Editörler : E.Kayı Han
«101112131415161718192021»

iktisat001
Aday Memur
04 Eylül 2018 18:20

Bencede

Berkutay38, 6 yıl önce
Bence yapılacak en mantıklı şey TRT haberin uzantısını kopyalayıp CİMERR den sormak Soracağımız soru: Bakan beyin açıklamasında kastettiği yeni personel alımımı yoksa mayıs ayındaki alım mı

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
04 Eylül 2018 18:24

Yapalım bunu inşallah . Teşekkür ederiz Hocam
Berkutay38, 6 yıl önce
Bence yapılacak en mantıklı şey TRT haberin uzantısını kopyalayıp CİMERR den sormak Soracağımız soru: Bakan beyin açıklamasında kastettiği yeni personel alımımı yoksa mayıs ayındaki alım mı

vitoscaletta
Şube Müdürü
05 Eylül 2018 00:11

Arkadaşlar yeni alım hepimize hayırlı olsun yazılardan ve videodan izlediğim anladığım kadarıyla alımlar aralık ayında başlayacak ve 2018 kpss puanı kullanılacak değil mi?

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
05 Eylül 2018 08:28

günaydın arkadaşlar dün bir arkadaşımızın önerisi vardı. Sayın bakanımızın açıklamasında bazıları 15 binin mayıs ayındaki ilan olduğunu bazıları ise Aralık ayında yeni bir ilan çıkacağı şeklinde yorumladı. Bunu netleştirmek için bugün hepimiz CİMER e mesaj atarak sormalıyız.

aşağıya örnek mesajı paylaşacağım

herkesin desek vermesi dileğiyle

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
05 Eylül 2018 08:34

https://www.trthaber.com/haber/gundem/adalet-bakani-abdulhamit-gul-cocuklar-icra-daireleri-araciligiyla-alinmayacak-383040.html

Bakan beyin 04.09.2018 tarihinde yaptığı açıklamada 15 bin personel alımıyla ilgili ; bu 15 bin mayıs ayındaki alım mı yoksa aralık ayında yeni bir ilana mı çıkılacak ? konuyla ilgili açıklama yapılabilir mi ? saygılarımla

mmavimm
Şube Müdürü
05 Eylül 2018 15:18

Ben gönderdim hocam

efsane6284, 6 yıl önce

günaydın arkadaşlar dün bir arkadaşımızın önerisi vardı. Sayın bakanımızın açıklamasında bazıları 15 binin mayıs ayındaki ilan olduğunu bazıları ise Aralık ayında yeni bir ilan çıkacağı şeklinde yorumladı. Bunu netleştirmek için bugün hepimiz CİMER e mesaj atarak sormalıyız.

aşağıya örnek mesajı paylaşacağım

herkesin desek vermesi dileğiyle

Otopsim
Aday Memur
05 Eylül 2018 22:05

Arkadaşlar 4 Kasımda gireceğimiz KPSS 29 Kasımda açıklanacak. Bu sebepten dolayı atama Aralıkta da yapılsa yetişebileceğiz.

kckmk96
Memur
05 Eylül 2018 23:09

Bakanımızın dediği yeni bir alım arkadaşlar ve Aralık ayı içinde de çıkacak Mayıs ta olan bitti sayılır konuyu çarpıtmayalim çünkü önceden açıklanmıştı bu sene içinde son bir daha alım olacağı simdiden herkese başarılar ve iyi çalışmalar diliyorum herkesin hakkında hayırlısı olsun...iyi akşamlar

vitoscaletta
Şube Müdürü
05 Eylül 2018 23:49

hocam 29 kasımda açıklanacak olan önlisans kpss puanımızla aralık ayında çıkacak olan ilana başvurabileceğiz değil mi? birde yeni ilanın yayınlanma tarihi kesin olarak aralık degil mi?

Otopsim, 6 yıl önce

Arkadaşlar 4 Kasımda gireceğimiz KPSS 29 Kasımda açıklanacak. Bu sebepten dolayı atama Aralıkta da yapılsa yetişebileceğiz.

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
06 Eylül 2018 08:43

LİSE KPSS SINAVINA 30 GÜN KALDI ÖNLİSANS KPSS SINAVINA 58 GÜN KALDI https://forum.memurlar.net/konu/2339185 ÇALIŞAN HERKESE BAŞARILAR

Otopsim
Aday Memur
06 Eylül 2018 08:58

Evet yeni puanlarla tercih yapacağız. 2016 KPSS ile yeni alım yapmaları artık çok zor. Çok yüksek ihtimalle atamalar aralıkta yapılır.

vitoscaletta, 6 yıl önce

hocam 29 kasımda açıklanacak olan önlisans kpss puanımızla aralık ayında çıkacak olan ilana başvurabileceğiz değil mi? birde yeni ilanın yayınlanma tarihi kesin olarak aralık degil mi?

Never.GiveUp
Kapalı
06 Eylül 2018 09:33

Bir şey soracağım; hala 2016 puanı ile mülakata girecek arkadaşlar var mı? Bakın Yeni ilan demiyorum (Bu ikisi karışıyor çünkü) Vaktinde 2016 KPSS puanı ile ilana başvurmuş fakat hala mülakata girecek olan bir grup kaldı mı?

Ben de biliyorum 2016 puanlarının artık hükmü kalmadığını. Yeni ilan başvuruları 2018 ile yapılacak tamam. Sadece yukarıdaki sorunun cevabını öğrenmek istiyorum. Var mı böyle bir grup?

Never.GiveUp
Kapalı
06 Eylül 2018 10:14

Değerli arkadaşlar; moral bozmak istemiyorum fakat.. Haberde ne yazdığının bir önemi yok. Önemli olan Bakan Bey'in ne söylediği. Yani Bakanlığın kararı. Haber yazıya dökülürken yanlış geçmiş. Dolayısıyla link atmak ya da haberi okumak bir şey ifade etmiyor. Ben de TRT habere mail attım konuyla ilgili.

Bakan Bey'in söylediği şu şekilde: "Şimdi mülakatlarımız başlıyor, Bakanlığa 15 bin personel alacağız. Ayrıca Aralık ayında da Hakimlik, Savcılık için müracaatlarımız başlıyor.."

Yani buradan şu anlaşılıyor: 15 Bin personel vaktiyle 2016 KPSS puanı almış ve başvuruda bulunmuş; şimdi de mülakata girecek arkadaşlardan temin edilecek. Kaldı ki demin forumdan bir arkadaşa sordum; bana zabıt katipliği için önümüzdeki hafta mülakata gireceğini söyledi. Bakan Bey de "15 Bin personel alımı için şimdi mülakatlarımız başlıyor.." diyor.. Bu iki durum birbiriyle örtüşüyor.

Aralık ayında yapılacak olan mülakat; yardımcı personel için değil.. Hakim ve savcılar için Bakan Bey'in ifadesine göre. Buradan anlaşılan bu. Umarım kısa vadede 2018 puanıyla da yeni bir ilan çıkar fakat bu bahsettiğimiz meseleye bence çok umut bağlamayın derim. Ben de sizler gibi 2018 ilanını bekliyorum. Allah yardımcımız olsun.

Otopsim
Aday Memur
06 Eylül 2018 10:49

Ben Mayıstaki yapılan ilana 2016 yılındaki KPSS puanı ile başvurdum. Mülakatada girdim ama hala mülakat devam ediyor. Yarın sona erecek. Ama yeni yapılacak atamalar Aralıkta başlayacak diye başka yerlerdendie duyum aldım. KPSS ise 29 Kasımda açıklanacak.

Never.GiveUp, 6 yıl önce

Bir şey soracağım; hala 2016 puanı ile mülakata girecek arkadaşlar var mı? Bakın Yeni ilan demiyorum (Bu ikisi karışıyor çünkü) Vaktinde 2016 KPSS puanı ile ilana başvurmuş fakat hala mülakata girecek olan bir grup kaldı mı?

Ben de biliyorum 2016 puanlarının artık hükmü kalmadığını. Yeni ilan başvuruları 2018 ile yapılacak tamam. Sadece yukarıdaki sorunun cevabını öğrenmek istiyorum. Var mı böyle bir grup?

ZEYBAR
Aday Memur
06 Eylül 2018 11:35

moralim çok bozuk kpss lisans sınavından 69 küsür aldım ve katipliğe giremiycem:( başvuru puanının düşmesi imkansız dimi?

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
06 Eylül 2018 12:01

düşmüyor hocam malesef. hatta defalarca etkinlik yapıldı düşmesi için

ama umudunuzu kaybetmeyin Allah bir kapı açar elbet

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
07 Eylül 2018 08:38

günaydın arkadaşlar ;

Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

vitoscaletta
Şube Müdürü
07 Eylül 2018 12:43

herkese merhaba arkadaşlar deneme sınavı ne önerirsiniz,hangi siteden indirebilirim?

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
07 Eylül 2018 14:53

Memurlar netten indirebilirsiniz hocam
vitoscaletta, 6 yıl önce

herkese merhaba arkadaşlar deneme sınavı ne önerirsiniz,hangi siteden indirebilirim?

Toplam 7853 mesaj
«101112131415161718192021»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi