Editörler : ayşegül bgm

ali-riza-guler
Aday Memur
07 Aralık 2022 14:19

birşey öğrenmene gerek yok. hastanede hazır şablonlar kullanacaksın. bu işi şuan lise mezunları yapıyor onun için rahat ol. açıköğretimde örgün öğretim de bir. hatta aöf liler kpss de daha başarılı.

subkutan
Kapalı
07 Aralık 2022 15:21

Sence neden daha basarili. Ders yükü az oldugu icin olabilirmi
ali-riza-guler, 1 yıl önce

birşey öğrenmene gerek yok. hastanede hazır şablonlar kullanacaksın. bu işi şuan lise mezunları yapıyor onun için rahat ol. açıköğretimde örgün öğretim de bir. hatta aöf liler kpss de daha başarılı.

she85
Aday Memur
07 Aralık 2022 15:23

onlara göre işini bilmek gerekmiyor aöf de okusan puanın iyiyse en zeki sensin :) işini iyi bilenle igilenmiyorlar

subkutan, 1 yıl önce
Sence neden daha basarili. Ders yükü az oldugu icin olabilirmi

Nazmiyolyemez
Yasaklı
07 Aralık 2022 15:42

Boş yapmışsın
byrizeli1453, 1 yıl önce

Herkes yapabilir de...Çalıştığım dönemde başhekimlerimden birisi bizimle yapılan toplantıda "beğenmeyen gidebilir sanayiden adam alıp bir hafta eğitimle bilgisayar başına koyabilirim" demişti. Bizim farkımız 650 sayfalık ICD-10 kodlama kitabı, tıbbi terminoloji, aktif bilgisayar kullanımı... Okulunu bitirip bu dediklerim varsa hekim bizi el üstünde tutuyor iş yükünün yarısını üstleniyoruz. 6 Radyolog, 3 dahiliye ve 1 genel cerrah toplam 11-12. yılım.. Tıbbi terminoloji (özellikle radyoloji için). Aöf de verilen it its= iltihaplanma ne bilim ectomy: kesip çıkarma bilmem ne o kadar basit değil yani, Bizim sorunumuz alan sınavı yapılmaması, ben 83 ile atandım kpss ile ama alan yapsa belki 95-100 ile direk işe başlardım. matematiği iyi diye 90 alıp sonra sıfır sağlık bilgisi ile kadın hastaya prostat raporu yazar tahlili ister, 60-70 yaşına gebelik raporu yazar vs vs vs Bi yolu düz gitmek var bi de dolarak uzatarak gitmek var. Herkes hakkına hayırlısı.

17-59
Şube Müdürü
07 Aralık 2022 15:51

Kurdugun cümleden aöf mezunu olduğun belli oluyor "... büyük mucize olmazsa ilk tercihime atanacağım"

ibrhmtmz
Aday Memur
07 Aralık 2022 16:53

Örgün üniversite de okudum :) Tam olarak neresinde sıkıntı var kurduğum cümlenin? 87 puan aldım ve ilk yazdığım yer en son 80 ile kapatmış bir hastane. 130 kontenjanı var şu an. Neden bu kadar kötüsünüz asla anlayamayacağım. Yardımcı olan arkadaşları tenzih ediyorum ve çok teşekkür ediyorum ama açılma amacı belli olan bir konuyu boş boş yorumlarla dolduruyorsunuz

17-59, 1 yıl önce
Kurdugun cümleden aöf mezunu olduğun belli oluyor "... büyük mucize olmazsa ilk tercihime atanacağım"
07 Aralık 2022 21:07

Sen istediğin kadar örgün oku boş ceviz kabuğu ile geziyorsun benim nazarımda
she85, 1 yıl önce

onlara göre işini bilmek gerekmiyor aöf de okusan puanın iyiyse en zeki sensin :) işini iyi bilenle igilenmiyorlar

Karayka
Memur
07 Aralık 2022 21:37

Bu örgün okuyan bir kaç kendini bir halt sanıyor ,adam bir soru sormuş kendinleri bir halt gibiymis gibi ukala ukala cvp vermiş ,sanki CV lerinde microsoft gecmişleri var k...la gülüyorum ...herkesin bilgisayar yada ofis programları öğrenecek ortami imkanı olmamış olabilir bu ne kibir..siz kudurdukca AÖF den gelenler KPSS de sizlerden yüksek puan almaya devam edecek ...kudurunnnn...geliyoruzzz...😁😁

byrizeli1453
Aday Memur
07 Aralık 2022 22:55

Sizin gibi dimi? Bir sürü yere yorum yapmışsınız 3 kelimeden biri boş yapmıssın boş insansın vs, benim dediklerimi anlayan anladı.

Nazmiyolyemez, 1 yıl önce
Boş yapmışsın

Nazmiyolyemez
Yasaklı
07 Aralık 2022 22:56

Üşenmeden nelere bakmışsın, boş olmasan aklına bile gelmez :))
byrizeli1453, 1 yıl önce

Sizin gibi dimi? Bir sürü yere yorum yapmışsınız 3 kelimeden biri boş yapmıssın boş insansın vs, benim dediklerimi anlayan anladı.

byrizeli1453
Aday Memur
08 Aralık 2022 08:37

bi bakim dedim da dinime küfreden müslüman mı diye; ama tirt. Sizi klavyenizle başbaşa bırakıyorum

Nazmiyolyemez, 1 yıl önce
Üşenmeden nelere bakmışsın, boş olmasan aklına bile gelmez :))

Nazmiyolyemez
Yasaklı
08 Aralık 2022 09:02

Git başka platformlarda pohpohla kendini aferin
byrizeli1453, 1 yıl önce

bi bakim dedim da dinime küfreden müslüman mı diye; ama tirt. Sizi klavyenizle başbaşa bırakıyorum

she85
Aday Memur
08 Aralık 2022 09:21

kişiden kişiye göre değişir düşünceler bende kişisel fikrimi söyledim yalvar yakar atama bekleyen mi olmadım ukala mı olmadım bana göre de çoğu kişi devlete kapak atayım da ne olursa olsun diyenlerin hatta burada dediklerim dogru diyede saldıran sensin:( daha 5 ay önceye kadar bölümle ilgisi olmayanlar sekreter neferi kesildi ya başka bir sey diyesim gelmiyor

BulutArasss, 1 yıl önce
Sen istediğin kadar örgün oku boş ceviz kabuğu ile geziyorsun benim nazarımda
08 Aralık 2022 12:37

Ne zırvalıyorsun aöfdende gelse örgün eğitimden de atanmanın şartı KPSS değil mi hangi bölüm olursa olsun %100 bilgi sahibi olamazsın ilk gün başladığında verdikleri birimde öğrenmeye başlıyorsun biz 3 tıbbi sekreter başladık biri mutemetliğe biri gidere biri eczaneye başladı ben on parmak kullanıyorum tüm office programlarına hakimim ve tıbbi terminoloji bilgim iyidir yalnız tüm Türkiye'de ebys dışında farklı modüler sistem kullanılıyor adam 10 yıllık memur olsun tayin olduğunda başka sistem ile karşılaşacak ben Şırnak'ta 9 yok görev yaptım son 3 yıl tüm işlerimizi ebys ve Uludağ modülü ile hallettik şuan atandığım yerde ebys yokmuş gibi davranılıp sürekli kağıt işi yapılıyor evraklar (ebys kağıt tasarrufu için kullanılmasına rağmen) hala dosyalanıyor kullanılan modüler sistem çok çok geri bir sistem bakın benim sağlıktan 10. Yılım yarın öbür gün başka hastaneye gideceğim işleyiş yine farklı olacak yine oturup öğreneceğim siz oturduğunuz yerden saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz bir düşünün ya düşünün
she85, 1 yıl önce

kişiden kişiye göre değişir düşünceler bende kişisel fikrimi söyledim yalvar yakar atama bekleyen mi olmadım ukala mı olmadım bana göre de çoğu kişi devlete kapak atayım da ne olursa olsun diyenlerin hatta burada dediklerim dogru diyede saldıran sensin:( daha 5 ay önceye kadar bölümle ilgisi olmayanlar sekreter neferi kesildi ya başka bir sey diyesim gelmiyor

babybell
Memur
08 Aralık 2022 14:04

Konuyla alakasız ama evrak işi yapan hangi hastanede çalışıyorsunuz acaba? Yazdım mı orayı merak ettim
BulutArasss, 1 yıl önce
Ne zırvalıyorsun aöfdende gelse örgün eğitimden de atanmanın şartı KPSS değil mi hangi bölüm olursa olsun %100 bilgi sahibi olamazsın ilk gün başladığında verdikleri birimde öğrenmeye başlıyorsun biz 3 tıbbi sekreter başladık biri mutemetliğe biri gidere biri eczaneye başladı ben on parmak kullanıyorum tüm office programlarına hakimim ve tıbbi terminoloji bilgim iyidir yalnız tüm Türkiye'de ebys dışında farklı modüler sistem kullanılıyor adam 10 yıllık memur olsun tayin olduğunda başka sistem ile karşılaşacak ben Şırnak'ta 9 yok görev yaptım son 3 yıl tüm işlerimizi ebys ve Uludağ modülü ile hallettik şuan atandığım yerde ebys yokmuş gibi davranılıp sürekli kağıt işi yapılıyor evraklar (ebys kağıt tasarrufu için kullanılmasına rağmen) hala dosyalanıyor kullanılan modüler sistem çok çok geri bir sistem bakın benim sağlıktan 10. Yılım yarın öbür gün başka hastaneye gideceğim işleyiş yine farklı olacak yine oturup öğreneceğim siz oturduğunuz yerden saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz bir düşünün ya düşünün
08 Aralık 2022 14:09

Hocam bir özelden yazabilir misiniz
babybell, 1 yıl önce
Konuyla alakasız ama evrak işi yapan hangi hastanede çalışıyorsunuz acaba? Yazdım mı orayı merak ettim

yahyawt
Aday Memur
08 Aralık 2022 15:03

Hocam memnun musunuz mesleğinizden

BulutArasss, 1 yıl önce
08 Aralık 2022 15:05

Hocam mesleğimden kesinlikle memnunum.Ama bazı kurumlar sizi o kadar güzel soğutuyor ki meslekten.Şuan bende de ramak kaldı.
yahyawt, 1 yıl önce

Hocam memnun musunuz mesleğinizden

ibrhmtmz
Aday Memur
08 Aralık 2022 15:13

Hocam yeni başlayacak arkadaşlara önerileriniz neler?

BulutArasss, 1 yıl önce
Hocam mesleğimden kesinlikle memnunum.Ama bazı kurumlar sizi o kadar güzel soğutuyor ki meslekten.Şuan bende de ramak kaldı.
08 Aralık 2022 15:17

Amirleri hariç hiç kimsenin verdiği işi yapmak zorunda değiller kendisi tanımlarını bilsinler istiyorum (Ki amir de mevzuata göre iş verebilir işi olmayan bişeye karşı çıkma hakkı var). Yeni başlayanlar müdürün ihtiyaç olduğunu düşündüğü yerlere verilecek onun için işi orada baştan öğrenecekler yazışma kurallarını bilsinler çünkü genel itibariyle işimiz bundan kaynaklanıyor inşAllah anlayışlı samimi insanlarla çalışırsınız
ibrhmtmz, 1 yıl önce

Hocam yeni başlayacak arkadaşlara önerileriniz neler?

Toplam 47 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi