Editörler : Pangaea
17 Şubat 2014 23:30

digerlisanslar yeni uygulamada ne yapacak bilen duyan var mi?

Arkadaslar biz nasil hangi sinava girecegiz diyanet oturumuna temmuzda giremeyiz ilahiyat mezunu degiliz usulsuz olur lise mezunu olarak kpss ye giremeyiz usulsuz olur elimdeki hala gecerli iki yeterlilikte yalan oldu biz ne yapacagiz bilen var mi?

yunusca66
Şef
18 Şubat 2014 09:03

bişey yapmayacağız arkadaşım alım olursa kpss puanına göre sıralamaya tabi olup mülakata gireceğiz

19 Şubat 2014 22:09

bende diğer önlisansım yeterlğimde var napacağamı bilmiyorum

zilzal
Aday Memur
20 Şubat 2014 14:35

hocam,mevcut yeterlik belgesi geçerliğini koruyup,2014 kpss GK-GY puanları üzerine eklenip öylemi hesaplanacak.

tam olarak bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan açıklama.

yunusca66, 10 yıl önce

bişey yapmayacağız arkadaşım alım olursa kpss puanına göre sıralamaya tabi olup mülakata gireceğiz

usluer
Daire Başkanı
21 Şubat 2014 14:47

ben de ihl-diğer lisansım. teknik olarak lise kpss sine giremem.... lisans kpss sine girmek gerekiyor. DHBT de ise lise mezunu sınavına girmem gerek çünkü ihl mezunu olarak ilahiyat lisans mezunlarına sorulacak soruları yapmam zaten mümkün değil .

ancak duyurunun son kısmında DHBT yer girdiği öğrenim düzeyi ile kpss de girdiği genel yetenek-genel kültür oturumu aynı düzeyde olmayan adayların puanları hesaplanmayacaktır diye bir açıklma var malesef.

şimdi biz ne yapacağız?sırf diğer lisans okudum diye, ilahiyat mezunlarına sorulan sorular lise mezunlarına sorularak bizleri cezalandırmak mı istiyorlar.????? inşallah anladığımız gibi değildir ve diyanet en kısa sürede bir açıklama yapar. ama bunun için bizim gibi mağduriyet yaşama ihtimali olanların sesimizi biryerlere duyurması gerekiyor kanısındayım.

ayrıca yeterliliğimi daha yeni ağustos ayında yenilemiştim. 3 yıl uzadı diye sevinirken o hakkım da elimden alındı.

denizyelkenlim
Aday Memur
22 Şubat 2014 21:14

ilk paragrafta yazmış olduğunuz duruma benzer bir durumdaym.diğer lisans ve ilh önlisans mezunu konumunda olacağım. kpss önlisans düzeynden giremem. merak ediyorum bende. bakalım bir açıklama olacak mı

usluer, 10 yıl önce

ben de ihl-diğer lisansım. teknik olarak lise kpss sine giremem.... lisans kpss sine girmek gerekiyor. DHBT de ise lise mezunu sınavına girmem gerek çünkü ihl mezunu olarak ilahiyat lisans mezunlarına sorulacak soruları yapmam zaten mümkün değil .

ancak duyurunun son kısmında DHBT yer girdiği öğrenim düzeyi ile kpss de girdiği genel yetenek-genel kültür oturumu aynı düzeyde olmayan adayların puanları hesaplanmayacaktır diye bir açıklma var malesef.

şimdi biz ne yapacağız?sırf diğer lisans okudum diye, ilahiyat mezunlarına sorulan sorular lise mezunlarına sorularak bizleri cezalandırmak mı istiyorlar.????? inşallah anladığımız gibi değildir ve diyanet en kısa sürede bir açıklama yapar. ama bunun için bizim gibi mağduriyet yaşama ihtimali olanların sesimizi biryerlere duyurması gerekiyor kanısındayım.

ayrıca yeterliliğimi daha yeni ağustos ayında yenilemiştim. 3 yıl uzadı diye sevinirken o hakkım da elimden alındı.

Yehya99
Müsteşar Yardımcısı
22 Şubat 2014 21:18

herkes sakin olsun ihl,önlsans, yada lisans mezunu en az bir diplomanız olsun başka alndanda mezun olsanız inş. mülakata çağrılırsınız kpss nizi yükseltmeye bakın birde ezber ve yüzüne okumayı kuvvetleştiriniz

Yehya99
Müsteşar Yardımcısı
22 Şubat 2014 21:24

önlisans ve lisans dediğim ilahiyatı kast ettim

akiladamim
Aday Memur
23 Şubat 2014 22:40

Arkadaşlar hakikaten diğer lisans+önlisans ne yapacak? Hangi alandan yeni sınava gireceğiz. Lisans olarak mı önlisans olarak mı?

vm38
Aday Memur
23 Şubat 2014 22:56

BİZ YANİ DİĞER LİSANSLAR İLAHİYAT DÜZEYİNDE SINAVA TABİTUTULACAKMIŞIZ HANGİ DÜZEYDE KPSS YE GİRİYORSAN O DÜZEYDE DİN SINAVI İNŞALLAH ONLARDA BİZİM MALİYE MUHASEBE HATIRLADIĞIMIZ KADAR HATIRLIYORLARDIR MÜFREDATI BU ARADA ATAMALARDA DA EŞİT TUTULACAKMIŞIZ

usluer
Daire Başkanı
13 Mart 2014 11:33

atamalarda eşit tutulacakmışız anladım ama mülakatlarda da eşit tutulacağız. yani bırakın yazılıda onlarla yarışmayı sözlüde de onlarla yarışacağız. bir ihl mezunu ile ilahiyat lisans mezunu nasıl aynı konumda yarışır anlamıyorum!!! ihl mezunu olup hiçbir üniversite okumasam daha şanslı olacakmışım.. bu ne kadar saçma bir sistemdir.

vm38, 10 yıl önce

BİZ YANİ DİĞER LİSANSLAR İLAHİYAT DÜZEYİNDE SINAVA TABİTUTULACAKMIŞIZ HANGİ DÜZEYDE KPSS YE GİRİYORSAN O DÜZEYDE DİN SINAVI İNŞALLAH ONLARDA BİZİM MALİYE MUHASEBE HATIRLADIĞIMIZ KADAR HATIRLIYORLARDIR MÜFREDATI BU ARADA ATAMALARDA DA EŞİT TUTULACAKMIŞIZ

usluer
Daire Başkanı
13 Mart 2014 11:39

• 2011 ve 2013 olmak üzere 2 tane yeterliliğim de boşa gitti.
  • sadece ihl mezunlarına ihl soruları sor,,,, ihl+diğer lisans mezunlarını ise cezalandır ve ilahiyat lisans sorularını sor.. diyanet neden hep böyle haksızlıklara imza atıyor anlamıyorum. neden bizleri görmek istemiyor????
  • eğer diyanet sadece ilahiyat lisans mezunu alacaksa bunu belirtsin bizler de boşuna hazırlanmayalım ve ümitlenmeyelim..
  • bizlerin ihl mezunu kadar bile kıymeti yok. oysaki biz ihl üzerine bir de lisans eklemişiz yani öğrencilerimize aktaracağımız bilgi birikimimizi artırmışız ama diyanette okuyanın önemi yok demek ki....(gerçi bunu yıllardır görüyorduk ama bir kez daha tescillenmiş oldu)
  • hem lisans kpss sine gireceğiz hem lisans dhbt sine sonra da ilahiyat mezunu olmadığımız için mülakatta eleneceğiz büyük ihtimalle. (çünkü ilahiyat mezunu varken niye başka lisans mezununu tercih etsinlerki???) emeklerimiz yine boşa yani... ey diyanet inşallah bu durumu düzeltirsin yoksa Allah'a havale etmekten başka çaremiz yok...

umutt_
Aday Memur
23 Mart 2014 16:37

bu konuyu bilen varsa detaylı bir açıklama yaparsa sevinirim

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi