Editörler : oto-danisman-expert
17 Kasım 2010 17:51

Opel Meriva enjoy

2004 model opel meriva enjoy 1.6 kilometresi emin değilim ama 45-50 bin civarı olması lazım. tiptronik vitesmiş. ben çok alıcı gibi davranmadım ama adamdan 17700'e alırım gibime geliyor. şimdi bu aracı araştıracağım. kullanan veya bilen var mı?

beydeba08
Müsteşar Yardımcısı
17 Kasım 2010 19:53

selamlar.

astra kullanıcısı olarak beğendiğim ve alacağım araç.çok beğeniyorum dolu güvenli bir araç.askerliğim bir gün biter de dönersem astramı satıp meriva almayı düşünüyorum.

biraz soruşturdum dizelinden uzak durmak gerektiğini söylediler.geniş güvenli, yüksek gibi görünse de virajlarda savurmayan bir yapıya sahip.nitekim opel yanılmayacağından eminim.şimdiden hayırlı olsun.

INOVASYON
Kapalı
17 Kasım 2010 22:40

o arabada bir yamukluk olabilir, fiyatı çok düşük dikkat et...

phantom25
Müsteşar
21 Kasım 2010 00:25

teşekkürler. araba geçmişte ağır kaza değil ama aracı bayan kullanmış direğe, duvara vs. çarpmış (sert çarpmış olabilir) hava yastıkları açılmamış ama tavan hariç araç boyalı 18500 diyor. bunlar benim için sorun değil. başka sorun yok kilometresi az olması da cazip. bakalım beklemeye aldım

aalex
Yasaklı
21 Kasım 2010 11:48

2004 model tek parca boyalı km 90000 altındaydı lpg lı 19500 ıstıyordu 1 ay once pazarda.. rahatlıkla 18500 e alınırdı..

tavan harıc boyalı 2004 merıva bence 18 etmez..

INOVASYON
Kapalı
21 Kasım 2010 20:55

At arabası almıyorsunuz, opel alıyorsunuz. Opelin bu modeli için 20.000 TL normal fiyattır. Kazalı ve Kilometresi yükseldikçe fiyat düşer ama temiz bir merivayı 20 milyardan aşağıya kolay kolay bulamazsınız, bulursanız da iyi araştırın çünkü bir yamuğu vardır...

phantom25
Müsteşar
22 Kasım 2010 00:14

aalex

teşekkürler senin bahsettiğin 90 bin km tek parça boya 19500. bu 49 bin km tavan hariç boya bin lira aşağı aşağı yukarı denk gelir ama bende bunu zaten alırsam 17600 veya 700'ün üstünü vermem. birde bu model için özellikle LPG'li bakmıyorum. bu modeli lpg bozar. bahsettiğin model enjoy versiyonu mu? sunroof var mı?

,

INOVASYON

dediğinde haklısın hatta 23-24'e kadar 2004 modelleri var. ama bende boya takıntısı pek yok, yüzeysel boyaya karşı değilim. yeniden yapılmış arabalardan bahsetmiyorum o ayrı. ama malum ülkemizde "tek parça" boya bile takıntı olduğundan arabaya afedersiniz bilmem ne muamelesi yapılıyor:) şimdi soruyorum. "bu meriva'nın suçu ne":)

aalex
Yasaklı
22 Kasım 2010 00:20

sanroof yoktu sanırım..

benzınde cok yakıyormus merıva..lpg performansını bılmıyorum ama benzınde bınılmez o arabaya..

phantom25
Müsteşar
22 Kasım 2010 00:43

haklısın aalex biraz fazla yakıyormuş şimdi baktım siteden. tabi fazla yakması dezavantaj. zaten yukarıda asker arkadaş ta(beydeba08) dizeline yanaşmayın yazmış. lpg takılsa bagaj küçülür. bu arabada bagaj önemli. bu bagaja lpg gitmeyeceğinden fikir oluşturmamda çok faydalı oldu herkese çok teşekkürler

,

beydeba08 hayırlı teskereler. biter askerlik hemde nasıl bittiğini anlamazsın bile çok çabuk geçiyor. tabi bitince anlıyorsun:)

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi