Editörler : crops35
10 Temmuz 2006 15:35

tarım bakanlığı atamaları

arkadaşlar şu sıralar yavaş yavaş haber gelmesi gereken yer değiştirme suretiyle atamalar hakkında bilgisi olanlar varsa lütfen paylaşsın.

ben tarım il müdürlüğünde mühendisim ve tageme verilen eleman tespit yetkisiyle araştırma enstitüsüne geçmek için tayin bekliyorum.anlayacağınız meraktayım,genel olarak tayinler özel olarakta bu tageme geçiş için başvuranlar hakkında bilgisi olanlar yazarsa çok sevinirim.

m_aksu07
Kapalı
10 Temmuz 2006 17:08

Ben de senin gibi tayin bekliyorum da "eleman tespit yetkisi" konusunu biraz açarmsn?

bringmetolife
Yasaklı
10 Temmuz 2006 19:04

benim çıktı ... ziraat teknisyeniyim .

bringmetolife
Yasaklı
10 Temmuz 2006 19:30

arkadaşlar normal tayinler 26 haziran 2006 tarihi ile sonuçlandı. il müdürlüklerine gönderildi...

embermoon
Aday Memur
11 Temmuz 2006 12:09

eleman tespit yetkisinin açılımı şu, tüm araştırma enstitülerine eleman eksikliğinden ötürü araştırmada çalışmak isteyen en az lisans mezunu elemanların başvurularını alıp ,olur yazılarıyla tageme gönderme yetkisi bakan talimatıyla verildi. bunun sonucu olarakta tagemde onaylanan başvurular personele havale ediliyor ve personelde gereğini yapıyor. bu süreç normal tayin döneminde bitirilmesi gereken bir süreç ve teknisyenlerin atamalarının çıktığını bende öğrendim.acaba sıraylamı yapılacak işlemler;yani il önce teknisyen-teknikerler-sonra müh. gibi???

bringmetolife
Yasaklı
11 Temmuz 2006 18:23

arkadaşım veteriner sağlık teknisyenlerinin ve veteriner hekimlerin trayinleride çıkmış ve postaya verilmiş... eğer mühendislerle ilgili bir gelişme olursa onuda yazarım ...

embermoon
Aday Memur
12 Temmuz 2006 08:54

çok teşekkür ederim kardeşim mühendis atamalarında da hafif bi hareketlilik varmış, dün bir mühendis tayininin çıktığını öğrendim.ayrıntılı bilgi elde edersen bekliyorum.tekrar teşekkürler.

bringmetolife
Yasaklı
12 Temmuz 2006 09:19

ARKADAŞIM ALDIĞIM SON BİLGİYE 26/06/2006 TARİHİ İLE TARIM BAKANLIĞINDAKİ YER DEĞİŞTİRME İLE OLAN TAYİNLER SONUÇLANMIŞ VE POSTALANMIŞ. TAŞRADA ÇALIŞAN PESONELİN ..

embermoon
Aday Memur
12 Temmuz 2006 11:34

yani bizim tayinler ya oldu postada yada olmadı o anlama geliyor bu.

yanlız bide şöyle bir durum var, kişilerin onayları alınsada işlemler biraz uzun sürebilir. çünkü daha mühendis tayinleri tam anlamıyla patlamaya başlamadı hep duyduklarımız teknisyen atamaları

bringmetolife
Yasaklı
12 Temmuz 2006 14:39

arkadaşım benim çalıştığım yerden tayinleri çıkan mühendisler de var.. çıktıysa . bugun yarın eline geçer. çıkmadıysa personelde sana hala görüşüldüğünü söylerler..

embermoon
Aday Memur
12 Temmuz 2006 14:47

tamam, ozaman daha ciddi haber almaya çalışmalıyım gerçi olmasıda olmamasıda çok önemli değil şuan ama belirsizlikten kurtulalım biran önce bizde işimize gücümüze ona göre bakalım. tekrar teşekkür ederim

bringmetolife
Yasaklı
12 Temmuz 2006 14:56

bencede

bringmetolife
Yasaklı
12 Temmuz 2006 15:13

mesala benim tayin çıktı hatta tayin yazısı il müdürlüğüne geldi aruyorum .soruyorum benim tayinim ne oldu . diye. kardeşim görüşülüyor diyorlar.. :))

embermoon
Aday Memur
12 Temmuz 2006 15:16

çıldıracam ya, personeli aradım biraz önce; ilk önce şubeyi bağlattım açtılar biz bakmıyoz deyip başka şubeye salladılar o şubede biz bakmıyoz dedi ilk aradığım şubeyi aradım bu sefer telefon hattını kilitlemişler otomatik hattan düşürüyo

nasıl bir mantık bu ya.insanı fıtık ediyolar çıktı veya çıkmadı iki kelime....

bringmetolife
Yasaklı
12 Temmuz 2006 16:11

tarım bakanlığınad çalışanlar memur değil sanki şovmen bir soru soruyosun sorduğun soru hariç her şeyi anlatıyor konuşcağı g ünde ise konuşmaycağı günde ise . hiç cevap vermiyorar . yok efendim belli değil. görüşülüyor. şu zamandan sonra arayın ..

bringmetolife
Yasaklı
13 Temmuz 2006 13:36

tarım bakanlığından atama incileri.

tarım bakanlığı personeli 6. bölgede çalışyor tayin dilkekçesi veriyor.. yıllara göre bakanlıkdan aldığı cevaplar..

1.yıl: aday memursun tayinin yapılmaz.(olabilir,normaldir mantıklı bir açıklama gibi geliyor ama açıktan bu elamnanla aynı devrede aynı ile kutra çeken başka birisi ankarada çalışmaya başlıyor. kura çektiği yere hiç gelmeden)

2.yıl: bölgendeki çalışma süreni tamamlamamışsın tayinin çıkmaz..(olabilir,normaldir) (tabi aynı ilden aynı konumda olan bir kaç kişinin yine tayini çıkıyor)

3.yıl: istediğin ilde norm kadro uygulaması var. senin gitmek istediğin yerde bolşluk yok..(olabilir,normaldir)

4.yıl : çalıştığın müdürlüğün elamana ihtiyacı var. tayin dilekçene şerh düşülmüş . tayinin çıkmaz.. [ :( ]

5. yıl : şeçim arifesine girdi. tayinler kapalı tayinin çıkmaz. ( aynı bakanlık seçime bir hafta kala 1000 civarında kişinin tayinini yapıyor )

6. yıl : sen hele bir yıl daha çalış bir dahaki yıl garanti senin tayinini yaparız. hele sen bir azami çalışma süresi olan 7 yılı dodur..

7.yıl : istediğin illerde norm kadro uygulaması var, il müdürü tayin yazına şerh düşmüş, çalıştığın ilde elaman ihtiyacı var bu seneler havalar çok kurak gitti çftçinin hali perişan sana ihtiyaçları falan filan tayinin çıkmaz...

8. yıl : istediği illere tayinden umudunu kesen elaman çalışdığı ilden de çok sıkılmıştır. 6. bölgede başka bir ile tayin ister bu defa aldığı cevap 6. bölgede maksimum çalışma süreni doldurmuşsun . bunun için 6. bölge içinde tayinini yapmıyoruz. başka bir il isteseydin garanti yapardık.. çok üzgünüz.. (daha neler)

m_aksu07
Kapalı
13 Temmuz 2006 14:14

Tam fıkra gibi olmuş ya süpersin..Net olarak zihniyeti açıklamışsın..

bringmetolife
Yasaklı
13 Temmuz 2006 14:16

ama gerçekler bunlar.. hepsine şahit oldum ...

sema55
Aday Memur
13 Temmuz 2006 14:48

arkadaşlar bende mühendisim ve bende tayinle ilgili içbir haber alamadım eş durumu tayini isteyip tayini belli olan bi arkadaş varsa lütfen haber versin....ben şunu anladım ki bu bakanlık insanı çıldırtır allah hepimize kolaylık versin

bringmetolife
Yasaklı
14 Temmuz 2006 00:28

tayin dilekçesi veren mühendis arkadaşlar . benim çalıştığım ilde çalışan bir arkadaşın tayini çıkmış mühendis . tayin yazısı il müdürlüğüne gelmiş. buda demek oluyor ki sizin tayinlerde sonuçlanmış ve postaya verilmiş.. çıkanların gözü aysın . çıkmayanlar allah bol torpil nasip eylesin ...

embermoon
Aday Memur
14 Temmuz 2006 12:59

bende şuan yaşadığım rezillikten bahsedeyim arkadaşlar.

güzide personel genel müdürlüğümüzden değişik tarihlerde aldığım cevaplar.

10 gün önce sizin durumunuzdakilerden birkaç kişinin tayini çıkmadı onların içindede adınız yok.yani çıkıyo

1 hafta önce tayininiz büyük ihtimalle çıkar bi engel

gözükmüyor(personelden bir kaynak)

5 gün önce bizim şube ilgilenmiyo sizin tayinle başka yere bağlıyorum diyor birdaha telefon tekrar açılmıyor.

3gün önce imzada henüz belli değil

dün sabah "tayininiz çıkmadı" peki neden "şartlarınız uymuyo"

dün öğleden sonra "görüşülüyo"

gördüğünüz üzere adamlar bizle maytap geçiyo arkadaşlar.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi