Editörler : Pangaea
29 Kasım 2021 20:30

Erken seçim kararı alınırsa

seçim öncesi çok alım olur diye 2022 ye hazırlananlar ne yapacak?

2020 fırsat senesiydi demeye başlamazlar değil mi?

WinterSoldier
Kapalı
29 Kasım 2021 20:46

Şu şartlarda seçime gitmezler ha gittiler diyelim muhalefet kazanacağı için 2022 yine fırsat senesi olacaktır hemde öyle böyle değil.Çoğu kurum kamulaşacağı için alımlar daha bol olur.

29 Kasım 2021 20:59

şartlar artık günlük değişiyor. ekonomik tabloyu olumlama çabaları sonuç vermezse ki büyük ihtimalle vermeyecek birkaç ay içinde seçim kararı almaları işten bile değil.

ikincisi seçimi muhalefet kazanırsa vaadettikleri şeyleri yapması öyle çok kolay olmayacak. zamana ihtiyaçları olacak. o kadar çok konu var ki 1 sene içinde kurumların kamulaşması ve personel alımları beklenildiği gibi olması olası bile değil bana kalırsa

bugün bir rektör bile işe başladığında düzeni tekrar tesis etmesi için zamana ihtiyaç duyuyor

20 yıllık iktidar değişecek

hükümet sistemi değişecek

anayasa değişecek

gibi gibi gündem yoğun yani

WinterSoldier, 2 yıl önce

Şu şartlarda seçime gitmezler ha gittiler diyelim muhalefet kazanacağı için 2022 yine fırsat senesi olacaktır hemde öyle böyle değil.Çoğu kurum kamulaşacağı için alımlar daha bol olur.

Ebu CeNdeL
Yasaklı
29 Kasım 2021 22:15

erken seçim ihtimali sıfır... seçim kanunu değişiyor... 1 yıl seçim kanunen imkansız

29 Kasım 2021 23:23

hele bi iktidar beklemekle işlerin daha kötü gittiğini görsün bak bakalım kanun mu kalıyor engel mi?

Ebu CeNdeL, 2 yıl önce

erken seçim ihtimali sıfır... seçim kanunu değişiyor... 1 yıl seçim kanunen imkansız

06haziran2021
Şube Müdürü
29 Kasım 2021 23:55

ben zaten bu muhalefet ülkeyi nasıl yönetecek şaşıyorum. anayasa gayet açık şekilde diyorki erdogan 3. kez cumhurbaşkanı olamaz. erdoganın aday olmasının tek yolu erken seçim kararıdır. muhalefet erken seçim yapmasa en buyuk rakıplerı ortadan kalkacak.onca yıl beklemişsin 1 yıl daha bekle. o şekilde ancak iktidara gelebilriler. muhalefetın erken seçim istememesi akpnin erken seçim istemesi lazım. muhalafet tersini yapıyor. şunuda söleyim erken seçim olursa eğer , olan bunca olumsuzluklara rağmen iktidar değişmez. 2023te erdoğan aday olmazsa ancak o şekilde bu ülkede iktidar değişir.

yorum.X
Daire Başkanı
30 Kasım 2021 00:57

anayasa değişti. neden yeniden seçilemiyormuş.. erken seçim olunca yeniden seçilmiş olmuyor mu..

06haziran2021, 2 yıl önce

ben zaten bu muhalefet ülkeyi nasıl yönetecek şaşıyorum. anayasa gayet açık şekilde diyorki erdogan 3. kez cumhurbaşkanı olamaz. erdoganın aday olmasının tek yolu erken seçim kararıdır. muhalefet erken seçim yapmasa en buyuk rakıplerı ortadan kalkacak.onca yıl beklemişsin 1 yıl daha bekle. o şekilde ancak iktidara gelebilriler. muhalefetın erken seçim istememesi akpnin erken seçim istemesi lazım. muhalafet tersini yapıyor. şunuda söleyim erken seçim olursa eğer , olan bunca olumsuzluklara rağmen iktidar değişmez. 2023te erdoğan aday olmazsa ancak o şekilde bu ülkede iktidar değişir.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
30 Kasım 2021 01:05

Sayın Erdoğan'ın yeniden aday olması yönünde herhangi bir engel yok anayasal olarak.

İlk defa Cumhurbaşkanı seçildikten sonra anayasa değişikliği yapıldı. En fazla 2 defa seçilir maddesi 2018 seçimleri ile yürürlüğe girmiş oldu.

Muhalefet anayasal bir engel olmadığını bildiği için erken seçim istiyor öyle bir engel olsa idi dediğiniz gibi davranırlardı.

WinterSoldier
Kapalı
30 Kasım 2021 04:10

Yandaş anketlerde dahi kaybetmiş durumdalar tekrar kazanacaklarına inanan sadece akpden nemalananlardır, sıradan partililer bile inanmıyor,bu arada yeni kanuna göre en fazla iki defa aday olunabilir şuan Erdoğan 1.kez aday oldu bu 2 olacak.

06haziran2021
Şube Müdürü
30 Kasım 2021 09:59

2017'deki Anayasa değişikliğinde hiç dokunulmamış bir madde. Yani herhangi bir değişikliğe uğramamış, ikiden fazla seçime giremeyeceği hükmünü taşıyan bir madde

Ebu CeNdeL
Yasaklı
30 Kasım 2021 13:15

erken seçim imkansız

weekend02
Yasaklı
30 Kasım 2021 16:44

+1

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler