Editörler : crops35
08 Aralık 2019 17:27

Mal beyanı ile ilgili.

herkeze kolay gelsin. arkadaşlar ben katipliği kazandım bizden mal beyanı istediler bişi olmadığı için boş verdim ama geçen ay bir ev aldım eşimin altinlarini bozup. sonrada kredi çektim bir araba aldım . bir daha mal beyanı vermem gerekiyor mu? sıkıntı olurmu başta bişi yok sonra ev araba oldu bilen varmi

Gokhan5656
Aday Memur
08 Aralık 2019 20:58

.

Madsizzle
Genel Müdür
08 Aralık 2019 21:39

belirli surede bir mal beyani verilmesi gerekiyordu.senn beyan verdigin tarihte bisryin yokmus.bi sonraki sureye kadar beyan edersn herhalde.ben de bilmiyorum tam ama boyle aklmda kalms.mevzuata bak istersrn

1devletmemuru
Aday Memur
08 Aralık 2019 21:51

Mevzuata gore maasinin 5 katini asan tutarda menkul, herhangi bir bedelde gayrimenkul kiymetlerini edinim tarihinden itibaren 30 gun icinde bildirmek zorundasin. Durumun tespiti halinde sorusturma acilabilir

RakunRoll
Aday Memur
08 Aralık 2019 23:28

Sonu 0 ve 5 ile biten yıllarda yani 5 yılda bir genel beyan verilir. Bu 5 yıllık süre içerisinde maaşın 5 katı bir değişim olduğunda 1 ay içerisinde ek-beyan verilir. (Bu şekilde biliyorum) kurumunuza danışabilirsiniz.

Gokhan5656
Aday Memur
08 Aralık 2019 23:37

hocam bana aynı şeyleri söylüyorsun tamam saolun da benim sorunum bu değil ki ben henüz başlamadım göreve evrak tesliminde üzerime bişi yoktu bu beklediğim üç aylık süre içinde evi ve arabayı aldım herhangi bir sorun olurmu? atama olmaması gibi bişi söz konusu mu? veya şuan gidip ek beyan vermem gerekir mi?

bay38kal38
Kapalı
09 Aralık 2019 00:08

Hiç paran yoktu 3 ayda ev araba nasıl alıyon derler adama
Gokhan5656, 4 yıl önce
hocam bana aynı şeyleri söylüyorsun tamam saolun da benim sorunum bu değil ki ben henüz başlamadım göreve evrak tesliminde üzerime bişi yoktu bu beklediğim üç aylık süre içinde evi ve arabayı aldım herhangi bir sorun olurmu? atama olmaması gibi bişi söz konusu mu? veya şuan gidip ek beyan vermem gerekir mi?

Gokhan5656
Aday Memur
09 Aralık 2019 00:10

üslubunu bil yaşım 30 yıllardır çalışıyorum. hiç param yoktu diye birşey de demedim..
bay38kal38, 4 yıl önce
Hiç paran yoktu 3 ayda ev araba nasıl alıyon derler adama

bay38kal38
Kapalı
09 Aralık 2019 00:11

Üslübum gayet düzgün anlayışın kıt bence
Gokhan5656, 4 yıl önce
üslubunu bil yaşım 30 yıllardır çalışıyorum. hiç param yoktu diye birşey de demedim..

Gokhan5656
Aday Memur
09 Aralık 2019 00:12

bilmiyorsanız bişi konuyu uzatmayın.

Mithri
Aday Memur
09 Aralık 2019 08:35

Adalet Bakalığında mal beyanları malın edinildiği tarihten sonra 1 ay içinde bildirilmesi gerekmekte diye biliyorum ben. Örneğin aralığın başında bir araba aldın aralık ayının sonuna kadar bildirmek zorundasın.

En başında mal beyanını boş vermekle hata yapmışsın. Hemen durumu izah eden bir dilekçe yaz, bağlı bulunduğun birimin müdürüne veya amirine ver. Yeni form doldur eşinin ve senin maddi olarak (ev, araba, altın, nakit vs) neyiniz varsa yaz. Sonradan sıkıntıya düşme

Orhan.Bey
Aday Memur
09 Aralık 2019 09:29

Hiç paranız yoktu ise eğer mal bildiriminde bankada veya kenarda bekleyen paranızı mal bildiriminde bildirmeniz lazımdı.

Eğer kısmet olurda göreve başlarsanız dilekçe ile düzeltme talep edin sizin açınızdan sorun olmasın.

Gokhan5656, 4 yıl önce

Gokhan5656
Aday Memur
09 Aralık 2019 09:49

yani altınım vardı hesapta para olarak pek bişi yoktu. şuan için göreve başlamadan mal beyanı versem bir kez. daha iyi olmaz mı?
Orhan.Bey, 4 yıl önce

Hiç paranız yoktu ise eğer mal bildiriminde bankada veya kenarda bekleyen paranızı mal bildiriminde bildirmeniz lazımdı.

Eğer kısmet olurda göreve başlarsanız dilekçe ile düzeltme talep edin sizin açınızdan sorun olmasın.

whitELF
Aday Memur
09 Aralık 2019 11:15

mal beyan formunda altın beyan kısmı da vardı, mal beyanını doldurup teslim ettiğiniz tarih itibariyle eşinizin altınları vardıysa ve forma bu bilgileri yazmadan verdiyseniz eksik beyandan sorun yaşayacaksınız bilginiz olsun. çünkü eşinize ait malları, altınları vs. de bildirmeniz gerekiyordu formda.

Gokhan5656, 4 yıl önce
yani altınım vardı hesapta para olarak pek bişi yoktu. şuan için göreve başlamadan mal beyanı versem bir kez. daha iyi olmaz mı?

Gokhan5656
Aday Memur
09 Aralık 2019 11:24

hocam sorun yasicam biliyorum anladım peki atamanın olmaması gibi bişi söz konusu mu? bu sebebten kabul edilmeyebilir miyim
whitELF, 4 yıl önce

mal beyan formunda altın beyan kısmı da vardı, mal beyanını doldurup teslim ettiğiniz tarih itibariyle eşinizin altınları vardıysa ve forma bu bilgileri yazmadan verdiyseniz eksik beyandan sorun yaşayacaksınız bilginiz olsun. çünkü eşinize ait malları, altınları vs. de bildirmeniz gerekiyordu formda.

whitELF
Aday Memur
09 Aralık 2019 11:30

yok onunla ilgili bir sorun olmayacaktır büyük ihtimal, siz başlayacağınız adliyenin adalet komisyonuna gidip durumu izah edin, formu eksik doldurmuşum eşimin bilgilerini de girmem gerekiyormuş ama bilmiyordum dersiniz onlar zaten sizi yönlendirecektir.

Gokhan5656, 4 yıl önce
hocam sorun yasicam biliyorum anladım peki atamanın olmaması gibi bişi söz konusu mu? bu sebebten kabul edilmeyebilir miyim

serenad42
Aday Memur
12 Aralık 2019 00:09

Mal bildirim formuna yazacağım hiçbir şey yok. Banka hesabımda 3 bin civarında param var bunu yazmam gerekir mi? Bir de dergilere yazı gönderiyorum fakat herhangi bir telif ücreti almıyorum bunu bildirmem gerekiyor mu?

Gokhan5656
Aday Memur
12 Aralık 2019 00:21

gerek yok onlara.
serenad42, 4 yıl önce

Mal bildirim formuna yazacağım hiçbir şey yok. Banka hesabımda 3 bin civarında param var bunu yazmam gerekir mi? Bir de dergilere yazı gönderiyorum fakat herhangi bir telif ücreti almıyorum bunu bildirmem gerekiyor mu?

serenad42
Aday Memur
12 Aralık 2019 00:38

Teşekkür ederim hocam. Ad soyad yazıp boş olarak vereceğim :)

Gokhan5656, 4 yıl önce
gerek yok onlara.
Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi