Editörler : ayşegül bgm
08 Şubat 2017 22:05

Üniversite hastanesinden sağlık bakanlığına geçiş eş durumu zorunlu şark

Mrhb arkadaşlar;

Ankara'da bir üniversite hastanesinde psikolog olarak görev yapmaktayım. Eşim polis memuru; Haziran 2016 döneminde zorunlu şark görevi ile Diyarbakır EGM'ye görevlendirildi. Bense 15.11.2016 tarihinde Ankara'daki Kamu Hastaneler Kurumu'na belgelerimi teslim edip kurumlar atası ve tayin sürecini başlatmş oldum. Ve son olarak 26.12.2016da muvafakatım üniversite tarafından verildi. ancak 19.01.2017 de işlemler tamamlandı, ancak Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından doğuda açık kadro olmadığı, kurumlar arası geçiş sebebiyle maliye bakanlığından bütçe ödeneğinin çıkarılıp sağlık bakanlığı'nın atama yapmasını beklemem bilgisi verildi. Bu süreç ile ilgili bilgisi olan daha önce böyle bir durumla karşılaşan üyeler varsa bilgi vermelerini rica ediyorum. Sizce bu kadro açılması olayı ne kadar sürer? Yardımcı olursanız çok sevinirim...

kayseri3833
Aday Memur
09 Şubat 2017 00:04

Bende polisim ve size hukuk kanun cercevesinde yatdim edecegim. Esinizin atandigi yerde calisacaginiz kirim yoksa 657 de gecici sure ile maasli izinli sayilirsiniz

KURT-80
Aday Memur
18 Haziran 2017 20:36

Bende tsk personeliyim ve tayinim doğuya çıktı. Aynı şekilde eşim üniversite hastanesinde hemşire ve bütün evrakları yaparak kamu hastanelerine teslim ettik. Aynı şey bize dendi. Ne yapacağımızı şaşırdık valla. Atamanız oldu mu nasıl bir yol izlediniz bilgi verirseniz sevinirim.

yildiranadem
Kapalı
20 Haziran 2017 22:14

Sağlık Bakanlığına geçişte bize de kadro olmadığı söylendi. Hatta bu yıl kadro açılmayacak dendi. Bu nasıl bir iş anlamadım.

komix_komix
Aday Memur
26 Haziran 2017 14:35

Şuan bizde aynı durumdayız TSK personeliyim eşim üniversite hastanesinde kadrolu hemşire kamu hastanelerine başvuruda kadro olmadığını beyan ediyorlar. bu süreçte nasıl bir yol izleyeceğiz ?

ElifKutlu
Aday Memur
30 Haziran 2017 12:49

Bizde aynı durumdayız bir gelişme mevcut mu acaba?

KURT-80, 7 yıl önce

Bende tsk personeliyim ve tayinim doğuya çıktı. Aynı şekilde eşim üniversite hastanesinde hemşire ve bütün evrakları yaparak kamu hastanelerine teslim ettik. Aynı şey bize dendi. Ne yapacağımızı şaşırdık valla. Atamanız oldu mu nasıl bir yol izlediniz bilgi verirseniz sevinirim.

komix_komix
Aday Memur
04 Temmuz 2017 09:58

hemşire atama başvuruları aldığını ama maliye bakanlığının kadro vermediğini belirtti

KURT-80
Aday Memur
04 Temmuz 2017 15:26

Arkadaş yıllardır hiçbir sıkıntı olmadan atama yapıldı şimdi biz gidicez ya kadro yok derler. Benim atamam elazığa çıktı ve orada üniversite hastanesi var. Orası kabul etmiyor nakil kadrosunun azlığından dolayı. Acaba 657 kanunun 72 maddeye göre ücretli izine ayırırlar mı eşimi? Örnek varmı acaba hiç.

komix_komix
Aday Memur
05 Temmuz 2017 12:11

zaten ilk defa bu sene böyle oluyormuş geçen senelerde sıkıntısız alım yapmışlar geçişlerde. dediğiniz gibi 72. maddeden yararlanmamız için kamu hastanelerinin bize kadro olmadığına dair bir yazı verirse anca öyle hakedebiliriz diye düşünüyorum. fakat sözlü olarak cevap veriyorlar yazı istediğimizde maliye bakanlığı bize kadro olmadığını yazı ile bildirmesi gerekir yoksa biz size olumsuz cevap veremeyiz demişti.

KURT-80, 7 yıl önce

Arkadaş yıllardır hiçbir sıkıntı olmadan atama yapıldı şimdi biz gidicez ya kadro yok derler. Benim atamam elazığa çıktı ve orada üniversite hastanesi var. Orası kabul etmiyor nakil kadrosunun azlığından dolayı. Acaba 657 kanunun 72 maddeye göre ücretli izine ayırırlar mı eşimi? Örnek varmı acaba hiç.

ElifKutlu
Aday Memur
11 Temmuz 2017 19:24

Bize ret yazısı gönderceklerini söylediler gittiğimizde ,onunla dava açabilirsiniz sadece mahkeme kararı olanlara atamayapıyoruz dediler.yasal işlem başlatan yada gelişme olan var mı?

komix_komix
Aday Memur
11 Temmuz 2017 21:55

ret yazısı yazmaları için maliye bakanlığının yazı yazması lazımmış kamu hastanelerine. gittiğimizde vermeyeceklerini söylediler ret yazısını veremeyiz dediler bize. yoksa bizde adli tatil başlamadan dava açalım diye düşünmüştük.

ElifKutlu, 7 yıl önce

Bize ret yazısı gönderceklerini söylediler gittiğimizde ,onunla dava açabilirsiniz sadece mahkeme kararı olanlara atamayapıyoruz dediler.yasal işlem başlatan yada gelişme olan var mı?

ElifKutlu
Aday Memur
12 Temmuz 2017 14:55

Artık yazıyolarmış ret yazısı bekleseydik 1gün sonra çıkar dediler postayla göndercekler bakalım adli tatil nezaman başlıyor kı?

komix_komix
Aday Memur
17 Temmuz 2017 12:12

20 temmuz-4 eylül ret cevabı gelen var mı peki posta yoluyla

ElifKutlu, 7 yıl önce

Artık yazıyolarmış ret yazısı bekleseydik 1gün sonra çıkar dediler postayla göndercekler bakalım adli tatil nezaman başlıyor kı?

yildiranadem
Kapalı
17 Temmuz 2017 23:05

Bugün, sağlık bakanlığı bize "Maliye bakanlığının öngördüğü 2017 yılı merkezi bütçe kanuna göre açıktan/naklen atamalarda kullanılacak kontenjan verilmediğinden talebiniz hakkında işlem yapılamamaktadır." Şeklinde cevap verdiler.

komix_komix, 7 yıl önce

20 temmuz-4 eylül ret cevabı gelen var mı peki posta yoluyla

ElifKutlu
Aday Memur
17 Temmuz 2017 23:52

Bize 15gün önce başvurduğumuzda posta yoluyla ertesi gün göndereceklerini söylediler hala gelen giden yok,arıyorum telefonları açan yok bu nasıl bi kurumanlamadım,ret cevabı postayla mı geldi elden mi?vede kadro açıldığında tekrar mı başvurmamız gerekicek?

Selimecit
Aday Memur
18 Temmuz 2017 06:14

Bende emniyet mensubuyum esim uni. Hastanesinde calisiyor. Bizde kamu hastaneler birligine belgeleri gonderdik olumsuz sonuclanacagi ve belgelerin geri gonderilecegi soylendi. Mahkeme yolu konusunda davayi kazanacagimiZi ancak kendilerininde sovunma olarak maliye bakanligini sunacaklarini soylediler. Pek bir ilerleme kat edemedik.

yildiranadem
Kapalı
20 Temmuz 2017 08:20

Naklen atama konusunda ki sorunu Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK meclisteki konuşmasında dile getirmiş. Maliye Bakanına kadro açmasını ve mağduriyetin giderilmesini söylemiş.

ElifKutlu
Aday Memur
20 Temmuz 2017 14:16

Hadi inşallah gelişmeleri bildirelim arkadaşlar

ElifKutlu
Aday Memur
30 Temmuz 2017 19:40

Hiç bir gelişme yok mu arkadaşlar???ret cevabı gelenler dava açtı mı?

Rmznndmr
Aday Memur
31 Temmuz 2017 09:52

Bende ayni durumdayim yazismlardan anladigim kadariyla mahkeme yoluyla bile olmayabilirmis esimizi cocugumuzu geride birakip gidecekmiyiz yokmu baska bi cozumu?

localmanager
Aday Memur
24 Ağustos 2017 13:08

Hiç bir gelişme yok mu arkadaşlar??

Toplam 321 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi