Editörler : F16 Gökçen
«57585960616263646566676869

imntss
Aday Memur
24 Eylül 2019 19:50

ik kimdi ismini hatırlıyor musunuz? kadın miydi?
muhendıs eem1, 5 yıl önce

Pusula programında olan arkadaşların daha etkin haberleşmesi adına özelden numaralarınızı göndermenizi rica ediyorum daha etkin haberleşiriz böylece

muhendıs eem1
Aday Memur
24 Eylül 2019 20:23

Bu kadar merakınız sebebi nedir ? Yani gerekli açıklamalar yapılıyor ama ismine kadar soruyorsunuz, kadın veya erkek olmasının bir önemi mi var ?

imntss, 5 yıl önce
ik kimdi ismini hatırlıyor musunuz? kadın miydi?

imntss
Aday Memur
24 Eylül 2019 20:44

sizin soylememenizin sebebi nedir?

Bu kadar merakınız sebebi nedir ? Yani gerekli açıklamalar yapılıyor ama ismine kadar soruyorsunuz, kadın veya erkek olmasının bir önemi mi var ?

imntss
Aday Memur
24 Eylül 2019 20:46

altında bir şey mi aramanız gerekiyor?

Pey3939
Aday Memur
24 Eylül 2019 21:43

ben bugün ikitelli şantiyesi için 30 eylülde 2. mülakata çağrıldım. ilk mülakatım ankara'da 20 ağustostaydı. 2. mülakat inşaat mühendisleri için nasıl oluyor tanışma gibi mi yoksa 2. mülakattan sonra yine elenme ihtimali var mı ???

muhendıs eem1
Aday Memur
24 Eylül 2019 21:59

Teknik ofiste mühendisler için eleme olacağı söylendi ama şantiye için eleme olur mu bilmiyorum.

Pey3939, 5 yıl önce

ben bugün ikitelli şantiyesi için 30 eylülde 2. mülakata çağrıldım. ilk mülakatım ankara'da 20 ağustostaydı. 2. mülakat inşaat mühendisleri için nasıl oluyor tanışma gibi mi yoksa 2. mülakattan sonra yine elenme ihtimali var mı ???

Pey3939
Aday Memur
24 Eylül 2019 22:04

neler soruyorlar acaba ? ilk mülakat herkesin dediği gibi sohbet havasında falan geçmişti

Teknik ofiste mühendisler için eleme olacağı söylendi ama şantiye için eleme olur mu bilmiyorum.

mimni
Kapalı
25 Eylül 2019 12:01

Bugün aranan oldu mu ?

imntss
Aday Memur
25 Eylül 2019 14:01

2. Mulakat sonuçları en geç ne zamana kadar belli olacak?

sinembozdogan
Aday Memur
25 Eylül 2019 14:24

mülakata giden arkadaşlar hiç mimar çagırılmış mı bi bilginiz oldumu ?

muhendıs eem1
Aday Memur
25 Eylül 2019 16:06

Pusula whatsapp grubu

...............

katılmak isteyen arkadaşlar link üsteki gibidir.

shooter4848
Aday Memur
25 Eylül 2019 16:09

İnşaat mühendisi arkadaşlar şantiyede görüşmeye çağırıldı mı?

mimni
Kapalı
26 Eylül 2019 14:19

Bugün aranan oldu mu arkadaşlar , artık ümidi kesmeye başladım.

ahmetabdul
Aday Memur
26 Eylül 2019 17:47

aranan oldumu arkadaşlar

26 Eylül 2019 19:06

WhatsApp grubunda anlık gelişmeler aktarılıyor

ahmetabdul
Aday Memur
27 Eylül 2019 13:04

aranan var mı arkadaşlar ?

27 Eylül 2019 14:52

Olumsuz dönüşler başladı.

metnnn
Aday Memur
27 Eylül 2019 20:04

Arkadaşlar 1. mülakat sonrasında olumsuz dönüş alan var mı ?

crustige
Aday Memur
25 Ekim 2019 16:14

Merhaba arkadaşlar,süreci başından sonuna kadar geçirmiş olan biri olarak, ilk kez buraları okuyan arkadaşlar için tecrübelerimi aktarmaya çalışacağım.

1)ilk başvuruyu program sitesi üzerinden, bölümünüz, okulunuz, diploma notunuz gibi bilgileri içeren bir formu doldurarak yapıyorsunuz. kendilerine göre bir filtreleme yaparak uygun gördükleri adayları ikinci aşamaya alıyorlar. Bu aşama için özel olarak yapılacak bir şey yok, formu dikkatlice okuyup doldurun. Büyük oranda ikinci aşama için kabul ediyorlar zaten.

2)formu doldurduktan max 1-2 gün (daha kısa da sürebilir) içinde size bir mail geliyor. Video mülakat için kabul edildiniz veya olumsuz bir red mail şeklinde oluyor.

3)Kabul edildiğinizde size bir süre veriyorlar yanlış hatırlamıyorsam video için 2 ay, evraklar için 3 ay filandı. Bu süreler zarfında, sizden belirtilen bir veya bütünleşik iki soru barındıran ik sorusunu 1 dakikalık video şeklinde cevaplayıp, bu videoyu yüklemenizi istiyorlar. Sorular oldukça soyut, internetde örnek video cevaplar var, onlara bakarak benzer formatta hazırlayabilirsiniz. Tavsiyem, videonuz özenilmiş olsun, mümkünse takım ve ya elbise gibi görüşme kıyafeti giyin, önceden konuşmanızı yazın ve akıcı, düzgün bir şekilde ifade edin kendinizi. Mümkün mertebe yuvarlak, aynı zamanda da içten cevaplayın özele çok fazla girmeyin süre kısıtlı çünkü. İstenilen evrakları süresinde yükleyin. Cv'nizi özenli hazırlayın. Sonrasında 1-1.5 ay kadar bir değerlendirme süresi oluyor.

4)kabul edilirseniz aranıyorsunuz, ve bir mail geliyor. ankara portakal çiçeği sokakdaki ik ofislerine görüşmeye çağırıyorlar sizi. Yol parası bu görüşme için ödemiyorlar. Görüşmeler 10-15 dk sürüyor. İk görevlisi bir kişi tarafından yapılıyor. Görüşmede sizden güncel cv'nizi istiyorlar. Görüşme bunun üzerinden gidiyor. İkcı yumuşak bir dille sohbet havasında yürütüyor. Tavsiyelerim, havalar sıcak olduğu için ceket olmasa da beyaz gömlek kravat giyinin, kızlar da görüşme kıyafe giyinmeye çalışın. Mülakatta rahat olun, önceden potansiyel cevaplarınızı hazırlayın. Teknik bir soru gelmiyor, sizin tecrübesiz olduğunuzu biliyor. kafasındaki eleme kriterleri, yabancı dil sevyeniz, konuşma üslubunuz, yansıttığınız karakter, istekli misiniz, girişken misiniz ve en önemlisi hikayeniz var mı okuldayken ders dışında bir şeyler yaptınız mı. Bunları anlatmanızı istiyor sonunda size o sene alım yaptıkları yerlere göre tercih yaptırıyor ve gönderiyor.

5)bu görüşme sonrasında yaklaşık 2 ay kadar bekliyorsunuz. Olumlu ise direkt olarak işe başlayabilirsiniz ve ya tercih ettiğiniz kısımda yeni bir mülakata çağırılabilirsiniz. Bu tamamen sizin bölümünüze ve o seneki durumlara bağlı. Ankara'daki başka mülakat olmayacak sözüne inanmayın 2. Mülakat olursa oluyor. İşe başladıysanız hayırlı olsun son adıma gidin. 2. Mülakata çağırdılarsa devam.

6)2. Mülakat tercih yaptığınız yer nerede ise orada oluyor. Kısım şefi ve ik katılıyor. Ankara'daki soruların benzeri aynen geliyor. teknik bilgi gene sormuyorlar ancak alana, şirkete hakim misiniz onu görmek istiyorlar. Mülakatta ik'cı konuşmuyor not alıyor sadece soruları şef soruyor. Ankara'dakinden çok daha ciddi bir ortam var. Ek olarak farklı sorular gelebiliyor, "iyi tarafların neler, seni ne gibi şeyler sinirlendirir vs gibi tipik mülakat soruları". Bu görüşme 10 dk civarı sürüyor. şehir dışından geldiyseniz yol paranızı karşılıyorlar.

7)2-3 hafta kadar bekliyorsunuz. olumsuz ise mail, olumlu ise aranıyorsunuz. bir evrak listesi gönderiyorlar onları ankara'ya postalıyorsunuz. sonra sözleşmeyi gönderiyorlar onları da doldurup postalıyorsunuz. buraya kadar geldiyseniz kasım'da iş başı oluyor. Süreç böylece tamamlanıyor.

***En çok merak edilenler, ilk altı ay sgk sonra şirket asgari ücret ile ödeme yapıyor. Yüksek lisans engel değil ancak şantiye vs düşünüyorsanız söylemenizi mülakatlar için tavsiye etmem bir de şantiyede izin veriyorlar mı bilmiyorum. sgk'da öğrenci statüsündekiler kesintili ödeme yapıyor yani başta söylemediyseniz sonda mecbur bildireceksiniz. 2. mülakat varsa elenme ihtimaliniz de var hatta bu sene elenen çok oldu. Süreç sonu kalma garantisi yok. Kısaca bu süreçte bu şirkette hiçbir şeyin garantisi yok. Daha iyi ve ya sürdürülebilir (1 sene sonra çıkartmayacak) imkanlar varsa değerlendirin. 5 ay bekleyip 2. yüz yüzü mülakatta elenebiliyorsunuz. Şahsi olarak süreç boyunca birçok işe başvurdum dönüş olmadığı için mecburiyetten devam ettim ben. Devam oranı %50-40 diye düşünüyorum ancak emin değilim. devam ettikleri kitle genelde sabit yatırımlar avm, hastane gibi iştiraklerde diye tahmin ediyorum. düşüncelerim ve tecrübelerim böyle. herkesin yolu açık olsun.

baltundag
Aday Memur
03 Eylül 2020 18:21

Arkadaşlar 2020 için dönüşler başladı mı hiç ben mimarım 2 hafta önce başvurdum hala dönüş yok

Toplam 1364 mesaj
«57585960616263646566676869

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi