Editörler : swat3410
27 Nisan 2013 19:38

Maddi hasarlı trafik kazası , kaza yeri terk , mobese kamera yok

Merhabalar. Öncelikle olayı anlatayım. Eşim işlek bir kavşakta yeşil ışığın yanmasıyla hareket ediyor. Yan taraftan kırmızıda geçen bir tır eşimin aracına çarpıp hiç bir şey yokmuş gibi hızla olay yerinden uzaklaşıyor. Eşimde tırın peşinden gidip tır sahibine sitem ediyor. Adam da eşimi tınlamayıp git serviste yaptır diyip aracına binip gidiyor. Eşimde tırın plakasıyla beraber emniyete gidip olayı anlatıyor ve şikayetçi oluyor. Akşamına Olaya karışan şahıs bizi emniyete çağırdı ve şikayetimizi geri almamızı istedi kendi aramızda kaza tespit tutanağı tutalım dedi. (Bu arada kırmızıda geçtiğini reddediyor. Kavşakta herhangi bir mobese yada güvenlik amaçlı kamera yok.) Bizde olaya yanaşmadık. Şimdi pazartesi bizi savcı çağıracakmış. Arabalar için expertiz çağırılacakmış. Adam hala tutanak tutmak ta ısrarlı. Alkol muayeneside yapıldı.
Şimdi biz pazartesi nasıl bir yol izlemeliyizki hasarımızı tanzim edelim? Daha önce buna benzer bir olay yaşamış veya bu konuda bilgilli olan biri varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.
Saygılar herkese...

YFÖ44
Aday Memur
27 Nisan 2013 19:55

adam doğrusunu söylemiş tutanağı tutup sigorta şirketine vereceksiniz kaza nasıl olduysa siz öyle yazacaksınız kırmızıda geçti çarptı yazacaksınız oda kendi bölümünü istediği gibi yazacak sigorta ehliyet ruhsat fotokopisini karşılıklı birbirinize verip herkes yoluna gidecek maddi hasarlı kaza raporunu polisin tutması yasak iş mahkemelik olursa astarı yüzünü geçer sürünürsünüz aylarca, ben trafik polisiyim bugüne kadar ben suçluyum diyen bir sürücüye rastlamadım eşinde suçlu olabilir eşin olduğu için koruma ve kollama duygusuyla hareket edebilirsin objektif ol kazalarda kadın sürücülerin hataları çok fazla oluyor geçmişolsun

loravrol
Aday Memur
27 Nisan 2013 21:33

adam olay yerini terk etmiş. uzlaşmak istemiyorsanız mahkemeyi kesinlikle kazanırsınız. Bence uzlaşın çünkü trafik kazası her an ve hepimizin başına gelebilir. Allah korumuş daha kötüsü olabilirdi. Büyük Geçmiş olsun

okancann
Şef
29 Nisan 2013 23:35

öncelikle geçmiş olsun

kendi aranızda tutanağı tutun kazanın oluş şeklını tutanağa gecirin. sonuç olumsuz olur ise yani mahkeme safahatına iş gelirse hukuk mahkemesine olayı anlatır bir dilekce ver ve delillerinide sun 300-350 tl para yatırırsın eger bulunduğun il küçük şehır ise 1 aydan mahkeme keşfe gider bilirkişi tayin eder, bilirkişi raporua göre mahkeme kararını verır sen haklı olursan yatırdığın parayıda alırsın bu işler gözünü korkutmasın. yada arabanı yaptır faturalandır bu işlmleri ondan sonrada devam ettırebılırsın sen yeterkı hakkkını ara yüzlerce dosyaya bilirkişilik yaptım zararını tazmin edersın

Pusat ÇELEBİ
Aday Memur
30 Nisan 2013 13:37

Tutanak kaza saatinde zamanında tutulmadığında kaza anında araçalrın konumunu gösterir fotoğraf ve kamera kaydı olmadığından sigorta şirketleri ödeme yapmaya bilir.

Zeten Katrakolda şikayetçi olmuşsanız süreç işlemeye başlamıştır işiniz sağlama almak için mahkeme sürecini devam ettirin. ne olur ne olmaz.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi