Editörler : Pangaea
17 Ağustos 2013 19:41

ey yetkili!!!!!!! hafizlari öldürüyorsunuz. nasil mi? işte cevabi.

iyi kötü bir imam hatip diploman olsun.yazılı sınavına iyice asıl.al sana kadro...öyle imamlar çoğaldı ki hem vallahide hem billahide.fatihamı okuyor.yoksa masalmı okuyor .belli değil.bildiğiniz molla köylü memed ağa gibi.köy şivesiyle namazı kıldırıyor.adam hatimle namaz kıldırıyor .boşta.canım türkiyem.böyle durumlar sana normal.

diyanet bu durumu görmezden gelmemeli.araştırma yapılsın görsün gerçekleri.ben burdan ne söylesem boş.hafızlara yazık ettiniz...

mahmutgp
Şube Müdürü
17 Ağustos 2013 21:14

Maalesef dediğiniz türden imamlar çokça var.. Müftüler yetkilerini kullanıp bu türden imamları hizmetici eğitime tabi tutmalı.. gerçekten sıkıntılı iseler bu tiplere yeterlilik belgesi verenler soruşturulup haklarında yasal işlem yapılmalı ve en önemlisi diyanette torpile artık son verilmeli.. Gerçekleşir mi peki sizce böyle bir şey.. ? bence gerçekleşmez torpile devam..! liyakat mı..? ne önemi var canım.. adamı olan zaten layıktır..!

18 Ağustos 2013 00:32

öylemi aday hafız niye yerlesmedin acaba.imamlık yapacak kadar bilgin mi yeterlilikte kalıyorsun.yada görunurde hafızsın mulakatta hafızlık eksi sıfırmı çıkıyor.allahtan korkun daha diyanet ne yapsın hafızlara kadrolarda 4te 3u hafızlara veriyor.ve merkezlerde görev alıyor.kısaca eleştiriyi bırak çalış al kadroyu.ve hersey kadro degıl.umarım hafızlıgı kadro almak icın yapmamıssın yoksa ahırette cezası çok.çok hafız görduk dini bilgi sıfırdır.hersey hafız olmakla bitmıyor

mahmutgp
Şube Müdürü
18 Ağustos 2013 01:15

Eleştiri umuma değil.. Eleştiri Fatiha bile okumayı doğru dürüst beceremeyenlerin imam olmasına...

hamitt_8656, 11 yıl önce

öylemi aday hafız niye yerlesmedin acaba.imamlık yapacak kadar bilgin mi yeterlilikte kalıyorsun.yada görunurde hafızsın mulakatta hafızlık eksi sıfırmı çıkıyor.allahtan korkun daha diyanet ne yapsın hafızlara kadrolarda 4te 3u hafızlara veriyor.ve merkezlerde görev alıyor.kısaca eleştiriyi bırak çalış al kadroyu.ve hersey kadro degıl.umarım hafızlıgı kadro almak icın yapmamıssın yoksa ahırette cezası çok.çok hafız görduk dini bilgi sıfırdır.hersey hafız olmakla bitmıyor

godisthegreatest
Aday Memur
18 Ağustos 2013 02:46

dogrudur..fatıhayı bıle dogru durust okuyamayan ımamlar var..ama sımdıkı alımlarda bunu ıdda edemessın..eskıler gırmıs bır sekılde..memursun yuz kızartıcı sucun olmadıgı surecede kafana gore goreve son veremessın..torpıl olayı eskıden coktu ..ama sımdı torpıl olacagını sanmıyorum..ben bu konulara bızzat sahıdım..bır ıl muftusunun cocugunun mulakatta kaldıgını ve bunu gıbı bır cogunu bılıyorum.. kuranın mukemmel olmadıgı surece mulakattan gecemessınde..dua edınkı hafızların yuzu suyu hurmetıne dıyanet alım yapıyor..dısarda hafız bırakmak ıstemıyor..sukur ben gorevdeyım sımdı.. Allah calısana emegının karsılıgını mutlaka verır..selametle..Allah hakkımızda hayırlısını versın..

18 Ağustos 2013 13:54

aman hafızlar içınse alım yapmasın.

mahmutgp
Şube Müdürü
18 Ağustos 2013 15:14

Hafızlarla ilgii bir çok hadis-i şerif mevcutken burada hafızları yerici ifadeler kullanman dolayısıyla seni kınıyorum.. Ben de bir hafızım.. bir kişinin yapmış olduğu her hangi bir yanlıştan dolayı tüm zümreyi karalayamazsın... Konuyu açan arkadaş bir sitemde bulundu.. sen olayı başka yöne çekiyorsun.. atandıysan eğer hayırlı uğurlu olsun.. atanamadıysan çalış atanırsın..

hamitt_8656, 11 yıl önce

aman hafızlar içınse alım yapmasın.

adayhafız
Daire Başkanı
18 Ağustos 2013 15:20

cevabım HAMİDOYA..Kadro alamadığımı belirtmişsin.sözleşmeliden kadroya geçeli.seneler oldu.sen rahat ol.ben kadroyu aldım.nerdeyse emekliliğim gelecek.

kurmay 03
Şef
05 Haziran 2014 01:37

aday hafız hanı gecmıstın kadroya kendını yalanını kendın acıga cıkarmıssın

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi