Editörler : crops35

Kapalı
21 Ocak 2013 22:17

hiç temeli olmayan birisi 2014 kpss sinavina kaç ay çalişmali ?

-Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

-Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 2.sınıf öğrencisiyim.

-İnşallah Haziranda mezun olucam.

-Ben 2014 KPSS Önlisans Sınavına hazırlanıcam Allah bir manilik vermezse.

-Sormak istediğim soru ise şu hiç temeli olmayan birisi bu sınava kaç ayını tam anlamıyla verirse 90 üzeri bir puan alabilir.

-Yüksek puan alan ve atanan arkadaşlarımızın tavsiyelerini bekliyorum.

-2012 KPSS Önlisans sınavından 62.9 aldım.

-Sınava öylesine girmiştim.

-Ben kendimi temelim yok diye nitelendiriyorum.

-Bu arada KPSS ye hazırlanıken dershaneye de gidicem.

-Çalışma ortamım rahat allaha şükür.Odam falan var yani.

-KPSS ye hazırlanırken tek meşgalem dershaneye gidip derslerime çalışmak olacak.

-Herhangi bir işte vs. çalışmıcam KPSSye hazırlanırken.

-Yardımınıza,önerilerinize,tavsiyelerinize çok ihtiyacım olacak.

-Şimdiden zamanını okuyup yorum yapan arkadaşla teşekkür ediyorum :D

hümoöz
Kapalı
21 Ocak 2013 22:20

Son maddeyi yanlış yazmışım.

-Şimdiden zamanını ayırıp okuyup yorum yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum

olacak :D

hümoöz
Kapalı
21 Ocak 2013 22:29

güncel

shift_34
Memur
21 Ocak 2013 22:50

Ben 10 ay çalıştım, matematik hariç çok iyi hazırlandım... Matematikten 5 doğru 1 yanlış 24 boş ile 83 puan aldım...

Son 3 ay kala profesyonel yardım alsaydım tahminimce 88+ yapabilirdim.. Hiç temelim yokken üni öğrencisi yeğenimden yardım alayım dedim yanlış yaptım..

hümoöz
Kapalı
21 Ocak 2013 22:54

kendiniz evde çalıştınız yani.puanınız iyi maaşallah.ama sanırım tam sınırda kalmışsınız.

HOROZKENTLİ92
Kapalı
21 Ocak 2013 22:59

Ayni durumdayim arkadaslar ne zaman calisamá basliyoruz

hümoöz
Kapalı
21 Ocak 2013 23:00

hiç yardımcı olmuyor arkadaşlar bizim yaşımız hepinizden küçük biraz destek olsun yahu

HOROZKENTLİ92
Kapalı
21 Ocak 2013 23:04

Arkadasim sana bisey diyeyim mi bazi istisnalar hariç atanip gidenler bir daha hiç dönüp bakmiyor. şuraya yaziyorum eğer atanirsam hergün girmeye calişacağim birilerine yardimci olmak için

hümoöz
Kapalı
21 Ocak 2013 23:05

aynen bende her gün giremesemde girdiğim zamanlar arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırım ınş. o gunler bi gelsin de :D

kuzey-güney
Memur
21 Ocak 2013 23:18

valla değerli kardeşim ben 2012 şubatta dersaneye başladm.dershane hazirana kadar sürdü bana göre verimsiz çalıştım.matematik yok denilebilecek kadar azdı fakat sözelim evvelden beri iyidir.. puan 85.256 haziranı bekliyorum...

hümoöz
Kapalı
21 Ocak 2013 23:21

puanınız iyiymiş.haziranda yolcusunuz inşallah.yani toplamda 7.5 gibi bir süre çalışmıssınız.neden verimsiz oldu sizce.matematiğe zaman mı ayıramadınız.konuları hızlı hızlı mı geçtiler.bu arada hangi dershaneye gittiniz?

kuzey-güney, 11 yıl önce

valla değerli kardeşim ben 2012 şubatta dersaneye başladm.dershane hazirana kadar sürdü bana göre verimsiz çalıştım.matematik yok denilebilecek kadar azdı fakat sözelim evvelden beri iyidir.. puan 85.256 haziranı bekliyorum...

hümoöz
Kapalı
21 Ocak 2013 23:22

7.5 ay gibi bir süre çalıştınız yazacaktım pardon :D

trex23
Memur
21 Ocak 2013 23:26

arkadaşlar ben size kendi çalışma prensibimi anlatayım; öncelikle tarih ve cografya için tek kaynak kullandım ben yargının 2010 yılı basımını kullanıyorum hala.. önceliklee kitabın tarih bölümünü komple okuyup kendimce önemli gördüğüm noktaların altını çizip küçük notlar alarak bi nevi özetini çıkardım.. daha sonra bir tarih soru bankası alıp konu konu tekrar o özete indirgediğim konuyu önce okuyp sonra soru bankasındaki soruları çözdüm.. soruda bana yabancı gelen yada kaynak kitabımda olmayan bilgileride kaynak kitabımdaki ilgili bölümlere küçük notlar alarak yazdım.. daha sonra tarihi baştan sona bitirince inanın en fazla 2 haftanızı alır daha sonra tüm dersleri 1 gün belirleyip tarih gününde tekrar kitabı baştan başlayarak okuyup farklı bir yayınevinin tarih soru bankasını çözdüm bu dediğim ilk başta zor gelebilir amaa ilerleyen zamanlarda devamlı aynı özeti defalarca okuyunca aynı kaynaktan sayfaları bile ezberliyorsunuz ;) bence sözelin anahtarı çok fazla tekrar ve çok zoru çözümü ben tek kaynak ve farklı yayınevlerinin soru bankalarını çözerek hazırlandım bu iş tamamen strateji işi sağlam bi stratejiniz varsa ve belli konularda fedakarlık yapabiliyorsanız 90 üzeri almamanız imkansız ;)

hümoöz
Kapalı
21 Ocak 2013 23:29

önerileriniz için teşekkür ederim ;)

erdogan38
Genel Müdür
21 Ocak 2013 23:31

Arkadaşlar bende başlarken hiç temelim yoktu ama tam 1 yıl 1 hafta çalıştım ve hemen hemen istediğim puanı aldım zaten son 1ay ne olacağı belli oluyor denemelerden.

Öncelikle 90 puan üzeri almak önemli değil önemli olan sıralama ben 92 puanla 279.oldum ama 2010da benim puanımdaki kişi 370lerde.sıralama belirleyecek bizim başarımızı.

Nasıl çalışılması gerektiğini konusunda ilk önce kendini iyi analiz etmen lazım açıklarının üzerne gitmen gerek tabi bunlar pat diye olmaz zamanla ben tam 9 ay aynı puan aldım ama bu hiç moralimi bozmadı bu sürede sürekli bilgi depoladım ama son 3 ay atağa geçtim bunun tek açıklamasıda bol bol bol deneme çözmek.

ilk önce konuları iyi halletmeniz gerek tamam uzun bir süreniz var ama bu çok çabuk geçer hiç aldanmayın önümde daha şu kadar süre var diye sonra eliniz ayağınıza dolaşır.ilk önce bu sınavı kafada bitirin yaparım demeniz lazım buna inandırın kendinizi sonra herşeyden ödün verin bırakın arkadaş ortamını akrabalarınızı çevrenizi bu iş böyle oluyor 1 yıl ödün verin çevrenizden sonra bol bol bol oturur muhabbet yaparsınız keyfini çıkartırsınız. konularınızı adım adım başlayıp bitirin misal bugün tarihten islamiyet öncesini bitireceksiniz bu konu için 2 gün süre ver kendine ilk gün yazarak çalış özetini çıkar konunun her harfini bilmene gerek yok mantığını öğren konunun zaten okuduğunda bu konuda senin için neler önemli anlarsın konuların uzunluğuna göre süre ayır misal inkılapları 2 gün yerine 5 gün ver önemli olan anlamak özümsemek konuyu nicelik değil nitelik olsun.Her ders için bir plan yapın konuları tek tek yazın bir kağıda sıralamasıyla konular arasında bağ kur şu konudan sonra şu konu geliyor şu olaydan sonra şu olay geliyor diye artık kpss de soru tarzı değişiyor tarihini sormuyor sana sıralamasını istiyor senden şunu yokluyor bu öğrenci bu olaylar arasındaki bağlantıyı biliyor mu.artık adamların görüş açısı değişti birazda siyasetle alakalı durum artık evrenselleşiyorlar gündemi yakalamak istiyorlar sorularda belli başlı derslerde tabiki bu en basit örneği coğr.ve anayasada.

Ben yine her zaman burdayım yardımcı olmaya çalışırım herkese.ben bu sınava ablamla hazırlandım şükür Allah'a hakkımızı aldık ikimizde atandık memur olduk darısı emek veren tüm arkadaşlarıma olsun.

HOROZKENTLİ92
Kapalı
21 Ocak 2013 23:35

Erdoğan hocam sizi burda gormek ne buyuk mutluluk.yukarda yazdigim istisna durumlarin basinda erdoğan hocam geliyor.saygilar hocam

erdogan38
Genel Müdür
21 Ocak 2013 23:38

Eyvallah kardeşim sağolasın senin çalışmalar nasıl gidiyor görüşemedik.

HOROZKENTLİ92, 11 yıl önce

Erdoğan hocam sizi burda gormek ne buyuk mutluluk.yukarda yazdigim istisna durumlarin basinda erdoğan hocam geliyor.saygilar hocam

dared
Şef
21 Ocak 2013 23:38

62 aldıgına gore arkdasım matematıgın olduğukca kötü son 4 aya kadar matı hallet 2 ay da duzenlı gunluk 6 saat bı calısmayla 90 ustu alamıyacagından suphem yok son 1 ay ful deneme coz ama deneme cozmeden estersen 2 yıl calıs faydası olmaz

ayqut
Memur
21 Ocak 2013 23:43

buna sen karar veremiyorsan ha 100 yıl ha 1 gün:)

HOROZKENTLİ92
Kapalı
21 Ocak 2013 23:44

Sukur hocam.siz nasilsiniz. matematige girdim iste agirdan temel kavramlardan girdim konuyu kavradim test cozuyorum eger bu taktikle gidersem yani sizin verdiginiz taktikle hocam allahin izniyle 90+ rahat gelir gibi goruyorum

erdogan38
Genel Müdür
22 Ocak 2013 00:16

çok şükür bende iyiyim hocam sağol.inş bakalım hedefinize ulaşırsınız.kendine bir çıta koy sürekli onu aşmaya çalış. ama önce konuları çok çok iyi özümsemen lazım bağlantılarını çok iyi kurman lazım.zamanla her soruda takla atmayı öğrenirsin adamın sana neyi sormak istediğini çok iyi anlayacaksın bunlar antremanla olur zamanla.ben hocam yaklaşık 9 ay 80-90 net civarı aldım ama hiç pes etmedim sürekli o çıtayı aşmaya çalıştım son 3 ay ben sürekli deneme çözdüm netlerim bir anda 100 ün üzerine çıktı ve 3 ay birkaç istisnalar hariç hep 100 netin üstündeydim bu süreçte denemenin faydası çok çok fazla benim piyasada çözmediğim belli yayınların seti kalmadı her yayını çöz demem ama yelpazen yinede geniş olacak misal sadece ihtiyacın soru tarzına bağlı kalma derim bi akademik süreç çözersin dağılırsın bir anda. zamanınız evet çok ama bu süre çabuk geçer artık son zamanlar bende vakit yetmeyecek diye korkuyordum keşke süreyi az daha uzatsınlar derdim ama süre 5 yılda uzasa o gün geldiğinde yine korkardım kpss nin ucu bucağı yok konularda nereye çekersen gider yelpaze geniş elinden geldiğince bilgilerini depola derim hocam bu süre 1 yıl 1 haft bana yettiyse size 1.5 yıl fazlasıyla yeter fazla sıkıldığında bırak vaktiniz var planlı programlı gidersen hiçbir şey olmaz soğuma yeter kpss den ben 3 ay çok bunaldım artık yorulmuştum ama mecburdum çalışmaya ama rakipler durmuyor sizin bile ankarada istanbulda izmirde çok çok sağlam rakipleriniz var kendini lisans gibi hazırla hocam seviyen her zaman önlisanstan üstün olsun denemelerde lisans biraz daha ağır ama sınavda önlisans daha ağır basıyor soruların zorluğunda ben kendimi lisans düeyinde hazırladım onlarla aynı denemelere girdim belk 5 net düşüyordum önlisansa göre ama çok şey öğreniyordum sana tavsiyelerim şimdilik bunlar kardeşim kolay gelsin

Toplam 177 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi