Editörler : ayşegül bgm
«828384858687888990919293»

gulsum_87
Aday Memur
14 Eylül 2012 15:25

eşim sigortalı SGK dan aldığımız dökümde en son 7. ay pirimi ödenmiş görünüyür. ama biz eylül ayının 3 ünde belgeyi aldık. Sıkıntı olurmu acaba gerçi hizmet belgesinde halen çalıştığı yazıyor. Evraklarım bu gün itibarıyla bakanlığa ulaşmış durumda. Ne zaman sonuçlanır acaba. çok korkuyorum aksi bir durum olmasından. Eşi sigortalı olupta tayini sonuçlanan varmı lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Birde ben 4/b'li iken yeni kadrolu atandım.

cetin44
Aday Memur
14 Eylül 2012 17:03

arkadaşlar bi sorum olacaktı.ben sağlık memuru (laboratuvar teknisyeni) kadrosundayım. eşim sağlık teknikeri(radyoloji)kadrosunda eylül dönem il dışı tayininde ben başvuru yaptım hizmet yılımız aynı hizmet puanım benim fazla ben sonradan 4 yıllık biyoloji bölümünü bitirdim acaba eşim benim yanıma gelebilir mi? ikimizde aynı ilde çalışıyoruz.

hmaximus
Memur
16 Eylül 2012 00:20

ebemrve bi tarafından uydurupta burda milletin duygularıyla oynayamazsın. 2 saat haberin doğru olup olmadığıyla uğraştık eşimle. Yazdığın şeyin başlığına bakarsan bu SGK lı memurları ilgilendiren bir durum sağlık personelini değil...

ebemrve
Aday Memur
16 Eylül 2012 00:59

hmaximus;o yazıda ( Yeni düzenlemeyle eşin özel sektörde ssk' lı veya bağ-kur'lu olması eş durumu ataması için yeterli olabilmektedir) binaen bu yazıyı paylaştım arkadasım kadrolu ebe eşi fabrikada işçi ssklı eş durumundan tayin istedi eğer olumlu olursa paylaşırım ama bu şekilde benimle konusamazsın herkes tayin için ugrasıyo yarın bigün bizimde başımıza gelicek sonucta

smileplease03
Şube Müdürü
16 Eylül 2012 02:49

nokta yok, virgül yok. Cümle nerde bitiyor anlamak ne zor. Özellikle mi böyle yapılıyor yoksa biz öğretmenler size bunları öğretemiyor muyuz yoksa siz kullanmaktan mı imtina ediyorsunuz? Hayret...

hmaximus
Memur
16 Eylül 2012 13:44

smileplease03 herkes kendi çöplüğüne hadi bi zahmet.

ebemrve sana gelince yarın bigün bizimde başımıza gelecek diye asılsız iddaları burada paylaşıp kimseyi uğraştıramazsın. Çünkü burda birşeyler öğrenmeye çalışan insanlar zaten o yarın bigün dediğini yaşayanlar o gün bugün tamam mı?

Yazacaksan o arkadaşın birşey elde ettiğinde yazarsın. Milleti boşuna oyalama lütfen.

ebemrve
Aday Memur
16 Eylül 2012 15:01

hmaximus lütfen saygılı ol.bu şekilde benimle konusamazsınız kavga içinmi geldin buraya.editör doğru olanı açıklasın ozaman

sarı-papatya
Aday Memur
16 Eylül 2012 15:30

arkdaslar sıze bır sorum olacak bılen varsa cevaplarsa sevınırım arkds zonguldak ta ön lisans mezunu kadrolu hemşire eşi ise sakarya nın bır ilçesınde infaz koruma memuru.(kimya mühendisliginden mezun)bu durumda arkadasım eşinin yanına es durumu tayını ısteyebılır mı yoksa infaz memuru olan eşi mi onun yanına gelır.sımdıden tesekkurlerrr

hmaximus
Memur
16 Eylül 2012 15:34

bu kavga değil sadece yazdığın yalan yanlış haber için seni tenkit ediyorum. Üslup sert olabilir ama tek maaş 1 çocukla geçinmek insanı ne hale sokuyor inan bilemezsin. Son söylediğine katılıyorum. Editörler cevap versin hepimiz aydınlanalım.

alican 43
Aday Memur
16 Eylül 2012 20:06

slm arkadaşlar size bir sorum olacak ben ssk lı bir işçiyim özel sektörde eşimde 657 li saglık memuru biz eş durumu tayini istedik ben 6.5 yıldır aynı yerde çalışıyorum bizim gibi olup eş durumu tayini isteyip gerçekleşen oldumu yardımlarınız için şimdiden tşkler

gulsum_87
Aday Memur
16 Eylül 2012 20:23

Bende ayni durumdayim be zaman tayin istediniz ben isteyeli 2hafta oldu Hala ses yoke Allah yardimcimiz olsun esiniz halk sagligimi yoksa kamu hastanemi. cevap gelince forma yazarsaniz sevinirim.

sarı-papatya
Aday Memur
16 Eylül 2012 22:32

sayın editör sıze bır sorum olacak.veya bilen arkdslar varsa cevaplarsa sevınırım arkds zonguldak ta ön lisans mezunu kadrolu hemşire eşi ise sakarya nın bır ilçesınde infaz koruma memuru.(kimya mühendisliginden mezun)bu durumda arkadasım eşinin yanına es durumu tayını ısteyebılır mı yoksa infaz memuru olan eşi mi onun yanına gelır.sımdıden tesekkurler.

alican 43
Aday Memur
16 Eylül 2012 22:34

gulsum hanım eşim khk na atandı bizimde ekimin 7 sinde başvurduk 21 günde belli olur dediler khk dan bekliyoruz inşallah eşlerimize kavuşuruz ege_güzeli diye bir arkadaşta istemiş 10 ay önce eşi 4yıl bagkurlu olarak çalışmış onlarınki olmuş

gulsum_87
Aday Memur
16 Eylül 2012 22:51

Ben sag Bak. gonderdim. evraklari elden takip etseydik daha kolay olurdu aslinda hayirlisi bakalim. ben 1 yildir esimden ayriyim ustelik aramizda 20 saat mesafe var. evrak kayit evraklariniz atama subede diyo.

alican 43
Aday Memur
17 Eylül 2012 00:16

gulsum hanım biz elden verdik evrakları 1 hafta içinde sonuçlanır dediler ama sonuçlanmadı tkhk en hızlı tayin işlerine bakan kurum ama sonuçlanmadı bizim siz niye beklediniz bir sene eşim 2012/1 de atandı başlayışının ertesi gün istedik biz bizimde aramızda 16 saat yol var

gulsum_87
Aday Memur
17 Eylül 2012 10:47

ben 4/b liydim kadrolu yeni atandım. 4B liyken eşi özelde olanlara eş durumu yok maalesef.

hmaximus
Memur
17 Eylül 2012 11:37

Editörler uyuyor mu ? Şu son özel sektörde çalışan eşlerin 2 yılda 360 gün SSK'lı olma muhabbetinin doğru olup olmadığı teyit edecek misiniz?

alican 43
Aday Memur
17 Eylül 2012 15:03

bizimde aynı gulsum hanım 4/b li atandık arkasından 1 hafta sonra kadrolu oldu gidiyoruz bir keraMETE hakkımızda hayırlısı :)

acaip_yakisikli
Kapalı
17 Eylül 2012 21:26

Tayin ile bilgisi olan arkadaşlardan bir sorum olacak. ben adliyede kadrolu zabıt katibi olarak çalışıyorum.. eşim devlet hastanesinde hemşire. bu hafta resmi nikahı kıyıp gelecek pazartesi ankaraya tayin için gidecem.. evrakları elden teslim edecem.. birinci sorum tayin işi kaç gün sürer. ikincisi ben veya bir arkadaşım evrakları elden bakanlığa götürürse kabul edilir mi ? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. herkese iyi akşamlar..

smileplease03
Şube Müdürü
18 Eylül 2012 11:41

benim msjlarımı da koyulaştırabilirsiniz. :) Tayinimiz çıktı, darısı bekleyen tüm kişilerin başına :) Bu süreçte tüm yardımlarınız için çok teşekkürler...

Toplam 4818 mesaj
«828384858687888990919293»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi