Editörler : E.Kayı Han

metehan50*
Genel Müdür
09 Temmuz 2019 12:26

Benim CB hakaret suçlaması idi.CB avukatları dosyaya yazı göndermişlerdi.Davacı değiliz,davaya katılma talebimiz yoktur diye.

Buna rağmen hakim ceza verdi.İdari soruşturmada bu suçlamaların suç olmadığı,olsa olsa eleştirir mahiyetinde olduğu,bu gerekçe ile disiplin soruşturması açılmasının hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle disiplin kurulu kararıyla memurluktan çıkartılmışken mahkeme iptal etti.

Şimdi böyle bir af gelmesi durumunda ceza iptal olmaz mı?

kidikayse, 5 yıl önce
hapis cezası suca bağlıdır bazı suclara af yok sizker yinede iyice araştırın srndikalara tanışın avukatlara sorun

tarih6
Aday Memur
16 Eylül 2019 17:00

arkadaşlar ben işçiye verilen disiplin cezası hakkında bilgi almak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

excaluber
Aday Memur
21 Eylül 2019 12:45

https://forum.memurlar.net/konu/2393010/1.sayfa#SayfaSonu (anket) haberlerin artması istiyoruz admn

excaluber
Aday Memur
21 Eylül 2019 12:48

https://www2.tbmm.gov.tr/d27/2/2-1952.pdf kanun teklifi mevcut arkadaşlar

metehan50*
Genel Müdür
23 Eylül 2019 13:41

Arkadaşlar bulunduğunuz ilin vekillerini arayarak bu konu üzerinde bilgi verip disiplin affı konusunda yargı paketine eklenmesini yada TBMM de dile getirilmesini talep edelim

hbcg
Aday Memur
25 Eylül 2019 10:18

Nasıl bir yardım? Kesilen ceza ne? ihtar mı yevmiye mi? önce onu açıklarsan yardımcı olmaya çalışırız.

tarih6, 5 yıl önce
arkadaşlar ben işçiye verilen disiplin cezası hakkında bilgi almak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

hbcg
Aday Memur
25 Eylül 2019 10:31

Disiplin cezaları memuru susturma ezme yöntemine döndü. Ayaklar baş olunca çalışan memuru ezip geçtiler. Örneğin ben 20 yıldır tertemiz olan sicilim sırf müdürün dediğini yapmadım diye 3 ayrı ceza ile ödüllendirildim. Dava açtım 2 sini kazandım. Sonuncuyu kaybettim. İstinaftan ve İdare mahkemesindeki hakimlerin sicillerine baktım gördümki hepsi daha yeni alınmış. Kazandıklarım eski sicilli hakimlerdi. Hatta istinaftaki başkanın sicili il idare mahkemesindeki hakimlerden daha da yeni. Şaşırdım. Hangi avukat incelese kesin kazanırsın dediler sonrasında da Hakimlere ulaşılmış dediler. Ben mi ulaşayım. Müdürlerde yeni-toy, hakimler de yeni-toy hatta aynı tabaktan yemek yiyenler birbilerine ihanet ederler mi? Tez zamanda sicil affı çıkar umarım. Birde atık liyakat gelmeli yoksa hiçbir memur 60 yaşına kadar bu eziyetlere dayanamaz ve sonuçları kötü olur.

leon3586
Aday Memur
25 Eylül 2019 17:40

2013 torba kanundaki disiplin affına dair mahkemesi olan var mı?

iyi-şanslar
Memur
12 Ocak 2020 20:14

memura verilen disiplin cezaları en son ne zaman affedildi ve bir daha ne zaman af olur sizce

iyi-şanslar
Memur
23 Ocak 2020 16:35

Guncel

sagesse
Aday Memur
14 Nisan 2020 20:25

En son ne zaman af yapılmıştı?

Hafize18
Aday Memur
20 Nisan 2020 00:37

Memura disiplin affı gelmeli en son 2006 da af gelmiş...

saraykatibi
Aday Memur
25 Nisan 2020 04:44

evet infaz düzenlemesi oluyor, fakat memura disiplin affı neden gelmiyor. memuru görmek lazım.

kanije45
Memur
28 Nisan 2020 03:20

Evet destekliyorum.memurlarnet bu konuyu gündeme getirmesi gerekir.edit orlar ilgilenirseniz memnun oluruz

cxsonx07
Kapalı
04 Mayıs 2020 10:32

memurlar net sesimiz olmayacakmısınız ? Sizi takip ediyoruz senelerce bu konuda birlik olalım belediye secimlerinde sandık başkanıydım.Facebookta paylaşımlarımda muhsin yazıcıoğlu vardı ölüm yıl dönümü nedeni ile paylaşımlarım siyasi değerlendirildi ve sözleşmem fesh edildi.bu konuda lütfen cumhurbaşkanımıza iletelim birşeyler yapalım beni şikayet eden kadın ak trol ildi cumhurbaşkanımıza bir tane hakaretim vb olmadığı gibi şikayet ederken bu şekilde yazmış .mahkemem idare mahkmesinde duruşma verdi ama sürec ilerlemiyor bile tam evlilik yaşında bunlar geldi başımıza herkesin bir hikayesi elbet vardır .Facebbok paylaşımları ve whatsapp görüntülerimi murakıp almış oysaki bana yazılı tek bir uyarı yapmadılar kadın da kayserinin bilmem neresinde ankaraya şikayet edilince soruşturmada görüntüleri vermiş yapmadığım şeyleri yaptı gibi göstermişler. el birliliği ile sözleşmesi fesh edilen ve memurlara disiplin affı gelsin.

her türlü insanı korono diye bahane ile dışarı saldılar ama biz bunların gözünde kötüyüz sanırım

kanije45
Memur
05 Mayıs 2020 13:48

kardeş durumuna Üzüldüm.ancak seninki disiplin affiyla çözülecek bir durum değil.ancak mahkeme ile cozulur kazanırsan.disiplin affı disiplin cezası alanları bağlar(uyarma kınama gibi )
cxsonx07, 4 yıl önce

memurlar net sesimiz olmayacakmısınız ? Sizi takip ediyoruz senelerce bu konuda birlik olalım belediye secimlerinde sandık başkanıydım.Facebookta paylaşımlarımda muhsin yazıcıoğlu vardı ölüm yıl dönümü nedeni ile paylaşımlarım siyasi değerlendirildi ve sözleşmem fesh edildi.bu konuda lütfen cumhurbaşkanımıza iletelim birşeyler yapalım beni şikayet eden kadın ak trol ildi cumhurbaşkanımıza bir tane hakaretim vb olmadığı gibi şikayet ederken bu şekilde yazmış .mahkemem idare mahkmesinde duruşma verdi ama sürec ilerlemiyor bile tam evlilik yaşında bunlar geldi başımıza herkesin bir hikayesi elbet vardır .Facebbok paylaşımları ve whatsapp görüntülerimi murakıp almış oysaki bana yazılı tek bir uyarı yapmadılar kadın da kayserinin bilmem neresinde ankaraya şikayet edilince soruşturmada görüntüleri vermiş yapmadığım şeyleri yaptı gibi göstermişler. el birliliği ile sözleşmesi fesh edilen ve memurlara disiplin affı gelsin.

her türlü insanı korono diye bahane ile dışarı saldılar ama biz bunların gözünde kötüyüz sanırım

cxsonx07
Kapalı
07 Mayıs 2020 16:34

bana kınama cezası vermis ama sözleşmeyi siyaset nedeni ile fesh ettiler ? nasıl benimkini kapsamıyor

kanije45, 4 yıl önce
kardeş durumuna Üzüldüm.ancak seninki disiplin affiyla çözülecek bir durum değil.ancak mahkeme ile cozulur kazanırsan.disiplin affı disiplin cezası alanları bağlar(uyarma kınama gibi )

iyi-şanslar
Memur
22 Temmuz 2020 19:50

2023 teki genel seçimden önce disiplin affı gelir mi sizce?

benaris_10
Aday Memur
10 Kasım 2020 01:11

Ne oldu bu disiplin affı konusu bir gelişme yok mu arkadaşlar

benaris_10
Aday Memur
10 Kasım 2020 01:20

Disiplin affı gelsin

Toplam 255 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler