Editörler : Lanet
01 Nisan 2011 02:37

Sizce İdam Cezası Geri Gelmeli mi?

Ben kesinlikle gelsin diyorum hatta bununlada kalmasın bir insan üç kez hırsızlıkdan suç işlediyse eli kesilsin sapıkların haksız yere insan öldürenlerin cinsel sapıkların idam edildiği takdirde allah korkusu olmayanların can korkusu nedeni ile caydırıcı olacağını düşünüyorum amerika rusya çin japonya idam ediyo bizde neden olmasın.

eko27
Aday Memur
01 Nisan 2011 11:30

Ben gelmesinden yana deilim geri dönüşü olmüyün bir ceza çünkü..

*armina**
Kapalı
01 Nisan 2011 12:52

gelmeli

!!EsMeR!!!SeKeRiM!!
Müsteşar Yardımcısı
01 Nisan 2011 15:04

sayın sercan,

toplumun tek tipli olması mümkün müdür ?

daha sağlıklı, daha eğitimli, daha üretken.. olmasını sağlamaya yönelik girişimlerde bulunabilirsiniz hatta başarabilirsinizde. gelin görün ki herkesin tek bir düşünce ekseninde yoğunlaşarak birer kopya olmasını düşünemezsiniz heleki bunu yapmazsan senin en değerli varlığın olan canını alırımlarla yürütmek istemek akla mantığa uygun olarak kabul edilebilir değildir.

hiç kimse suçu, girişimi v.s. ne olursa olsun en temel hakkı olan yaşama hakkından men edilemez bu yetki hukuki müeyyidelere dahil edilemez /edilmemelidirde.

togeder
Müsteşar Yardımcısı
01 Nisan 2011 22:55

bir an önce idam gelmeli ülkedeki vahşi cinayetlerin başka turlu engellenemez

05 Ekim 2011 20:39

bir insanı müebbet cezaya vurmaktansa, o değmez insana gardiyanı, ahçısı, şunu, bunu hizmet verecekse eeee beslemeye ne gerek var o yüzden bensem bile vurun kellemi işe yaramadıktan sonra ne besliyorsunuz beni. yokluğum varlığımdan daha hayırlıdır.

bana nee
Kapalı
05 Ekim 2011 20:42

gelmesin derdim ama çocuklara tecavüz eden adamları zevkine insan öldürenleri düşününce gelsin derim

05 Ekim 2011 20:52

bana neee

zaten o tür insanları cezalandırmak içni gelmeli yoksa neden gelsin diyelim ki

AD0NİS
Memur
06 Ekim 2011 15:21

Yaptırımlar çok ağır olmalı, idam cezası da en ağır yaptırım olmalı. Adil bir yargılamadan sonra caydırıcı cezaların verilmesi gerekir. İdam da bunlardan biri olmalı.

gul_7_06
Memur
06 Ekim 2011 17:43

bence kesinlikle gelmeli hemde ivedilikle ....bunun demokrasiyle ,insan haklarıyla şunla bunla alakası yok öyleki ,

çok basit bir örnek vermek gerekirse bayram şekeri toplamak için evinden çıkan 3 tane yavrucağı eve kapatıp tecavüz ettikten sonra öldürürken kimse onlara "bu demokratik bi hareket mi ?" diye sormuyor. 3 çocuğun yaşama hakkı gitti ama biz bu adamın yaşama hakkı var diyip saygı duyuyoruz. hele ki tecavüze uğrayan bayan yaşı büyük ve üzerinde mini etek varsa işin içinde tahrik unsuru var hükmü vererek cezada indirim bile sağlanıyor. bu gibi örneklerden yüzlerce sayılabilir ama gerek yok. evet idam gelmeli

06 Ekim 2011 19:42

gül

hatırlattığın olay bana Müge Anlının programında konu olan malesef 11 yaşındaki güzeller güzeli kızımızın kaçırılıp, ormanda tecavüze uğradıktan sonra canlı canlı gömülmesi, babasına kızını gösterdiklerinde babasının bile evladını tanıyamamasını...

ismi sinemdi sanırım inögölde nasıl olurda sanki yer yarıldı inegöldee hala bulunamaması...

sanırım Melih idi 2 yaşında minicik köy yerinde nasıl olsu ise ortadan kaybolması...

yani ne gerçek hayatlar aklıma getirdi işte bunlar aklıma geldikçe daha bi nasırlaşıyorum, daha bi acımasızlaşıyorumm ne yalanlar söylüyorlar, nasıl adaleti kandırıyorlar, dolandırıyorlar hala bulunamayanlar işte bunlar aklıma gelince olayda parmağı olanları bile bir kaşık suda boğasın geliyorr.

melodix5
Şube Müdürü
06 Ekim 2011 20:07

cezalar caydırıcı nitelikte olsa zaten suç işlemeye kalkan olmaz ama öyle olmadığı için suç işlemenin giderek yaygınlaştığı bir toplum oluşuyor. bence idam cezası olmalı. geri getirilince de topluma ibret olsun diye bir iki kişi hemen asılmalı ki bakın görün nasıl azalıyor suçlar.

ayrıca SERCAN katılıyorum sana belli suçların belli fiziksel cezaları olmalı. Osmanlı Devleti'nde de bu şekilde uygulamalar vardı. böylece kişi aynı suçu bir kere daha işlemeye cesaret edemez.

06 Ekim 2011 23:16

Aslında idam'a karşı olanlardanım ama memleketimiz'in özellikle son 20 yılını irdeler isek geri gelsin diyesim geliyor,özellikle bu çocuk tacizcileri,kadına yönelik şiddet'i meşru sayan zihniyetler,eline silah alıp görükleri her formalıya ateş açıp yaşam haklarını ellerinden alanlar bunu hak ediyor derken bile üzülüyorum ama yukarıda yazdıklarıma maruz kalanlarda insan!

mufhakan
Aday Memur
11 Ekim 2011 16:37

acaba, insanın kanını donduran suçları işleyenler, o meşum eylemi gereçekleştirirken şöyle mi düşünüyor: "nasıl olsa idam yok, 25-30 sene yatar çıkarım". yoksa yakalanmayacaklarını mı düşünüyorlar? bundan emin değilim. örneğin babasından, onu öldürecek kadar nefret eden ve öldürmek isteyen bir evlat, idam edileceğinden korkarak bu işi yapmaktan vaz geçer mi? ya da içine kimbilir hangi lanetli şeytanın girdiği bir sapık, minik bir yavruya tecavüz ederken neler düşünür? bence idam cezası caydırıcı değildir. tek açıklaması intikam olabilir. kesinlikle yabana atmıyorum. ama doğru koymalıyız bence.

Biradam06
Yasaklı
11 Ekim 2011 16:57

!!!T:C:M:B:05!!! rumuzlu BAYAN erkektir bilginiz olsun edepsiz terbiyesiz bicare bir insan dikkate almayın

21 Mart 2012 21:56

"adil yargılama" ve "tam bağımsız mahkeme" diye kavramların olmadığı bir ülkeye idam cezası getirirsen sonucu adnan menderes'ler, deniz gezmiş'ler olur...her gelen iktidar beğenmediği ve kendisine tehdit gördüğü kişileri rahatlıkla idam ettirebilir...

abeda
Kapalı
22 Mart 2012 12:31

ilk önce çocuk tecavüzcülerini ve kadın tecavüzcülerini ,ölüm olayı da varsa İDAM EDECEKSİN?

bunu yapanlar zaten komik cezalar alıyorlar.hadım bile hafif kalır asacan böylesini.

devlet içeri tıkıyo. besliyo sonrada dışarı salıyor.

sırf maddi açıdan ya da kendini cinsel tatmin için kaç masumun canına kıyılıyor

bölücü örgüt kuranlar, cinayet işleyenler, tecavüz edenlerler?. idam edilsin.

hatta bu konuda referanduma bile gidilebilir.

22 Mart 2012 13:31

adil yargılama olacak ve idam da olması gerekiyor...

berfin*meb
Kapalı
22 Mart 2012 19:28

Allah'ın verdiği canı Allah'tan başka kimse almamalı.

Ağır suç işleyenler için idam bir ödüldür...

Ömür boyu hapis..

Süper Mario
Yasaklı
22 Mart 2012 20:23

Berfin hanım, o derin bilgisi ile yine aydınlık saçmış etrafa... Ömür boyu hapismiş...Hapistekilerin masraflarını kendisi ödüyor sanki... :)

abeda
Kapalı
22 Mart 2012 20:27

cinayet işleyenler, bölücülük yapıp askere,polise kurşun sıkıp şehit edenler, tecavüz edip üstüne öldürenler düşünmemiş Allahın verdiği canı alırken, onlarınki de düşünülmemeli..

Toplam 70 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi