Editörler : E.Kayı Han
11 Aralık 2017 08:34

4/b Tayin hakkı

Öncelikle hayırlı günler 4B'li abilerim kardeşlerim ablalarım ve bacılarım tayin hakkında umutsuzca yaptığım araştırmalarda şöyle bir maddeyle karşılaştım

İlgili hüküm

"e) (Ek: 12 Haziran 2011 tarihli Resmi Gazete) Kamu idareleri adına vizeli boş pozisyonlara sözleşmeli personel alımı yapılmadan önce yılda bir kez, pozisyonun vizeli olduğu ilde en az üç yıl hizmet süresi bulunan personelin geçiş yapmak istediği birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyona kurum içi yer değişikliği talebi, ilgili idarece hizmet gereklerine göre belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde yerine getirilebilir. İdareler, il gruplarından oluşan görev bölgeleri ve bu bölgeler için en az 3 yıldan başlamak üzere farklı hizmet süreleri belirleyebilir."

Bu maddeye göre, sadece en az 3 yıl o sözleşmeli pozisyonda çalışmış olanlar istek üzerine nakil talebinde bulunabilmektedir. 3 yıl şartının, sözleşmeli pozisyonun vizeli olduğu yerde geçirilmiş olması gerekmektedir. Kurumların bu tür bir yer değişikliğini yapabilmek için şimdiden hazırlık yapması gerekmektedir. Zira, örneğin Sağlık Bakanlığı, istek üzerine nakilleri yapmadığı müddetçe, 2014 yılının Eylül ayından itibaren sözleşmeli personel alamayacaktır.

bunu birisi açıklayabilir mi 3 yıl dolduğunda tayin isteyebiliyor muyuz acaba ?

fztemek
Şef
11 Aralık 2017 12:21

ben bir şube başkanıyla görüştüğümde sağlık bakanlığın bu üç yıl tayini için görüştüklerini ve ölümlü yönde gittiğini söylemişti 1 veya 2 aya kadar.sendikadan istifa ettiğim için gidip bi daha sormadım ne yönde gidiyor diye bu olay

seloman80
Aday Memur
11 Aralık 2017 16:28

adalet bakanlığında ne durumda acaba tayin konusunda adalet bakanlığı çok katı resmen ama dayısı sağlam olan gidiyor bir şekilde en basiti beniz çalışıtğım adliyede gitti kız

fztemek, 6 yıl önce

ben bir şube başkanıyla görüştüğümde sağlık bakanlığın bu üç yıl tayini için görüştüklerini ve ölümlü yönde gittiğini söylemişti 1 veya 2 aya kadar.sendikadan istifa ettiğim için gidip bi daha sormadım ne yönde gidiyor diye bu olay

cemil1905
Şube Müdürü
11 Aralık 2017 16:37

Aslında Bakanlıklar içinde 4/B lilere tayin konusunda en anlayışlı bakanlık Adalet Bakanlığı. Şahsen beraber çalıştığım arkadaşlarımdan biliyorum. 2 yılı dolduran 4/B lilerin hemen hemen hepsi eş durumu tayininden memleketlerine gitti. Bunların arasında eşleri Kadrolu Memur olanlarda var eşi özel sektörde çalışanda.

seloman80, 6 yıl önce

adalet bakanlığında ne durumda acaba tayin konusunda adalet bakanlığı çok katı resmen ama dayısı sağlam olan gidiyor bir şekilde en basiti beniz çalışıtğım adliyede gitti kız

seloman80
Aday Memur
11 Aralık 2017 16:45

eş durumundan gidebilmem için eşinin 1.5 yıl fiilen çalışmış olması gerekiyor sanırım tayin isteyebilmek için eş durumu için özel tayin zamanı oluyor mu pek bir bilgim yok bu konuda

cemil1905, 6 yıl önce

Aslında Bakanlıklar içinde 4/B lilere tayin konusunda en anlayışlı bakanlık Adalet Bakanlığı. Şahsen beraber çalıştığım arkadaşlarımdan biliyorum. 2 yılı dolduran 4/B lilerin hemen hemen hepsi eş durumu tayininden memleketlerine gitti. Bunların arasında eşleri Kadrolu Memur olanlarda var eşi özel sektörde çalışanda.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi