Editörler : Pangaea

furkangs
Yasaklı
25 Eylül 2020 23:23

arkadaşlar abiler kavga etmeyin

devlet dini görevlileri de atamak ve bunların kontrolünü yapmak zorunda. yoksa ülke pakistan iran gibi molların kendi tarikatlarını kurup güçlendiği tehlikeli bir düzene doğru gider. din bilecek adamın kpssde 90+ alması beklenmez zaten aldıkları eğitimde pozitif bilimler çok az. imam hatiplerin başarı ortalamalarına bakınca bu da belli oluyor.

https://www.birgun.net/haber/yks-de-bu-yil-da-gelenek-degismedi-imam-hatipler-yine-basarisiz-313565

sorun şu ki devlet memur alırken maalesef başarılı sayabileceğimiz meslek gruplarını görmezden geliyor. kaderine terk ediyor. bugün ftr, mühendislik gibi bölümler kpssye yüklendiyse devlet burda sorgulama yapmalı. "özele yönelin" baskısından ziyade özel sektörde dönen haksızlıklara çare bulmalı. ihtiyaç fazlası bölümleri kapatmalı.

bunun yanında hükümet siyasi tabanındaki oy kaygısı ile bazı kurumlara fazla fazla alımlar yapıyor. bunu sayıştay raporlarından yıldan yıla görebiliriz

https://twitter.com/dogrulukpayicom/status/1053287981367332866

bu da bazı meslek gruplarının (ya da hükümetin oy potansiyeli olarak gördüğü kesimin) ayrıcalıklı olduğu gibi bir algı oluşturuyor.

asıl konuşmamız gereken konular bence.

furkangs
Yasaklı
25 Eylül 2020 23:25

abi özel mesaj kapanmış senin

gtstn, 4 yıl önce

"yüzüne karşı ifade özgürlüğümü kullanmak istiyorum" da herhangi bir tehdit içeren kelime unsur bulamadım. ben hayatımda hiç kavga etmedim kimseye de güvenmem. insanlar hakkında da çok güzel iftira atıyorsunuz

gtstn
Kapalı
25 Eylül 2020 23:27

senin gibi insanlara alenen cahil diyen insanlara alıştım. insanların yüzüne söylemediklerinizi anca sanal ortamdan söylersiniz

Cenk317, 4 yıl önce
Cahilliğin karşısında gözlerim yaşarıyor. İfade özgürlüğü kavramı birine karşı kullanılmaz. Genel bir ifadedir. Yüzyüze sanal diye ayrılmaz. Cehaletine fazla güvenme

gtstn
Kapalı
25 Eylül 2020 23:28

işi siyasete sürdüğün için kapattım

furkangs, 4 yıl önce

abi özel mesaj kapanmış senin

Cenk317
Memur
25 Eylül 2020 23:30

Zaten derdimiz bu olmalı. Olayı farklı yerlere çekmenin anlamı yok. Tek gündem mülakatların kaldırılması ve bu tarz alımların azalması olmalı
furkangs, 4 yıl önce

arkadaşlar abiler kavga etmeyin

devlet dini görevlileri de atamak ve bunların kontrolünü yapmak zorunda. yoksa ülke pakistan iran gibi molların kendi tarikatlarını kurup güçlendiği tehlikeli bir düzene doğru gider. din bilecek adamın kpssde 90+ alması beklenmez zaten aldıkları eğitimde pozitif bilimler çok az. imam hatiplerin başarı ortalamalarına bakınca bu da belli oluyor.

https://www.birgun.net/haber/yks-de-bu-yil-da-gelenek-degismedi-imam-hatipler-yine-basarisiz-313565

sorun şu ki devlet memur alırken maalesef başarılı sayabileceğimiz meslek gruplarını görmezden geliyor. kaderine terk ediyor. bugün ftr, mühendislik gibi bölümler kpssye yüklendiyse devlet burda sorgulama yapmalı. "özele yönelin" baskısından ziyade özel sektörde dönen haksızlıklara çare bulmalı. ihtiyaç fazlası bölümleri kapatmalı.

bunun yanında hükümet siyasi tabanındaki oy kaygısı ile bazı kurumlara fazla fazla alımlar yapıyor. bunu sayıştay raporlarından yıldan yıla görebiliriz

https://twitter.com/dogrulukpayicom/status/1053287981367332866

bu da bazı meslek gruplarının (ya da hükümetin oy potansiyeli olarak gördüğü kesimin) ayrıcalıklı olduğu gibi bir algı oluşturuyor.

asıl konuşmamız gereken konular bence.

furkangs
Yasaklı
25 Eylül 2020 23:31

abi devletin yanlış politikalarını eleştirmek siyaset değildir. emin ol kimsenin militanlığı yapmıyorum hepimizin çektiği ortak sıkıntıları dile getirdim.

gtstn, 4 yıl önce

işi siyasete sürdüğün için kapattım

gtstn
Kapalı
25 Eylül 2020 23:46

doğruyu söyleyene bu forumda eksi yağmuruna tutarlar

furkangs, 4 yıl önce

abi devletin yanlış politikalarını eleştirmek siyaset değildir. emin ol kimsenin militanlığı yapmıyorum hepimizin çektiği ortak sıkıntıları dile getirdim.

furkangs
Yasaklı
26 Eylül 2020 17:52

ben yazdım çok eksileyen olmadı

gtstn, 4 yıl önce

doğruyu söyleyene bu forumda eksi yağmuruna tutarlar

Cenk317
Memur
09 Ekim 2020 20:39

Diyanet ilanı güncelledi 5100 kişi alacakmış. Yorumsuz

farukabb
Aday Memur
09 Ekim 2020 21:12

ohhhh biraz da şuraya imam biraz buraya imam belki de şu tepenin ardında ufak mutlu imamlar vardır asdfghj ülke elden gitti moku yedik geçmiş olsun

SVL-IRMAK
Kapalı
09 Ekim 2020 22:56

Benim şahsi fikrim din işleri gönül işidir iman işidir para karşılığı yapılacak bir değer değildir.para kazanmak için dünya işleri yapılır:memurluk-çiftçilik-esnaklık gibi...insan önce karnını doyurur.ruhunu doyurmak istiyorsa dini korumak istiyorsa gider bunu gönüllü yapar.yine şahsi fikrim:insanlığın din adamlarına ihtiyacının olduğunu sanmıyorum.ihtiyaç olsaydı son peygamber hz.muhammed olmazdı.yaradan insanlık için iman için peygamber göndermeye devam ederdi.herşey insanın içindedir doğruyu yapmak da yanlışı yapmakda günahı yapmakda sevabı yapmak da.

09 Ekim 2020 23:59

Biz Twitter da orda burda uğraştıkça kontenjan artıyor (100 daha artmış 5100 olmuş) böle işin.......
Toplam 52 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi