Editörler : ayşegül bgm

Atanamayanlar34
Aday Memur
28 Mart 2020 09:46

Düzgün konuş lan dingil askerlik arkadaşın yok karşında. Forumda yazdığım tüm yazılara bak bakıyım öyle konuş. Bu durumun haksızlık olduğunu, eğer gerçekten bu şekilde olacaksa cidden çok üzüldüğümü çünkü o arkadaşların yerinde bizimde olabileceğimizi yazdım. Olmamasından yanayım böyle bir durumun. Ama illaki olacak diyorsa Bakanlık ben de diyorum ki arkadaşlar tercih vermesin. Hem kadrolar yanar hem de diğer insanların vebaline girmiş olurlar. Bu dediğimin neresi yanlış ? Ve madde gereği atanma koşullarını karşılamayan kişiler yanlış bilgilendirmekten 1 yıl Ösym başvuru cezası alır. Herkesi kendin gibi sanma! Bu süreçte en başından beri yanlış yapıldığını söylüyorum ama olacaksa da önüne geçilemiyorsa da kimse kimsenin hakkına da giremez. Abuk subuk konuşma burada
olacaksabır, 4 yıl önce

atanamayanlar34 yırtınma ..tüm özel sektör tercih verecek abicim

aktasonlıne
Şube Müdürü
28 Mart 2020 10:14

https://www.youtube.com/watch?v=H3NnxU8VnYw

Videodaki 32:45 dakikadan itibaren izleyin 33.40 daki ifadelere iyi bakın.

Özelden istifa edeni almıcaz diyor videoda sayın bakan.

z.a.
Memur
28 Mart 2020 10:20

Bu video Sağlık Bakanlığı ve ÖSYM klavuzundan önceydi iddia ettiğiniz gibi olsa duyuru ve klavuz ona göre çıkardı.

banderia
Memur
28 Mart 2020 10:23

Videoda Sayın Bakan "bununla ilgili de bir çalışmamız var diye ekliyor." Yani çalışan herkes yerinde dursun, sıfır mesaisi olan gelsin diyor. Evet haksızlık doğurabilecek bir husus ve kesinlikle ele alınıp bir an evvel genel bir bilgilendirme yapılmalı.
z.a., 4 yıl önce

Bu video Sağlık Bakanlığı ve ÖSYM klavuzundan önceydi iddia ettiğiniz gibi olsa duyuru ve klavuz ona göre çıkardı.

aktasonlıne
Şube Müdürü
28 Mart 2020 10:26

Evet hatta ilk soruyu soran gazeteci çalışmayan saglıkcı var mı ki diye soruyor.Bakanda var şeklinde cevab veriyor.

banderia, 4 yıl önce
Videoda Sayın Bakan "bununla ilgili de bir çalışmamız var diye ekliyor." Yani çalışan herkes yerinde dursun, sıfır mesaisi olan gelsin diyor. Evet haksızlık doğurabilecek bir husus ve kesinlikle ele alınıp bir an evvel genel bir bilgilendirme yapılmalı.

z.a.
Memur
28 Mart 2020 10:32

Hem istifaya hem de başvuruya engel olma durumu söz konusu olmaz. Bakanlık gerekli açıklamayı yapar rahat olun başvurunuzu yapın.

Bilgiççbeyy
Aday Memur
28 Mart 2020 10:34

Hayır bir kişi de çıkıp hala açıklama yapmadı. Ne olup bittiğini anlasak, yani herkes tercih verebilir yada tercih vermeyin sizi şuanda yerleştirmeyeceğiz eleman açığı var ama şu süreç bittiğinde sadece sadece size özel bir alım yapacağız bu süreçte eksik kalan maddiyatın farkının ödemesini yapacağız gibi bir açıklama olsa keşke yanlış anlaşılmasın bunlar tamamen benim aklımdan geçen belirsizliklere karşı kafamda oluşturduğum senaryolar yani artık nasıl karar verilmişse açıklansın belirsizlik giderilsin

banderia
Memur
28 Mart 2020 10:36

Bakanlık açıklama yapana kadar tercih yapmayın..Aksi bir halde tercih yapıp atanmaya hak kazanıp atanmazsanız kadroyu da telef etmiş olacaksınız. Bugün resmi bir açıklama yapılacağını düşünüyorum.
z.a., 4 yıl önce

Hem istifaya hem de başvuruya engel olma durumu söz konusu olmaz. Bakanlık gerekli açıklamayı yapar rahat olun başvurunuzu yapın.

aktasonlıne
Şube Müdürü
28 Mart 2020 10:45

Kimsenin hakkı yenmemesi lazım.Özelde asgari ücret alanın hakkı yenmemeli.Gerekirse 3 ay sonra başlatılmalı.

aktasonlıne, 4 yıl önce

https://www.youtube.com/watch?v=H3NnxU8VnYw

Videodaki 32:45 dakikadan itibaren izleyin 33.40 daki ifadelere iyi bakın.

Özelden istifa edeni almıcaz diyor videoda sayın bakan.

Özgürce3435
Aday Memur
28 Mart 2020 12:02

Insanların tercih yapamaması üzerine strateji kurmuş adam. Ben o 1 yıl cezayı yerim. l

Özgürce3435
Aday Memur
28 Mart 2020 12:03

O kadroyu yakarım. Çalişip puan alsaydın . Klavuzda yok öyle bişey

Özgürce3435
Aday Memur
28 Mart 2020 12:05

Bizi özelde çalışıyor sanmayın. Sürünüyoruz ekmek parası için

Özgürce3435
Aday Memur
28 Mart 2020 12:08

Ben puanımla aranmıyorsam telef olsun o kadro. Yerime atananın çocuklarından çıksin

lisanshemşire21
Aday Memur
28 Mart 2020 12:25

ne alakası var? milletin çoluğuna çocuğuna niye beddua ediyorsun? Senden düşük alanlar mı 3 ay istifa edemez diye genelge çıkardı? Haksız bedduanın yarısı bedduayı edenedir bunu unutma. Sinirden suçsuzu suçluymuş gibi göstermenin de görmenin de bir anlamı yok.
Özgürce3435, 4 yıl önce

Ben puanımla aranmıyorsam telef olsun o kadro. Yerime atananın çocuklarından çıksin

Mehmet161
Aday Memur
28 Mart 2020 12:26

Özgürce sen ciddimisin ya o nasıl bi tavır oyle saglik çalışanı olmayı birak ilk bi insan ol

marmarahemsire
Kapalı
28 Mart 2020 12:28

Yani ettiğin beddua ya bak ya şu zamana kadar kimlere ne haksızlıklar yapıldı güvenlik soruşturmasını bir sene bekleyip olumsuz sonuclananlar oldu. Masum günahsız çocuklardan ne istiyorsun. Atananların ne suçu tercih yapacaklar insanlar onlara bu hakkı tanıyanlara sor hesabını. Masuma ettiğin o beddua döner dolaşır seni bulur
Özgürce3435, 4 yıl önce

marmarahemsire
Kapalı
28 Mart 2020 12:29

Bencede hocam insanlığını yitiren bu zor koşullarda insana nasıl hizmet etsin?
Mehmet161, 4 yıl önce

Özgürce sen ciddimisin ya o nasıl bi tavır oyle saglik çalışanı olmayı birak ilk bi insan ol

Bilgiççbeyy
Aday Memur
28 Mart 2020 12:33

Olamaz yani gösterilmesi gereken tepki bu olamaz öfkenin aktarım şekli bu olamaz haksız yere dahi bir yere yerleşecek dahi olsalar ki böyle bir durum olacağını sanmam çocuklarına ekmek parası kazanacak haksızlığın sorumlusu da atanan o kişi olmayacak kadroyu yakmak tamamen tercihiniz ve hakkınızdır ama beddua olmaz
Özgürce3435, 4 yıl önce

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi