ay kaldı;yapmassam yetiştiremezmişim gibi gelio yapsam nasıl verimli bir plan yapabileceğimi bilemiyorum içimde rahat etmiyo:(

kpss hazırlık planı önerisi-fikri olan varsa yardımcı olabilir mi?

sdfgzl
Kapalı
31 Ocak 2012 22:35

keşke bir de yanıt verseydiniz :))

okiii
Genel Müdür
31 Ocak 2012 22:48

siz hangi derslerinizin iyi hangilerinin kötü olduğunu yazarsanız fikirlerimi yazayım hocam...Türkçede nasılsınız? matematikte durumunuz nedir? diğerlerine gerek yok bu ikisine göre program farklılaşacak çünkü?

kryogenik
Genel Müdür
31 Ocak 2012 22:49

:))

bence

konu anlatımlı kitaplarını al, konuların cetvelini çıkar, bu konuları günlere böl, öyle bir takvim çıkar kendine ve o takvime mutlaka uy

yoksa konular yetişmeyebilir

her konunun ardından da 5-6 test çöz en az

tabi bir de denemelere git dersanelere

konular bitmedi etmedi deme, gir denemelere

çünkü konuların bittiğinde deneme çözmene çok az vakit kalır

sdfgzl
Kapalı
31 Ocak 2012 22:54

sonunda sesimi duyan birileri oldu :) teşekkürler arkadaşlar ilginiz için öncelikle..genel yetenekte sorun yok-aksine benim sıkıntım tarih vatandaşlık ikilisinde:( yargının konu anlatımlı kitapları var,deneme çözmeye çalışıyorum ama haliyle genel kültür berbat geliyor...

kryogenik
Genel Müdür
31 Ocak 2012 22:56

çözdükçe düzelir merak etme

yeter ki yapamıyorum edemiyorum diye pes etme

konuları tekrar et bi hele

o zaman istesen de yanlış yapamazsın ;)

sdfgzl
Kapalı
31 Ocak 2012 23:01

uzun vadeli dediğiniz gibi bir program çıkarmak mantıklı...konuların dengesine göre gün bazında bi çalışma planı yapmayı planladım ama bunun ne derece faydalı olacağını kestiremedim açıkçası malum az zaman kaldı deneme yanılma yapma lüksüm yok-o nedenle daha deneyimli birilerinden yardım almak istedim;siz bu tarz bi program denediniz mi?

kryogenik
Genel Müdür
31 Ocak 2012 23:05

evet

türkçeyi yarıladım

tarik üçte biri bitti

coğrafyayı bitirdim ama üzerinden geçmemlazım, belki başka bir kitapdan

vatandaşlık hiç bakmadım, son iki ay yoğunlaşıcam çünkü çabuk unutuluyor

sdfgzl
Kapalı
31 Ocak 2012 23:10

peki hazırlarken planınızı; şu gün şu konuyu bitireceğim diye mi hazırladınız; yoksa bugün şu kadar saat şu dersi çalışacağım diyemi? yani programınızı konu bazında mı yoksa bir saat türkçe bir saat matematik vb. gibi mi uyguladınız?

okiii
Genel Müdür
31 Ocak 2012 23:41

sfd gazi o zman size şöyle bir program önerebilirim; ayrıca yargı derhanesi sayısalcılar için programının linkinide vereceğim, ancak önce kendi fikrimi yazayım....bende bir arkadaştan aldım memnunum..

genel kültürde ya tarih yada coğrafyadan başlamanı tavsiye edeceğim;

Yargı yada vb Bol türkçe ve matematik denemesi al, sadece bu dersler için....

1,GÜN; TArih----Türkçe 30 lu deneme, matematik 30 lu deneme

2.Gün 3 gün 4 gün sürekli aynı...gidecek taki Tarih bitene kadar tarih bitince ise, ..bu sefer tarihtaen sadece soru çözeceksin...

program yenilecek;

1.Gün coğrafya konu çalışması-tarih soru çözümü

2.gün coğrafya konu çalışması...matematik ve türkçe 3olu deneme

ertık tarihten çok iyi durumdayım dersen ondanda denemelere geçeceksin......denemeler uzun sürmez zaten....

tamamı böyle bitince hepsinde denemelere geçersin......

bu şekilde ortalama olarak 3 haftada biter, coğrafya 10-15 gün vatandaşlıkta 10-15 günde bitecektir.............sistemim bu benimki daha ağır çünkü matematik sorunum var ayrıca türkçedende konu çalışıyorum.........

beğenmedim dersen; banada vakit kalsın dersen;

1 gün tarih konu çalışması soru çözümü

2 gün matematik ve türkçe denemeleri--

yada 1 gün tarih konu çalışması- türkçe denemesi

2 gün tarih soru çözümü ve matematik denemesi gibi varyasyonlar sana kalmış.......

ben çok memnunum kardeşim, konuların ortalama ne zaman biteceği vesaire belli............yani program bence çok çnemli nasıl olursa olsun ancak bir programın olsun...

Yok ben daha bilimsel birşeyler istiyorum diyorsan...aşağıdaki sayısalcılar için vb ders programlarını incelemeni tavsiye ederim...

http://www.kpsscafe.com/haber/kpssye-dogru-ve-bilincli-hazirlanma-stratejileri-2342.html

kryogenik
Genel Müdür
31 Ocak 2012 23:43

ben konuları böldüm günlere öyle ilerliyorum

artık hangisi kafana yatarsa

ama bir an evvel başla

okiii
Genel Müdür
31 Ocak 2012 23:47

Verdiğim linkte derslere bölünmüş olanda var onada bakabilirsin.....arkadaşın dediği gibi bir programın mutlaka olsun bir an önce başla uykun yoksa şimdi başla hemen...

31 Ocak 2012 23:58

matematık turkcesı ıyı olmayan daha hıc baslamamıs bırıne ne onerırsınız?kaç saat gunde kaç ders

stuntmaster
Genel Müdür
01 Şubat 2012 00:30

@yakısıklıprens

okiii arkadaşımızın ayrıntılı olarak yazdığı çalışma planı güzel. Hele ki matematikten kötü ise seviyenize uygun konu anlatımlı kitaptan her gün çalışın. Ayrıca sırf çözümlü olan Matematik soru bankası bulunsun elinizde.Türkçeden hiç olmazsa her gün 35-30 tane paragraf soruları çözün.

Genel kültürden ders ders bitirin. Cografya- Tarih-Vatandaşlık sırasıyla çalışabilirsiniz...

Kolay gelsin...

01 Şubat 2012 00:35

stuntmaster tesekkur ederım hangı yayın evının cozumlu matematık kıtabı ıyı olur?tarıh cografya vatandaslıgı aynı anda gotursem daha ıyı olmazmı yanı her gun matematık turkce ve yanında sozel bır ders hergun degısık sekılde

stuntmaster
Genel Müdür
01 Şubat 2012 00:41

Çözümlü matematik kitabım olmadığı için bu konuda yardımcı olamayacağım. Matematik için kpss kaynağından çalışmıyorum. Öss soru bankasından çözüyorum. Fem ve Güvender yayınlarından çözüyorum...

tarıh cografya vatandaslıgı aynı anda göturmeyi dene istersen. Verim almazsan ders ders bitir. Ben aynı anda yürütemedim. Bazı konular uzun bazıları kısa. bu nedenle diğer dersin konusunu bitiremedim. Bu nedenle ders ders bitirmek benim için daha iyi daha verimli oldu...

01 Şubat 2012 00:43

ders ders olursa yetısmez gıbı gelıyor

stuntmaster
Genel Müdür
01 Şubat 2012 00:49

O zaman her gün matematik her gün genel kültürden 1 ders çalışın. Matematiği halletmeye bakın. Diğer dersler bir şekilde halledilir...

01 Şubat 2012 00:52

evet her gun matematık turkce ve ya tarıh yada cografya 2 ay sonrada vatandaslıkla devam edeyım vat nısan mayıs hazıran yetısır heralde

sdfgzl
Kapalı
01 Şubat 2012 08:51

çok teşekkür ediyorum arkadaşlar, ben her ikinizin(okii ve kryogenik) de karması biçiminde bir program hazırladım:)bugün de başlıyorum, hepimize kolay gelsinn:))

kryogenik
Genel Müdür
01 Şubat 2012 12:38

hadi bakalım cümlemize kolay gelsin

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi