Editörler : E.Kayı Han
«638639640641642643644645646647648649»
23 Ocak 2020 10:51

Sende atlıyorsun bırak kendisi yazsın seni ilgilendirmez. Açıkta sigorta yatıyor nasıl çalışabilrsin memursun az çok bilirsn. Kurtlukla fln alakası yok. Kardeş diye hitap etme bir daha da. Sohbet arkadaşlarına kardeş diyebilirsin. Bana deme.

deltaforcecs, 4 yıl önce
kardeş insanları azarlamadan cevap verme lütfundan bulunursan insanları kırmamış olursun soruya atlama ya da kendini tutamıyorsan. bi önceki yorum yazan uzun zamandır takip edip ilk kez yazmış yorum belki soran kişi de ilk kez yazıyor başına böyle şeyler herkesin her yıl sanki geliyormuş gibi. sayfanın kurdu değil senin gibi herkes

deltaforcecs
Aday Memur
23 Ocak 2020 13:28

ancak can sıkıntısına millete laf yetiştiriyorsun yardımcı olmak yerine . burda empati yaparak herkesin durumunu anlayabilir insan
asetilkolin34, 4 yıl önce

Sende atlıyorsun bırak kendisi yazsın seni ilgilendirmez. Açıkta sigorta yatıyor nasıl çalışabilrsin memursun az çok bilirsn. Kurtlukla fln alakası yok. Kardeş diye hitap etme bir daha da. Sohbet arkadaşlarına kardeş diyebilirsin. Bana deme.

Rkyah
Aday Memur
23 Ocak 2020 14:54

Arkadaşlar merhaba afla alakalı bi taslak yayınlanmış ne düşünüyosunuz :(

Rkyah
Aday Memur
23 Ocak 2020 16:28

Ya bi soru sordum saçma sapan özelden mesaj atanlar var çirkinleşmeyin,terbiyesizlik yapmayın, yanlış yerdesiniz

GönülHasan07
Aday Memur
23 Ocak 2020 21:50

O kadar haklısınız ki amaçları ne bilmiyorum biz ne dertteyiz millet ne dertte
Rkyah, 4 yıl önce
Ya bi soru sordum saçma sapan özelden mesaj atanlar var çirkinleşmeyin,terbiyesizlik yapmayın, yanlış yerdesiniz

hsyn684
Aday Memur
23 Ocak 2020 23:21

öncellikle çok geçmiş olsun inşallah istinaf bozar ve mağduriyetin sona erer hangi kuvvette eğer sorun olmazsa benimde buna benzer bir dönem başımdan geçti benim daha 6 ay oldu sulh ceza mah. adli kontrol şartı ve yurt dışı çıkış yasağı ile serbest bıraktı gözaltından sonra kurumum daha gözaltındayken hemen 1 yıllığına GGU aldı beni ilk mahkemem martta olacak sürec hakkında dönüş yaparsan sevinirim.Herkese geçmiş olsun.

Xyz6699, 4 yıl önce

Arkadaşlar bende uzun zamandır forumu takip ediyorum. Başımdan geçenleri kısaca yazmak istedim. Bundan 9 ay önce gözaltı yaşadım ve savcılığın tutuklama talebi ile sulh ceza hakimliğine sevk edildim. Adli kontrol şartıyla serbest kaldım. Bunun sonucunda hakkımda birliğim tarafından hiçbir uzaklaştırma ggu, açık vs. gibi işlemler uygulanmadı. 8 ay boyunca çalışmaya devam ettim hatta bu süreç içerisinde tayin gördüm. Daha sonra hakkımda dava açıldığını öğrendim. Gerekçe toplam 4 ardışık 0 sn ve aramaların tamamı çalışmadığım farklı bir ilden. Hakkımda başka hiçbir kriter yok. Uzun lafın kısası mahkeme ikinci duruşmada 6 yıl 3 ay ceza verdi. Dosyayı istinafa gönderdik. Büyük ihtimalle kurumdan ihraç olacağım beklemekteyim. Allah tüm suçsuz ve günahsız insanların yardımcısı olsun.

Nedesembilemedimki
Aday Memur
26 Ocak 2020 15:38

ohal komisyonu ankesor e verilen red için elinde idari mahkemesi dilekçe örneği olan var mi

bensuden
Aday Memur
26 Ocak 2020 23:45

diyarbakirda süreci devam eden ve avukat önerisi olan var mı kimse yokmuuu

Oldgoodtimes
Aday Memur
27 Ocak 2020 20:20

Merhaba,

Ankara 28. ACM hakkinda bilgisi olan var midir?

Masumköylü55
Aday Memur
28 Ocak 2020 02:50

tüm celselere katıldıysanız tutuksuz yargılamaya devam eder diye düşünüyorum. birisinin ardışıkdan tutun da, tanıklara, bank asyaya kadar tüm delilleri vardı. mahkeme ilk celsede 6/3 verdi. yargıtaya başvurdu tutuklanmadı. hatta adli kontrolü bile o istemeden mahkeme kaldırmış. adam imza atmaya karakola gidince öğrendi.

yumus28, 4 yıl önce

10 aydır ankesör meselesi ile ilgili 3 defa mahkemeye girdim çıktım. Ancak son mahkemede 1 tane tanık çıktı. Mahkeme tekrar 2 ay sonraya ertelendi. Tanığın dinlenmesine diye. Bu arada ep yok. Sağlık sebebiyle adli kontrol var. Şimdi merak ediyorum durum sizce 2 ay sonraki mahkemede ne olur. Hakim tutuklar mı acaba. Bu arada İstanbul 28acm.de dava sürüyor. Çok endişeliyim. Ne olcak bilmiyorum.

Masumköylü55
Aday Memur
28 Ocak 2020 02:57

ben de denizci iken 14 ay ggu oldum. ilk 3 ay zordu. sonra belediyenin taş işleme kursuna katıldım. sonra ihraç, en nihayetinde emekli oldum. memleketime yerleştim. ufak bir atölye açtım. şimdi taş işliyorum. hayat bir şekilde akıyor. hiç bir şeyi kafama takmıyorum. hayırlısı olsun diyorum.

denizci1987, 4 yıl önce

Bende aciktayim ve evde oturmak hapis gibi keske jmkan olsada gidip bir yerlerde calisabilsek kafamiz dagilirdi en azindan... Berbat bir durum ve arkadasi anliyorum...

Nedesembilemedimki
Aday Memur
28 Ocak 2020 07:30

ilginiz için çok teşekkür ederim mesajınızı aldım çok sagolun
Masumköylü55, 4 yıl önce

tüm celselere katıldıysanız tutuksuz yargılamaya devam eder diye düşünüyorum. birisinin ardışıkdan tutun da, tanıklara, bank asyaya kadar tüm delilleri vardı. mahkeme ilk celsede 6/3 verdi. yargıtaya başvurdu tutuklanmadı. hatta adli kontrolü bile o istemeden mahkeme kaldırmış. adam imza atmaya karakola gidince öğrendi.

burcuvahit
Aday Memur
29 Ocak 2020 02:21

Herkese iyi akşamlar ve herkese çok geçmiş olsun öncelikle... Uzu süredir takip ediyorum ama ne yalan söyleyim kabul edemediğim şeyleri buraya yazmaya gitmedi elim... Beraat haberleri ve buradaki destek umut oldu zaman zaman bana da... Eşim 20 Mart 2018 günü gözaltına alındı, oğlum 36 günlük ve kolik bir bebek, ben lohusa... 9 gün başka bir ilde nezarette tutuldu oğlumun 40 uçurmasını eşimin karakoluna götürerek yaptım... 9 gün sonunda salı günleri imza ve yurt dışı yasağıyla serbest kaldı... Sonra 8 temmuz 20018 e kadar ggu sonra da 701 le ihraç... 3 ay orda burda kaldık eşyalarımız bir binanın deposunda... Eşim iş bulamafı... Çok zor günlerdi biliyorum ki malesef sizlerde yaşadınız... Yaklaşık 2 sene olacak ama hala ne iddianame ne mahkeme ne de OHAL den bir cevap var... Avukatı arayıp sorduğumuzda bizden önce siz öğreneceksiniz zaten diyor ve 30 konteynır dijitalden bahsediyor bunların içinde eşimin telefonu da var, muhtemelen onu inceleyeckeler sonra ya mahkeme ya da direk sonuç, içşniz rahat olsun bir şey bulamadıkları için uzatıyorlar diyor, çok şükür r benim içim rahat alnım ak vicdanım hür ama çok ağır geliyor artık hiç bir şeye inancım kalmafı umudum tükendi... Eşimin 14 araması var sadece 5 görüşme ve hepsi saniyelik görüşmeler... Başka da bir şey yok... O saniyelerde de sizlerinde bildiği gibi uyuşma yok yani imkansız...şimdi çok şükür bir işi var çalışıo ama gece işi oğlum babasına hasret günde 1 2 saat görürse görüyor, ama lütfen yanlış anlamayın yazdıklarımı burda haksız yere eşini göremeyen bir sürü kader arkadaşım var biliyorum ve Allah tan onlara daha çok sabır diliyorum... Şimdi size sorum aranızda biz gibi olan ya da bilgisi olan var mı çünkü biz 2 senedir hiç bir şey yapmadan bekliyoruz ve artık sabretmek çok zor gelio,... Bir yolu olmalı diyorum bir kapı olmalı haksızlığı duyurmak göstermek için.. Herkese tekrar çok geçmiş olsun, inşallah tüm masumlar bir an önce bu kabustan uyanır ve gerçek suçlular cezalarını bize çektirdikleriyle birlikte çeker...

29 Ocak 2020 09:54

Ohal komisyonuna basvurdunuz mu?

29 Ocak 2020 10:01

Simdi tekrar bakinca anladim ohal komisyonundan cevap alamamissiniz, muhtemelen hakkinizda dava acilmadigi icin komisyonda kabul karari veremedigi icin beklemedesiniz zaten komisyonun elinde kalan %10 luk dosyalarin hepsini ne yapacaklarini bilemedikleri icin beklettikleri dosyalar, dolayisiyla ben sadece tahmin edeyim komisyon savciliga hakkinizda soracak o da tuh nasil kacirmisiz diyecek hemen kopyala yapistir bir iddianame sonra komisyon red verecek siz idare mahkemesine gideceksiniz sonra duruşma duruşma en son yargitaydan beraat danistaydan işe dönüş alacaksiniz ama uzerinden 5 sene mi gecer 10 sene mi gecer kimse bilemez.... Yada normal bir hukuk devletinde olmasi gereken olur komisyon işe iadenize karar verir.... Sonuc ne olursa olsun bence hicbirini dusunmeden hayati yaşamak gerek...

Koyunyemez
Memur
29 Ocak 2020 12:10

komisyonun savcılığa yazı yazması gibi bisey söz konusu değil komisyonda çoğu asker beklemede devam eden davalar için red kararı söz konusu kendinizi red alacakmış gibi ayarlayın
denizci1987, 4 yıl önce

Simdi tekrar bakinca anladim ohal komisyonundan cevap alamamissiniz, muhtemelen hakkinizda dava acilmadigi icin komisyonda kabul karari veremedigi icin beklemedesiniz zaten komisyonun elinde kalan %10 luk dosyalarin hepsini ne yapacaklarini bilemedikleri icin beklettikleri dosyalar, dolayisiyla ben sadece tahmin edeyim komisyon savciliga hakkinizda soracak o da tuh nasil kacirmisiz diyecek hemen kopyala yapistir bir iddianame sonra komisyon red verecek siz idare mahkemesine gideceksiniz sonra duruşma duruşma en son yargitaydan beraat danistaydan işe dönüş alacaksiniz ama uzerinden 5 sene mi gecer 10 sene mi gecer kimse bilemez.... Yada normal bir hukuk devletinde olmasi gereken olur komisyon işe iadenize karar verir.... Sonuc ne olursa olsun bence hicbirini dusunmeden hayati yaşamak gerek...

ekliptik26
Aday Memur
29 Ocak 2020 12:11

Konuyla ilgili bir kaç sorum olacak arkadaşlar, cevap verenlere şimdiden teşekkürler:

Yeğenim 10 gün önce ardışık aramadan tutuklandı. HTS kayıtlarında asker öğrenci iken 8 tane arama yapılmış 2011-2013 yılları arasında. Kendisine isnat edilen başka hiç bir suç yok.

- Tutukluluk süresi ne kadar sürer, ilk mahkeme muhtemelen ne zaman yapılır ve ne karar verilir?

- Avukatımızı tutuk bu süreçte yapılması gereken ne olabilir?

Teşekkürler.

yakupp71
Memur
29 Ocak 2020 12:49

Durum aynı bende 11 nisanda gözaltına alındıydım dijitallerin bir kısmı temiz geldi evimden alınan arızalı telefonun sonucu çıkmadığı için mahkeme sürekli erteliyor. Mahkemeden karar çıkmadığı içinde ohal komisyonu karar veremiyor diye düşünüyorum sürekli araştırma içerisindeyim bu konu için cimere 7 defa başvuru yaptım 5 i boş çıktı 2 başvurunun cevabını bekliyorum, elimizden gelen hiç bişey yok beklemeye devam beklerkende ohal komisyonundan ret gelmesin diye dua etmeye devam edecez
burcuvahit, 4 yıl önce

Herkese iyi akşamlar ve herkese çok geçmiş olsun öncelikle... Uzu süredir takip ediyorum ama ne yalan söyleyim kabul edemediğim şeyleri buraya yazmaya gitmedi elim... Beraat haberleri ve buradaki destek umut oldu zaman zaman bana da... Eşim 20 Mart 2018 günü gözaltına alındı, oğlum 36 günlük ve kolik bir bebek, ben lohusa... 9 gün başka bir ilde nezarette tutuldu oğlumun 40 uçurmasını eşimin karakoluna götürerek yaptım... 9 gün sonunda salı günleri imza ve yurt dışı yasağıyla serbest kaldı... Sonra 8 temmuz 20018 e kadar ggu sonra da 701 le ihraç... 3 ay orda burda kaldık eşyalarımız bir binanın deposunda... Eşim iş bulamafı... Çok zor günlerdi biliyorum ki malesef sizlerde yaşadınız... Yaklaşık 2 sene olacak ama hala ne iddianame ne mahkeme ne de OHAL den bir cevap var... Avukatı arayıp sorduğumuzda bizden önce siz öğreneceksiniz zaten diyor ve 30 konteynır dijitalden bahsediyor bunların içinde eşimin telefonu da var, muhtemelen onu inceleyeckeler sonra ya mahkeme ya da direk sonuç, içşniz rahat olsun bir şey bulamadıkları için uzatıyorlar diyor, çok şükür r benim içim rahat alnım ak vicdanım hür ama çok ağır geliyor artık hiç bir şeye inancım kalmafı umudum tükendi... Eşimin 14 araması var sadece 5 görüşme ve hepsi saniyelik görüşmeler... Başka da bir şey yok... O saniyelerde de sizlerinde bildiği gibi uyuşma yok yani imkansız...şimdi çok şükür bir işi var çalışıo ama gece işi oğlum babasına hasret günde 1 2 saat görürse görüyor, ama lütfen yanlış anlamayın yazdıklarımı burda haksız yere eşini göremeyen bir sürü kader arkadaşım var biliyorum ve Allah tan onlara daha çok sabır diliyorum... Şimdi size sorum aranızda biz gibi olan ya da bilgisi olan var mı çünkü biz 2 senedir hiç bir şey yapmadan bekliyoruz ve artık sabretmek çok zor gelio,... Bir yolu olmalı diyorum bir kapı olmalı haksızlığı duyurmak göstermek için.. Herkese tekrar çok geçmiş olsun, inşallah tüm masumlar bir an önce bu kabustan uyanır ve gerçek suçlular cezalarını bize çektirdikleriyle birlikte çeker...

burcuvahit
Aday Memur
29 Ocak 2020 12:56

5 10 sene çok çok uzun nasıl sabreder insan... Dün başka bir forunda bir polis memurunun 2013 de başlayan davası 2019 da bitmiş işine dönmüş ama 6 sene dile kolay... Hayatı yaşamak çok çok zor böyle... Neden 2 sene olmasına rağmen bir şey yok ya da neden başka bir yere neden gideyoruz, hayatımızı ellerimizden alıyorlar ve bize de oturup seyredin diyorlar... Kimseye güvenimiz kalmadı avukata da güvenemiyorum...

burcuvahit
Aday Memur
29 Ocak 2020 13:09

Yakupp71 bizde sadece eşimin telefonu alınmıştı avukatın dediğine göre muhtemelen onu bekliyorlar diyor ama buarada tabi o dijitallerin üstüne birsürü insan alınıyor onların dijitalleri geliyor biz yine beklemede... Bizde hala ne mahkeme ne iddianame hiç bir şey yok... Bi cevp bi mahkeme bi iddianame nebiliyim bişey olsa artık diyorum ona göre yolumuza bakıcaz ama avukat olmaması daha iyi diyor... Ama öok sıkıldık artık yorulduk.. Siz cimer e nasıl bir başvuru yaptınız. Birde eşimin malül en emeklilik hakkı vardı onunda kabul olmayacağını söylemişlerdi ilk başta ama şimdş öğrendiğimize göre bu durumda olup dava açıp kazanıp emekli olan var gerçi biz istemiyoruz ama neye göre bu kararlar anlamadığımız o...

Toplam 20060 mesaj
«638639640641642643644645646647648649»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi