Editörler : "eskiyara"Pangaea
29 Ağustos 2010 00:57

En Çok Ek Dersi Hangi Branş Öğretmenli Alıyor?

Hangisi alıyor ortalama?

***TÜRKÇECİ-32***
Şube Müdürü
29 Ağustos 2010 01:59

Bizim almadığımız kesin.

İdareye en fazla yalalık yapan desek daha doğru olur.Branş bazında düşünmezsek okul öncesi ve sınıf öğretmenleri her zaman tam ek ders alır onların dışındaki hiç kimsenin garantisi yok.

turkceci89
Aday Memur
29 Ağustos 2010 13:40

Türkçe dersi haftalık ders saati bakımından en fazla ders değil mi peki? Yani en rahat ek dersi türkçeciler almaz mı?

boshadam
Şube Müdürü
29 Ağustos 2010 14:23

Öyle de 30 saat giremeyeceğinize göre en fazla 25 girersiniz. ( Diğer derslerisaymıyorum ).

Hangi branşın çok alacağının söylenmesi mantıksız. Okuldan okula değişir.6 sınıflı bir okuldaki İngilizceci 7sınıflı bir okuldakinden fazla alır çünkü diğerinde norm 2 dir ( tabi öğretmeni tamsa ) .

...morlale...
Müsteşar Yardımcısı
29 Ağustos 2010 14:38

yerleşim bölgesine hatta okula göre değişir.

***TÜRKÇECİ-32***
Şube Müdürü
29 Ağustos 2010 14:44

boshadam hocam haklı.

İlk olarak şunu iyi bilmelisin turkceci89,

Biz uzun süredir bu mesleğin içindeyiz.Elbette ki tecrübelerimize istinaden konuşuyoruz laf olsun diye yorum yapmıyoruz.(Tahminimce sen yeni ataması yapılanlardansın)

Türkçe dersi her sınıfta (6,7,8) 5'er saattir ve 15 saat de maaş karşılığını tamamlamaktadır.

Eğer ki tek Türkçeci olduğun bir okula atandıysan ve okuldaki öğretmenler de eksik varsa ek dersi fazla alma ihtimalin artacaktır ama şunu da unutma ki din öğretmenlerinin vs.dersi az olduğu

için mesela kendi derslerinin yanında bir kaç tane daha derse girmek zorunda kalırlar maaş karşılığını doldurmak için bu da diğer branşçıları bu olumsuz yönde etkiler.

15 saatin dolduktan sonra her şey idareye bağlı isterse sana ek ders vermeyebilir isterse verebilir .(Tabii normal kurallar içinde ek ders dağılımının eşit olması gerekir o başka ama uyan idareci zor bulunur.)

Ben aday öğretmen olduğum zaman hariç bilrek ve isteyerek hiçbir zaman ek ders almadım. Verdiğinde de müdürle kavga ettim iptal ettirdim bence ek ders konusun abartılacak pek bir yanı yok.Bir Türkçeci olarak genelde alacağın en fazla ek ders olsa olsa ayda 250-300 arası olur ama gireceğin stres ve yaşayacağın sıkıntılar o paraya değmez.

kuzzgun
Şube Müdürü
29 Ağustos 2010 15:32

öğretmeni çok olan ve az olan okula göre değişir

öğretmen 15 saat maaş karşılığı derse girer

haftalık 15 saat sonrası girdiği her ders saati yaklaşık 7 tl ile çarpılır

ful derse(29+1 rehberlik)ilköğretim için giren bir öğretmen

hazırlık ve planlama ile 18 veya 19 saat ek ders alır

bu da aylık 18*4_ 72 eder yaklaşık 500 lira

yani ek ders branşın yanında boş derslerede bakar

ama beden eğitimi,türkçe veya herhnagi bir spor baranşı tiyatro

sertifikanız varsa ve okulda ders dışı egzersizile aylık 24 saat

daha ekders alırsınız yaklaşık 160 tl daha

ayrıca halk eğitim mekezinden sbs veya öss ye yönelik kurs ta

açarsan yine 160 tl civarı gelir

benim okulumda en çok ek dersi türkçe ve beden eğitimi alıyor

türkçeci 95 saat civarı(egzersiz ile)+24 saat sbs kursu

beden ise 90 95 arası alıyor

adalet2
Yasaklı
29 Ağustos 2010 15:40

genelde beden resim müzik bütün okullarda bunu gördüm..normları 1 olduğu için ve 4.5 sınıflarada giriyorlar birde hafatasonu 6 saat eksersizide kattınızmı iyi para kazanıyorlar...sonrada rehberlikciler

haftada 18 saat alıyorlar...

adalet2
Yasaklı
29 Ağustos 2010 15:44

şehir merkezlerinde benim yazdıklarım geçerlidir...

cibis
Daire Başkanı
29 Ağustos 2010 16:31

sınıfçıların almadığı kesin.

sınıfçılar 15 branşçılar 18 ders alıyor..

adalet istiyoruz :)

turkceci89
Aday Memur
29 Ağustos 2010 17:44

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim yorumlarınız için.

neva06
Kapalı
29 Ağustos 2010 20:23

=) ben söyleyim en çok özel eğitim öğretmenleri alıyor.(zihin,işitme,görme eng.öğretmenleri) ben onlardan biriyim hem sınıf öğretmeni gibi tam 30 saat alıyoruz hem de branşımız dolayısıyla %20 fazladan alıyoruz. daha açık şöyle söyleyim tam yattığı ay en son 560 lira aldım. sanırım bu da en net açıklama oldu.

teachers71
Daire Başkanı
30 Ağustos 2010 12:54

sanırjm biz meslekçiler. ama oda okula ve ile göre değişyior. mesela geçen sene görev yaptığım okulda 47 saat dersim vardı. 27 saat ücret..+ haftada 10 saat hafta sonu kurs veriyordum.+üniversite stajerleri geliyordu. ilk dönem haftada 4 ikinci dönem çift grup haftada 10 saatte ordan (üniversiteden) ücret geliyordu.

haftada 47 saate kadar imza attığım oluyordu. bu yıl memleketime tayinim çıktı. okulda öğretmen başına branşımda 40 saat civarı ders varmış. kurs yok. stajer öğrenci yok.

bu sene haftalık 20 saat ücreti ancak bulacağım.

geçen sene 47 bu sene 20. aynı branş farklı yerlerde nasıl farklı ücretler alabiliyor size bir örnek... bulunduğum okulda benden yüksek ücret alan arkadaşlarda vardı. 120 kişilik okulda ben ilk 15-20 te ancak yer alıyordum. ama bu hafta içi sabah 8 akşam 5:30,,hafta sonlarınızı ve haftada 2-3 akşamınızı feda etmekle olabiliyor.. bunuda göz önünde bulundurmak gerekiyor.

saygılarla...

neva06
Kapalı
30 Ağustos 2010 13:01

teachers71

=) bende bizim branşı bi şey sanırdım ek derste... saygılar efendim =)

teachers71
Daire Başkanı
30 Ağustos 2010 13:10

saygı bizden:)

o rakamlar benim içinde nostalji oldu... 1500 civarı ekderse imza atan arkadaşlarımda olmuştu.. benim rekor 1350 falandı. 1 ayın 5 hafta olduğu aylar falan....

güzel günlerdi... :)

ajans46
Daire Başkanı
30 Ağustos 2010 17:37

Ben çalıştığım okullarda Türkçeciler maaş karşılığını zor dolduruyorlardı. Çünkü bir okulun ikinci kademesinde Türkçe dersi 20 saati geçtiği anda ikinci bir norm açılıyor. Ama egzersiz yaprlarsa haftada 6 saat daha ek ders alabiliyorlar.

ezgii_ing
Şef
30 Ağustos 2010 21:48

ben ingilizce öğretmeniyim bizim okulda en çok ben alıyorum çünkü 4. ve 5. sınıflarıda okutuyuorum

Eagle
Müsteşar Yardımcısı
30 Ağustos 2010 23:49

İdareye yalakalık yapan çok alır diyen zihniyeti kınıyorum. Hiçbir öğretmen arkadaş yalakalık yapmaz. Öğretmenler 3 kuruş için eğilmez. Diğer meslektekiler ne kadar ekmek parası peşindeyseler onlar da öyledirler.

yaşar-06
Daire Başkanı
01 Eylül 2010 16:50

Çok sakıncalı bir başlık burada çok para alanları linç ederler vay efendim

yatarak alıyosunuz

ben öss de senden yüksek aldım

ben kpss de yüksek aldım

ben de ek ders isterimmm

bir ton hakaret, branş aşağılamasııı.

ben bilmiyorum valla kim alıyor ki fazlaaa. :):):)

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi