Editörler : crops35
23 Mayıs 2019 02:02

Geçen sene 87 aldım, Siz siz olun türkçeyi hafife almayın. En çok yanlışım türkçeden çıktı. Onu tarih izledi.

avans
Aday Memur
23 Mayıs 2019 21:49

Merhaba arkadaşlar. 2020 için ben de hazırlıklara başladım. 2018'de 74 puan almıştım. Önceki hatalardan ders alarak devam etmek istiyorum.

Genel kültür derslerinden tarih ve coğrafya temelim yeni oluştu diyebilirim. Video izleyip, Genel kültür Benim Hocam Soru-Cevap kitabını ezberleme çalışmam olmuştu. Oradan çalışarak, tekrar ederek devam ediyorum.

Vatandaşlık dersleri ile çalışmalara başladım. -Bir yandan katiplik mülakatları hazırlığı olur- Video yerine konu anlatım kitaplarından okuyarak, soru çözme temelli çalışmayı planlıyorum. Evde çalışmak yerine kütüphanede çalışmayı ya da sessiz sakin yerlerde -Piknik alanı gibi.. Genelde buralarda belli günler hariç kimse olmuyor- çalışmak gibi düşüncelerim var. (Çünkü üst komşu çocukları gibi faktör var. Yaşayan bilir.) Şimdilik köydeyim. Şehirden uzak.. Sakin, sessiz.

23 Mayıs 2019 22:01

türkçede nasıl bir çalışmayı önerirsiniz hocam?

Sınavda size ters gelen durum neydi türkçe ile ilgili?

tibbigoruntulemestaj, 5 yıl önce
Geçen sene 87 aldım, Siz siz olun türkçeyi hafife almayın. En çok yanlışım türkçeden çıktı. Onu tarih izledi.

harita94
Genel Müdür
23 Mayıs 2019 22:55

Ben lisans kpss den 87 küsür aldım önlisans karşılığı 90-91 puan civarı.tavsiyem şu:genel kültürden fark atması çok zor.bizim 96 puan alan arkadaş da 50 net yaptı bende 50 net yaptım 83 puan alan arkadaş da 50 net yaptı.sonuçta bu sınav puan sınavı değil sıralama sınavı.

O yüzden rakiplerinize fark atacağınız kısım genel yetenektir.türkçe ve matematiğe yüklenin artık tarihi coğrafyayı vatandaşlığı herkes yapıyor.genel kültürden fark atmanın tek yolu 60 soruda ya 1-2 yanlış yapacaksanız ya da full yapacaksınız o bölümü.bu da imkansız gibi bir şey.

24 Mayıs 2019 01:57

sözel mantık ve kısa paragraf soruları cok ikilemde bıraktı. bol bol çeşit soru çözün derim.
birtutamumut, 5 yıl önce

türkçede nasıl bir çalışmayı önerirsiniz hocam?

Sınavda size ters gelen durum neydi türkçe ile ilgili?

100net
Aday Memur
24 Mayıs 2019 11:09

Kardes yanlis yonlendirme yapiyosun. Onlisansta genel kulturu cozen kazanir. Butun sinavlarin istatistiklerine bak genle gulturu yapistiran yol almistir. 2016 kpss de lisansin genel kulturune bak. Onune gelen o sinavda 55 net yapti. Turkceniz zordu kimse yapamadi tikandi. Sayilsalcilar sinavda yurudu. Cunku adam matida cozdu. Genel kulturu herkes cozer. 2016 onlisansa hem genel kulturu hem mati yapistirdilar. Sinavlara bi bakalim senin dedigin gibimi bu is. Onlisans dan sinava gircekler genel kazanmak istiyosa kulturde 60 da 50 net yapmali. Turkcede 30 da 25 net yapmali. Mat ne cozerse yanina kar kalir. Matematigi full olan onlisancilar da kulturde 46 net turkcede 23 net bandina kadar kendilerine pay verebilirler. Bizim donemimizde vardi bazi tipler milletin moralini bozacam diye milleti kaosa suruklucem diye neler dediler. 2016 kpss hazirilik surecinde acilan basliklar yazilan yazilara bakin. Ordada benim nickim 100 net. Ozaman andaval grubu ile ne kavgalar ettik. Sonuc ne oldu butun forum dedigimize geldi. Mat yapamayanlar kesinlikle turkce ve kulturu fullucem diye calisacaksiniz. Mat yapanlarda iki bolum ortalama 45 net diye odaklansin en az. Kolay gele. Ben burdan yanlis yazilan yorumlara mudahele ederim. Ozeldende ulasabilirsiniz. Zamanim oldukca gordukce cevaplarim. Sakin ola ko umutsuz olmayin. Yorumlari okuyup umutsuzluga kapilanlar sinava girmesin. Bizim zamanimizda darbe oldu temmuzda sinav ertelendi. Darbeden sonra neler yazildi neler. Kafayi yerdiniz. Sinava hazirlnacak arkadas celik gibi sabira sahip olmali en basta. ikincisi ben bu isi basaracagim demesi. Ucuncusu devlet tibbi sekreter almiyormus demicek. Devlet 1 tane tibbi sekreter illaki alacak. Sizin amaciniz develetin alacagi o 1 kisi olmali. Kolay gele cumleten
harita94, 5 yıl önce

Ben lisans kpss den 87 küsür aldım önlisans karşılığı 90-91 puan civarı.tavsiyem şu:genel kültürden fark atması çok zor.bizim 96 puan alan arkadaş da 50 net yaptı bende 50 net yaptım 83 puan alan arkadaş da 50 net yaptı.sonuçta bu sınav puan sınavı değil sıralama sınavı.

O yüzden rakiplerinize fark atacağınız kısım genel yetenektir.türkçe ve matematiğe yüklenin artık tarihi coğrafyayı vatandaşlığı herkes yapıyor.genel kültürden fark atmanın tek yolu 60 soruda ya 1-2 yanlış yapacaksanız ya da full yapacaksınız o bölümü.bu da imkansız gibi bir şey.

yldzzg
Aday Memur
24 Mayıs 2019 16:17

çok güzel konuşmuşsunuz gerçekten. bu dönemde sessiz sakin evinde ders çalışan rakiplerimiz olduğu gibi, moral bozup ortalığı karıştırıp bizi eleme peşinde olanlar da, ben çalışmıyorum ya daha çok var deyip motivasyon düşürüp sabahlara kadar çalışanlar da var gözlerimiz bunları gördü. biz elimizden geleni yapalım. kazanmaya odaklanalım. kimler kimler atandı. hiçbiri bizden üstün zekalı falan değil. her şey istemeye ve azimle çalışmaya bakıyor.

100net, 5 yıl önce
Kardes yanlis yonlendirme yapiyosun. Onlisansta genel kulturu cozen kazanir. Butun sinavlarin istatistiklerine bak genle gulturu yapistiran yol almistir. 2016 kpss de lisansin genel kulturune bak. Onune gelen o sinavda 55 net yapti. Turkceniz zordu kimse yapamadi tikandi. Sayilsalcilar sinavda yurudu. Cunku adam matida cozdu. Genel kulturu herkes cozer. 2016 onlisansa hem genel kulturu hem mati yapistirdilar. Sinavlara bi bakalim senin dedigin gibimi bu is. Onlisans dan sinava gircekler genel kazanmak istiyosa kulturde 60 da 50 net yapmali. Turkcede 30 da 25 net yapmali. Mat ne cozerse yanina kar kalir. Matematigi full olan onlisancilar da kulturde 46 net turkcede 23 net bandina kadar kendilerine pay verebilirler. Bizim donemimizde vardi bazi tipler milletin moralini bozacam diye milleti kaosa suruklucem diye neler dediler. 2016 kpss hazirilik surecinde acilan basliklar yazilan yazilara bakin. Ordada benim nickim 100 net. Ozaman andaval grubu ile ne kavgalar ettik. Sonuc ne oldu butun forum dedigimize geldi. Mat yapamayanlar kesinlikle turkce ve kulturu fullucem diye calisacaksiniz. Mat yapanlarda iki bolum ortalama 45 net diye odaklansin en az. Kolay gele. Ben burdan yanlis yazilan yorumlara mudahele ederim. Ozeldende ulasabilirsiniz. Zamanim oldukca gordukce cevaplarim. Sakin ola ko umutsuz olmayin. Yorumlari okuyup umutsuzluga kapilanlar sinava girmesin. Bizim zamanimizda darbe oldu temmuzda sinav ertelendi. Darbeden sonra neler yazildi neler. Kafayi yerdiniz. Sinava hazirlnacak arkadas celik gibi sabira sahip olmali en basta. ikincisi ben bu isi basaracagim demesi. Ucuncusu devlet tibbi sekreter almiyormus demicek. Devlet 1 tane tibbi sekreter illaki alacak. Sizin amaciniz develetin alacagi o 1 kisi olmali. Kolay gele cumleten

Tufancoglu
Aday Memur
24 Mayıs 2019 19:40

Arkadaşlar Matematik yapamadığım için 75 puan aldım. 2020 için ise Temmuz gibi başlamayı planlıyorum. Bana önerebileceğini hoca ve kitap var mıdır ? Şimdiden teşekkür ediyorum

kpsskazan
Memur
24 Mayıs 2019 20:07

grup kurduk bayanlar olarak devam ediyoruz katılmak isteyen varsa ozelden ulaşabilir

harita94
Genel Müdür
25 Mayıs 2019 14:28

Yanlış.tarihi coğrafyayı vatandaşlığı çalışıp emek veren herkes yapıyor.dolayısıyla burdan farkatma ihtimaliniz %10 ise matematik türkçeden fark atma ihtimaliniz %80 dir.

Bu kpss tarihinden itibaren böyle olmuştur ve böyle gidecektir.sınava girenlerin kaçı adam akıllı matematik çözüp sözel mantık yapabiliyor?

harita94
Genel Müdür
25 Mayıs 2019 14:33

Aşağıdakiler hangisi ilmiye sınıfına ait değildir gibi bir soru gelse yada bağlantısızlar grubu hangi konferansta kurulmuştur dese ya da tmbb detoplantı yeter sayısı kaçtır dese yada hangisi heyelan set gölü değildir diye sorsa bunları çalışan herkes tıkır tıkır yapar.

Ama gece gündüz ders çalışan birinin önüne sayı problemi koysan yada katı cisimlerle ilgili bir geometri sorusu koysan yapamayabilir anlatmak istediğim buydu.

mehmet-0101
Memur
26 Mayıs 2019 00:26

2020 de kpss olacak mi olsada merkezi atama kalacak mi nasıl motive oluyorsunuz merkezi alim öldü

100net
Aday Memur
26 Mayıs 2019 14:18

Hic bir sinavda gk yapan basarisiz olmamistir Gk 50 net yap turkce 25 yap bir puanina bak Biz zaten mat yapmayin demedik Gk yapan isi goturur Mat yapiyosan zaten kpss icin umutsuz olma illaki biseyler olur 50 gk yapip mat da yapabiliyosan zaten zirveye cikarsin 30 mat 30 turk yap 30 gk da yanina koy yine zirvedesin Ama sen dersen ki 50 gk yi herkes yapiyor Kazanmak isteyen mat da cozmeli o is yanli 50 gk yide kimse yapamiyor Sinava bir milyon giriyosa 1000 kisi bu is icin cabaliyo Devletde 1000 kisi almiyo 1000 kisininde 250 si adam gibi calisiyo Fazla korkutmayin gozunuzu Bu forumda kimler geldi gecti Sinavi kazanamadiginiz zaman uzulmeyin cunku kazanmaya ihtiyaciniz yokmus kazanmak istememissiniz ihtiyaci olan isteyen kazanir 2016 dan su an burda kimse yok isteyen benim buna ihtiyacim var diyen kazandi gitti Diger yazan cizen senaryolarla gelenler zaten istemiyodu istemedigi icin her seye bi bahane buluyolardi Calisanlarinda moralini bozuyolardi Onlarda yok piyasada Her donem boyle piyasa karisir isteyenler kazanir gider Gk 55 gy 45 en az kendinizi odaklayin ve calisin gerisi gelecektir
harita94, 5 yıl önce

Aşağıdakiler hangisi ilmiye sınıfına ait değildir gibi bir soru gelse yada bağlantısızlar grubu hangi konferansta kurulmuştur dese ya da tmbb detoplantı yeter sayısı kaçtır dese yada hangisi heyelan set gölü değildir diye sorsa bunları çalışan herkes tıkır tıkır yapar.

Ama gece gündüz ders çalışan birinin önüne sayı problemi koysan yada katı cisimlerle ilgili bir geometri sorusu koysan yapamayabilir anlatmak istediğim buydu.

100net
Aday Memur
26 Mayıs 2019 14:23

Ve ben sana lisans sinavina gore cevap verdim Lisans sinavinda mat cozemiyosan sinava girme zaten Onlisans sinavinda cogu kisi meslek oldugu icin Meslekde mat gormedigi icin Onlisans sinavinda mat pek cozebilen olmaz Bu ahmaklik veya acizlik degil Meslek grubu mat gormemis lisede Ogrencinin sucu yok sistemin sucu Ne oluyor gk yukleniliyor Sen onlisansda gk si 50 net olan biri goster bakalim kac puan almis 93 e kadar gk ile alirsin 93 ve ustu matematik yapanlar alir 97 ve ustu hem gk hem gy nerdeyse full yapnalar alir Lisans sinavi ile bu sinavi bir tutma Ben buna yanlis yonlendirme dedim Sende dogru konusuyosun Ama o lisans sinavi icin gecerli 87 lisans iyi almissin oda dogru
harita94, 5 yıl önce

kpsskazan
Memur
05 Temmuz 2019 22:25

evli olarak alısıp azmetmeuye calıstıgımız whatsap grubumuz var birbirimize destek oluyoruz katılmak isteyen bayan arkadaslarımız olursa özelden bildirin

ertann-34
Aday Memur
11 Temmuz 2019 14:25

Bu sınavda belirleyici olan genel yetenektir. Çünkü zor olan genel yetenektir. net ortalamaları matematıkten 4-5 i geçmediği için genel yetenekten fazla yapan zaten genel kültürden her koşulda yapar..

100net
Aday Memur
11 Temmuz 2019 16:04

kardeş sen genel yetenek yap fulle genel kültürü çözme kazan

şu an en az genel kültür 50 net yapman gerek

genel yetenek ise en az 45 olmalı

zorluğa göre genel kültür 50 yi kimse yapamaz

sayısı 20 yi geçmez

şu konumda bu alımlara göre hedefiniz 55 55 olmalı

3001 ve bölümünden alım olmayan arkadaşlar için bunlar

şu an 3001 alımı çok az kendi bölümünüzde birinci olma hedefiniz olsun

genel yetenek kazandırır diye kendinizi kandırmayın