Editörler : E.Kayı Han
«256257258259260261262263264265266267»

hemmalatya
Şube Müdürü
19 Haziran 2019 15:11

aynen katılıyorum kadro gelecekse herkese gelmeli.ben eski 4b li sağlıkçıyım.. sağlıkçılara 3+1 gelse bile eski 4b li olduğum için bana kadro yok..düşünün benden sonra başlayan 3 yıl sonra kadrolu olacak ben hala sözleşmeli olacam aynı yerde 8.yılıma girmiş olacağım....kadro alan tayin alıp gidecek ben hala bulunduğum yerde sürünecem..hiç mutlu değilim bu işime de yansıyor..

Hırçın imam, 5 yıl önce

Devlet kadro verecekse herkese vermeli. sadece sayısı çok diye MEB DİB ve sağlık bakanlığı için çalışma yapılmamalı. Geliyorsa herkese gelsin. Artık gelsin. Sabır taşı patladı..

harrykewell01
Aday Memur
19 Haziran 2019 15:20

Diyanete, öğretmenlere kadro var diğerlerine yok öyle mi ? Bu adalet mi şimdi?

hayri kırk
Kapalı
19 Haziran 2019 15:22

ŞİMDİ aradım bu teklifi veren Mehmet Muş u. sekreteri açtı. eklenmesi mümkün değil dedi. hangi kurumdaysanız o kurumun bakanı maliyeden olur alacak sonra eklenebilir dedi. yalnızda meb ve diyanet olacak dedi. yarın görüşülecekmiş. iptal yani bizim iş

harrykewell01, 5 yıl önce
Diyanete, öğretmenlere kadro var diğerlerine yok öyle mi ? Bu adalet mi şimdi?

Niypar
Şube Müdürü
19 Haziran 2019 15:28

Bu şartlarda etkinlik yapmanın anlamı yok demekki sesimiz duyulmuş ama tınlayan yok

hayri kırk, 5 yıl önce

ŞİMDİ aradım bu teklifi veren Mehmet Muş u. sekreteri açtı. eklenmesi mümkün değil dedi. hangi kurumdaysanız o kurumun bakanı maliyeden olur alacak sonra eklenebilir dedi. yalnızda meb ve diyanet olacak dedi. yarın görüşülecekmiş. iptal yani bizim iş

Nozdormu
Daire Başkanı
19 Haziran 2019 15:34

Biz Adalet Bakanlığında çalışıyoruz, bizim kurumun Bakanı Hakim ve Savcılar için yapılacak bir şey varsa onun için uğraşır bizim için bir şey yapılacağını ben sanmıyorum.

hayri kırk, 5 yıl önce

zeynepcanım
Memur
19 Haziran 2019 15:37

" memuriyetin en zor olan kısmı emin olun dağ başlarındaki imamlardir"

"Gece cenaze olur imam çağırılır" (Pardon da kimi çağırmaları gerekiyor acaba? Sizin göreviniz bu bi zahmettt)

"Diyanet en zor kurumdur" !!!

"Açın internette intihar eden imamları araştırın" (En çok da bu cümleye şaşırdım)

"Herkese kadro gelsin..ama...."

Gibi cümleler kurmuşsunuz..gerçekten çok yazık..görevinizden bu kadar şikayetçiyseniz ve görevinizin sadece namaz kıldırmak olmadığının farkında değilseniz siz bir zahmet bu mesleği icra etmeyiniz lütfen..!

Buradaki insanlar "HERKESE KADRO" peşinde..Birçok mesleğin zorlukları var zaten kimse dört dörtlük şartlarda çalışmıyor..

Şikayetlerinizi dile getirmeden önce buradaki birçok arkadaşın ailesinden ve özellikle de çocuklarından yıllardır ayrı yaşadığı gerçeğini gözden kaçırmasaydınız keşke..Çünkü DAHA ZOR u olamaz.

Hırçın imam, 5 yıl önce

Öncelikle şunu belirteyim 5 senedir Anadolu'nun Bir ilinin ilçesinde sözleşmeli imam hatip olarak görev yapıyorum. Sözleşmeli olarak görev yapmanın yanı sıra bir de dağ köyünde çekilen sıkıntıları ancak orada görev yapmış olan öğretmen hemşire ve imamlar bilir. Eğer kadro gelecekse herkese gelmesi taraftariyim. Ama memuriyetin en zor olan kısmı emin olun dağ başlarındaki imamlardir. Gece cenaze olur imam çağırılır, çocuk doğar imam çağırılır, inek süt vermez imama gelinir, canı sıkılan ihtiyar camiye gelip imamla uğraşır. Bı çok yerdeki lojmanlarda emin olun oturmak sadece sabır işi. Ve sabah 8 akşam 5 gibi bir mesai süresi de yok. Yaşıt arkadaşımız yok. Daha neler neler. O yüzden imamlara torpil geçiliyor zannedilmesin. Buradaki memurlar 23 Nisan 1mayis vb günlerde tatil yaparken imamlar yine çalışmaya devam ediyor. Yakinimdaki büyük köyde duran öğretmen ve hemşire sabah geliyor akşam ilçeye gidiyorlar. İmamlarda yok. köylerde kiralık ev yok vs vs vs. Bu durumda olan imamların sayısı yaklaşık 55.000 ve bunların nerdeyse yarışı sözleşmeli. Oyuzden sakın diyanete torpil geçiliyor zannedilmesin. Diyanet en zor kurumdur. Açın internette intihar eden imamları araştırın. Aynı durumda olan hemşire öğretmen vb de vardır onlarida inkar etmiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Ama diyanete ön yargılı olmayın..

hemmalatya
Şube Müdürü
19 Haziran 2019 15:46

arkadaşlar zaten bu teklifi veren hükümetin kendisi..onlar sadece meb ve diyanet demiş..isteselerdi bütün kurumlara verirlerdi..sadece seçim öncesi bu iki kuruma verilmesi çok manidar..kimse seçimden sonra verirler düşüncesine kapılmasın.verselerdi şayet bu seçim öncesi verirlerdi..hakkımız haram olsun

hayri kırk, 5 yıl önce

Nozdormu
Daire Başkanı
19 Haziran 2019 15:56

Öyle bir şey yok.

hayri kırk, 5 yıl önce

mügs
Kapalı
19 Haziran 2019 16:02

Böyle şeyler yazarak insanların moralini bozmak ve uğraşmamalarını mı istiyosunuz? Ne kadar saçma şu yazdığınız kendinize saklayın böyle şeyleri

hayri kırk, 5 yıl önce

Adliye katibi
Aday Memur
19 Haziran 2019 16:18

Biz aramızda ayrılmaya devam edelim atı alan üsküdarı geçiyor

Nozdormu
Daire Başkanı
19 Haziran 2019 16:30

Zaten bu AKP ve MHP'nin bu ülke fertlerine bir faydası olacağı yok.

2013 yılından beri bekliyoruz, zaten ADALET BAKANLIĞININ KONUDAN BİLE HABERİ YOK.

katip94
Aday Memur
19 Haziran 2019 16:35

2011 ve 13 yıllarında olduğu gibi TBMM Genel Kurulun'da bu yasanın genişlemesi gibi bir ihtimal olduğuna inanan bir tek ben miyim ?

Ayrıca örneğin askerlik kanununda muhalefet ile görüşmeler yapılmış bazı değişiklikler söz konusu olmuştu şimdi bizim durumumuz genel anlamda maliyetsiz ve külfetsiz ayrıca meclisin neredeyse %50 si bizim için kadroyu hak görüyor, Mhp de dahil olmak üzere kadro için bazı zamanlarda beyanlarda bulunup hatta teklif dahi verdiler, şimdi bu söz konusu yasa için Genel Kurulda bir düzenleme yapılabilir mi ? Tekrar soruyorum bu şekilde bir düzenlemenin yapılacağına inanan bir tek ben miyim arkadaşlar ?

19 Haziran 2019 16:42

İlk gün esip kükreyen istifa eden aslanparçaları ikinci gün kabuklarına çekildi biz sağlıkçıların 3+1 hayali artık son buldu saman Alevi gibi bir varmış bir yokmuş üzülerek söylüyorum ki oyun bitti dostlarım game over

Hırçın imam
Kapalı
19 Haziran 2019 16:45

Zeynepcanim isimli şahıs. Diyorsun ki şikayet ediyorsan yapma bu işi! Peki siz niye buradasınız? Beğenmiyorsaniz sözleşmeli çalışmayı çıkın gidin! İkincisi ailem İstanbul'da ben Ağrı'da görev yapıyorum. Ayrılık nedir iyi bilirim. Üçüncüsü kanunen namaz vaktinden 20 dakika öncesinde camide olma zorunluluğu var. Gece bana gelen insanlara ambulansı arayın ben karışmıyorum deme hakkim var. Bı zahmet arayın! Diyebilirim. Ama ben görevimi yapıyorum hatta seviyorum ama diyanet personeli diye ayrıştırmak isteyenler varya! İşte onlar bizi soğutuyor. Herkese kadro dedik başka bişey mi dedim. Ben sadece çektiğimiz sıkıntıların bı kaçını yazdım. Yazmamın sebebi imamlığı beleşcilik zanneden zihniyete bir cevap vermekti. Ama yine anlamayacak kar. İmamiz hiç biseye hakkımız yok zaten dimi! İstiyorsunuzki imamlar sürünsün. Yapmayın böyle. Beni suclayacaginiza destek olsanız kötümü olur? İşte bu yüzden kaybediyoruz... inşaallah hepimize kadro gelir.

19 Haziran 2019 16:56

Kardeşlerim ben sağlılçıym öğretmen ve diyanet personeli hariç kadro nasıl gelir yada 3+1 ama garantisini veriyorum ibb önüne ailelerimizle çoluk çocuğumuzla gidersek seçim öncesi ordan sesimizi duyurursak bu görmezden gelinemez ama bunu devletimizi seven medeni insanlar gibi yaparak sadece istekte bulunarak devletimle iç içe medeni bir şekilde izinalarak tabi
19 Haziran 2019 16:59

Bundan eminim ki sesimizi cumhurbaşkanımızA bire bir iletirsek bizi yarı yolda bırakmaz görmezden gelmez

gncgokhan
Aday Memur
19 Haziran 2019 17:03

mücadeleye devam inşallah çözülür

Nozdormu
Daire Başkanı
19 Haziran 2019 18:42

Hakkımı helal etmeyeceğim bunlara.

Burak5726
Kapalı
19 Haziran 2019 19:38

http://buromemursen.org.tr/haber/yilanci-tum-sozlesmeli-personeller-istinasiz-kadroya-alinmalidir-5485 sayın arkadaşlar sendikacılık yapıyor bunlar bakar mısınız sadece kendi dediklerini yazmışlar karşı taraf ne dedi ne tepki verdi ne oldu ne bitti tık yok !

19 Haziran 2019 20:13

kardeşim madem ki mhp bizden yana, şubat ayında iyi partinin verdiği kadro teklifinde neden çekimser kaldı ? tüm partiler evet oyu verirken neden akp red verip mhp ise çekimser kalmıştır ?? üstelik 24 haziran seçim manifestosunda sözleşmelilere kadro vericez demesine rağmen....

katip94, 5 yıl önce

2011 ve 13 yıllarında olduğu gibi TBMM Genel Kurulun'da bu yasanın genişlemesi gibi bir ihtimal olduğuna inanan bir tek ben miyim ?

Ayrıca örneğin askerlik kanununda muhalefet ile görüşmeler yapılmış bazı değişiklikler söz konusu olmuştu şimdi bizim durumumuz genel anlamda maliyetsiz ve külfetsiz ayrıca meclisin neredeyse %50 si bizim için kadroyu hak görüyor, Mhp de dahil olmak üzere kadro için bazı zamanlarda beyanlarda bulunup hatta teklif dahi verdiler, şimdi bu söz konusu yasa için Genel Kurulda bir düzenleme yapılabilir mi ? Tekrar soruyorum bu şekilde bir düzenlemenin yapılacağına inanan bir tek ben miyim arkadaşlar ?

Toplam 15990 mesaj
«256257258259260261262263264265266267»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi