Editörler : E.Kayı Han
«123124125126127128129130131132133134»

Rengarenk91
Kapalı
20 Şubat 2019 16:14

Neyse bu benim son yorumum.burdaki tavirlarinizi da bimere cimere yazcam.vatandasa kim bilir neler yapiyosunuz.halen gelmis bana laf ediyosun.beni tahtik edende sinirlendirende sissiniz zaten.neymis tavirlarima dikkat edecekmisim

Nozdormu, 5 yıl önce

Ohho ben sana ne diyorum, sen bana ne diyorsun.

Önce sen bi tavrını, davranışını uslubünü değiştir bak bakalım o zaman sana olan tavır ne olacak nasıl olacak.

Sen insanların damarına basıyorsun, sonra istiyorsun kimse bana bir şey demesin. Bu hayatın olağan akışına aykırı.

Tavrını değiştir, uslubunu düzelt, insanları kışkırtıcı, sinirlendirici şeyler söyleme gereksiz yere, sana olan bu tavır da değişir. Kimse seni ya da beni tanımıyor ki, buna göre bi tavır yapsınlar.

Bak tavrından dolayı, senin için iyi dilek bile dileyemiyoruz, belkide işe gerçekten çok ihtiyacın var, belki çok sıkıntılı durumdasın ama iyi dilek bile dileyemiyoruz görüyorsun.

Sen başkalarına karşı iyi ol, iyi konuş ki onlarda sana karşı böyle olsun. Yoksa tavrın, düşmanlığı tetikler.

Nozdormu
Daire Başkanı
20 Şubat 2019 16:19

Okey sen bilirsin. İşsizlik zor dediğim gibi kolay gelsin. :)

Ben vicdani olarak elimden geleni yaptım, demekki kurtarılamayacak çizgi geçilmiş.

Rengarenk91, 5 yıl önce

Neyse bu benim son yorumum.burdaki tavirlarinizi da bimere cimere yazcam.vatandasa kim bilir neler yapiyosunuz.halen gelmis bana laf ediyosun.beni tahtik edende sinirlendirende sissiniz zaten.neymis tavirlarima dikkat edecekmisim

Teknisyen2089
Genel Müdür
20 Şubat 2019 16:28

4B'linin; Vekil ve Taşeronlar gibi türlü bahaneler ve referans aracılığı ile, kazanılmış hakkı ve gayreti olmadan Kadroya geçirilmek gibi bir talebi yoktur. 4B'li personeller 4A'lı memurlar gibi Kpss ile atanmakla kalmamış bir de fazladan Mülakata da girmiş ve başarılı olarak atanmaya hak kazanmışlardır. Bütün bunlara rağmen aynı ünvan ve aynı işi yaptığı meslektaşlarından çok daha kısıtlı özlük haklarına sahiptirler. Bu özlük hakları ise Memurun en hayati anlam taşıyan özlük haklarıdır. Görevde yükselme, tayin, iş garantisi, tazminat, izin hakları bunlardan yalnızca bir kaçıdır. Bu durum Anayasamızın Eşitlik ilkesine aykırı ve iş barışına zarar veren bir durumdur. Yani dememiz o ki; 4B'li diğer talepkarlar gibi ayrıcalıklı olmayı değil Meslektaşları ile Eşit haklara sahip olmayı istiyor. 4B'li "Ayrıcalık" değil "Eşitlik" istiyor.

Teknisyen2089
Genel Müdür
20 Şubat 2019 16:29

ETKİNLİK KURALLARI; 1.En az bir adet Aktif Twitter hesabı olacak ve bu hesap fotoğraflı olacak. Genellikle 4-5 hesaptan paylaşım yapıyoruz sizedir tavsiyem ve ricam en az 5 hesabınız olsun ve ayrı ayrı tweetleyib ( kendi fotoğrafınızın olması şart değil, ama bann yememek adına bot hesap olmadığını ispat etmek için) 2.Tag'dan emin olunmadan Listede görmeden veya bu sayfadan teyit almadan twitlemeye başlanılmayacak. 3.Her twit arasında 1 dakika olacak. 4.twitlerde tag'ın yanına herkes bağımsız ve mümkün mertebe farkında lı olarak kendi düşüncelerini yazacaktım k. 5.twitlerde konu İle ilgili etkili olabileceğini düşündüğünüz siyasetçi, medya mensubu gibi Kişiler mutlaka etiketlenecek. 6.twit aralarında herkes ile aynı tag'ın paylaşımı kontrol edilecek. 7.En az 50 twit atılacak. (Ne kadar fazla ve ne kadar farklı hesaptan atarsanız o kadar uzun gündemde kalırız.) 8.Kadro ile ilgili etkinliklere katılan herkes ile karşılıklı takipleşilecek. 9.Kendi attığımız twitlerden hariç konu İle ilgili bütün gördümüz twitler retweetlenecek. 10.Bahane üretmeden hiç bir etkinlik kaçırılmayacak mutlaka katılım sağlanacak.

Teknisyen2089
Genel Müdür
20 Şubat 2019 16:31

++
Teknisyen2089, 5 yıl önce
!!!! ÇOK ÖNEMLİ DUYURU!!!! Arkadaşlar 22 Şubat Şubat Akşamı saat 19.00 dan sabaha kadar sürecek 1 Milyon Tweet Etkinliğimiz olacaktır. Şuradan bir gün önce olan bu etkinliğimiz çok büyük önem taşımaktadır. Herkes çevresine, arkadaşlarına, ailesine nazı geçen herkese haber versin. Daha zaman var hazırlığınızı yapın. En az 5 hesabınız olsun. Evde ailesi ile olanlar onlarada hesap açsın. Durumu anlatsın. Bu etkinlik bu güne kadar ki en büyük önem taşıyan ETKİNLİK'tir. Şuradan bir gün önce yer yerinden oynaması gerekiyor. Şimdiden çalışmalara başlayalım. Detayları daha sonra paylaşacağım.

Teknisyen2089
Genel Müdür
20 Şubat 2019 16:44

ETKİNLİK; 21 Şubat Perşembe günü Kamusen'in düzenlediği etkinlik vardır. ETKİNLİK; 22 Şubat Cuma günü saat 19.00'dan sabaha kadar devam edecek ve 1 MİLYON hedefli etkinlik vardır.

Reisss16
Aday Memur
20 Şubat 2019 16:50

bence bu etkinlikten sonra twitter etkinliği bitip baska etkinliklere baslayalım.mesela herkes devamlı haber kanallarına haber sitelerine facebook instagram gibi sosyal medyaya konuyu iletebilir.eyt gibi yasal miting yapabılırız.

Burak5726
Kapalı
20 Şubat 2019 16:52

bu akşam twitter etkinliği yok mu?

Teknisyen2089
Genel Müdür
20 Şubat 2019 17:24

Yok hocam bu günü kendinize ve sevdiklerinize ayırın. Önümüzdeki iki gün çok yoğun olacak inşallah
Burak5726, 5 yıl önce

bu akşam twitter etkinliği yok mu?

Geçermiki
Memur
20 Şubat 2019 18:10

Karşıt görüşlü arkadaşlar lütfen paylaşım lar da bulunmayı bırakın bizler adalet istiyoruz torpille gelmedikki kadrolu larla aynı sınavla atandık hemde daha yüksek puanla geldik kadro istiyoruz 6 yıldır kadro bekliyoruz

pasam40
Kapalı
20 Şubat 2019 18:28

Devlet gel kardeşim sana bir gün mutlaka kadro verecez diye seni almadı ki kadro bekliyosun. Öyle olsa zaten kadrolu alırdı. Devlet istediği yerde istediği gibi çalıştıramıyor insanları bu yüzden bilakis artık alımlar hep sözleşmeli.

Geçermiki, 5 yıl önce

Karşıt görüşlü arkadaşlar lütfen paylaşım lar da bulunmayı bırakın bizler adalet istiyoruz torpille gelmedikki kadrolu larla aynı sınavla atandık hemde daha yüksek puanla geldik kadro istiyoruz 6 yıldır kadro bekliyoruz

Diyetisyen45
Memur
20 Şubat 2019 19:03

Ya cevap vermeyeyim diyorum dayanamıyorumbir şey bilmeden bu kadar da konuşulmaz ki evet gel kadro vericez demedi ama senden 6 sene sonra atanan kişiye diyor ki 4 yıl çalış kadro vereceğiz 6 yıldır çalışanın suçu ne ? Tekrar sözleşmeli alıma tercih veremiyorsun kadrolu alım da yok. Özel sektörde komik maaş ve komik işler öneriliyor. Yani ya işsiz kalacaksın ya da haksızlığa göz yumacaksın öyle mi ? Siz aynı duruma düştüğünüzde dediğiniz gibi yapın ama lütfen burada fikir belirtmeyin. Biz gelip hiçbir fikrimiz ya da bilgimiz olmayan başlıklara yazmıyoruz

Rengarenk91
Kapalı
20 Şubat 2019 19:17

Tum sozlesmeliye kadto istemeniz cok utobik.devleyin o oadar butcesi yok.boyle bir seyin mumkun olmiycanin sizde farkindasiniz.bari haziranda merkezden kadrolu alim cok olsun diye mucadele edin.kadrolu atanirsiniz.onun ihtimali daha yuksek.

pasam40
Kapalı
20 Şubat 2019 19:18

Ya Diyetisyencim devlet sana iş vermek zorunda değil. Sen de bunu anlamıyorsun. Ne güzel ama bak işini de vermiş komik olmayan maaşını da vermiş sende daha haksızlıktan bahsediyorsun. Devlet istediği meslek grubuna istediği muameleyi yapar. Kimine 4 sene sonra kadro verir işine öyle geliyordur kimine vermez. Patron devlet. Ortada bir haksızlık yok. Bitti o devlete sırtını yaslama dönemi.

Diyetisyen45, 5 yıl önce

Ya cevap vermeyeyim diyorum dayanamıyorumbir şey bilmeden bu kadar da konuşulmaz ki evet gel kadro vericez demedi ama senden 6 sene sonra atanan kişiye diyor ki 4 yıl çalış kadro vereceğiz 6 yıldır çalışanın suçu ne ? Tekrar sözleşmeli alıma tercih veremiyorsun kadrolu alım da yok. Özel sektörde komik maaş ve komik işler öneriliyor. Yani ya işsiz kalacaksın ya da haksızlığa göz yumacaksın öyle mi ? Siz aynı duruma düştüğünüzde dediğiniz gibi yapın ama lütfen burada fikir belirtmeyin. Biz gelip hiçbir fikrimiz ya da bilgimiz olmayan başlıklara yazmıyoruz

Rengarenk91
Kapalı
20 Şubat 2019 19:20

Sen hakkinla kazanmis olabilirsin ama cogu kisi torpille atandi.haziranda kadrolu bol alim olsun da gercekten hak eden kadrolu atansin.

Diyetisyen45
Memur
20 Şubat 2019 19:29

Devlete sırtını taşlamayı başaramayanlar da gelmiş konuşuyor. Bak benimle aynı işi yapan ve benden düşük puanla atanan kişilere kadro veriyor bize vermiyor anlatabildim mi ? Ayrıca sizlerin 500.000lerde olduğu üniversite sınavında ben ilk 20.000deydim o yüzden komik olmayan maaş ve daha iyi çalışma koşulları beklemek benim eğitimimin ve çabamın hakkı diye düşünüyorum. Sizinle daha fazla uğraşamayacağım devleti patron kendinizi küçük görmeye devam edin. Biz ise şöyle görüyoruz devlet bütün ve biz onların parçalarıyız

Teknisyen2089
Genel Müdür
20 Şubat 2019 19:48

Tahrik ve kışkırtmalara alet olup, cevap verenler BİZDEN DEĞİLDİR..

blackkuzm
Memur
20 Şubat 2019 19:48

Salak salak konuşma
Rengarenk91, 5 yıl önce

Tum sozlesmeliye kadto istemeniz cok utobik.devleyin o oadar butcesi yok.boyle bir seyin mumkun olmiycanin sizde farkindasiniz.bari haziranda merkezden kadrolu alim cok olsun diye mucadele edin.kadrolu atanirsiniz.onun ihtimali daha yuksek.

Nozdormu
Daire Başkanı
20 Şubat 2019 19:56

Bir arkadaş bir daha bu konuya yazayacağım demişti baktık gene gelmiş. :)

Herneyse genel olarak konuşalım. Cehalete bir yere kadar tahammül edebiliyorum sonra edemiyorum.

Bu ülkede Hakim ve Savcılar mülakat ile atanıyor. Bak kardeşim HAKİM VE SAVCI diyorum ötesi yok yani.

A grubu herhangi bir kadronun mülakatsız alımı yok, B grubu kadroların da yok. Burada gelmişler merkezi atama diyorlar. 3 milyon kişi kpss ye giriyor merkezi atamadan alınan kişi sayısı 5000 değil ne saçmalıyorsunuz...

Ha puan yarıştıracak olan varsa 87 puandan fazla puan alan lisans mezunları konuşsun. Bir de anayasa kitapçığı hediye edeyim size.

MALUM HAK VE EŞİTLİKLER denen şeyden bir habersiniz.

4b denen şey öğretmen ve doktor doğuya gidip sahte evlilik vs gibi şeylerle doğudan kaçmasın diye çıkartılmış bir şeyken tüm kamuya yayıldı. doktor ve öğretmenler 4+2, 3+1 gibi sistemle gene kaçarken başka kurumlarda çalışanlar oralarda saçma sapan kaldı.

Devlet dediğiniz şey saçma bir siyasetle oluşturulmuş bir şey değil yaşayan canlı bir organizma gibidir. Devletin sözleşmeli istihdamına ihtiyacı var ki yapıyor, fakat bunu HAK VE EŞİTLİK ilkesine göre yapacak yakında. Mesela her kurum 5 yıl ya da 4 yıl sözleşmeli çalıştırıp kadroya alacak.

Lütfen kanun bilmeyen, devlet bilmeyen hayatında 3 kitap okumamış, Türkçe yazmayı beceremeyen "Ütopik" yazmak yerine "utobik" yazan kişiler kendileri atanmaya baksınlar.

Herneyse değerli devletimiz kadroyu verecek ve kamu barışını sağlayacaktır. Her kuruma eşitlik ve hakkaniyet gelecek, bu sayede sözleşmeli personel sorunu çözülecektir.

Her kurum için tek bir sistem gelebilir, benim düşüncem bu yöndedir. 5 yıl sözleşmeli çalışıp sonra kadro alınabilir gibi geliyor çalışmalar da var zaten

pinar776
Şef
20 Şubat 2019 19:57

Eksi verin çıkın arkadaş cevap vermekten daha çok işe yararsınız. Sizinde sinir bozucu yorum yapanlardan pek bi farkınız kalmadı.
Teknisyen2089, 5 yıl önce
Tahrik ve kışkırtmalara alet olup, cevap verenler BİZDEN DEĞİLDİR..
Toplam 15990 mesaj
«123124125126127128129130131132133134»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi