Editörler : swat3410
«131415161718192021222324»

aslan leon
Daire Başkanı
25 Nisan 2019 18:13

Kendimi zor tuttum eşime babama haber verirken ağlayacaktım yanımda avukat olmasa ağlardım arkadaş bu ne ağır yükmüş. Neler yaşadık be arkadaş son 3 yılda

Eses25
Şef
25 Nisan 2019 18:35

Gecmis olsun diyelim devrem, suclamalar neydi, mahsuru yoksa soyleyebilirmisin?

aslan leon, 5 yıl önce

Kendimi zor tuttum eşime babama haber verirken ağlayacaktım yanımda avukat olmasa ağlardım arkadaş bu ne ağır yükmüş. Neler yaşadık be arkadaş son 3 yılda

Eses25
Şef
25 Nisan 2019 18:38

Pardon, yukarida soylemişsiniz, benimde scd den mahkemem var, dijitaller alınalı 2 seneyi geçti, haber yok, hakim dijital sonucu istemiş, bakalım nereden çıkacak bu dijitaller..

aslan leon
Daire Başkanı
25 Nisan 2019 18:39

Devrem bi önceki sayfa da yazdım ea kod tanık ıfadesi iki kişi ikiside ben görmedim duymuştum gibi kesinlik içermeyen ifadeler kullandı birisi çalıştığım yeri bike yanlış söyledi bu kadar. Kapatılmış bi banka hesabı vardı onu sormadılar bike 17 aralıktan sonra kapatmıştım.

Eses25, 5 yıl önce

Gecmis olsun diyelim devrem, suclamalar neydi, mahsuru yoksa soyleyebilirmisin?

aslan leon
Daire Başkanı
25 Nisan 2019 18:42

Devrem benim dijital filan da almadılar ondan dava çabuk bitmiş olabilir.

Sehzadee1453
Daire Başkanı
25 Nisan 2019 18:57

Bnm de ertelendi mahkeme bugundü.

aslan leon
Daire Başkanı
25 Nisan 2019 19:36

Neden ertelendi devrem dijital sonucu filan mi var inşaallah iyi sonuç gelir

Sehzadee1453, 5 yıl önce

Bnm de ertelendi mahkeme bugundü.

Sehzadee1453
Daire Başkanı
25 Nisan 2019 19:45

Aynen devrem dijitaller gelmedi daha ama cok sacma buluyorum bu durumu başka bir ilde olsaydım bu kriterler ile gözaltı olmazdım ve dijitallerim alınmazdı. 2 kere magdurum yani

aslan leon
Daire Başkanı
25 Nisan 2019 19:55

Aynen devrem benim o konusa biraz şansım vardı gözaltı filan olmadı kesinlikle haklısın uygulamalarda bi birlik yok

Sehzadee1453, 5 yıl önce

Aynen devrem dijitaller gelmedi daha ama cok sacma buluyorum bu durumu başka bir ilde olsaydım bu kriterler ile gözaltı olmazdım ve dijitallerim alınmazdı. 2 kere magdurum yani

Masum10
Memur
25 Nisan 2019 21:54

Devrem beraatı istinaf onarsa bitiyor kesinleşiyor diye biliyorum. Yargıtaya gidebiliyor mu savcı
30 eyllül., 5 yıl önce
Devre savcı ceza talep ettiyse senin beraate de itiraz edecektir.ben 15 aydır istinafta bekliyorum .inşaallah ceza talep etmemiştir yoksa yargıtaya kadar yolumuz var istinaf beraati onarsa onada itiraz ediyor takii yargıtay onarsa sıkıntı bitiyor karar kesinleşiyor.bune çile arkadaş biz ne yaptık yahu.

kemalcan5333
Yasaklı
25 Nisan 2019 22:09

bende beraat aldım savcılık ıstınafa gotürecekmıs ıstınafta beraatı onaylarsa dosya kapanır kesınlesır dıye dusunuorum yokmu avukatı olan veya ıstınaf asamaların surecını bılen

Masum10, 5 yıl önce
Devrem beraatı istinaf onarsa bitiyor kesinleşiyor diye biliyorum. Yargıtaya gidebiliyor mu savcı

30 eyllül.
Genel Müdür
25 Nisan 2019 22:11

Devre malesef istinafın onamasına da savcı itiraz ederse yargıtaya gidiyormuş.
Masum10, 5 yıl önce

30 eyllül.
Genel Müdür
25 Nisan 2019 22:16

Devre istinaf yani BAM(Bölge Adliye Mahkemesi) nasıl istinaf cezayı onayladığında itiraz ediyorsun dava yargıtaya gidiyorsa beraati de onadığı zaman savcının tekrar itiraz etmesi durumunda yargutaya gidiyor orda iş bitiyor.
kemalcan5333, 5 yıl önce

bende beraat aldım savcılık ıstınafa gotürecekmıs ıstınafta beraatı onaylarsa dosya kapanır kesınlesır dıye dusunuorum yokmu avukatı olan veya ıstınaf asamaların surecını bılen

Masum10
Memur
26 Nisan 2019 00:00

Desene 1 yıl istinaf+ kaç yıl sürerse yargıtay. Adalet gelene kadar ölmesek iyi. Hayır dosyada bişey olsa anlarım itirazı. hayır savcı mütalada yada istinaf dilekçesinde suç olan bir fiil eylem dahi yazmamış. Matbu kes kopyala gönder
30 eyllül., 5 yıl önce
Devre istinaf yani BAM(Bölge Adliye Mahkemesi) nasıl istinaf cezayı onayladığında itiraz ediyorsun dava yargıtaya gidiyorsa beraati de onadığı zaman savcının tekrar itiraz etmesi durumunda yargutaya gidiyor orda iş bitiyor.

aslan leon
Daire Başkanı
26 Nisan 2019 00:43

30 Eylül devrem özele bakabilir misin bi mesaj attım

bursa1453
Şube Müdürü
26 Nisan 2019 02:39

CMK. MADDE 286

5271 S.lı Ceza Muhakemesi Kanunu MADDE 286

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM: TEMYİZ

TEMYİZ

(1) Bölge adliye mahkemesi ceza dairelerinin bozma dışında kalan hükümleri temyiz edilebilir.

(2) Ancak;

a) İlk derece mahkemelerinden verilen beş yıl veya daha az hapis cezaları ile miktarı ne olursa olsun adlî para cezalarına karşı istinaf başvurusunun esastan reddine dair bölge adliye mahkemesi kararları,

b) İlk derece mahkemelerinden verilen beş yıl veya daha az hapis cezalarını artırmayan bölge adliye mahkemesi kararları,

(Ek Fıkra: 5.8.2017 - 7035/m.20)

c) Hapis cezasından çevrilen seçenek yaptırımlara ilişkin ilk derece mahkemesi kararları ile ilgili olarak bölge adliye mahkemesince verilen; seçenek yaptırımlara ilişkin her türlü kararlar ve istinaf başvurusunun esastan reddine dair kararlar,

d) (Bent iptal edilmiştir. Resmi Gazete Tarih15.02.2019RG.No:30687Anayasa Mahkemesinin 27.12.2018 Tarih ve 2018/71Esas 2018/118 sayılı kararı ile)

e) Adlî para cezasını gerektiren suçlarda ilk derece mahkemelerinden verilen hükümlere ilişkin her türlü bölge adliye mahkemesi kararları,(1)

f) (değişik: 18/6/2014-6545/78 md.) Sadece eşya veya kazanç müsaderesine veya bunlara yer olmadığına ilişkin ilk derece mahkemesi kararları ile ilgili olarak istinaf başvurusunun esastan reddine dair kararları,

g) On yıl veya daha az hapis cezasını veya adlî para cezasını gerektiren suçlardan, ilk derece mahkemesince verilen beraat kararları ile ilgili olarak (?)(1) istinaf başvurusunun esastan reddine dair kararları,(1)

h) (Değişik: 18/6/2014-6545/78 md.) Davanın düşmesine, ceza verilmesine yer olmadığına, güvenlik tedbirine ilişkin ilk derece mahkemesi kararları ile ilgili olarak bölge adliye mahkemesince verilen bu tür kararlar veya istinaf başvurusunun esastan reddine dair kararlar,

ı) Yukarıdaki bentlerde yer alan sınırlar içinde kalmak koşuluyla aynı hükümde, cezalardan ve kararlardan birden fazlasını içeren bölge adliye mahkemesi kararları,

Temyiz edilemez.

Silahlı Örgüt(FETÖ) TCK madde 314 ile düzenlenmiştir.

TCK 314 ve YAPTIRIMLARMaddeye göre silahlı örgüt kurucuları ve yöneticileri için öngörülen ceza 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası,Üyeleriçin 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasıdır.

cmk 286"ya göre g maddesince verilen beraat kararı temyiz edilimez gibi görünüyor.

30 eyllül., 5 yıl önce
Devre malesef istinafın onamasına da savcı itiraz ederse yargıtaya gidiyormuş.

mt0602
Daire Başkanı
26 Nisan 2019 11:23

Gazetelerde bugün

Istanbul da 210 muvazzaf askeri personel gözaltına alınmış. Bunların içind e albay yarbay yüzbaşı teğmen gibi rütbeliler var. Bu askerler eğer gerçekten örgütcü ise bu zamana kadar kaç bin kişinin kanina girdiler acaba kendilerini saklamak için eğer iddia edildiği örgütcü iseler.

Masum10
Memur
26 Nisan 2019 11:31

Evet ilgili kanun maddesine göre beraat onanırsa istinafta kesinleşiyor. Bu durumda olup yargıtaya giden var mı.
bursa1453, 5 yıl önce

CMK. MADDE 286

5271 S.lı Ceza Muhakemesi Kanunu MADDE 286

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM: TEMYİZ

TEMYİZ

(1) Bölge adliye mahkemesi ceza dairelerinin bozma dışında kalan hükümleri temyiz edilebilir.

(2) Ancak;

a) İlk derece mahkemelerinden verilen beş yıl veya daha az hapis cezaları ile miktarı ne olursa olsun adlî para cezalarına karşı istinaf başvurusunun esastan reddine dair bölge adliye mahkemesi kararları,

b) İlk derece mahkemelerinden verilen beş yıl veya daha az hapis cezalarını artırmayan bölge adliye mahkemesi kararları,

(Ek Fıkra: 5.8.2017 - 7035/m.20)

c) Hapis cezasından çevrilen seçenek yaptırımlara ilişkin ilk derece mahkemesi kararları ile ilgili olarak bölge adliye mahkemesince verilen; seçenek yaptırımlara ilişkin her türlü kararlar ve istinaf başvurusunun esastan reddine dair kararlar,

d) (Bent iptal edilmiştir. Resmi Gazete Tarih15.02.2019RG.No:30687Anayasa Mahkemesinin 27.12.2018 Tarih ve 2018/71Esas 2018/118 sayılı kararı ile)

e) Adlî para cezasını gerektiren suçlarda ilk derece mahkemelerinden verilen hükümlere ilişkin her türlü bölge adliye mahkemesi kararları,(1)

f) (değişik: 18/6/2014-6545/78 md.) Sadece eşya veya kazanç müsaderesine veya bunlara yer olmadığına ilişkin ilk derece mahkemesi kararları ile ilgili olarak istinaf başvurusunun esastan reddine dair kararları,

g) On yıl veya daha az hapis cezasını veya adlî para cezasını gerektiren suçlardan, ilk derece mahkemesince verilen beraat kararları ile ilgili olarak (?)(1) istinaf başvurusunun esastan reddine dair kararları,(1)

h) (Değişik: 18/6/2014-6545/78 md.) Davanın düşmesine, ceza verilmesine yer olmadığına, güvenlik tedbirine ilişkin ilk derece mahkemesi kararları ile ilgili olarak bölge adliye mahkemesince verilen bu tür kararlar veya istinaf başvurusunun esastan reddine dair kararlar,

ı) Yukarıdaki bentlerde yer alan sınırlar içinde kalmak koşuluyla aynı hükümde, cezalardan ve kararlardan birden fazlasını içeren bölge adliye mahkemesi kararları,

Temyiz edilemez.

Silahlı Örgüt(FETÖ) TCK madde 314 ile düzenlenmiştir.

TCK 314 ve YAPTIRIMLARMaddeye göre silahlı örgüt kurucuları ve yöneticileri için öngörülen ceza 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası,Üyeleriçin 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasıdır.

cmk 286"ya göre g maddesince verilen beraat kararı temyiz edilimez gibi görünüyor.

30 eyllül.
Genel Müdür
26 Nisan 2019 12:09

Şimdi avukatımla beraberdim sordum.istinafın beraatını onamasına genelde savcı pek itiraz etmiyor dedi fakat itiraz ettiği takdirde temyize yargıtaya davayı görürebiliyor ve son kararı yargıtay veriyor dedi ama genelde itiraz etmiyor savcı dedi.
Masum10, 5 yıl önce
Evet ilgili kanun maddesine göre beraat onanırsa istinafta kesinleşiyor. Bu durumda olup yargıtaya giden var mı.

Masum10
Memur
26 Nisan 2019 14:24

Benim beraat kararına savcı itiraz etmiş ama cmk 273/5 de savcı itirazını gerekçeleriyle birlikte açıkca belirtir. diyor ama savcı itirazında " hts masak raporları sgk kaydı sanık ikrarları bir bütün olarak değerlendirildiğinde... demiş( bu arada suç unsuru hiç bişey yok bu dediklerinde) yani gerekçeleriyle birlikte açıkca yazmamış bence. Bu yönde de itiraz etsem istinaf dosyayı incelemeden daha hızlı bir beraatı onarmı?
30 eyllül., 5 yıl önce
Şimdi avukatımla beraberdim sordum.istinafın beraatını onamasına genelde savcı pek itiraz etmiyor dedi fakat itiraz ettiği takdirde temyize yargıtaya davayı görürebiliyor ve son kararı yargıtay veriyor dedi ama genelde itiraz etmiyor savcı dedi.
Toplam 1875 mesaj
«131415161718192021222324»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi