Editörler : Pangaea
06 Ekim 2019 16:40

Mühendis olacaklara bir tavsiyem var

olmayın...

.

.

.

.

gerçekten olmayın çünkü çevremde ne kadar mühendis arkadaşım varsa asgari ücret ya da 1 tık yukarsına işe başladı ve çoğu da o işi bile bulamadı boşta şu an kimisi kpss çalışıyor kimisi alakasız işler yapıyor.

ülkede 50 yıl yetecek mühendis var fakülteler hiç mezun vermese bile bakın hiç mezun verilmese bile diyorum. Ve artarak vereceklerini düşünerek koşarak uzaklaşın mühendisliklerden. Dost acı söyler dinleyin beni

barisbey84
Aday Memur
07 Ekim 2019 08:53

Arkadaslar ulke isci ulkesi, yapilan her zam her iyilestirme asgari ucretliye gore yapiliyor. Muhendis ihtiyaci yok zaten bizim halkimiz hep muhendis

muh77
Kapalı
09 Ekim 2019 14:44

Şu saatten sonra mühendislik okuyup ta beklentisi olan insanlar kesinlikle Avrupa için hayal kuruyordur. Bilmeyenlerde vardır galiba ama bilemiyorum Mesela makine mühendisi olacaksın her türlü yalana dolana rağmen 2500 tl ücretle başlayacaksın mesleğe ileride güya tecrübeye dayalı bir maaş artışı olacakmış gibi palavralar işin bittiğinde de şutlayacaklar gibi yalanlar? bekçi 5000 TL ücret alacak Mühendis 2000-3000 ne iş bulamayacak. tüh yazıklar olsun Türkiye'de ODTÜ bile olsa okutmayın okumayın. Zaten internette yayımlanan iş ilanlarının yarısından fazlası sırf işsizlik yok bakın iş var insanların başvurması şeklinde uyduruk ve zengin patron çocuklarının egosunu tatmin etmek için yapılmış ilanlardır.

09 Ekim 2019 18:05

5000 değil 4500 TL bekçi maaşı :D

muh77, 5 yıl önce

Şu saatten sonra mühendislik okuyup ta beklentisi olan insanlar kesinlikle Avrupa için hayal kuruyordur. Bilmeyenlerde vardır galiba ama bilemiyorum Mesela makine mühendisi olacaksın her türlü yalana dolana rağmen 2500 tl ücretle başlayacaksın mesleğe ileride güya tecrübeye dayalı bir maaş artışı olacakmış gibi palavralar işin bittiğinde de şutlayacaklar gibi yalanlar? bekçi 5000 TL ücret alacak Mühendis 2000-3000 ne iş bulamayacak. tüh yazıklar olsun Türkiye'de ODTÜ bile olsa okutmayın okumayın. Zaten internette yayımlanan iş ilanlarının yarısından fazlası sırf işsizlik yok bakın iş var insanların başvurması şeklinde uyduruk ve zengin patron çocuklarının egosunu tatmin etmek için yapılmış ilanlardır.

A.C.D.C
Daire Başkanı
13 Kasım 2019 20:29

:)))) Başlığı açmadan tahmin etmiştim olmayın yazılacağını.

E öyle. sanayisi olmayan ülkede mühendislik çok kısıtlı alanlarda işe yarıyor tabii.

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü
14 Kasım 2019 11:20

oooooooooo 4500 mü :))) nasıl geçinilecek onla , 5000 olsa iyiydi....

bekçisüluman, 5 yıl önce

5000 değil 4500 TL bekçi maaşı :D

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü
14 Kasım 2019 11:22

bekçilerin bu ülkede bana 4500 tl almak için ne yaptılar ne yapıyorlar birisi açıklasın. Sırf siyasi sebeplerden millet olmuş iş sahibi ,hükümet yanlısı olmayan bile gidip bekçi olunca kimseye laf ettirmiyor. Lanet olsun akşamları oturup bir yerlerde pubg oynayan mı dersin oturup çay içenler mi dersin iki volta atıp köşede sızan mı dersin......

05 Aralık 2019 16:25

olmayın.

exampleispink
Yasaklı
31 Aralık 2019 17:07

itemediğiniz bir bölümse yazmayın sonra okuyorsunuz :)

Patron 38
Memur
01 Ocak 2020 22:16

Bu is böyle gitmez bunu herkes biliyor kimse toplumsal infiale yol açmayı kimse düşünmez. Ülkenin insanları rahat olacak ki fabrika sahibi rahat olsun. Siyasi partiler rahat olsun. Yoksa ne olur düşünmek bile istemiyorum. Her şeye çözüm bulunur merak etmeyin...

engineermemur
Daire Başkanı
02 Ocak 2020 09:00

En güzel meslek bayan kuaförlüğü.Çocuğum olursa okutmayacam direkt kuaförün yanına verecem .Adamlar herkesten kral yaşıyorlar, gerisi boş

YusufBurakK
Aday Memur
20 Ocak 2020 22:29

Ya sen bunlara bakma iyi bir üniversitede okursan sen boss olursun adam doğunun en ücra kosesinde muhendislik okuyor sonra sızlanıyor sen ne sanıyordun kardeşim git itü odtü de oku

Birazda akıllıysan iş seni bulur

Onurinan67
Şef
23 Ocak 2020 08:56

Kamuda mühendis olarak çalışmak isteyen adaylar geçmişi 10 yıl bile olmayan adı sanı duyulmamış fakültelerde makine, inşaat vd. mühendislikleri okuyacaklarına, KTÜ İstanbul vb. üniversitelerin orman ve ziraat fakültelerine yönelsinler, devlet yeşil sermayeye eğilim gösteriyor son zamanlarda bu bölümlerden kamuya atanmak daha kolay. Mezun sayısı nispeten daha az, alımlar iyileşiyor ve öğrenci kaliteleri ortada; biraz çabayla kpss sıralamasında iyi dereceler elde edebilirsiniz. Yok ben makine, iinşaat, elektrik vb. gibi daha rağbet gören bölümleri okuyacağım diyorsanız, özel daha uygun bir seçenek tabi bunun içinde iyi bir üniversite ve yabancı dil vb. gibi alanlarda kendinizi yetiştirmeniz şart.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi