Editörler : Pangaea
19 Kasım 2021 00:25

İstinaf Mulakatta Elenmemi Haksız Buldu

Arkadaşlar kütüphaneci alımında 144.sıradayken (500 kişi alıyorlardı) elenip 1044. Kişi girdi ve mulakatta elendiğim için dava aömıştım...ilk derece kararı olumsuz gelince istinafa gitmiştim(2 yıl önce) şuan istinaf beni haklı buldu...1 ay sonra cevap verilmek üzere atamamı isteyeceğim. .şimdi sorularım şunlar 1.bu tarz bi durum yaşayıp bundan sonraki süreçle ilgili bilgi verecek arkadaşımız var mı? 2.kurum yeniden mulakata mı çağırır 2 yıl geçmesine ragmen 3.hali hazırda bir yerde sözleşmeli düz memurum... bu durum yeniden mulakatta sorun teşkil eder mi Kısaca etrafınızda bu tarz benzer bi olay yaşayan var mı 1. Eger

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
19 Kasım 2021 01:06

İstinaf kararı kesin olarak mı vermiş?

19 Kasım 2021 08:30

Birebir aynısını yaşadım kararda ne yazıyor mulakat tekrarı mı yazıyor? Benim avukatım işlemin iptaline yönelik açtı davayı ve iptal davasını kazanmış oldum yani elendiğim mülakatımı iptal edip yenilediler, tekrar cagırdılar sözlü sınava. Onu da kazandım ve calısıyorum şu an. Ama bende yönetim değişikliğinden dolayı zorlamadılar. (Belediye) Mülakatı daha önce yapan kadro şimdi de yaparsa bilerek çok zor sorup elemek de isteyebilirler bilgin olsun. Bu karar kesin olarak atanabilirsin anlamına gelmiyor.

Krmnysn
Memur
19 Kasım 2021 11:25

Hayır haklı bulunmuştur yazıyor istinaf sonucumda, bunun dışında 1 ay bekleyecekmişiz kurumun cevabını
mimarmuhendis, 2 yıl önce

Birebir aynısını yaşadım kararda ne yazıyor mulakat tekrarı mı yazıyor? Benim avukatım işlemin iptaline yönelik açtı davayı ve iptal davasını kazanmış oldum yani elendiğim mülakatımı iptal edip yenilediler, tekrar cagırdılar sözlü sınava. Onu da kazandım ve calısıyorum şu an. Ama bende yönetim değişikliğinden dolayı zorlamadılar. (Belediye) Mülakatı daha önce yapan kadro şimdi de yaparsa bilerek çok zor sorup elemek de isteyebilirler bilgin olsun. Bu karar kesin olarak atanabilirsin anlamına gelmiyor.

Krmnysn
Memur
19 Kasım 2021 13:05

Birde kültür bakanlığı benümki...bende işlemin iptali için açmıştım
Krmnysn, 2 yıl önce
Hayır haklı bulunmuştur yazıyor istinaf sonucumda, bunun dışında 1 ay bekleyecekmişiz kurumun cevabını
19 Kasım 2021 13:34

iptali için açtıysanız benimkinin aynısı olmuş kurum mahkeme kararına istinaden sizi tekrar mülakata cagıracak yine bir sürü soru hazırlayıp kanuni gibi göstermek için zarf usulü size çektirebilirler. Bilemezseniz biz sorduk o da bilemedi alamıyoruz derler. Ama personel ihtiyaçları var ve sizin dava açmanızı da sorun etmiyolarsa zarf usulü olmadan çok basit sorup geçiredebilirler.

Krmnysn, 2 yıl önce
Birde kültür bakanlığı benümki...bende işlemin iptali için açmıştım

Krmnysn
Memur
19 Kasım 2021 13:35

Evet işlemin iptali kararını verdi...şimdi kuruma yazdık 1 ay sonra cevap gelecek cevap ne olur danıştaya mı giderler bilmiyorum
Kayıhan2020, 2 yıl önce

İstinaf kararı kesin olarak mı vermiş?

19 Kasım 2021 13:40

idare mahkemesinde bazı kararlar kesindir ve danıştaya gitmez ben de istinafta kazandım, birinci derece kaybetmiştim. edevlet ten uyap vatandaş a girin bi bakın isterseniz kararın kesin olup olmadıgını yazar ve davanız aynı tür oldugu için karar kesindir , gitmez sanıyorum danıştaya

Krmnysn, 2 yıl önce
Evet işlemin iptali kararını verdi...şimdi kuruma yazdık 1 ay sonra cevap gelecek cevap ne olur danıştaya mı giderler bilmiyorum

Krmnysn
Memur
19 Kasım 2021 13:45

Uyap vatandaşlıktayım hocam nereden bakacagım

idare mahkemesinde bazı kararlar kesindir ve danıştaya gitmez ben de istinafta kazandım, birinci derece kaybetmiştim. edevlet ten uyap vatandaş a girin bi bakın isterseniz kararın kesin olup olmadıgını yazar ve davanız aynı tür oldugu için karar kesindir , gitmez sanıyorum danıştaya

Krmnysn
Memur
19 Kasım 2021 13:51

Danıştay dosya sorgulama kosmına girdim karar sonucu: davacı bozma davalı ret çıkıyor

Krmnysn
Memur
19 Kasım 2021 13:55

Bir de dosya sorgulamada "karar:istinaf basvurusu kabul,kaldırma,iptal "yazıyor

19 Kasım 2021 13:57

Tamam kazandıgınızı söylüyor yani dava dosya sogulamaya girin tek tek bastan beri ne evrak sunduysanız hepsi var orada

Krmnysn, 2 yıl önce
Danıştay dosya sorgulama kosmına girdim karar sonucu: davacı bozma davalı ret çıkıyor

Krmnysn
Memur
20 Kasım 2021 15:37

1 ay sonra yazarım sonucunu

Tamam kazandıgınızı söylüyor yani dava dosya sogulamaya girin tek tek bastan beri ne evrak sunduysanız hepsi var orada

Krmnysn
Memur
23 Kasım 2021 17:08

Hocam pekişuan sözleşmeliyim olursa geçeceğim yer de sözleşmeli bi sıkıntı olur mu...söz den söz e geçiş yok ya hani

24 Kasım 2021 08:29

gececeğiniz pozisyon ust unvan mı? yani memurdan mühendise gibi..

Krmnysn, 2 yıl önce
Hocam pekişuan sözleşmeliyim olursa geçeceğim yer de sözleşmeli bi sıkıntı olur mu...söz den söz e geçiş yok ya hani

Krmnysn
Memur
24 Kasım 2021 08:35

Sözleşmeli memur dan sözleşmeli kütüphaneci ye

gececeğiniz pozisyon ust unvan mı? yani memurdan mühendise gibi..

24 Kasım 2021 08:38

ikisi srasındaki kıyaslamayı yapamadım üst mü oluyor kütüphaneci. Üst ise hiçbir sorun olmaz

Krmnysn, 2 yıl önce
Sözleşmeli memur dan sözleşmeli kütüphaneci ye

Krmnysn
Memur
24 Kasım 2021 09:58

Üst oluyor bir nevi düz memur iken ünvan almış oluyorum ve kütüphaneci teknik sınıfa giriyor maaşda bin tl fark efiyor

ikisi srasındaki kıyaslamayı yapamadım üst mü oluyor kütüphaneci. Üst ise hiçbir sorun olmaz

headinthecloudss
Aday Memur
27 Kasım 2021 17:02

+1

headinthecloudss
Aday Memur
30 Kasım 2021 21:59

+1

enescanak
Yasaklı
30 Kasım 2021 22:04

+1