Editörler : crops35
07 Ekim 2019 15:53

Kurum Değişikliğine takıldım kaldım.

İyi çalışmalar. Ne yapsam olmadı 657 ye tabi kadrolu teknikerim . onlarca kuruma sürekli dilekçe yazıp gönderdim gerek kit gerek kamu kuruluşu gerek üniversiteler gerek belediyeler hiç mi kimsenin ihtiyacı yok memura. Hiç birinden de olumlu cevap alamadım zaten kurumum muvafakat veren bir kurum değil. Ne yol kaldı ne yapacak birşey. Lisansa tamamladığım içinde önceki iki önlisans diplomamda iptal oldu. Sağlık problemimden dolayı başka kuruma geçmek istiyorum ndn bu kadar imkansız illa referans mı (halk deyişiyle torpil mi ) olmalı ndn kimse kimsenin halinden anlamıyor. Gerekirse tekniker ünvanından feragat edip düz memur olarak geçmeyi istedimse de yine olumlu cevap verilmedi. ne yapacağım . Arkadaşlar benim gibi olanlar ne yapacak.

konserwatif
Müsteşar
10 Ekim 2019 13:33

evvela kurum değiştirme işini lütfen uzaktan kotarılacak bir iş gibi görmeyin..ve asla buradan gideyimde neresi olursa olsun demeyin ve her yer buradan iyidir diyede düşünmeyin..öncelikle geçmek istediğiniz kurumları kafanızda öncelik olarak belirleyin ve geçmek istediğiniz kuruma bizzat gidip başvurunuzu cv'niz ile birlikte yapın sadece ben felanca kurumun felanca kadrosunda çalışmaktayım kurumunuzda bulunan münhal x kadrosuna naklen geçmek istiyorum gibi bir dilekçe yazın ama dilekçeniz ike birlikte maden teknikersiniz alanınız ile ilgili varsa almış oldugunuz sertifikalar eğitimler vb belgeleri onlara cv'nizde belirtiniz ayrıca kendinizin piarını cv'nizde az ve öz şekilde bire birde iyi yapmaya özen gösteriniz..ve en önemlisi tabiki kadro sıkıntısı maalesef ayrıca th sınıfına tabi kadroları genellikle kurunlar ünvan değişikliği sınavı ile kendi personelleri için kullanmak istiyorlar haklı olarak..son olarak dediğim gibi siz bizzat gidip görüşün başvuru yapacagınız kurumların yetkilileri ile..

samet.by
Daire Başkanı
12 Ekim 2019 12:18

hocam bu dediğiniz özel sektörde oluyor. kamuda maalesef DAYI'n olacak. ağzınla kuş tutsan nafile. ha bu dediğiniz oluyor mu oluyor, çok ama çok düşük.... genelde torpille dönüyor bu işler.

konserwatif, 5 yıl önce

evvela kurum değiştirme işini lütfen uzaktan kotarılacak bir iş gibi görmeyin..ve asla buradan gideyimde neresi olursa olsun demeyin ve her yer buradan iyidir diyede düşünmeyin..öncelikle geçmek istediğiniz kurumları kafanızda öncelik olarak belirleyin ve geçmek istediğiniz kuruma bizzat gidip başvurunuzu cv'niz ile birlikte yapın sadece ben felanca kurumun felanca kadrosunda çalışmaktayım kurumunuzda bulunan münhal x kadrosuna naklen geçmek istiyorum gibi bir dilekçe yazın ama dilekçeniz ike birlikte maden teknikersiniz alanınız ile ilgili varsa almış oldugunuz sertifikalar eğitimler vb belgeleri onlara cv'nizde belirtiniz ayrıca kendinizin piarını cv'nizde az ve öz şekilde bire birde iyi yapmaya özen gösteriniz..ve en önemlisi tabiki kadro sıkıntısı maalesef ayrıca th sınıfına tabi kadroları genellikle kurunlar ünvan değişikliği sınavı ile kendi personelleri için kullanmak istiyorlar haklı olarak..son olarak dediğim gibi siz bizzat gidip görüşün başvuru yapacagınız kurumların yetkilileri ile..

keci
Aday Memur
13 Ekim 2019 18:13

Ben de sizin gibi düşünüyordum ama bu dediklerinizin kamuda karşılığı olmadığını acı şekilde öğrendim. Gençlik ve spor bakanlığına geçiş için bir dilekçe hazırladım, evrak kayıttan geçip zorla insan kaynaklarından sorumlu şube müdüründen on dakika randevu aldım. CV belgesini itinayla hazırladım hatta belgeyi Eurocv formatında düzenledim. Katıldığım AB projelerini, Youthpass belgelerini, sertifikaları, dil yeterliliklerini gösteren belgeleri, kongreleri ve kongre final raporlarının url adreslerine ve referans kişilerine varana kadar yazdım.

Şimdi düz memur olarak çalışıyorum. GSB'de belki gençlik çalışanı olurum, en azından memurluk yapsam da sevdiğim bir işi yaparım diye ümit ediyordum. Adam beni ilgisiz şekilde dinledi, dinledi sonra yüzüme boş bir bakışla "seni kim gönderdi buraya?" dedi. Ben de beni kimse göndermedi efendim bakınız benim belgelerimi incelerseniz diye devam ederken sözümü kesip burada yabancı bir şeyler yazıyor ben anlamam. Seni kimin gönderdiğini bilmiyorsan kendi kendine gelip benim vaktimi harcadığının farkında mısın diye azarladı. Efendim ben izah edeyim dedim, ya arkadaşım sen Almanya'da mı büyüdün yoksa mağarada mı yaşadın bu güne kadar. Bu işe böyle olmaz önce sen bir siyasi bulacaksın o yukarından arayacak sen gelip istediğin işte başlayacaksın dedi yüzüme. Sonra bir arkadaşı girdi içeri benim belgeleri gösterim adam bir çanta gavurca yazı getirmiş müdür olmak istiyor baksan diye yüksek sesle gülerek benimle dalga geçtiler resmen. Boşu boşuna kendimi rezil ettim. Böyle bir dünya yok arkadaşım burası değil üçüncü, beşinci dünya ülkesi bile sayılmaz. Burada her şey torpille, adam kayırmayla, nepotizm ile yürür bunu artık öğrenin siz de ben alıştım.

konserwatif, 5 yıl önce

çamdalın
Şef
17 Ekim 2019 12:07

Kurumlararası geçişte her sene belli bir kontenjan dahilinde olduğundan kurumlar bu kadroları kullanırken 10 kere düşünürler. Memura ihtiyacı olması artı bir avantaj değildir yani. Geçiş işlemi yukarıda da yazan arkadaşların dediği gibi referansa bağlıdır. Kimisi 1 aydar halledebilir, kimisi 2 yılda, kimisi de hiçbir zaman.. CV falan önemli değil. İstersen 3 üniversite bitir, yurtdışında master yap, o konuda özelde 10 sene çalış gene geçemezsin.. Zor ve stresli bir süreç..

eldiabloo
Aday Memur
19 Ekim 2019 19:45

ben sağlık sorunlarımdan dolayı öğretmenlikten geri hizmete geçmek için başvurdum milli eğitim içinde bir memurluğa geçmek istiyorum milli eğitimde çalışan arkadaşlar acaba oradaki işler nasıl
23 Temmuz 2020 14:10

ben de dilekçe verdim bekliyorum

Umut94
Aday Memur
27 Temmuz 2020 10:21

hangi bakanlıktasınız ? hangi bakanlığa geçeceksiniz ?

memurr2014, 4 yıl önce

ben de dilekçe verdim bekliyorum

nihal20202020
Aday Memur
31 Temmuz 2020 06:45

KURUM DEĞİŞTİRME KARARI VERİRKEN SAKIN HA SAKIN MALİYEYİ SEÇMEYİN MALİYEDE ÇOK BÜYÜK HAKSIZLIK VE ZULÜM VAR.BİLGİ İŞLEM SERVİSLERİNDE BİLGİSAYARLA İLGİLİ HİÇBİR EĞİTİMİ OLMAYAN SERTİFİKASI OLMAYAN PERSONEL SABAHTAN AKŞAMA KADAR YATMAKTA.6225 NİTELİK KODUNU İSTANBUL DEFTERDARLIĞI PERSONEL MÜDÜRLÜĞÜ DİKKATE ALMIYOR.MALİYEDE BİR ARKADAŞIM VAR.ARKADAŞIM A.Ü.İKTİSAT FAKÜLTESİ İKTİSAT MEZUNU. KADROSU BİLGİSAYAR İŞLETMENİ.(KADROSU VHKİ İKEN 2000 YILINDA GÖREVDE YÜKSELME SINAVI İLE KAZANMA).TAM 2 ADET SERTİFİKASI VAR.1.SERTİFİKASI İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ SİBER GÜVENLİK VE SOME EĞİTİM PROGRAMI MEZUNU.YANİ SERTİFİKASI REKTÖRLÜK ONAYLI SİBER GÜVENLİK UZMANLIĞI.2.SERTİFİKASI İSTANBUL BAKIRKÖY GÖZEN BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI MEZUNU.MEB ONAYLI PROGRAMCILIK SERTİFİKASI.İSTANBUL DEFTERDARLIĞI PERSONEL MÜDÜRLÜĞÜ BU ARKADAŞIMIZA NE SİBER GÜVENLİK UZMANLIĞI KADROSUNU VERİYOR NE BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI KADROSUNU VERİYOR NE DE KADROSU OLAN BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİNDE ÇALIŞTIRIYOR.NE İŞ YAPTIRIYOR BİLİYORMUSUNUZ ? YENİ HAVA LİMANINDA YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI PULU SATIŞI....BİLGİSAYAR İŞLETMENİ KADROSUNUN GÖREVİ PUL SATIŞIYMIŞ..657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA BÖYLE YAZIYORMUŞ.MALİYE BAKANLIĞI İSTANBUL DEFTERDARLIĞINA KANUNLARI BİLEN PERSONEL MÜDÜRÜ ATASIN....

nihal20202020
Aday Memur
31 Temmuz 2020 06:47

KURUM DEĞİŞTİRME KARARI VERİRKEN SAKIN HA SAKIN MALİYEYİ SEÇMEYİN MALİYEDE ÇOK BÜYÜK HAKSIZLIK VE ZULÜM VAR.BİLGİ İŞLEM SERVİSLERİNDE BİLGİSAYARLA İLGİLİ HİÇBİR EĞİTİMİ OLMAYAN SERTİFİKASI OLMAYAN PERSONEL SABAHTAN AKŞAMA KADAR YATMAKTA.6225 NİTELİK KODUNU İSTANBUL DEFTERDARLIĞI PERSONEL MÜDÜRLÜĞÜ DİKKATE ALMIYOR.MALİYEDE BİR ARKADAŞIM VAR.ARKADAŞIM A.Ü.İKTİSAT FAKÜLTESİ İKTİSAT MEZUNU. KADROSU BİLGİSAYAR İŞLETMENİ.(KADROSU VHKİ İKEN 2000 YILINDA GÖREVDE YÜKSELME SINAVI İLE KAZANMA).TAM 2 ADET SERTİFİKASI VAR.1.SERTİFİKASI İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ SİBER GÜVENLİK VE SOME EĞİTİM PROGRAMI MEZUNU.YANİ SERTİFİKASI REKTÖRLÜK ONAYLI SİBER GÜVENLİK UZMANLIĞI.2.SERTİFİKASI İSTANBUL BAKIRKÖY GÖZEN BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI MEZUNU.MEB ONAYLI PROGRAMCILIK SERTİFİKASI.İSTANBUL DEFTERDARLIĞI PERSONEL MÜDÜRLÜĞÜ BU ARKADAŞIMIZA NE SİBER GÜVENLİK UZMANLIĞI KADROSUNU VERİYOR NE BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI KADROSUNU VERİYOR NE DE KADROSU OLAN BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİNDE ÇALIŞTIRIYOR.NE İŞ YAPTIRIYOR BİLİYORMUSUNUZ ? YENİ HAVA LİMANINDA YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI PULU SATIŞI....BİLGİSAYAR İŞLETMENİ KADROSUNUN GÖREVİ PUL SATIŞIYMIŞ..657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA BÖYLE YAZIYORMUŞ.MALİYE BAKANLIĞI İSTANBUL DEFTERDARLIĞINA KANUNLARI BİLEN PERSONEL MÜDÜRÜ ATASIN....

aslankocero
Memur
04 Ağustos 2020 09:18

Tekniker unvanınız nedir

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi