Editörler : "eskiyara"Pangaea
«789101112131415161718»

moideen
Kapalı
04 Ağustos 2021 16:13

Şahsi olarak korkmuyorum zaten. Aşı karşıtı cahilleryaptıkları saçma bilimdışı propagandayla sevdiklerimin düşüncelerini etkileyip aşı olmasına mani olur diye korkuyorum. Siz aşı olmazsanız olmayın ama cahilliğinizi başkalarına yansıtmayın.

ensar 10, 3 yıl önce

Madem aşı oldunuz neden aşı olmayanlardan korkuyorsunuz.Asıl ücretsiz izne gönderilecek olanlar virüsten korkupta sözde aşıları vurduranlardır.Çünkü bir görüşe göre de aşı olanlar virüsün mutasyona uğramasına neden oluyor.Üstelik bulaşmaya ve vürisün vücuda girmesine de bu aşılar engel olmuyor.Üç doz yetmez bence aşı vurulanlar hergün aşı olmalılar.!! Hatta bebeklere de aşı vurdurun...!! Çünkü ancak o zaman vücudunuzda antikor oluşur..İsteyen aşı olur isteyen olmaz.Aşı olmakta tereddüt edenler aşı olmak isteyenlere olmayın diye başkımı yapıyor.Yapılan tamamen küresel karteller tarafından yalan haberlerle pompalanan ölüm korkusu ile taçlandırılan tamamen ceplerini doldurmaya dayalı bir çalışma...

fv25980
Kapalı
04 Ağustos 2021 16:44

Aşı şirketleri belli bir zaman sonra çıkıp diyorlarmış. "Biz bir korku ve sorgulama deneyi yaptık. Korku mu önde gelir, yoksa sorgulamak mı diye. Korkunun önde geldiğini gördük. Çünkü insanların çoğu korkudan dolayı sorgulamadan koşa koşa giderek ruhsatsız aşıları oldular."

srknyln
Şube Müdürü
04 Ağustos 2021 17:10

Aşı olmayan kalmadı herhalde :)

hugo.almeida
Kapalı
04 Ağustos 2021 17:13

qandırdık zaaaaa xD xD derler bence.

moideen
Kapalı
04 Ağustos 2021 18:31

Aşı şirketlerinin ne dediği umrumda değil. Ben aşı şirketlerinin dediklerine değil, bilim insanlarının ve doktorların dediklerine güveniyorum. Ayrıca sorgulayanlar bilimin yanında olur, cehaletin yanında değil.

fv25980, 3 yıl önce
Aşı şirketleri belli bir zaman sonra çıkıp diyorlarmış. "Biz bir korku ve sorgulama deneyi yaptık. Korku mu önde gelir, yoksa sorgulamak mı diye. Korkunun önde geldiğini gördük. Çünkü insanların çoğu korkudan dolayı sorgulamadan koşa koşa giderek ruhsatsız aşıları oldular."

moideen
Kapalı
04 Ağustos 2021 18:50

Sizin gibi cahil insanlara kalsa sevdiklerimiz hala çiçek hastalığından ölüyor olurdu. Çiçek aşısı da ilk bulunduğunda aşı ineğin memesindeki virüsten üretildiği için "aşı olanlar ineğe benzeyecek" diyenler olmuş. 250 yıl geçmiş, cehalet bitmemiş, sadece şekil değiştirmiş. Cehalet diploma almış!

fv25980, 3 yıl önce

fv25980
Kapalı
04 Ağustos 2021 19:02

İnsanlık, tarihten günümüze kadar geldiyse, insanların hayatta kalma içgüdüsünden dolayı, karşılaştıkları olaylara şüphe ile yaklaşmaları ve ona göre tedbir almalarından dolayıdır. Bugün sen ve senin gibiler yaşıyorsa, cahil gördüğün o şüpheci insanlar sayesindedir.

Bilim diye taptığın şeyin, bilim olmadığını hala idrak edemiyorsun. Bilim tamamen küresel kartellerin tahakkümü altına girmiştir. Ülkelere sundukları da, sahte bilimdir. Sana iyi uykular, aşı rüyalar dilerim.

moideen, 3 yıl önce

Sizin gibi cahil insanlara kalsa sevdiklerimiz hala çiçek hastalığından ölüyor olurdu. Çiçek aşısı da ilk bulunduğunda aşı ineğin memesindeki virüsten üretildiği için "aşı olanlar ineğe benzeyecek" diyenler olmuş. 250 yıl geçmiş, cehalet bitmemiş, sadece şekil değiştirmiş. Cehalet diploma almış!

moideen
Kapalı
04 Ağustos 2021 19:41

Burada veri içermeyen yalan yanlış bilgileri yaymanıza izin vermeyeceğim. Kusura bakmayın...

fv25980, 3 yıl önce

İnsanlık, tarihten günümüze kadar geldiyse, insanların hayatta kalma içgüdüsünden dolayı, karşılaştıkları olaylara şüphe ile yaklaşmaları ve ona göre tedbir almalarından dolayıdır. Bugün sen ve senin gibiler yaşıyorsa, cahil gördüğün o şüpheci insanlar sayesindedir.

Bilim diye taptığın şeyin, bilim olmadığını hala idrak edemiyorsun. Bilim tamamen küresel kartellerin tahakkümü altına girmiştir. Ülkelere sundukları da, sahte bilimdir. Sana iyi uykular, aşı rüyalar dilerim.

moideen
Kapalı
04 Ağustos 2021 19:43

Bilim küresel kartellerin tahakkümü altına nasıl girmiş? Elinizde herhangi bir bilgi veya belge var mı? Neye göre bunu söylüyorsunuz?

fv25980, 3 yıl önce

fv25980
Kapalı
04 Ağustos 2021 20:14

Bilimin küresel kartellerin tahakkümü altına girdiğine dair elimde bir bilgi veya belge olsaydı şu an sizinle yazışıyor olmazdım. Çoktan ortadan kaldırırlardı beni. Ama akıl edecek insanlar için bir kaç delille bunu açıklayayım. Sizce özel aşı firmalarının, tüm dünyada ki insanları ?Bedava Zorunlu Denek? olarak kullanma politikasının, yavaş yavaş ülkelerin devlet politikası yapılmaya başlanması, sizce normal bir durum mudur? Bağımsız olduğunu iddia eden Amerika, Rusya, Çin, Hindistan ve Japonya Devletlerinin uzay ajanslarının amblemlerinin hepsinde neden masonların simgesi olan "Pergel" işareti var? Hala idrak edemediyseniz, ne haliniz varsa görün. Bana inansanız ne olur, inanmasanız ne olur. Zaten koşa koşa aşınızı olmuşsunuz. Ben, sizin ne sağlığınıza müdahale ediyorum, ne de sizden bir ücret talep ediyorum. Ama sizin kapıldığınız küresel karteller ücrette istiyor, sağlığınızı da, canınızı da istiyor.

moideen, 3 yıl önce

Bilim küresel kartellerin tahakkümü altına nasıl girmiş? Elinizde herhangi bir bilgi veya belge var mı? Neye göre bunu söylüyorsunuz?

platobeta
Kapalı
04 Ağustos 2021 20:20

Meselenin insan sağlığı olmadığı gün gibi ortada. Eğer öyle olsa idi;

1-) Aşı adaylarını olmaya gelenlerin, antikor testinin yapılması gerekiyordu.

2-) Aşı adaylarını olmaya gelenlerin, alerji testlerinin yapılması gerekiyordu.

3-) Aşı adaylarını olmaya gelenlerin, kronik rahatsızlığının olup olmadığı sadece beyanına göre değil, tıbbi olarak ta araştırılarak belgelenmesi gerekiyordu.

Bunların hiçbiri yapılmayarak aşı adaylarını direkt insanlara vurmak bilimsel bir davranış değildir.

moideen
Kapalı
04 Ağustos 2021 21:43

1- İsteyen gidip antikor testi yaptırabiliyor, engelleyen yok.

2- Her aşıya gelene alerji testi yapılmaz. İlkokulda en az 5 kere, sonrasında 3 kere aşı oldum. Hiçbirinde alerji testi yapılmadı.

3- Ameliyata girerken bile kronik rahatsızlık olup olmadığı şahsi beyanla belirtilir. En azından bana öyle olmuştu ameliyat olmadan önce. Ayrıca kronik rahatsızlığınızın olup olmadığı sistem üzerinden görülebiliyor. Beyan kısmı hukuki bir zorunluluk, o yüzden beyanı şahsen kendiniz yapmanız gerekiyor.

platobeta, 3 yıl önce

Meselenin insan sağlığı olmadığı gün gibi ortada. Eğer öyle olsa idi;

1-) Aşı adaylarını olmaya gelenlerin, antikor testinin yapılması gerekiyordu.

2-) Aşı adaylarını olmaya gelenlerin, alerji testlerinin yapılması gerekiyordu.

3-) Aşı adaylarını olmaya gelenlerin, kronik rahatsızlığının olup olmadığı sadece beyanına göre değil, tıbbi olarak ta araştırılarak belgelenmesi gerekiyordu.

Bunların hiçbiri yapılmayarak aşı adaylarını direkt insanlara vurmak bilimsel bir davranış değildir.

moideen
Kapalı
04 Ağustos 2021 21:48

Yani aşı karşıtı olmanın tek sebebi uzay ajanslarının amblemlerinde pergel olması. Çok zekice :)))

Kardeş torbacın kimse numarasını verir misin rica etsem. :)

fv25980, 3 yıl önce

Bilimin küresel kartellerin tahakkümü altına girdiğine dair elimde bir bilgi veya belge olsaydı şu an sizinle yazışıyor olmazdım. Çoktan ortadan kaldırırlardı beni. Ama akıl edecek insanlar için bir kaç delille bunu açıklayayım. Sizce özel aşı firmalarının, tüm dünyada ki insanları ?Bedava Zorunlu Denek? olarak kullanma politikasının, yavaş yavaş ülkelerin devlet politikası yapılmaya başlanması, sizce normal bir durum mudur? Bağımsız olduğunu iddia eden Amerika, Rusya, Çin, Hindistan ve Japonya Devletlerinin uzay ajanslarının amblemlerinin hepsinde neden masonların simgesi olan "Pergel" işareti var? Hala idrak edemediyseniz, ne haliniz varsa görün. Bana inansanız ne olur, inanmasanız ne olur. Zaten koşa koşa aşınızı olmuşsunuz. Ben, sizin ne sağlığınıza müdahale ediyorum, ne de sizden bir ücret talep ediyorum. Ama sizin kapıldığınız küresel karteller ücrette istiyor, sağlığınızı da, canınızı da istiyor.

fv25980
Kapalı
04 Ağustos 2021 22:15

Kardeş sana ne anlatsak boş. Kulaklarını çok iyi tıka, gözlerini sımsıkı yum ama çenen hep böyle düşük olsun. Sen o küçük dünyanda mutlu ol.
moideen, 3 yıl önce

Yani aşı karşıtı olmanın tek sebebi uzay ajanslarının amblemlerinde pergel olması. Çok zekice :)))

Kardeş torbacın kimse numarasını verir misin rica etsem. :)

moideen
Kapalı
04 Ağustos 2021 22:55

Küçük dünyasında mutlu olan, beynini komplo teorileriyle çürüten sensin. O çok açık :) Çenem düşük olacak, sizin saçma salak teorilerinizle milleti zehirleme çabalarınızı seyredecek değilim.

fv25980, 3 yıl önce
Kardeş sana ne anlatsak boş. Kulaklarını çok iyi tıka, gözlerini sımsıkı yum ama çenen hep böyle düşük olsun. Sen o küçük dünyanda mutlu ol.

yesilm77
Genel Müdür
04 Ağustos 2021 23:11

Olan olur olmayan olmaz,relax olun niye kasiyonuz ki

drogba-71
Daire Başkanı
04 Ağustos 2021 23:22

atvde program vardi az once cumhurbaşkanı tayyip erdogan " asida zorlamadan yana değilim " dedi.

bu nedir şimdi?

ne demek istedi , ne mesaj veriyor anladiniz mi?

emin olunan bir sey olsa boyle der miydi?

bazi ulkeler asi olmayanlara kisitlama yaptırımlar getirmis ama cumhurbaskanimiz bu riski almadi .

hem deneye insanlari zorlamak istemedi hem de önünde secim var . akilli adam vesselam.

moideen
Kapalı
04 Ağustos 2021 23:31

Ben zorla herkese aşı yaptırılsın falan demiyorum zaten. Salak saçma teorilerle milletin aklını zehirlemeyin diyorum.

drogba-71, 3 yıl önce

atvde program vardi az once cumhurbaşkanı tayyip erdogan " asida zorlamadan yana değilim " dedi.

bu nedir şimdi?

ne demek istedi , ne mesaj veriyor anladiniz mi?

emin olunan bir sey olsa boyle der miydi?

bazi ulkeler asi olmayanlara kisitlama yaptırımlar getirmis ama cumhurbaskanimiz bu riski almadi .

hem deneye insanlari zorlamak istemedi hem de önünde secim var . akilli adam vesselam.

müzikasd
Memur
04 Ağustos 2021 23:49

Arkadaşımın okul müdürünün kızı aşı olmamış hamile iken korona dan öldü bebeği kurtarmışlar, bir çocuğu daha varmış 3 yaşında iki çocuk da hiç anne görmeden büyüyecek neyin peşindesiniz? Bilim sayesinde 70 80 100 lü yaşları görüyoruz homo sapiens tarihini bir inceleyin önce

Saldıray Durgun
Yasaklı
05 Ağustos 2021 00:14

Tipik aşı karşıtı argümanlarına aşinayız da falanca kurumun logosundaki pergelin masonluğu işaret ettiği iddiası gerçekten komik ve üzücü. İddiada geçen kurumların hepsinin logosuna baktım, tamamında uzay aracını temsilen bir açı şeklinde ok ucu kullanılmış. Sadece japonya uzay ajansının logosu buna ek olarak birkaç oktan yıldız şekli oluşturmuş. O sembollerin bir pergele ve hatta masonluğa selam çakmak için yapıldığına inanan dünyanın düz olduğuna da inanıyordur.

Aşı karşıtı olan arkadaşları kuduz veya tetanos aşısı olmayı gerektirecek bir olaydan sonra da dinlemek isteriz. Kuduz olduğu kesin bir köpek ısırsın da aşı olmayın, bakalım davanıza ne kadar sadıksınız:) Şimdi derler biz onlara karşı değiliz covid aşısına karşıyız :) O hayatta kalma içgüdüsü kuduza karşı niye işlemiyor peki? Vebaya, çiçeğe? Hepsine bilim diz çöktürdü, yeterli zaman olursa bunu da alt edecektir ama aşı düşmanlarını alt edemeyecektir çünkü "aşı bizi kısır yapuyür" virüsü çözümü olmayan bir virüstür.

Bu kısım aşı karşıtı olmadığı halde tereddüt ederek aşı olmayan arkadaşlar için; Arkadaşlar lütfen aşınızı olun. Aşının içeriğinde her ne varsa zaten 6 ayda vücuttan atılıyor. Toplumun eğitimli kesimi aşı olmazsa cahilini nasıl ikna ederiz? Neden acele ettiriyorlar, niye kağıt imzalatıyorlar? diyenler zamanla yarışıldığını bilmiyor galiba, tüm dünyada acil kullanım onayı alındı sırf o sebeple. Ha bu aşılama devam edebilir çünkü bildiğiniz gibi virüs mutasyonlarla evriliyor ve eski aşı etkisiz kalabiliyor. Şu an bu problemden kurtulmak için elimizdeki en etkili silah aşıdır, yarın olur da covid pozitif çıkar, hastanelik olursanız burada sizi aşı olmamaya ikna etmek için saçma sapan argümanları sıralayanlar hastanede başınızda beklemeyecek. Size 3-5 tane bilim insanlığına yakışmayacak söylemlere sahip akademik unvanlı kişinin videosunu falan atarlar, sakın etkilenmeyin. 5 tane aşı karşıtı bilim insanı varsa 500.000 tane de aşı destekçisi bilim insanı var, unutmayın.

Toplam 783 mesaj
«789101112131415161718»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi