Editörler : "eskiyara"Pangaea

pajazitt
Yasaklı
07 Aralık 2022 23:30

yahu bana kızıyorsunuz.biz boşa mı buna sallıyoruz.bu kafadaki biri nasıl bir öğretmen !!!! olabilir ???Şu sözler bir öğretmene yakışır mı ???birde cimere yazmış ve kendini o kadar inandırmış ki zavallı " ben cimere yazdım tabiii ki verilmeyecek " diyor..daha da bence bununla muhatap olmayın.Belli ki rahatsızlığı var.O kadar git tedavini ol diyorum olmuyor ..yazık.Allah acil şifalar versin.Üzücü :(

Ulubahtlı07
Memur
07 Aralık 2022 23:33

Bu dediğiniz olursa memuriyete hangi yıl başladığımızın bir önemi yok yani değil mi? 50 yaşına geldiğimde emekli olabilir miyim yasa bu şekilde çıkarsa?
bravo_başkan, 1 yıl önce
Az evvel Show haberde söyledi kadın 48 erkek 50 yaş olacak gibi mecliste çalışma var dedi

pajazitt
Yasaklı
07 Aralık 2022 23:35

evet hocam aynen bunu çok acil malulen emekli etmeleri lazım :D

misalen, 1 yıl önce

O zaman siz de bencil olmayın, niye 58'de emekli oluyorsunuz? 70-80 yaşında -gerçi öyle bir emekli yaşı yok da neyse- olmamız gerek desenize. Siz 58'den ölene kadar millet sizin maaşınızı mı ödeyecek? :)

O kadar zırcahilsiniz ki kendinizi bile savunamıyorsunuz. Bana göre sizi malulen emekli etmeleri lazım.

08 Aralık 2022 08:57

1999 sonrası işe girenler öncekilerden daha fazla mı maaş aldılar , daha az mı iş yaptılar yada daha iyi refah ortamında mı çalıştılar ki birine 1999 öncesine 25 yıl yeter deyipte diğerine hayır sen 60-65 yaşına kadar çalışacaksın demek adalet mi. Lütfen arkadaşlar konu hakkında sesinizi çıkarın sendikalar siyasiler vb. ortamlarda dile getirin bu haksızlığı. 1 yıl 3 yıl 5 yıl değil en az 15-17 yıl emekliliği ileri atıyor biz erken yaşta emekli olmak istemiyoruz kadınlarda 25 yıl erkeklerde 30 yıl çalışan emekli olsun devlet yaşa değil prime hizmet süresine bakmalı. 60-65 yaşında hangi öğretmenden hangi şoförden hangi hizmetliden hangi mühendisten verim alacaksınız hangi devlet memurundan verim alacaksınız. Gerçekci olalım lütfen. 1999 sonrası işe giren 20 milyon sesinizi çıkarın. Kim bunu dile getirir sahiplenir ise 2023 seçimlerinde başarıyı elde eder.

HocaHanım49
Aday Memur
08 Aralık 2022 23:47

Senin edip etmemen çok da şey..

Allah?ın izniyle eyt yasası bir an önce çıkacaktır

HocaHanım49
Aday Memur
08 Aralık 2022 23:55

Kıskançlığa, kine, öfkeye bak.. bu yazdıklarınızın 10 mislini de eminim yazamadınız. İçinizdeki bu fesatlık sizi yemiş bitirmiş. Kuzeninize üzüldüm, keşke böyle biri olduğunuzu net olarak bilse de uzaklaşsa sizden.

demeterrr, 1 yıl önce

Akrabam veya değil 43 yaşında emekli mi olunur? Ben de 3 sene sonra emekli olayım o zaman. Kimse 50 den önce emekli edilmemelidir. Hakkım haram zıkkım olsun. Öğretmen olarak 3 kuruşa çalışıyoruz bize verilmeyen haklar Suriye ve eyt ye gidecek. Öbür dünyada hesaplasacaz elbet

09 Aralık 2022 09:19

Ben 2000 girişliyim 18 yaşında başladım 58 yaşına kadar 14800 gün prim ödeyecem emeklilik için , ama adam 1999 da 18 yaşında başlıyor 43 yaşında 9000 primle emekli oluyor bunun neresi adalet. Haa hakkıdır EYT lilerin o başka ama idare iktidar devlet burda çok büyük bir acizlik yapıp vatandaşını kendinden soğutuyor. Bu devletin acilen emeklilik sisteminde aklı selim hareket etmesi gerekiyor. 1999 sonrası için Yaşa göre değil prime bakmalı. Lütfen 1999 sonrası işe başlayanlar dile getirin bu konuları her yerde malesef bu ülkede ağlamayana meme yok.

BayrakHoca
Şef
09 Aralık 2022 23:28

Siz de örgütlenip onlar kadar yani 20 yıl kadar mücadele edip hakkınıız olarakgördüğünüz şeyi alın. Mücadele edip hakkını alana da engel olmayın. Çalışın sizin de olur

bivarmış1yokmuş, 1 yıl önce

1999 sonrası işe girenler öncekilerden daha fazla mı maaş aldılar , daha az mı iş yaptılar yada daha iyi refah ortamında mı çalıştılar ki birine 1999 öncesine 25 yıl yeter deyipte diğerine hayır sen 60-65 yaşına kadar çalışacaksın demek adalet mi. Lütfen arkadaşlar konu hakkında sesinizi çıkarın sendikalar siyasiler vb. ortamlarda dile getirin bu haksızlığı. 1 yıl 3 yıl 5 yıl değil en az 15-17 yıl emekliliği ileri atıyor biz erken yaşta emekli olmak istemiyoruz kadınlarda 25 yıl erkeklerde 30 yıl çalışan emekli olsun devlet yaşa değil prime hizmet süresine bakmalı. 60-65 yaşında hangi öğretmenden hangi şoförden hangi hizmetliden hangi mühendisten verim alacaksınız hangi devlet memurundan verim alacaksınız. Gerçekci olalım lütfen. 1999 sonrası işe giren 20 milyon sesinizi çıkarın. Kim bunu dile getirir sahiplenir ise 2023 seçimlerinde başarıyı elde eder.

halis4242
Genel Müdür
11 Aralık 2022 19:07

Millet 42-43 yaşında emekli olmuş, bize emeklilik hayal olacak sanki, bunların vebali Demirel'in boynuna, seçim yatırımı 45 yaşında emekliliği getirdi, şimdiki nesil için emeklilik çok zorlaştı!!?

12 Aralık 2022 09:39

EYT lilere sözümüz yok laakin 1999 yılında işe gireni 43 yaşında emekli et, sonrasında işe girenlerden bahsetme {60 yaşına kadar neden bekliyor diye} bu çok üzücü,buna kim sessiz kalırsa 2023 seçimlerinde karşılığını 15 milyondan bulur iktidar muhalefet fark etmez, birine 43 yaş diğerine 60 yaş, arada 17 yıl ayıp günah! Devlet tüm vatandaşlarını eşit bi şekilde kucaklamalıdır. Aynen bir baba gibi. Maalesef EYT son taslak haali ile çıktığı takdirde birileri öz evlat birileri üvey evlat muamelesi görecektir. Buda hiç hoş bir durum değil. Kademeli emeklilik tüm çalışanları kapsayacak şekilde olmalıdır. IMF dayatması bi yasayı ülkemiz koşullarına göre güncellemek çok mu zor? Yapın kadınlara 25 yıl erkeklere 30 yıl prim ve çalışma şartını, tamamlayan emeklilik hakkını elde etsin. 2000 sonrası işe başlayanlar olarak biz az prim ile erken yaşta emeklilik istemiyoruz, sadece adaletli bi emeklilik sistemi istiyoruz.

mbaltacı77
Memur
12 Aralık 2022 11:27

sanki senden helallik isteyen var kendini bi halt zanneden zavavllı

demeterrr, 1 yıl önce

Yaş şartı en az 50 olmalı kardeşim. Biri 40 da diğeri 58 veya 65 de emekli olursa bu haksızlık olur. Yer yerinden oynar. Ben hastayım ve 58 kadar yaşayacağım bile belli değil. Bizim emeklilik yaşımızda 50 ye insin o zaman. Bu kadar emek hırsızlığı olamaz. Birine birinden aldıkları ile maaş bağlayamaz. Ülke batınca siizin gibi bencil tipler hiç maaş alamayacak. Yazıklar olsun ve tüm hakkım haram olsun

çok bilen
Aday Memur
12 Aralık 2022 12:10

Eyt de 50 yaş şartı gelmelidir. Hakkımı helal etmiyorum

çok bilen
Aday Memur
12 Aralık 2022 12:12

Diyen zat ne olur helal et

Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler