Editörler : E.Kayı Han
21 Mart 2023 18:12

İnfaz koruma memurluğu unvan değişikliği

selamın aleyküm cümleten arkadaşlar. yedi yıldır ikm olarak görev yapıyorum ve unvan değişikliği sınavıyla memur unvanına başvurmayı düşünüyorum. artısı eksisi, nerde nasıl çalışır memur falan bu konuda bilgisi yada önerisi olan varsa cevap yazarsa sevinirim.

west19
Şef
21 Mart 2023 19:13

Cezaevinde nerede çalışacağını senden daha iyi bilen kişi varmıdır. Burada sormanın mantığını anlamadım.

yorumicinuyeoldum
Aday Memur
21 Mart 2023 20:13

ben üç ayrı cezaevinde çalıştım bugüne kadar hiçbirinde memur unvanlı personel görmedim. bu yüzden soruyorum. bahsettiğim şey ikmden memur unvanına geçmek

west19, 1 yıl önce
Cezaevinde nerede çalışacağını senden daha iyi bilen kişi varmıdır. Burada sormanın mantığını anlamadım.

west19
Şef
21 Mart 2023 20:15

Nasıl görmedin dostum. Sivil memur görmedin mi cezaevi katibi gibi çalışan.
yorumicinuyeoldum, 1 yıl önce

ben üç ayrı cezaevinde çalıştım bugüne kadar hiçbirinde memur unvanlı personel görmedim. bu yüzden soruyorum. bahsettiğim şey ikmden memur unvanına geçmek

Ankaralı06006
Aday Memur
21 Mart 2023 20:29

Hata edersin yarın bir gün infaz korumaya özlük hakkı gelir mahrum kalırsın Nitekim memur ünvanını görev yapanın görev tanımı neredeyse yok gibi müdürler diye görevlendirilirse orada çalışır Bence mantıklı bir hareket değil iyi düşün

west19
Şef
21 Mart 2023 20:40

Neresi mantıklı değil. 8-17 ve hafta sonu tatil maaşlar aynı.
Ankaralı06006, 1 yıl önce

Hata edersin yarın bir gün infaz korumaya özlük hakkı gelir mahrum kalırsın Nitekim memur ünvanını görev yapanın görev tanımı neredeyse yok gibi müdürler diye görevlendirilirse orada çalışır Bence mantıklı bir hareket değil iyi düşün

yorumicinuyeoldum
Aday Memur
21 Mart 2023 20:47

hayır görmedim. katip, teknisyen, bilgisayar işletmeni unvanlarında sivil personel vardı

west19, 1 yıl önce
Nasıl görmedin dostum. Sivil memur görmedin mi cezaevi katibi gibi çalışan.

yorumicinuyeoldum
Aday Memur
21 Mart 2023 20:52

ilginiz için teşekkür ediyorum. sizin bildiğiniz var mı memur olarak çalışan, gözlemlediğiniz? katiplerin işini mi yapıyor?

Ankaralı06006, 1 yıl önce

yorumicinuyeoldum
Aday Memur
21 Mart 2023 20:55

bu nedenle istiyorum bende ayrıca sivil olarak çalışmak için. katip in yapacağı iş neyse onu yapar herhalde diye düşünüyorum başka ne yapacak ki

west19, 1 yıl önce

west19
Şef
21 Mart 2023 20:59

Bilgisayar işi yaparsın çalışma saatin 8/17 hafta sonu tatil olur. Mahküm filan görmezsin. Evrak işleri ile ugrasirsin. tabikide ikmden iyidir. Ama geçebilmen için iyi bi referans bulman lazım
yorumicinuyeoldum, 1 yıl önce

bu nedenle istiyorum bende ayrıca sivil olarak çalışmak için. katip in yapacağı iş neyse onu yapar herhalde diye düşünüyorum başka ne yapacak ki

yorumicinuyeoldum
Aday Memur
21 Mart 2023 21:02

teşekkürler bilgilendirme ve ilginiz için

west19, 1 yıl önce
Bilgisayar işi yaparsın çalışma saatin 8/17 hafta sonu tatil olur. Mahküm filan görmezsin. Evrak işleri ile ugrasirsin. tabikide ikmden iyidir. Ama geçebilmen için iyi bi referans bulman lazım

Sirius59
Aday Memur
21 Mart 2023 21:42

Memur kadrosuna geçebilmek için ünvan değişikliği sınavında değil de görevde yükselme sınavında mevcut. Yani infaz ve koruma memuru sınav ile memur kadrosuna atanamaz.

İnfaz ve koruma memuru olarak görev yapamayacağınızı belgelendirirseniz memur kadrosuna atanabilmenizin yolu açılabilir.

Memurun cezaevi katipinde pek farkı olmaması ile beraber genelde santral kütüphane gibi nispeten rahat birimlerde görevlendiririller.

Size şiddetle memur kadrosuna geçmenizi tavsiye ederim, çünkü infaz ve koruma memuru olarak sadece kendinize değil, arkadaşlarınıza da zararınız dokunabilir. Yalnız sağlık raporu almaya çalışırken de ortada kalmamaya dikkat edin.

yorumicinuyeoldum
Aday Memur
21 Mart 2023 22:02

bu kibir insanın içini kapkara eder arkadaş. mesleğine ve meslektaşa sahip çıkmak böyle bir şey değil. bu üstenci tavır, kendi kendine bir mesaj verme ima durumu sağlıklı bir ruha sahip olmadığını düşündürüyor. işimi, en iyi ve eksiksiz şekilde ayrıca mevzuata uygun olarak yapmak zorundayım bu bir zorunluluk anca isteyerek yapmak zorunda değilim. bir başka olanak varsa da mevzuatta bununla ilgili bakıyor, soruyor fikir alıyorum. sen neden gelip burada aşağılık kompleksiyle beni yargılıyorsun? arkadaşlarımla ilişkimi, nasıl çalıştığımı, meslektaşlarımın benden memnuniyet düzeyini nereden biliyorsun? haddini aşma

Sirius59, 1 yıl önce

Memur kadrosuna geçebilmek için ünvan değişikliği sınavında değil de görevde yükselme sınavında mevcut. Yani infaz ve koruma memuru sınav ile memur kadrosuna atanamaz.

İnfaz ve koruma memuru olarak görev yapamayacağınızı belgelendirirseniz memur kadrosuna atanabilmenizin yolu açılabilir.

Memurun cezaevi katipinde pek farkı olmaması ile beraber genelde santral kütüphane gibi nispeten rahat birimlerde görevlendiririller.

Size şiddetle memur kadrosuna geçmenizi tavsiye ederim, çünkü infaz ve koruma memuru olarak sadece kendinize değil, arkadaşlarınıza da zararınız dokunabilir. Yalnız sağlık raporu almaya çalışırken de ortada kalmamaya dikkat edin.

21 Mart 2023 23:06

Sirius adlı arkadaş soruyu soran arkadaşın kendine veya arkadaşlarına ne gibi bir zararı olabılır kiben anlayamadım daha açık yazar mısınız ?

Sirius59
Aday Memur
22 Mart 2023 00:26

Üstten konuşuyormuş algısı yarattığım için kusura bakmayın ama işin 7 yıllık memuriyet boyutu var. 7 yıldır çalışmış bir memurun hangi ünvanlara yükselebileceği ile hangi ünvanlara geçebileceğini bilmemesi, ctenin sitesi başta olmak üzere pek çok sitede yer alan bir bilgiyi forumda araştırmaya kalkması bana yaptığı işlede ilgili az çok fikir veriyor.

İşin zorluğu, stresi, mobbingi gibi faktörler bir yana, memurun kendini geliştirip üst makamlara yönelmesi yerine daha alt bir kadroyu hedef alması meslek için üzücü.

Cezaevi koridorlarında görev yapan personeller yanındaki arkadaşının kendisine pek çok yönden olumlu olumsuz etkisini bilir. Yorumlarımla rahatsızlık verdiğim için kusura bakma, hakkında hayırlısı olsun ama sağlık raporu konusunda emsalini bulmadan yola çıkma derim.

HayatSuGibi
Daire Başkanı
22 Mart 2023 09:33

Aynı maaş mı ? 7 yıllık kadrolu sivil memur ile kadrolu ikm arasında en az 2 bin tl fark var ...

west19, 1 yıl önce

HayatSuGibi
Daire Başkanı
22 Mart 2023 09:40

Evet arkadaşa katılıyorum, infaz koruma memuru olabilmek nitelikli olmayı gerektirir !

Şaka bir yana konuyu açan arkadaş bir soru sormuş ve soruya verilen cevaba bakın... İnfaz koruma arkadaşlarına ne gibi bir zararı olabilir bu arkadaşın? Her ikm zaten vardiyada çalışmıyor yarıdan fazlası gündüzde birimlerde çalışıyor. Sonuçta ikm alırken veya memur alırken özel bir sınavdan geçirilmiyoruz, basit bir lise kpss den 70 puan almak bile yetebiliyor... İkm lere sivil memurun işi kolay gelir , sivil memurlara da ikm nin işi kolay geliyordur. Uzaktan davulun sesi hep hoş gelir. ..

Sirius59, 1 yıl önce

cinayet masa nevzat
Aday Memur
22 Mart 2023 11:53

Ön lisans Gıda Teknolojisi mezunuyum bildiğiniz üzere mezunları tekniker olarak geçiyor. Sormak istediğim unvan değişikliği sınavında gıda teknisyenliğine başvurabilir miyim arkadaşlar bilgisi olan var mı ?

akonur
Aday Memur
22 Mart 2023 12:07

Cte nin ilana çıktığı GYS-ÜDS sınavında ilan edilen memur kadrosuna İkm de herhangi bir sivil personel de başvurabilir. Bu ünvan değişikliğine tabii kadrodur. Ünvan değişikliği sınavı için şartları taşımak yeterlidir zira oda ilanda yer alıyor. 11 yıllık Cte personeli olarak tavsiyem bu tip sınavlara girecek arkadaşlar kimseye itibar etmesin kendisi ilan metnini okusun, herkes ilanda açıkça belirtilen ve içinden geçen ünvanı tercih yapıp sınavına girsin,çünkü birçok konuda olduğu gibi bunda da manipüle etmek isteyenler olabiliyor.

yorumicinuyeoldum
Aday Memur
22 Mart 2023 20:10

Görevde yükselme ve unvan değişikliğine tâbi hizmet grupları

Madde 5 ? Bu Yönetmelik kapsamında görevde yükselme ve unvan değişikliğine tâbi kadrolar aşağıda belirtilmiştir.

Görevde yükselmeye tabi kadrolar:

a) Yönetim Hizmetleri Grubu;

1) (Değişik:RG-7/6/2014-29023) Ceza infaz kurumu müdürü, denetimliserbestlik müdür yardımcısı,

2) (Değişik:RG-7/6/2014-29023) İdare memuru, şef,

3) İnfaz ve koruma başmemuru.

b) Araştırma ve Plânlama Hizmetleri Grubu;

1) Eğitim uzmanı,

2) Eğitim rehberi.

c) İdari Hizmetler Grubu;

1) Sayman,

2) (Değişik:RG-7/6/2014-29023) Memur, santral memuru, ambar memuru, cezaevi katibi, veznedar, tahsildar, satınalma memuru, bilgisayar

işletmeni, veri hazırlama kontrol işletmeni, şoför

Görev grupları arasındaki geçişler

Madde 23 ? Bu Yönetmeliğin 5 incimaddesinde belirtilen görev gruplarıarasındaki geçişler aşağıdakiesaslar çerçevesinde yapılır;

a) Aynı ana görev grubunun alt görev grubu içinde kalmak kaydıyla, sınav yapılmaksızın ilgili personelin isteği ve atanılacak kadronun

gerektirdiği özellikleri taşımak şartıyla diğer görevlere atanmak mümkündür.

b) Gruplar arası görevde yükselme niteliğindeki geçişler ve alt gruptan üst gruplara geçişler görevde yükselme eğitimi ve sınavına tabidir.

Ancak, Kurumda veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında daha önce bulunulan görevler ile bu görevlerle aynı düzey görevlere veya alt görevlere,

görevde yükselme eğitimi ve sınavına tabi tutulmadan atama yapılabilir.

c) Unvan değişikliğine tabi kadrolara ve bu kadrolar arasındaki geçişler, ilgili unvan için düzenlenen unvan değişikliği sınavı sonucuna göre

yapılır.

Yukarda yer alan CEZA VE TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİ hükümleri uyarınca görev grupları 5. maddede sayılmıştır. Buna göre ''memur'' idari hizmetler grubunda bulunmakta; araştırma ve planlama hizmetleri grubu ile yönetim hizmetleri grubunun altındaki grup olarak yer almaktadır. Yönetmeliğin 23. maddesi de görev grupları arası geçişi düzenlemiştir. Buna göre de (23. madde b fıkrası 1. bent) alt gruptan üst gruba geçişler görevde yükselme sınavına tabidir.

(23. madde b fıkrası 2. bent) alt görev grubuna geçiş için görevde yükselme sınavı ve eğitimi şartı aranmamakta; (23. madde b fıkrası 3. bent) unavan değişikliğine tabi kadrolar arasındaki geçişler ise unvan değişikliği sınavına göre yapılmaktadır.

Sirius59, 1 yıl önce

Üstten konuşuyormuş algısı yarattığım için kusura bakmayın ama işin 7 yıllık memuriyet boyutu var. 7 yıldır çalışmış bir memurun hangi ünvanlara yükselebileceği ile hangi ünvanlara geçebileceğini bilmemesi, ctenin sitesi başta olmak üzere pek çok sitede yer alan bir bilgiyi forumda araştırmaya kalkması bana yaptığı işlede ilgili az çok fikir veriyor.

İşin zorluğu, stresi, mobbingi gibi faktörler bir yana, memurun kendini geliştirip üst makamlara yönelmesi yerine daha alt bir kadroyu hedef alması meslek için üzücü.

Cezaevi koridorlarında görev yapan personeller yanındaki arkadaşının kendisine pek çok yönden olumlu olumsuz etkisini bilir. Yorumlarımla rahatsızlık verdiğim için kusura bakma, hakkında hayırlısı olsun ama sağlık raporu konusunda emsalini bulmadan yola çıkma derim.

ylmzens06
Aday Memur
27 Mart 2023 14:56

ylmzens06

Görevde yükselme başvurusu mayıs ayında . Sınav temmuz ayında. Ben haziran ayında mezun oluyorum. Başvuru yapabilir miyim ? Sınav zamanına kadar şartları oluşturmak baz alınıyor değil mi ? Yoksa sınava giremez miyim . Bilgisi olan yazabilir mi lütfen ?

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi