Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Mayıs 2020 03:39

Öğretmen kurul toplantısında video ile kayıt

öğretmen kurul toplantısı yapıyoruz zoom üzerinden. müdürümüz toplantıyı görüntülü ve sesli kayıt altına alıyor. sizin toplantılarınızda kayıt altına alınıyor mu?

ogretmenimben34
Aday Memur
21 Mayıs 2020 03:41

arkadaşlar yapıyoruz yada yapmıyoruz diye görüş yazarsanız sevinirim.

21 Mayıs 2020 09:55

Ben zoom programı yüklemek istemiyorum. Yasal zorunluluk varsa resmi yazı yollayın dedim sorun bitti. Azıcık sesiniz çıksın. korkmayın idareciden. Garip gelecek ama onlar da insan. Bizim okulda kimse zoom vs kullanmıyor. Kimse diyemez de zoom yükleyin diye.

kim o?
Aday Memur
21 Mayıs 2020 14:44

veli toplantısı duymuştum ama öğretmen kurul toplantısını ilk defa duyuyorum iyice saçmalamaya başladı bazı müdürler.

nickbulamiyom
Kapalı
21 Mayıs 2020 18:12

Kayıt altına alma sebebi neymiş? Bildiğim kadarıyla sizin onayınız olmadan kayıt altına alması yasal değil

skramz
Daire Başkanı
21 Mayıs 2020 21:35

bizde olmadı toplantı falan

beyzadeee
Memur
22 Mayıs 2020 00:10

ellerinden öperim kral..
pinar_sadness, 4 yıl önce

Ben zoom programı yüklemek istemiyorum. Yasal zorunluluk varsa resmi yazı yollayın dedim sorun bitti. Azıcık sesiniz çıksın. korkmayın idareciden. Garip gelecek ama onlar da insan. Bizim okulda kimse zoom vs kullanmıyor. Kimse diyemez de zoom yükleyin diye.

friedhelm
Daire Başkanı
22 Mayıs 2020 11:34

Bizde oluyor bu toplantılar.Baştan zoom üzerinden herkes katılacak dendi.Sonra YouTube üzerinden canlı yayın sistemine geçildi.Böylesi daha iyi oldu.İsteyen katılır isteyen katılmaz.Zoom üzerinden ben de hoş bulmuyorum.Ama idareciler mesaj atarken diyor ki sınıf rehber öğretmenin, zümre başkanı vs. herkes katılacak.Katılım zorunlu yoklama alınacak deniyor.YouTube üzerinden de bayağı bir katılım sağlanıyor.Ama neden toplantıya katılım zoom baskısıyla sağlanmaya çalışılıyor? Takıldığımız husus bu.

fabregas34
Kapalı
22 Mayıs 2020 11:58

Kisinin acik izni olmadan verilerini kaydetmek kisisel verileri koruma kanununa gore suctur. Programi kurarken kabul ettiginiz metinde, kaydetme hakki vermissiniz zaten zoom a. O ayri bir konu. Burada mudurun size toplantiyi kaydederek, biyometrik verilerinizin kayit altina alindigi bilgisini vermesi ve toplantiyi kaydetmekteki amacini size aciklayarak acik onayinizi almasi gerekiyordu.

Kisisel verileri koruma kuruluna ihlal bildirimi yaparsaniz, hem sorumlular hakkinda islem yapilir, hem de bu basvuru ile birlikte ileride olusabilecek sıkıntılardan kendinizi koruma imkaniniz olur. Ayrica zoom programinin sorumlusu olan sirkete basvuru yaparak, hangi verilerinizin kayit edildigini ogrenme ve bunlarin silinmesini talep etme hakkiniz var.

Sikayetinizi kvkk.gov.tr uzerinden yapabilirsiniz.

majesteleri7
Şube Müdürü
23 Mayıs 2020 09:36

Vay anam vay Öğretmenler forumu değil avukatlar forumu maşallah haklar hukuklar davalar yasal yollar kişisel verilerin kopyalanması resmi yazıların gönderilmesi sorumlular işlem.tüh tüh tüh mesele ne okul idaresi arkadaşlar öğretmenler kurulu toplantısı yapacağız sizler de oturduğunuz yerden katılabilir misiniz demiş bunu da %100 ihtimal meb istediği ve kanıt olması için kayıt altına almış.aynen bi siz öğretmensiniz onlar değil orası farklı bi cephe düşman cephesi itilaf devletleri.

fabregas34
Kapalı
23 Mayıs 2020 11:50

Ne oldu canim? Herkesi kendin gibi haktan hukuktan habersiz, onune her koyulani aynen kabul eden, emir telakki edip yapan kisiler mi sandin? Haklari bilmek seni rahatsiz mi etti? Kiskandin mi yoksa? Kiskanma canim sadece biraz oku yeter. Biraz derken normal bir insanin 1 kerede okuyup anladigini dusunursek, senin herseyi 9-10 defa okuman lazim. Ama vazgecme. Takildigin yerde sor, destek atarim sana.

majesteleri7, 4 yıl önce

Vay anam vay Öğretmenler forumu değil avukatlar forumu maşallah haklar hukuklar davalar yasal yollar kişisel verilerin kopyalanması resmi yazıların gönderilmesi sorumlular işlem.tüh tüh tüh mesele ne okul idaresi arkadaşlar öğretmenler kurulu toplantısı yapacağız sizler de oturduğunuz yerden katılabilir misiniz demiş bunu da %100 ihtimal meb istediği ve kanıt olması için kayıt altına almış.aynen bi siz öğretmensiniz onlar değil orası farklı bi cephe düşman cephesi itilaf devletleri.

majesteleri7
Şube Müdürü
23 Mayıs 2020 16:19

Sen çok güzel bi insansın

23 Mayıs 2020 17:50

MEB resmi yazı ile zoom üzerinden toplantı yapın bunu da kaydedin dedi öyle mi. Zoom üzerinden toplantı yapın diyemez resmiyeti yok. kanıt olsun diye kaydedin diyemez resmiyette yeri yok. hepimiz biliyoruz ki aferin peşinde koşan idarecilerin işi olabilir. Tabi kendilerine göre öğretmen varsa okullarında resmi yazı ile zoom üzerinden toplantı yapılacak diyebilirler. katılmayan öğretmene ne diyecekler peki neden zoom yüklemedin soruşturması mı açacaklar
majesteleri7, 4 yıl önce

Sen çok güzel bi insansın

23 Mayıs 2020 17:54

öğretmen meslektaşlarım. zoom vs yüklemek için baskı yapan idareciye resmi yazı sorun. korkmayın resmi kurumlarda resmi yazı geçerlidir. yoksa bir bakmışsınız kendilerini patron öğretmeni işçi görmeye başlayan idareciler ortaya çıkıyor.

Bardm
Aday Memur
23 Mayıs 2020 19:31

kayıt altına alınca noluyo anlamadım istihbarat örgütleri sizin ev halinizi mi bulmak istiyo alsin kaydı gitsin napiyorsa yapsın herşeye bi muhalefet bi kulp bulma çabası müdür benim pijamalı halimi kayıt altına alacaksa hiç yok demem
öğretmen meslektaşlarım. zoom vs yüklemek için baskı yapan idareciye resmi yazı sorun. korkmayın resmi kurumlarda resmi yazı geçerlidir. yoksa bir bakmışsınız kendilerini patron öğretmeni işçi görmeye başlayan idareciler ortaya çıkıyor.
23 Mayıs 2020 19:41

Müdürünüz yönetmelikte olmayan bir uygulama yapıyor amacı kayıt altına alıp öğretmenler üzerinden yukarıdan aferin almak. Sizin de kardeşim bu zoom programı üzerinden toplantı resmi değil güvenlik açıkları var diye sormak yerine gelip müdürü savunuyorsunuz ya çok şaşırıyorum. Çok basit yönetmelikte yok. Resmiyette yok. Resmi olmayan bir uygulama yapılamaz. Anlaması zor değil aslında ama.

Bardm
Aday Memur
23 Mayıs 2020 20:23

anladım güzel de anlattın amma velakin müdürü de dinlemek lazım sizin sanırım müdürle ayrı bi olayınız var kişisel husumetlerinizi kişisel çözün ya size dyk vermemiştir ya da ek ders parasal bi sorun bence

Müdürünüz yönetmelikte olmayan bir uygulama yapıyor amacı kayıt altına alıp öğretmenler üzerinden yukarıdan aferin almak. Sizin de kardeşim bu zoom programı üzerinden toplantı resmi değil güvenlik açıkları var diye sormak yerine gelip müdürü savunuyorsunuz ya çok şaşırıyorum. Çok basit yönetmelikte yok. Resmiyette yok. Resmi olmayan bir uygulama yapılamaz. Anlaması zor değil aslında ama.

23 Mayıs 2020 20:33

Hayır ben matematik öğretmeniyim. Dyk en çok bende sorun da yok kişisel olarak anlatayım ama. Zoom vs programların inanılmaz güvenlik açıkları vardır. Mesela zoom programı üzerinden öğrencilere ders anlatan bir öğretmen haberi olmadan kendisini çok tehlikeye atar. Siz zoom programı ile toplantıya katılın ama güvenlik açıkları nedeniyle sorunlar yaşarsanız arkanızda kimse durmaz suçu size atarlar gerekli güvenlik tedbirlerini almamışsın derler . Okul müdürlerine bu yüzden kızıyorum öğretmenlerini korumaları gerekirken aferin alacağız diye tehlikeye atıyorlar.

23 Mayıs 2020 20:40

3 yıl müdür yardımcılığı yaptım. çok soruşturmaya şahit oldum. gelen muhakik yapılan davranışlar yönetmeliğe kanuna dayanıyor mu ona bakar. yönetmelikte yeri olmayan bir eylem ceza ile sonuçlanır. iyi niyetin lafı bile geçmez.

Bardm
Aday Memur
23 Mayıs 2020 20:48

zoom üzerinden sayisiz toplantıya katıldım hiç bir güvenlik sorunu yaşamadım sizin dediginiz gibi olsaydı dünya üzerinde şuan 300 milyon indirme sayısı olmazdı bu bahanenin arkasına sığınıp güvenlik açığı var ben şunu yapmam falan yakışmaz bize kurum amirimiz sonuçta belki idealisttir belki aferin peşinde değildir

castis
Şef
23 Mayıs 2020 21:09

Anlamamakta ısrarcı olana hiçbir şey anlatılamaz. Siz hevesliyseniz toplantı da yapın. Müdürünüz resmiyet dışı bir iş verdiğinde iyi niyetlidir diyip onu da yapın. Sorgulamayın. Sorgulayana, haklarını bilene, savunana da mani olmayın. Devlet kurumunda işler böyle yürür. Niyet, rica, minnet üzerine değil.

Bardm, 4 yıl önce
zoom üzerinden sayisiz toplantıya katıldım hiç bir güvenlik sorunu yaşamadım sizin dediginiz gibi olsaydı dünya üzerinde şuan 300 milyon indirme sayısı olmazdı bu bahanenin arkasına sığınıp güvenlik açığı var ben şunu yapmam falan yakışmaz bize kurum amirimiz sonuçta belki idealisttir belki aferin peşinde değildir
Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi